Renesance fašismu v EU

Celkem bez povšimnutí přešla naše novinářská i internetová obec (výjimkou byl web OutsiderMedia) rezoluci OSN, která vyzývá státy, aby efektivně bojovaly s heroizací nacismu a jinými formami rasové diskriminace. Dokument navrhlo Rusko. Za schválení rezoluce hlasovalo 115 států ze 193. 55 delegací, včetně členů EU se zdrželo hlasování a 3 hlasy byly proti. Tři státy, tedy USA, Kanada a Ukrajina, otevřeně podpořily fašismus! Státy EU včetně České republiky se zdržely hlasování, tudíž z toho logicky vyplývá, že nemají žádné problémy ohledně apoteózy nacistického hnutí v jakékoli formě, s oslavováním neonacismu a bývalých příslušníků organizace Waffen-SS, včetně stavění památníků a pomníků a s prováděním veřejných demonstrací. Nemají vůbec žádné námitky proti rasismu a xenofobii, asi to berou jako svobodně vyjádřený názor v demokratické společnosti, na který má každý právo. Také tím nehlasováním vyjadřují podporu heroizaci nacismu. Rozhodnutí Ukrajiny, USA a Kanady už komentovalo ruské ministerstvo zahraničí. Vyjádřilo krajní lítost, a zvlášť na adresu kyjevské vlády uvedlo: „Stanovisko Ukrajiny je skličující a vzbuzující obezřetnost. Je těžké pochopit, jak může národ, který sám na sobě naplno zažil hrůzy nacizmu, hlasovat proti dokumentu, odsuzujícímu jeho heroizaci.“

U nás v Česku se nedávná historie (ale i dávná) přepisuje přímo neuvěřitelným a neskutečným způsobem. Obrana proti této nepříčetné falsifikaci historie je v podstatě nemožná. Do televize a vůbec do oficiálních sdělovacích prostředků se solidní nepředpojatí a racionální historikové vůbec nedostanou. Že občas na nezávislých webech vyjdou spolehlivé dokumenty vyvracející oficiální stanoviska mocenských orgánů, je v podstatě marginální záležitostí, kterou nikdo nebere v potaz. Takže se už na základních školách učí, že komunismus je zvrhlé a zločinné učení a kdo bojoval proti komunismu, je hrdina hodný následování. Třeba státní vyznamenání bratrům Mašínům, brutálním vrahům, znamená pro mládež toto: „Berte si z nich vzor. Zabiješ-li komunistu, uděláš dobrý a hrdinný skutek.

Docela logicky z toho vychází, že nacisté a fašisté, kteří bojovali proti komunismu v Sovětském svazu, jsou hrdinové. Tak dokonale je infikovaná mladá generace. Proto jim vůbec nepřijde na mysl, že fašismus je zrůdný systém. Vždyť přece nacisté hrdinně bojovali proti komunismu, tudíž zasluhují úctu a pocty. Stačí zajít do knihovny či do knihkupectví a starší člověk zírá, kolik oslavných publikací fašismu na křídovém papíře s barevnými ilustracemi je na pultech. Pravicoví ekonomové navíc zdůrazňují, že Hitler uznával a ctil soukromé vlastnictví, které je posvátné a nedotknutelné, kdežto komunisté znárodňovali, což je zločinné jednání. Nějak se ovšem opomíjí skutečnost, že komunistický Sovětský svaz už čtvrt století neexistuje a že Putin není generálním tajemníkem komunistické strany. Přesto intoši pořád dnešní kapitalistické Rusko ztotožňují se SSSR a Putina vykreslují jako komunistického diktátora. No jo, intoši. Přitom komunistická Čína jim problémy nedělá, tu berou jako kamaráda.

Lze se potom divit, že fašismus v EU docela kvete, a že celá EU neochvějně kráčí k nastolení fašismu?

U nás taková Naděžda Kavalírová v podstatě znehodnotila a zlikvidovala zásluhy protifašistického odboje. To stejně akorát komunisti vedli protifašistický odboj, ale tehdy bylo potřebné a nutné bojovat proti komunistům, ne proti nacistům a fašistům. O protifašistickém odboji zásluhou Kavalírové se v podstatě nemluví. A když není vyhnutí a je nutné se přece jenom zmínit i o odbojářích, tak protifašistický odboj je znevažován a bagatelizován, vždyť ti odbojáři stáli na nesprávné straně, místo aby podpořili Hitlera v tažení proti komunismu, tak se postavili proti němu.

Kdoví, co by na to řekl můj bratranec Jan (John), který osvobozoval jako příslušník americké armády Plzeň. (Můj strýc Jan emigroval do USA ještě před I. světovou válkou.) Kdyby se dověděl, že Hitler byl vlastně moc dobrý, hodný vegetarián a morálně vysoce vyspělý člověk a že osvobozovat Plzeň od fašistů vlastně byla chyba. Kdoví, co by k tomu pověděl. A co asi by pronesl strýc Franta, který se vrátil po pěti letech za odbojovou činnost z koncentráku a vážil pouhých 48 kilogramů, kdyby mu někdo řekl, že bojovat proti fašismu byl jeho životní omyl? Že měl bojovat proti komunismu a ne proti fašismu.

