Pohádka o euru jako lákadlu pro zahraniční investory

Prezident Zeman se domnívá, že zavedení eura učiní z České republiky ráj pro zahraniční investory.

Zbyněk Fiala komentuje v dnešním článku nedělní schůzku hradního pána Miloše Zemana s bankéři a podnikateli. Týkala se opatření pro urychlení přijetí eura v Česku. Nás občanů se nikdo neptá na názor, zda euro ano či ne. Nicméně je potřeba nalít si čistého vína a přestat si nalhávat, že s eurem bude líp.

Nejde o spor prezidenta Zemana a centrálních bankéřů z ČNB, nýbrž o samotnou budoucí existenci v současném evropském modelu EU. Ten je postaven na zcela jiných hodnotách, než bylo původně proklamováno. A současná podoba bankovní podoba EU už nemá s demokratickými ideály nic společného.

Jedná se o vnucený model anglosaských elit, který umožní urychlení nové vlny neokolonizace slabších zemí evropského hospodářského prostoru a zemí bývalého socialistického tábora. Ale především je to nástroj, který má akcelerovat vytvoření jednoho západního globálního ekonomického bloku, jehož završením bude přijetí smluv TTIP, CETA a TISA. Cílem je vytvoření takových ekonomických celků, které povede k zostření konkurenčního boje nikoliv už mezi jednotlivými státy, ale přímo seskupeními zemí, ovládaných nadnárodními korporacemi, vůči nimž budou vlády zemí bezzubé a zcela bezmocné. A to vše bez ohledu na důsledky, které z toho pro většinu lidstva a životní prostředí vyplývají. Sbohem a šáteček partnerství mezi zaměstnanci, zaměstnavateli a státem. Viz článek Má rýnský kapitalismus ještě budoucnost?

K čemu je a není euro

Argumenty centrálních bankéřů proti přijetí eura jsou průhledné. Nezávislost ČNB funguje pouze „naoko“. Samozřejmě je ČNB zapojena do mezinárodního finančního systému (nyní už spíše letadla) a její rozhodování je usměrňováno jinými subjekty než českou vládou. Kurz koruny je jedním z nástrojů k přerozdělování majetku od českých obyvatel směrem do zahraničí, stejně jako politika úrokových sazeb a přihlížení k lichvářským praktikám „poskytovatelů finančních služeb“. Viz článek Nekrofilní nebo biofilní Evropa? Volby do EU .

Koneckonců jsme dividendovým rájem, srovnatelným s Lucemburskem a Holandskem, a z naší země odešly za posledních 15 let 2 biliony korun na dividendách, píší dnešní Lidovky. Aniž by musely být zdaněny jako v Rakousku nebo Švýcarsku. Nestačí levná pracovní síla a Zákoník práce, který chrání spíš zaměstnavatele než zaměstnance. A pan prezident Zeman, který tak rád láká zahraniční kapitál, ať to stojí, co to stojí, se domnívá, že zavedení eura učiní z České republiky „ráj to na pohled“ pro zahraniční investory. Už i takový plátek jako Lidové noviny píše v příloze Index o České republice jako o 17. spolkové zemi Německa.

Nicméně by nás zajímaly skutečné důvody, proč prezident Zeman tak touží po euru. Pokud bude tato umělá měna vůbec zachována, tak jenom díky nástupu totalitní diktatury ECB a finančních elit. Ty připravují historicky bezprecedentní vyvlastňování evropských obyvatel. A k tomu připočtěme i zavedení rozsáhlých finančních represí, šmírování a pokusu odstranit hotovostní peníze z oběhu. Viz heslo „hotovostní peníze“ a článek EU umožní vyvlastňování střadatelů v zájmu záchrany bank . Každý konzument – a jiný člověk než konzument pro současný kanibalistický model kapitalismu nemá hodnotu – musí být 24 hodin denně kontrolován skrze platební kartu. Uvědomuje si prezident Zeman úlohu Evropské centrální banky, mladší sestry amerických Federálních rezerv? Ví vůbec, že tato instituce rozhoduje z USA o osudu národů Evropy, ale nenese absolutně žádnou zodpovědnost za důsledky svého konání?

