Pod Mládkem se prý houpe židle, ve skutečnosti jsou jeho dny na ministerstvu sečteny

Důvod pro odvolání kohokoliv se vždy najde. Ten skutečný se veřejnost dozví málokdy. Pokud se objeví v rukou novinářů kopie dopisu, kterou jeden ministr napsal druhému ministru (navíc jsou oba ze stejné partaje), tak…

Důvod uvedený v dopisu je to, co chce partaj přes novináře pustit mezi veřejnost. Zdůvodní tím odvolání ministra a kauzu, která se kolem jeho osoby a jeho jednání objevila, zmrazí ještě předtím, než vypluje na povrch. Ta totiž ve skutečnosti může velmi poškodit volební preference strany a odjistit zbraň s náboji k odstřelení ministra a především ČSSD, jež má protistrana již nabité v komoře. Jen se čeká na správný čas.

Partaj se to dozvěděla a ví, že střelba do ministra, který již není ministrem, bude pro ni daleko méně „bolestná a nákladná“.

Co je tedy skutečný důvod, proč má být (nebo lépe bude) ministr Mládek odvolán?

Je to VODA a privatizace Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. (PVK), francouzskému (či spíše nadnárodnímu) koncernu Vivendi (dnes Veolia).

Dejvice obrátily pozornost médií i lidí na to, co se zavedlo v České republice. Lidé, novináři, reportéři  atd. se ptají: Proč peníze vybrané od lidí za vodné a stočné tečou do soukromých firem a mimo republiku? Z čeho budeme financovat infrastrukturu? Kdo je odpovědný za to, že 70 % tržeb z vody kontrolují koncerny, které investovat do vodárenských sítí nemusí?

Na tyto základní otázky kolem VODY hledají odpovědi i noví politici. Staří, kteří koncernům asistovali při uzavírání vazalských smluv, nebo sedí v orgánech soukromých provozních vodáren, mlčí a hlavy nevystrkují. Pan Mládek ji nešťastně a vlastně nerad vystrčil.

V rámci pořadu ČT2: NEDEJ SE plus Megapodvod s vodou v Praze byl dotázán na důvody podeje 66 % PVK do rukou zahraničních koncernů. Zkusil sice obvyklou politickou kličku, že si na nic za tu dobu nevzpomíná, ale i to mu v podstatě zlomilo vaz.

Chcete se ptát: Jak může někdo vést ministerstvo, když si nepamatuje tak základní věc, jako důvod privatizace pro Prahu strategické společnosti? Tak na to se neptejte. Takto poradci politických stran neuvažují. Oni přemýšlí pouze o volebních preferencích.

Správná otázka je: Kdo a jak využije toho, že v nevýhodné privatizaci měl prsty?

To, že VODA je „průser“, dnes už vědí všichni politici. Pan Mládek je ovšem člověk, který v době privatizace PVK, byl jednou z hlavních osob stojící za prodejem 66 % akcií PVK. Byl na straně těch, kdo chtěl privatizovat zisky z vody. Byl mezi lidmi, kteří neumožnili, aby hl. město Praha dostalo od státu v PVK majoritní podíl. I díky němu dnes lidem českou vodu na pražských trubkách prodává francouzská firma, která nemusí do infrastruktury investovat zpět ani korunu. Což bylo mimochodem důvodem, proč EK odmítla „VODU“ v Praze dotovat.

Je velmi snadné před volbami ve správnou dobu říci: Ministr Mládek odpovídá za nevýhodnou „privatizaci“ zisků z vody v Praze. Odpovídá za Dejvice i za dnes již čím dál tím víc naháněči koncernů publikované – státe, DEJ-VÍCE do vodárenství a naše zisky neřeš.

V době voleb se toto hodí opozici i koalici. Hodí se to také koncernům. Prostě všem. Použít toto ve správnou dobu s emocionálně podbarveným příběhem o zdravotních problémech rodiny s dětmi způsobenými kontaminovanou vodou, a urputně budované preference ČSSD jsou ty tam.

Našel se viník, volebně na tom vyděláme, nic se nemění a nikdo nevěnuje pozornost tomu podstatnému, že 6 miliard korun, které odteklo v ceně vodného a stočného nadnárodnímu koncernu v podobě zisku a nikdo je již v republice neuvidí. Neuvidí v ní ani dalších 6 miliard korun z dotací EU, které by mohla Praha čerpat, kdyby neprodloužila vazalskou smlouvu s Veolií. To je 12 miliard pro Prahu a například celá nová Ústřední čistírna odpadních vod.

Pozor: Prodloužení smlouvy o provozování nepodepisovala ČSSD!

Více najdete zde: Pravda o privatizaci PVK

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
17. 6. 2015 4:55

Co si pamatuji, pan Mládek díky svému nešťastnému výroku o parazitujících živnostnících měl již jednou namále. Pokud bude odejit, bude to škoda, protože za ta léta se vypracoval na dobrého odborníka a technokrata.
Proč lidé nemohou připustit skutečnost, že každý nový člověk či strana v politice není funkční minimálně dva roky po svém zvolení

hudryper
hudryper
17. 6. 2015 6:21

Velký dík panu Ing. Novotnému za informace,které,byť se cítím poměrně dobře informován, pro mne byly novinkou. Škoda jen,že s velkou pravděpodobností „zásluha sociálního demokrata“ Mládka bude popsaným způsobem před postiženými,tedy před námi všemi, zatajena. Motivace těchto lidí k vykrádání veřejného prostoru prostřednictvím ekonomických tasemnic ze zahraničí může být,zvláště u tzv.levicových politiků,jediná – pořádně mastný úplatek,který si korupčník na nás milionkrát vybere. Skutečně velká,miliardová korupce byla k nám importována,do 89. tu byli jen malí zlodějíčci,kteří své nahromaděné „příjmy“ uplatnili v malé privatizaci,o kterou západ neměl zájem. Proč si za draho kupovat hospodu,když bylo jasné,že za pár let bude možné koupit za… Číst vice »

chalupář
chalupář
17. 6. 2015 7:14

Před časem se objevil na netu záznam rozhovoru, v němž se vyjadřoval v příslušné době k privatizaci vodního hospodářství Ringo Čech. Tenkrát, tuším, komunální politik. Nikdo z politických činitelů se tedy nemůže vymlouvat, že o důsledcích svých rozhodnutí nemohl vědět. Inu, každý je prý úplatný, záleží na nabídnutém obnosu. Jinak to vysvětlit nelze. Vlastně ano: totální blbostí.

Irena
17. 6. 2015 8:12

chalupář napsal

Před časem se objevil na netu záznam rozhovoru, v němž se vyjadřoval v příslušné době k privatizaci vodního hospodářství Ringo Čech. Tenkrát, tuším, komunální politik. Nikdo z politických činitelů se tedy nemůže vymlouvat, že o důsledcích svých rozhodnutí nemohl vědět. Inu, každý je prý úplatný, záleží na nabídnutém obnosu. Jinak to vysvětlit nelze. Vlastně ano: totální blbostí.

To byl tenhle
https://www.youtube.com/watch?v=g1N5ModMtPI

idiotronic
17. 6. 2015 12:52

Povšimněte si data, ten záběr je 18 let starý!

Alena
Alena
17. 6. 2015 12:57

v druhé půlce o ekonomice . Pravdivé, ale otřesné čtení
http://www.novarepublika.cz/2015/06/cesko-jako-dojne-vemeno-zapadu.html