Holt časy se mění a pohledy na svět též. Když pražská židovská obec odpustila nacistům holokaust, tak to už je co říct. Ještě že židé nejsou jednotní, stát Izrael hlasoval pro rezoluci OSN. No co víme, třeba za pár let také změní názor.

Jsem si jistý, že Číňané a Indové názor na fašismus nezmění. Indie má smutné zkušenosti s anglickým fašismem, i když ona koloniální nadvláda se obkecává přinášením kultury a civilizace do zaostalé země (tzv. úděl bílého muže). Koloniální nadvláda ovšem měla typické charakteristické rysy fašismu a rasismu – záměrně vyvolávané hladomory, Indové byli podlidé, sám Winston Churchill si na ně s chutí zastřílel a odpravil osobně tři podlidi, jak vzpomíná ve svých Pamětech.

Čína má také neblahé zkušenosti s fašismem anglickým i japonským. Na ta japonská zvěrstva obyvatelé Číny jen tak lehce nezapomenou, stejně tak nezapomenou na rozstřílení císařského paláce provedené Angličany a na uzavření potupné smlouvy s Británií. V Británii je historie kolonizace popisována jako vysoce kulturní a civilizační přínos podřadným národům, kdežto historie kolonizovaných zemí totéž popisuje jako barbarství a loupežení neuvěřitelného rozsahu. Když člověk čte ty hrůzy, kterých se dopouštěli angličtí gentlemani, francouzští či nizozemští kavalíři a japonští nacisté, vstávají mu hrůzou vlasy na hlavě a nechápe, jak je možné, aby tzv. „civilizované“ národy prováděly taková zvěrstva v dějinách světa nevídané.

Takže evropské státy skutečně a očividně podporují fašismus, nacismus a rasismus. Už je běžné dělení obyvatel na nadlidi, což je tzv. elita politická, finanční, podnikatelská, kulturní, osvětová (novináři a televizní redaktoři) a na masu pracujících a na spodní příčce jsou podlidi, tedy nezaměstnaní, cikáni, bezdomovci. Ghetta a předměstské slumy jsou běžnou realitou. A skoro nikomu to nepřipadá zvrhlé. Copak toto není jeden z charakteristických znaků fašismu?

Nedávno, ještě před vánočními svátky, jsem četl krátký rozhovor s poslankyní ruského Parlamentu (Dumy), ve kterém vyjádřila odhodlání předložit Dumě návrh zákona, kterým by se zakázalo prodávat plyn a ropu státům, které odmítly onu rezoluci OSN ohledně nacismu a fašismu. Tedy přerušit obchodní vztahy se státy EU, týkalo by se to i naší republiky.

A je to tady! Nečekal jsem, že ruská reakce přijde tak brzo. Rusko odmítne dodávat ropu a plyn zemím, které podporují fašismus a nacismus a souhlasí se zaváděním středověkého mučení. Rusko má zkušenost z minulosti. Sověti dodávali obilí Hitlerovi, už se pár týdnů válčilo, ale ruská pšenice se v německých přístavech ještě pořád z lodí vykládala.

Jenom si představme, kdyby to skutečně ruský parlament odsouhlasil. Zatím je to pouze návrh, následovalo by první, druhé a třetí čtení a teprve potom by se hlasovalo. Takže je to záležitost nejméně na půl roku. Bez peněz za ropu a plyn od Evropy se Rusko klidně obejde, budou bohatě dostačovat platby z Turecka.

Jak budou nadšeni naši pravdoláskaři, když plyn ani ropa už vůbec z Ruska nepůjde, nadšením budou hýkat, konečně diverzifikace bez účasti Ruska. „Slava EU! Slava gerojam!“

Předpokládám, že by se to týkalo i tzv. Severního potoku vedeného po dně Baltského moře. Přes Ukrajinu by zajisté nešlo vůbec nic. Nějaké zásobníky máme, klidně rok vydržíme, možná i roky dva. Mezitím bude vybudována trasa do Turecka. Rusko bude dodávat a prodávat plyn a ropu Turecku! Evropské státy tudíž nebudou kupovat od Ruska ani ň! Budou kupovat od Turků. Pěkná představa, že? Turecko se tím pádem stane nejdůležitější zemí. Ale ani my v Česku nepřijdeme zkrátka, protože přes naše území bude proudit turecká ropa a plyn do Německa. Maďaři a Slováci na tom také vydělají, neboť přes jejich území bude proudit plyn na Ukrajinu.

No není to překrásná vize budoucnosti?

Turkům bude lhostejné, zdali státy EU podporují či dokonce nastolují fašismus, důležité pro ně bude, zdali budou platit.