Podpora urychlení zavedení eura v České republice ze strany prezidenta Zemana je zřejmě na nátlak některých skupin podnikatelů, kteří si kvůli krátkodobým ziskům nevidí na špičku nosu. Celá akce je zarážející vzhledem k jeho pokusům zmírnit na druhé straně štvavou rétoriku české vlády vzhledem k Rusku. Tento hloupý EU-postoj diktovaný z Bruselu ovládaného politikou USA zásadně poškozuje velmi výrazně ekonomiky všech zemí EU. Připomeňme, že obchod USA s Ruskem se mezitím zvyšuje.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
9. 6. 2015 9:06

Autorka napsala: „Nejde o spor prezidenta Zemana a centrálních bankéřů z ČNB, nýbrž o samotnou budoucí existenci v současném evropském modelu EU. Ten je postaven na zcela jiných hodnotách, než bylo původně proklamováno.“ EU se nevyvinulo do podoby evropského společného kulturního a ekonomického prostoru, kde se budou postupně vyrovnávat rozdílné úrovně rozvoje a to vše demokratickou cestou a v zájmu efektivnějšího fungování států a kvalitnějšího a bezpečnějšího života jeho obyvatel. Dopadlo to bohužel tak, jak je popsáno v článku. Problém „mít či nemít EURo“ je tedy jaksi ne zcela podstatný. Koruna je už dávno především jen jakýsi trpěný, či chtěný… Číst vice »

Gatta
Gatta
9. 6. 2015 10:06

Re petr.

Moc a peníze jsou dvě strany jedné mince – otáčej ji jak chceš. Nemáš peníze – ztratíš svoje postavení a moc. Ztratíš svoji moc – následně ztratíš i svoje peníze. A existuje 1000 způsobů jak více či méně elegantně ty slabé očubat o peníze.

Přijetím EURa ztratíme i tu malou utěšovací a teoretickou možnost, že můžeme naší korunou něco změnit.

fajt
9. 6. 2015 13:43

http://www.novinky.cz/krimi/371846-nastavajici-matka-zatajila-tehotenstvi-aby-dostala-praci-policie-ji-obvinila.html – neměl by ji dát Zeman prezidentský pardon ( Klaus omilostnil daleko větší svině, a přímo v zástupech). ..)

Sio
Sio
9. 6. 2015 14:45

K čemu je „samostatná“ koruna, když její osudy má v rukách někdo jiný? Ož nás její devalvací reálně o pár % příjmů a úspor okradli. A klidně to na příkaz satrapů udělají znovu a znovu. Není pak lepší mít euro?

PPK
PPK
9. 6. 2015 17:41

Sio napsal K čemu je „samostatná“ koruna, když její osudy má v rukách někdo jiný? Vlastní měna je jedním ze základních znaků suverenity státu. Pokud stát ztratí dokonce už i svou vlastní měnu, tak nastane situace silově rovnocenná dalším nevratným a katastrofálním ztrátám suverenity, jako jsou neexistence vlastní obranné armády a neexistence vlastních zemských hranic a s tím i spojené poslední suverénní vlastní ekonomické nástroje celní. Pokud jsou totiž vyměněni lidé, zodpovědní za národní měnu, pak návrat k suverenitě státu je ještě alespoň teoreticky možný. Po přijetí cizí měny se daná země již pak definitivně stane jen totální kolonií vlastníka… Číst vice »

Neználek
Neználek
9. 6. 2015 18:51

Sio napsal

K čemu je „samostatná“ koruna, když její osudy má v rukách někdo jiný? Ož nás její devalvací reálně o pár % příjmů a úspor okradli. A klidně to na příkaz satrapů udělají znovu a znovu. Není pak lepší mít euro?

Ne, není. Na co jsme vás posílali na studia? Znalosti KOB/DOTU vám zřejmě nejsou nic platné.

Alena
Alena
9. 6. 2015 19:46

přijetí EURA je totální zotročení, viz přispívání do ESM. Tato smlouva je již ratifikována. Více zde
http://esm.svobodni.cz/

mirror
mirror
9. 6. 2015 19:51

Článek začíná domněnkou Miloše Zemana, že zavedení eura učiní z České republiky ráj pro zahraniční investory. Je to dobře nebo zle? Dříve za normalizačních bolševiků jsme investory ze zahraničí nepotřebovali a zisk z investic zůstal doma. Dnes se musíme o zisk dělit kdoví s kým. Cizí investoři u nás podle studie OSN vydělávají 2,5x více než v takovém Německu. Aby toho dosáhli, musí nás platit třikrát méně než v Německu. To je kapitalistická solidarita v praxi, která se nezmění, ať euro máme nebo platíme svou vlastní měnou anebo kožešinami. Naši vrcholoví představitelé nás prodali. Co chce dělat Sobotka se svou… Číst vice »