Že by první bronzový pomník Hitlera v nadživotní velikosti byl postaven v Čechách? Ani bych se moc nedivil.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
86 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
7. 1. 2015 13:26

S článkem souhlasím. Hlasování o rezoluci jasně ukázalo, kdo podporuje, byť tiše a „solidárně“ (někteří dokonce aktivisticky – třeba Zadolárek) v Evropě nacismus. Ukazuje též, že Západ (myšleno jeho korporátní hybatelé) nikdy neměli k fašismu, pokud šlo o jejich zájmy daleko. (Koneckonců neměli k němu daleko ani v Chile, ve zbožném Španělsku a dokonce ani ve 3. „tisícileté“ říši… Nikoliv ouze na Ukrajině.) Do té doby dokud nacisté plnili fašisti očekávané předpoklady bylo všechno v nejlepším pořádku a žádné oběti nebyli dost velké. Všechno se změnilo pouze tehdy, když se obrátili vůči svým západním donátorům a podporovatelům zády, neplnili očekávání…… Číst vice »

cnemo
7. 1. 2015 13:45

Autor motá páté přes přes deváté. Vše, co je špatné je fašismus nebo nacismus. Spojení „japonští nacisté“ je mimořádně zábavné. Také označovat vražednou imperiální politiku Anglie za fašismus, když toto slovo v té době ani neexistovalo, je nesmysl. Na Ukrajině je to jiné, tamní extrémisté odkazují přímo na nacistické Německo. Ne každé masové vraždění je fašismus. Největší genocida v dějinách (Nový svět) proběhla pod ideologii křesťanství a její severní větev byla provedena lidmi, kteří se označovali za „demokraty“ (pomiňme detail, že někteří z nich byli i otrokáři:) Rasismus a xenofobii nelze spojovat výhradně s fašismem, jsou to naprosto přirozeně se… Číst vice »

Béda
7. 1. 2015 13:56

cnemo – osobně bych hlavní rozdíl mezi fašismem a nacismem viděl takto. Oba typy fašismu (vojenské diktatury) prvořadě slouží majetkovým elitám (pozemkové šlechtě, korporacím, finančníkům…) Nacismus se krom toho ještě vyznačuje extrémním nacionalismem a nenávistí za hrob vůči vytypovaným etnikům, politickým proudům, sexuálním orientacím a jiným skupinám lidí, které má v programu podrobit „konečnému řešení“ v různých formách. Pokud jde o vtah islám – „zidokřesťanství“, ten se utvářel od středověku a křesťanství si s islámem té doby vůbec v ničem netzadalo. Staré kontroverze v nové době aktivizovaly „humanitární“ válečné „mise“ západních zemí a jejich protektorský (počnicky nadřazený) vztah vůči islámským… Číst vice »

Irena
7. 1. 2015 14:16

Cnemo – dnes jsem slyšela, že ve Francii prý vyšla nějaká sci-fi o tom, jak bude za x let vypadat Francie pod nadvládou muslimů. Předpokládám, že to tam bylo vylíčeno v pěkných černých barvičkách, a že to také co nevidět v Hollywoodu zfilmují, aby to dostalo větší grády. To je opravdu výborné. Víte, problém je v tom, že muslimové si podobné sci-fi nemusí vymýšlet. Například ti v Libyi ty „francouzské stíhačky“ viděli v reálu a plody naší západní demokracie si tam užívají do dneška. Ono je velice jednoduché plést si příčinu s následkem, že? Potom stačí pár provokativních vražd, zrovna… Číst vice »

cnemo
7. 1. 2015 14:35

Irena napsal Například ti v Libyi ty „francouzské stíhačky“ viděli v reálu a plody naší západní demokracie si tam užívají do dneška. Ono je velice jednoduché plést si příčinu s následkem, že? Potom stačí pár provokativních vražd, zrovna když se to hodí. Napřed se v médiích vyvolá pěkná islámofobie a pak se to jenom přiživuje. Všichni takoví Cnemové pak skáčou jak páníčkové pískají, hezké loutečky na drátcích. Já vám řeknu jedno. Nechte muslimy v jejich zemích na pokoji, potom nebudou muset utíkat do Evropy a my nebudeme muset řešit svoji „xenofobii“. Co říkáte? S tou Libyí máte pravdu, neměli tam… Číst vice »

hudryper
hudryper
7. 1. 2015 14:38

Irena napsal
Ono je velice jednoduché plést si příčinu s následkem, že? Potom stačí pár provokativních vražd, zrovna když se to hodí. Napřed se v médiích vyvolá pěkná islámofobie a pak se to jenom přiživuje. Všichni takoví Cnemové pak skáčou jak páníčkové pískají, hezké loutečky na drátcích.

Výborně řečeno, paní Ireno ! Cnemo samozřejmě ví,že nešlo o vraždy pod cizí vlajkou,vždyť to byla redakce časopisu,která si dělala legraci z muslimů- a je to jasné, tedy alespoň odborníkovi Cnemo.
Akorát že nešlo o žádné sebeobětující se útočníky, nebyli to žádní amatéři,když dokázali utéct policajtům a ještě jich pár zastřelit.

hudryper
hudryper
7. 1. 2015 14:41

A úplně náhodou se to děje hned pár dní poté, co se Holland „plete “ do ukrajinských záležitostí a
vyřazuje z procesu proverbovanou Merklici ! Opravdu velmi účinná a názorná politika .

Neználek
Neználek
7. 1. 2015 14:42

Je zase nezajímá, co se děje tady, ale zajímá je genocida prováděná nacisty z NATO u nich doma.

Úhel pohledu se tomu mezi vzdělanými lidmi říká, cnemáku.

Béda
7. 1. 2015 14:43

cnemo, ano, v tom máte pravdu. Separovat fyzicky, neposkytovat občanství, vracet do země původu. Problémů je zde několik. První věc je – okamžitě ukončit války západu v těch zemích, aby se běženci netlačili na západ. Druhá věc, která by napomohla hodně by bylo postavit válečné zločince, kteří ty války zavinili před mezinárodní soud a přísně je potrestat. Taková dobrá vůle a ukázka nenadřazování by zajisté obrousila hrany. Spolupráce by mohla probíhat na báze ekonomické a kulturní, případně turismu. Mělo by být ukončeno politické vměšování a ovlivňování skrze různé „páté kolony“. A vyřešit by se měla konečně izraelsko-palestinská otázka. Těch otázek… Číst vice »

Neználek
Neználek
7. 1. 2015 14:47

A samozřejmě navíc je třeba uvážit to, co praví náš učený kolega hudryper. Vypadá to totiž tak, jako že si zabijáci ze CIA chtěli zase trochu zastřílet.

Béda
7. 1. 2015 14:54

No a pak je zde vůbec otázka konceptu národního státu a multikulturalismu. Omezující národní stát samosebou je pro globální elity na překážku, omezení migrace pracovní síly z ekonomických důvodů a politických (rozděl a panuj) taktéž. O to oni vůbec nestojí. Kdyby s tím měli problém okamžitě by došlo ke změně. Paradoxně si neuvědomují, že přesuny kapitálu do Asie (zejména Číny – tam není zrovna kompatibilní západní multikulti a vše co s tím souvisí) -dnes integrace BRICS, splývání kapitálu z islámských zemí se západním v západních zemích , vysoká porodnost a migrace a skrytá hrozba v radikálním islamismu podkopává jak židli… Číst vice »

zajoch
7. 1. 2015 15:00

Cnemo, váš radikalismus je leckde na místě, ale tady se mi moc nelíbí. Rezolutně tu píšete, že “ Odstranění „rasismu“ v JAR vyvolalo sta tisíce vražd bílých farmářů, 2 mil emigrantů a ekonomický propad. Soft rasismus byl nahrazen regulérní etnickou genocidou. “ Pravda to je, ale proč tam nakonec k takové situaci došlo? Nastala by kdyby tam žádní bílí nebyli? Kdyby kdysi neobsadili tento cíp Afriky za vydatného vraždění domorodců a dovážení otroků na práci Holanďané a později Britové? Je tedy podle vás rasismus a xenofobie nějak lepší než fašismus? A co podle vás fašismus je? A co je rasismus?… Číst vice »

Gatta
Gatta
7. 1. 2015 15:07

Podívejte na vývoj populace v islámských zemích http://www.tradingeconomics.com/

Podívejte se na Google Earth kolik tam mají úrodné půdy, podívejte se i shora a zblízka na jejich města, jaké v nich mají jsou podmínky a perspektivy …
A přestavte si, že úplně stejně se dívají oni na ty naše zelená pole a roztroušené domy se zahradami – dokonce pěkně se službou Street View …

Za to tam mají spoustu mladých a svobodných mužů bez možnosti se uplatnit v životě jinak než se zbraní …

Béda
7. 1. 2015 15:17

Gatta napsal Podívejte na vývoj populace v islámských zemíchhttp://www.tradingeconomics.com/ Podívejte se na Google Earth kolik tam mají úrodné půdy, podívejte se i shora a zblízka na jejich města, jakév nich mají jsou podmínky a perspektivy … A přestavte si, že úplně stejně se dívají oni na ty naše zelená pole a roztroušené domy se zahradami –dokonce pěkněse službouStreet View … Za to tam mají spoustu mladých a svobodných mužů bez možnosti se uplatnit v životě jinak než se zbraní … To znamená, že je potřeba jim vyjít vstříc a zahájit války, vyzbrojit je, umožnit jim uplatnit jejich populační potenciál v… Číst vice »

peter.
7. 1. 2015 15:21

Ja si myslím toto :
Odmietam komukoľvek upierať právo na jeho vieru.Zároveň ale,keď prijmem do svojho domu návštevu,tak od nej budem vopred vyžadovať,aby rešpektovala všeobecne platné normy spoločenského správania sa,neohrozovala mňa a mojich blízkych na zdraví a na živote,rešpektovala aj ona u nás zavedené zvyklosti a obyčaje.Ak sa tomuto odmietne podriadiť,tak ho jednoducho do svojho domu nepustím.

Gatta
Gatta
7. 1. 2015 15:29

Re Béda – pamatuji jak se dříve (ještě v 70. – 80. letech) řešila „populační exploze“ a pak najednou na toto téma bylo ticho. A dodnes je na toto téma ticho …
Jediná země která to vzala vážně byla Čína.