philip
philip
9. 6. 2015 20:11

Měna je jedním z veledůležitých nástrojů správy státu a jeho chodu. Pokud předáme tento nástroj do cizích rukou, pak ten kdo jím bude disponovat bude mnohem vlivnější na chod ale i samotnou existenci státu než jeho vláda. Celá západní civilizace se v prdel řítí a její roztříštění je nevyhnutelné, až se tak stane bude ve velké výhodě při záchraně trosek ten, kdo bude mít možnost řídit záchrané práce a jedním z důležitých nástrojů bude vlasní měna. Ten kdo ji mít nebude ji bude muset neprve vytvořit, což bude v chaosu který bude panovat velice komplikované a zdlouhavé a malý stát… Číst vice »

mirror
mirror
9. 6. 2015 20:22

Rusové unifikovali dorozumívací jazyk na Angličtinu, Američané na angličtinu. EU se jednotné úřední řeči také nevyhne. Malou Českou republikou budou muset na některý germánský jazyk násilím nebo vydíráním přetavit. Francouzi, Španělé a Italové jsou silní, ti si vlastní jazyk udrží. Domorodci neschopní mluvit plynně se stanou nebo zůstanou otroky. Co mají v plánu ti, co nás hnali do EU? Slyšeli jste někdy Zemana pípnout na toto téma?

mirror
mirror
9. 6. 2015 20:23

Rusové unifikovali dorozumívací jazyk na ruštinu samozřejmě!!!

Sio
Sio
9. 6. 2015 20:56

Neználek napsal
Ne, není. Na co jsme vás posílali na studia? Znalosti KOB/DOTU vám zřejmě nejsou nic platné.

Co je to za argument? Měl jsem o vás lepší mínění.

Sio
Sio
9. 6. 2015 20:58

:
„Vlastní měna je jedním ze základních znaků suverenity státu.“
Nojo, ale o čem byl můj příspěvek? Ptám se znovu. Je naše měna skutečně vlastní? Nebo vám stačí, že se jmenuje Kč a kdo s ní manipuluje je vám fuk?

Sio
Sio
9. 6. 2015 21:00

Alena napsal

přijetí EURA je totální zotročení, viz přispívání do ESM. Tato smlouva je již ratifikována. Více zde
http://esm.svobodni.cz/

A ptám se znovu. Je koruna ještě stále naše? Kdo řídí centrální banku a určuje, jak má koruna ztrácet na hodnotě? Čeští politici, co jsou nezkorumpovanými vlastenci?

hudryper
hudryper
9. 6. 2015 21:47

Sio napsal A ptám se znovu. Je koruna ještě stále naše? Kdo řídí centrální banku a určuje, jak má koruna ztrácet na hodnotě? Banka ,která řídí činnost centrálních bank je v Baselu BIS a nepochybně podléhá Rotschildům. Když Tošovský odevzdal český zlatý poklad,dostal lukrativní zaměstnání právě tam a Singer si už pravděpodobně balí kufry. Přece se nebude dívat na tu hrůzu,která tady po těch dvou zůstala ! Myslím,že při volně směnitelných kurzech je jedno,jestli máme Euro,nebo korunu. V okamžiku finančního chaosu,o němž odborníci říkají že otázka nestojí „jestli“, ale pouze „kdy“,by mohl fakt, že v ČR existuje koruna ztížit devastující… Číst vice »

Sio
Sio
9. 6. 2015 22:01

:
fajn, ale devalvace bude, jen když Rotchild povolí, nemám pravdu? V momentu přechodu na euro se podle toho přepočítají naše platy a důchody. A také ceny, úspory, dluhy. Pokud bude v té době díky zlodějům z CB € za 50 Kč, sníží se nám příjmy na polovinu. Otázka zní, zda do té doby koruna zpevní nebo zeslábne. Já bych to viděl na tu druhou variantu, myslí si někdo opak? Pokud nepadne EU jako celek, na to € stejně budeme muset přejít, nikdo se nás nebude ptát.

Alena
Alena
10. 6. 2015 3:49

o přechodu na EURO by mělo rozhodnout referendum. Nejsme samostatní, ale tím se naše lokajské postavení ještě posílí. Viz. konec hotovostních plateb.
Jen by mne zajímalo, jak dlouho budeme argumentovat tím, že nám nic jiného nezbývá, nikdo se nás nebude ptát. Přijmeme EURO, nikdo se nás nebude ptát, uzákoníme brannou povinnost, nikdo se nás nebude ptát, přijmeme TTIP, nikdo se nás nebude ptát, zanikneme definitivně, nic jiného nám nezbyde