Béda
7. 1. 2015 15:39

Tak to neznám. Přiznám se. Spíš si myslím, že tehdy chtěli podpořit populační explozi. V nynější společnosti si nejsem jist jestli majetkové „elity“ nebudou řešit populační otázku kupř. cestou očkování, léků, GMO potravin a pod..

Morybundus
Morybundus
7. 1. 2015 15:39

Vzpomínám si na scénu z jednoho starého filmu (název si nevzpomenu), kde v nějakém salónku debatuje skupina evidentně solventních mužů o Hitlerovi, když jeden z nich řekne zcela klidně něco v tom smyslu: „Pánové, pan Hitler nám naše peníze nevezme!“. To je myslím ve stručnosti hlavní myšlenka dnešní kradmé relativizace krajně pravicových hnutí a režimů. Oni „jim“ jejich peníze nevezmou, zatímco zločinní komunisti (což je obecně vztaženo na celou levici) by jim je zřejmě vzali (rozuměj, nevzali, ale začali solidárně danit, spravedlivěji přerozdělovat atd.). Žijeme v době, v níž se láme, či bude lámat chleba. „Standartní“ systém politického bipartismu se… Číst vice »

Morybundus
Morybundus
7. 1. 2015 15:40

Zkuste však historii učit jinak, než jak vám „doporučují“ materiály od Člověka v plísni, případně odmítat účast na vymývacích seancích a školeních pořádaných touto a spřízenými institucemi, jejichž cílem je „naučit jak správně učit“.
Obecně vzato, režim vynakládá nemalé prostředky na to, aby jednoduše řečeno otočil vše, co tady bylo před rokem 1989 o 180 stupňů. Od ekonomiky přes morálku až po kulturu. Na tyto aktivity peníze vždy budou, protože bez nich by hrozilo nebezepečí, že by jediná pravda přestala být jedinou pravdou. A taky, že by se k moci mohl dostat někdo, kdo by chtěl elitám „brát jejich peníze“.

PPK
PPK
7. 1. 2015 15:56

Patrně většina -ismů (ne-li všechny) mají jako společný znak vždy nějakou světskou či náboženskou ideologii. Ideologii, buď účelově někým vymyšlenou, nebo na ten první druh ideologie už jen prakticky reagující. Měla by tedy být mezi nimi vymezena dělicí čára Dobra a Zla, hranice mezi mírumilovností a snášenlivostí a chováním, používajícím lži, podrazy, vykořisťování, agresivitu a násilí. Také by mělo být všeobecně a mezinárodně uznáno, že vyprovokované obranné kontra-násilí už není agresivita, i kdyby jeho intenzita byla větší, než to násilí původní. Zkrátka, na pravidlu ála „třikrát a dost“ něco racionálního rozhodně je. Odstavovat od vlivu vědomé mediální rozeštvávače, provokatéry a… Číst vice »

Irena
7. 1. 2015 16:01

cnemo napsal
Islám je stejně vražedná ideologie jako křesťanství pár set let zpět.

Cnemo „pár set let zpět“?????? Vietnam, Korea, jihoamerické země, africké země, Irák, Libye, Sýrie….. 1. světová, 2.světová … tam snad všude neúřadovali křesťanské země?

Gatta
Gatta
7. 1. 2015 16:03

Béda napsal

Tak to neznám. Přiznám se. Spíš si myslím, že tehdy chtěli podpořit populační explozi. V nynější společnosti si nejsem jist jestli majetkové „elity“ nebudou řešit populační otázku kupř. cestou očkování, léků, GMO potravin a pod..

Ten nový fenomén, ta „populační exloploze“ v rozvojových zemích byl už tehdy vnímán jako velký celosvětový problém.

Zda opatření strany a vlády ČSSR a následné Husákovi děti s tímto tehdy nějak souviseli, to už nevím. Nebo zda šlo o to převést lidi od politiky na jiné starosti.

Sio
Sio
7. 1. 2015 16:10

Celý problém je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Elity to hrají na dvě strany. 1. Jedna hraje na notu multi-kulti. Při vytvoření významných menšin dojde na ono „Rozděl a panuj!“ Dělníci a odbory, složené třeba s Němců, se těžko spojí v odporu proti elitám třeba s Turky nebo jinými nelegálními či legálními přistěhovalci. Takové populaci se snadno vládne. „Lepší“ otroci válčí proti „horším“ otrokům. Elity jsou v klidu. 2. Druhá hraje na xenofobní notu. Občanům se nakecá, že za jejich problémy můžou cizáci a ne elity. Následně tu máme opět onu nenávist mezi skupinami, tudíž „Rozděl a panuj!“ zafunguje zase. Skutečně… Číst vice »

Béda
7. 1. 2015 16:17

Sio,

s tím bych souhlasil. :)

PPK
PPK
7. 1. 2015 16:27

Sio napsal Celý problém je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Elity to hrají na dvě strany. 1. Jedna hraje na notu multi-kulti. Při vytvoření významných menšin dojde na ono „Rozděl a panuj!“ Dělníci a odbory, složené třeba s Němců, se těžko spojí v odporu proti elitám třeba s Turky nebo jinými nelegálními či legálními přistěhovalci. Takové populaci se snadno vládne. „Lepší“ otroci válčí proti „horším“ otrokům. Elity jsou v klidu. 2. Druhá hraje na xenofobní notu. Občanům se nakecá, že za jejich problémy můžou cizáci a ne elity. Následně tu máme opět onu nenávist mezi skupinami, tudíž „Rozděl a panuj!“ zafunguje… Číst vice »

cnemo
7. 1. 2015 16:28

zajoch napsal Cnemo, váš radikalismus je leckde na místě, ale tady se mi moc nelíbí. Rezolutně tu píšete, že “ Odstranění „rasismu“ v JAR vyvolalo sta tisíce vražd bílých farmářů, 2 mil emigrantů a ekonomický propad. Soft rasismus byl nahrazen regulérní etnickou genocidou. “ Pravda to je, ale proč tam nakonec k takové situaci došlo? Nastala by kdyby tam žádní bílí nebyli? Kdyby kdysi neobsadili tento cíp Afriky za vydatného vraždění domorodců a dovážení otroků na práci Holanďané a později Britové? Je tedy podle vás rasismus a xenofobie nějak lepší než fašismus? A co podle vás fašismus je? A co… Číst vice »

Béda
7. 1. 2015 16:38

Apartehid v JAR nebyl žádným humánnějším režimem. V Apartheidu, v kolonialismu, v nadřazeném poručníkování, násilí „nadřazených“ tkví i pozdější konflikt mezi bělochy a černochy v této zemi. Tak jako ostatně i jinde.

cnemo
7. 1. 2015 16:45

zajoch napsal Ten francouzský bulvár, na který poukazujezte, nebyl nijak jemný. Nechápu, proč musel urážet muslimy, proč musel píchat do vosího hnízda. Provokace vyvolávají vždycky odezvy. Tak nevím, je provokace a provokace. Jestli vás nakreslím s oslíma ušima a vy mne zabijete (nebo ještě lépe souseda), pak ten obrázek může jen těžko být polehčující okolností. Já osobně jsem velmi vděčný těmto provokatérům. Ukazují, že islám je neakceptovatelný a v jeho současném vývojovém stádiu ho nelze ani tolerovat ani se s ním dohodnout (BTW, to nejde s žádným náboženstvím). Vzhledem k tomu, že tento konflikt nelze z principiálních důvodů odvrátit, bude… Číst vice »

cnemo
7. 1. 2015 17:02

Béda napsal

Apartehid v JAR nebyl žádným humánnějším režimem. V Apartheidu, v kolonialismu, v nadřazeném poručníkování, násilí „nadřazených“tkví i pozdější konflikt mezi bělochy a černochy v této zemi. Tak jako ostatně i jinde.

Někteří tvrdí, že od r. 94 bylo zavražděno více než 85 tisíc bělochů. Oficiálně to nejde prověřit (není evidence dle rasy) ale je prý zde 50 vražd denně a znásilnění je životním standardem. Myslíte si opravdu, že tento režim je lepší?

cnemo
7. 1. 2015 17:05

Sio napsal
Skutečně rozumný socialista musí bránit imigraci stůj co stůj. Ale ne xenofobní cestou. Imigrace je zbraň elit.

Ano, musí jí bránit, ale i to je už xenofobii:) Jinak je celkem jedno jakými prostředky, uvolnění bude mít vždy horší následky.

Béda
7. 1. 2015 17:06

cnemo,

myslím si, že tento režim je zrcadlem toho, co tam prováděla „nadřazená rasa“ nejméně 100 let. Násilné rozdělení rodin podle procent „rasových znaků“, podřadné práce, bití, nelidské zacházení, umělé udržování nevzdělanosti etc.. Chce se mi blejt nad těmito projevy „civilizace“.

Béda
7. 1. 2015 17:07

život „podřazené rasy“ v bantustanech (takových menších koncentráčcích) ve své vlastní zemi.

peter.
7. 1. 2015 17:17

Cnemo prepáčte ale tárate nezmysly.Najskôr si niečo o islame prečítajte,potom si zistite kedy a prečo sa stal islam radikálnym,ako vznikol na Blízkom východe terorizmus a kto bol jeho pôvodcom,zamyslite sa tiež nad tým,kto je autorom myšlienky multikulti v tej forme ako ju poznajú napr.v Škandinávii (kde vadí už aj kríž na švédskej vlajke) a ešte si zistite ktorý štát nedávno prijal zákon proti imigrantom a nepripúšťa vo svojej krajine žiadny multikulturalizmus aj keď inde,najmä v Európe ho silou mocou pretláča.Dajte si to potom dohromady,vyvoďte z toho závery a možno prídete na to,že to čo píšete o likvidácii islamu sú bludy.

cnemo
7. 1. 2015 17:23

Béda napsal

život „podřazené rasy“ v bantustanech (takových menších koncentráčcích) ve své vlastní zemi.