hudryper
hudryper
10. 6. 2015 5:51

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/06/6479-bezhotovostni-demokracie-nebo-bankovni-koncentrak.htm Národní měna – pojem,který v situaci,že podíl hotovostních operací nepřesahuje 10-20 % z celkových plateb,působí poněkud aktikvárním dojmem. Na procesu postupné výměny papírových peněz za elektronické impulzy je vidět hloubka ,do jaké s perspektivou desítek let dopředu, je realizován proces NWO ! Je to dokonalá demonstrace bezstrukturního řízení světa. Zpočátku vyplácely bankomaty držitelům karty hotovost (v jakékoliv měně) zadarmo a tak nesly nemalé náklady na zřízení a funkčnost tohoto systému. Později se tyto náklady + zisk objevily v cenách zboží supermarketů ,poté si jednotlivé banky začaly účtovat výdej peněz bankomatem jiné banky a dnes je kontrola plateb klientů povýšena… Číst vice »

Alena
Alena
10. 6. 2015 6:03

Pokud dáváte rovnítko mezi úplně pod kontrolou či částečně, je to opravdu jedno.
I ta malá část hotovostních plateb má význam, pokud Vaše vklady mohou vyvlastnit banky- odkaz v tomto článku
– článek EU umožní vyvlastňování střadatelů v zájmu záchrany bank

hudryper
hudryper
10. 6. 2015 6:20

Alena napsal I ta malá část hotovostních plateb má význam, pokud Vaše vklady mohou vyvlastnit banky- odkaz v tomto článku Jistě, odkud ale budete hotové peníze přijímat ? Zaměstnavatel Vám už dávno vyplácí mzdu na účet, penzisté jsou postupně tlačeni k držbě bankovního účtu a vyplácení penzí na ně ( urychlovák Drábkových sociálních karet zatím neprošel) a jakmile vznikne umělý nedostatek hotovosti,všichni kteří se až dosud této totální kontrole vzpouzeli ,se v zájmu přežití a nakoupení potravin podřídí. O jménu měny ,tedy názvu používané jednotky v bezhotovostním bankovním koncentráku, se nemá valného smyslu přít. Pro slávu tvůrců světa v systému… Číst vice »

Alena
Alena
10. 6. 2015 7:23

v případě kolapsu bank se sice můžete domluvit se svým zaměstnavatelem, že chcete platbu hotově, ale tomu strhne peníze banka, takže tak jak tak nedostanete nic. Hotové peníze jsou nutnost pro zónu šedé ekonomiky, která mnoho lidí drží nad vodou( pomíjím morální aspekt)

Neználek
Neználek
10. 6. 2015 7:35

Sio napsal
Co je to za argument? Měl jsem o vás lepší mínění.

A nejste zdaleka sám. Tohle ovšem nebyl argument, ale prosté konstatování, že ani studium DOTU vám nezabránilo klást nesmyslné geekovské otázky. Když jim odevzdáme poslední znak státní suverenity, kterým je vlastní měna, tak už naše politiky ani nebudou muset korumpovat. Budou si s námi moct dělat, co budou chtít, aniž by nás vůbec brali na vědomí. Staří Řekové měli přísloví, že jen blázen se učí z vlastních chyb. Tak se podívejme k bratrům Slovákům, zda jsou rádi, že přijali euroshwindling.

Gatta
Gatta
10. 6. 2015 8:00

Velmi dobrá diskuze. S odstupem dne to vidím v podstatě stejně – zachování CZK je znakem státnosti a teoretickým nástrojem možnosti něco ovlivnit. Zavedení EURa je v podstatě plné ekonomické splynutí našeho „státu“ s EU – v podstatě už jen jako její chudší jazykově odlišný region. CZK tedy může být jakousi pojistkou při pádu EURa, nebo také, jako malá měna malé ekonomiky, devalvační pastí, zvláště, když v ČNB sedí lidé hájící zájmy EURa. Z hlediska státnosti a současného nejistoty vývoje v EU (Řecko budiž příkladem) tedy jednoznačně zachovat CZK, z hlediska ekonomiky a stability měny přejít k EURu. Asi nejhorší,… Číst vice »

Alena
Alena
10. 6. 2015 8:13

vtipný článek od téže autorky a zároveň i důkaz toho, že kvalitní samospráva zmůže proti globalistům hodně. Tyrolákům ( v Rakousku to není sprosté slovo jako pro někoho Moraváci) držím palce
http://www.novarepublika.cz/2015/06/bankeri-nevi-ze-kravsky-hnuj-smrdi.html

petr
petr
10. 6. 2015 8:25

Čím se bude platit, to rozhodnou sami občané. Pokud se lidé domluví v rámci regionu, státu atd. , že budou přijímat platby za zboží a služby v rublech, juanech, randech, stříbře, niklu nebo ve skořápkách od ořechů, tak to bude (1). Např v USA už ve třech unijních zemích se požívá k placení drahé kovy, především stříbrné mince. Ve Francii asi ve 20-ti regionech jsou používány vlastní papírové peníze. Ve světě jsou různé skupiny, kibuce, družstva, které vůbec nepoužívají peníze. Když se vrátíme trochu do historie, tak obchodování vrámci RVHP se provádělo přes Clearingové centrum, kde se vzájemná výměna zboží… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 6. 2015 8:55

petr napsal plán převedení celého světa na 2 – 3 měny, jednu banku, bezhotovostní platby, všechny ty elektronické systémy plus další regulace, se nedaří globálně prosadit. Zatím. Plán vytvořit jednu světovou měnu ,kterou by zcela svévolně emitovala,nebo stahovala z oběhu skupina rodin vládnoucích světu většinou nepřímými ,leč velmi efektivními metodami,je nabouráván odporem Ruska a Číny s podporou dalších velkých ekonomik vesměs třetího světa. Že by převedení měn celého světa na 2-3 měny (dolar,rubl,juan) nebyl možný,o tom se lze bavit, to je ale si tak vše,co s tím lze udělat. Nevidím bohužel žádnou jistotu v tom,že bude svobodněji, když místo jednoho… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 6. 2015 9:02

Re petr – jsem pro, ale má to svoje omezení.
Může to fungovat mezi lidmi v komunitě (ta nemusí být jen úplně malá). Je to sice jakási „šedá ekonomika“, ale na druhé straně to činí celou společnost ekonomicky stabilnější a nezávislou na nějakém vzdáleném centru.

Problém je, že s VW AUTO, EONem, na benzinkách či supermarketech se na ničem takovém nedomluvíte.

Ještě podstatnější je, že oficiální peníze po vás bude vyžadovat stát – na daně a jiné povinné poplatky.

Sio
Sio
10. 6. 2015 16:15

Neználek napsal A nejste zdaleka sám. Tohle ovšem nebyl argument, ale prosté konstatování, že ani studium DOTU vám nezabránilo klást nesmyslné geekovské otázky. Když jim odevzdáme poslední znak státní suverenity, kterým je vlastní měna, tak už naše politiky ani nebudou muset korumpovat. Budou si s námi moct dělat, co budou chtít, aniž by nás vůbec brali na vědomí. Staří Řekové měli přísloví, že jen blázen se učí z vlastních chyb. Tak se podívejme k bratrům Slovákům, zda jsou rádi, že přijali euroshwindling. Myslím, že jste na mě moc přísný. Naopak studium DOTU mě přivedlo mezi jiným k poznání, že jsme… Číst vice »

Neználek
Neználek
10. 6. 2015 17:50

Ten vtip je naopak velice případný. Ovšem ve výše zmíněném kontextu je třeba „znak státní suverenity“ chápat v méně materiálním smyslu.

Sio
Sio
10. 6. 2015 18:25

Neználek napsal

Ten vtip je naopak velice případný. Ovšem ve výše zmíněném kontextu je třeba „znak státní suverenity“ chápat v méně materiálním smyslu.

Ve smyslu nejvyšších dvou priorit.

Gatta
Gatta
10. 6. 2015 20:00

Ač bych to od sebe dříve nečekal, tak dnes bych hlasoval PRO ZACHOVÁNÍ CZK.

Vydrbou s námi tak jako tak, takže proč si nedopřát ten luxus „zůstat pod praporem“. Ten bývá občas moc důležitý. No a když to nevyjde, tak zůstane aspoň poučný příběh. A stejně tak jako peníze lidi rozdělují, tak příběhy je spojují. Tak proto.

Zde jeden takový příběh (i když to ve skutečnosti bylo trochu dost jinak):
https://www.youtube.com/watch?v=PWidnE45k2k

Sio
Sio
10. 6. 2015 20:52

: dík za Kryla, geniální básník, v Čechách a na Moravě nikdo po něm se mi už tak nelíbil.

Martin (už bez taky m)
10. 6. 2015 21:28

Hlasuji pro CZK.
Dokud bude EU jakou se stala dnes, Euro nechci. Ale ani hajzly jako byl Tošovský na postu vedení ČNB!

K tomu Siovu vtipu – „Nejsou všechny holky stejný…“

A k Rusům?
Stačí posledních 10 minut…
https://www.youtube.com/watch?v=FLdZc52k3cw