Nejsem znale JAR, ale Bédo, 50 vražd denně! Nyní podřízená rasa nemá ani šanci žít v „koncentráčcích“, bo je pod drnem. Spíš to ukazuje na to, ten původní režim věděl, co dělá, nemáte ten pocit?

Béda
7. 1. 2015 17:26

cnemo,

a co když je to důsledek toho rasismu předtím? Vykořenění původní hierarchie hodnot a norem chování, tzv. civilizačních vlivů, násilí které na nich bylo pácháno…?

peter.
7. 1. 2015 17:35

peter. napsal Cnemo prepáčte ale tárate nezmysly.Najskôr si niečo o islame prečítajte,potom si zistite kedy a prečo sa stal islam radikálnym,ako vznikol na Blízkom východe terorizmus a kto bol jeho pôvodcom,zamyslite sa tiež nad tým,kto je autorom myšlienky multikulti v tej forme ako ju poznajú napr.v Škandinávii (kde vadí už aj kríž na švédskej vlajke) a ešte si zistite ktorý štát nedávno prijal zákon proti imigrantom a nepripúšťa vo svojej krajine žiadny multikulturalizmus aj keď inde,najmä v Európe ho silou mocou pretláča.Dajte si to potom dohromady,vyvoďte z toho závery a možno prídete na to,že to čo píšete o likvidácii islamu… Číst vice »

cnemo
7. 1. 2015 17:37

Béda napsal

cnemo,

a co když je to důsledek toho rasismu předtím? Vykořenění původní hierarchie hodnot a norem chování, tzv. civilizačních vlivů, násilí které na nich bylo pácháno…?

A co když ten rasismus před tím, byl důsledkem něčeho škaredého na těch bílých, ještě před tím:) Kdepak, každý žije svůj život od začátku, má šanci se chovat rozumně a je zodpovědný za své chování teď a tady. Ti mrtví ani ti vraždící často v tom předcházejícím systému ani nežili, nebo jako batolata.

Neználek
Neználek
7. 1. 2015 17:46

Kriminalita v JAR je skutečně problém. I bez Čechů.

cnemo
7. 1. 2015 17:50

peter. napsal Cnemo Akcia – reakcia.Príčina – následok.Nad tým pouvažujte,kým sa rozhodnete likvidovať islam.Mimochodom ako ste prišli na to,že kresťanstvo bolo porazené? Jak jste přišel na to, že chci „zlikvidovat islám“. Chtěl bych ho minimalizovat jen zde, kam evidentně nepatří. Uznávám princip, kterému říkám princip lokální netolerance. Tj. nedovolím si mluvit do způsobu života v jiných zemích. Jestli mají mnohoženství, ženské redukují na dělohu nebo jsou lidožrouti, není to můj problém. Tedy pokud nepřekročí hranici a nechtějí to provozovat zde. To samé platí i pro mne, jsem na území jiné kultury. Náboženství tento princip nedodržují, křesťané mají misionáře, islamisté teroristy.… Číst vice »

brankoslav
brankoslav
7. 1. 2015 18:10

Asi jsem xenofob a rasista – viz diskuse výše.
Poněkud z jiného soudku k diskusi o přepisování dějin – na Novinkách jsem se dočetl, že na UK Mejdanu oslavovali výročí narození (nebo úmrtí, to je fuk) KONTROVERZNÍ postavy ukrajinských dějin….
Již brzy se dočkáme – A. Hitler, kontroverzní postava německých dějin….R.Heydrich milovník dětí a kontroverzní postava německo-tschechei dějin etc.

peter.
7. 1. 2015 18:14

cnemo napsal Jak jste přišel na to, že chci „zlikvidovat islám“. Chtěl bych ho minimalizovat jen zde, kam evidentně nepatří. Uznávám princip, kterému říkám princip lokální netolerance.Tj. nedovolím si mluvit do způsobu života v jiných zemích. Jestli mají mnohoženství, ženské redukují na dělohu nebo jsou lidožrouti, není to můj problém. Tedy pokud nepřekročí hranici a nechtějí to provozovat zde. To samé platí i pro mne, jsem na území jiné kultury. Náboženství tento princip nedodržují, křesťané mají misionáře, islamisté teroristy. Výsledek je podobný:) >Mimochodom ako ste prišli na to,že kresťanstvo bolo porazené? Jednoduše, úroveň ovládání společnosti církví je zlomkem stavu ve… Číst vice »

Neználek
Neználek
7. 1. 2015 18:25

Je to ale chucpe, vytýkat Jihoafričanům kriminalitu, zatímco k nim vyvážíme Krejčíře.

peter.
7. 1. 2015 18:34

cnemo napsal
Jak jste přišel na to, že chci „zlikvidovat islám

Píšete,že kresťanstvo bolo mocensky porazené a islam tým musí prejsť tiež.Použil som nesprávne slovo likvidácia,správne má byť porážka.Ospravedlňujem sa.

cnemo
7. 1. 2015 18:42

peter. napsal
K tomu druhému len toľko: Spomeňte si na rolu,ktorú zohral pápež Wojtyla pri rozpade socialistického tábora.

Zcela okrajovou, jen jedna figurka na šachovnici. Hlavní byly tajné služby a samovolná degenerace.

>Použil som nesprávne slovo likvidácia,správne má byť porážka.

Ne to není ten typ porážky, o němž jsem mluvil u křesťanství. Tato porážka musí vyjít zevnitř muslimského světa, tak jako vzniklo osvícenectví, humanismus a pod.

PPK
PPK
7. 1. 2015 18:47

Především musím zopakovat, že za všemi politickými zločiny jsou vždy nějaké ideologie, často prezentované mj. i jako náboženství. Proč? Protože ovládat fanatiky čehokoliv iracionálního (a speciálně nějaké náboženské víry), to je ten nejsnadnější způsob manipulace sebevrahů. Kdybych byl vyšetřovatelem toho zločinu v Charlie Hebdo, možná bych především sledoval toky peněz. Možná také, že by se nakonec ukázalo, že islám a Alláh zde jsou jen vhodnou a podružnou záminkou pro dosažení zcela jiného a naprosto hlavního účelu toho teroristického činu. Ostatně, cnemův princip lokální netolerance považuji rovněž za nutný a správný a pakliže pan cnemo napsal, že „.. všechny ty semitské… Číst vice »

peter.
7. 1. 2015 18:49

Všetci už vedia,že teória multikulturalizmu je zlá,že škodí že vyvoláva xenofóbiu ktorá prerastá do hnutí podobných nacizmu a fašizmu.A predsa mocní tohoto sveta na jej uplatňovaní trvajú a tvrdo ju v Európe presadzujú.Splynutie kultúr,taviaci kotol.A čo by mal byť ten konečný produkt ktorý z toho taviaceho kotla vylezie?Prečo Izrael odmieta multikulti a dokonca prijal zákon ktorý hovorí,že Izrael je štátom židov a pre židov,čím zabránil imigráciu všetkým okrem židov ?
http://www.nadhlad.com/content/imigranti-devastuji-evropu-jako-valka

Alena
Alena
7. 1. 2015 19:07

peter. napsal Všetci už vedia,že teória multikulturalizmu je zlá,že škodí že vyvoláva xenofóbiu ktorá prerastá do hnutí podobných nacizmu a fašizmu.A predsa mocní tohoto sveta na jej uplatňovaní trvajú a tvrdo ju v Európe presadzujú.Splynutie kultúr,taviaci kotol.A čo by mal byť ten konečný produkt ktorý z toho taviaceho kotla vylezie?Prečo Izrael odmieta multikulti a dokonca prijal zákon ktorý hovorí,že Izrael je štátom židov a pre židov,čím zabránil imigráciu všetkým okrem židov ? http://www.nadhlad.com/content/imigranti-devastuji-evropu-jako-valka Hledisko Izraelců je náboženské- považují se za nadřazený národ. Mají mechanismy, které jim pomohli vytrvat jako národ a nesplynout s ostatními národy, i když byli po staletí… Číst vice »

PPK
PPK
7. 1. 2015 19:15

peter. napsal Všetci už vedia,že teória multikulturalizmu je zlá,že škodí že vyvoláva xenofóbiu ktorá prerastá do hnutí podobných nacizmu a fašizmu.A predsa mocní tohoto sveta na jej uplatňovaní trvajú a tvrdo ju v Európe presadzujú.Splynutie kultúr,taviaci kotol.A čo by mal byť ten konečný produkt ktorý z toho taviaceho kotla vylezie?Prečo Izrael odmieta multikulti a dokonca prijal zákon ktorý hovorí,že Izrael je štátom židov a pre židov,čím zabránil imigráciu všetkým okrem židov ? http://www.nadhlad.com/content/imigranti-devastuji-evropu-jako-valka Pane peter, k tomuto Vašemu příspěvku bych si dovolil jen tuto poznámku: Židovský národ neexistuje, existuje jen židovské náboženství. (To není z mé hlavy, autorem těchto myšlenek… Číst vice »

Honza999
Honza999
7. 1. 2015 19:19

cnemo Na těch bílých černoši z Jižní Afriky nic škaredého neprovedli. Nepřišli černí se střelnými zbraněmi do Evropy mezi bílé s luky a šípy, provádět jim škaredosti… Bílí přišli, podváděli, kradli, prodávali do otroctví, rozdělovali rodiny, zavírali do koncentráků, hromadně vraždili. Původní obyvatelstvo na to nezapomnělo a podle jejich tradic oko za oko teď trestají. Ještě mnoho mnoho obětí zůstalo nepomstěno. Neděje se tam nic, co by reálně uvažující člověk nemohl logicky očekávat. Akce vyvolává reakci – že se rakce vždy nedostaví okamžitě ale s časovým odstupem, to naznačuje i pořekadlo… Jenom zbabělec se nemstí. Jenom hlupák se mstí ihned.… Číst vice »