Pozor na dvojakost velmocí

Člověk, který byl přímo v „pekelné kuchyni“, určitě ví, o čem mluví. Tak jako Karel Köcher, údajně jediný sovětský „krtek“ v CIA, když vysvětluje v rozhovoru na DVTV, proč pracoval pro SSSR (což Drtinová není vůbec schopná probrat a pořád Köchera tlačí k tomu, aby přiznal, že byl zrádce a zločinec). Příslušná pasáž začíná na stopáži cca 7:55 a trvá zhruba 3 minuty:

U velmocí existuje podvojnost (rozporná dvojznačnost) mezi domácí a zahraniční politikou. Země, která třeba doma utlačuje opozici nebo porušuje lidská práva, se nutně nemusí chovat takovýmto způsobem na mezinárodní scéně. A naopak země, která má na domácí scéně značné demokratické záruky, se může na zahraniční scéně chovat přesně opačně, že potlačuje svobodu jiných národů a zemí. (…) V Sovětském svazu probíhal ten proces, kdy sice doma byl autoritativní režim, ale co do zahraničí se zmírňoval a hledala se dohoda, zatímco ve Spojených státech to bylo přesně naopak.

Utlačovaly Spojené státy jiné země?

Strašně. Ale způsobem, který u nás vůbec není znám. Oni to třeba nedělali přímo vlastními vojáky, ale vycvičili místní jednotky, zabijáky, atd., kteří pak likvidovali opozici.

Od těch dob se nic k lepšímu nezměnilo, všechno je naopak ještě horší a intenzivnější.

Zajímavé jsou ovšem i další pasáže, například když mluví o tom, jak za Reagana došlo ke změně americké jaderné doktríny z primárně obranné na čistě agresivní, připouštějící jaderný útok, či když mluví o tom, jak na předání moci Chartě a zvolení Havla prezidentem bylo Gorbačovovo přání a on sám tento vývoj předvídal již v roce 1987.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
28. 9. 2016 10:41

drtinová je na silných drogách, tahle baba se už dávno sama vyloučila z jakékoliv ( i té horší) společnosti a žurnalistiku bere jako sado-maso prasečinku s korporatní prémii – nevím, proč tento krtek k ni lezl, snad potřeboval urychleně vyslat nějaký nouzový zakódovaný signál pro zasvěcené a bylo mu jedno, že ho u této vysílací relace jeden z pohunků presstitutkového komanda upálí na škvarek, protože do podobných medií se nechodí diskutovat a ani sdělovat názor ( a toho si krtek musel být vědom), tak to beru i jako jakousi misi vlastního svědomí, kdy vám je v podstatě i jedno, co… Číst vice »

fajt
fajt
28. 9. 2016 11:04

http://www.rzn.info/news/2016/9/28/bezrabotnye-rossiyane-budut-platit-nalog.html – nezaměstnaní v Rusku budou platit daň ( ostatní text ponechám na lingvistické zdatnosti zdejších čtenářů ). ..)

Béda
28. 9. 2016 18:52

Odjinud z diskuse:
„Americký Senát ve středu drtivou většinou hlasů zamítl rozhodnutí prezidenta Baracka Obamy vetovat zákon, který umožňuje pozůstalým po obětech útoků z 11. září 2001 žalovat vládu Saúdské Arábie, jejíž občané se na atentátech podíleli. Veto odmítli poměrem hlasů 97 ku jedné, pro přehlasování veta byla potřeba dvoutřetinová většina. Sněmovna reprezentantů bude hlasovat v příštích hodinách.“

hudryper
hudryper
28. 9. 2016 20:23

fajt napsal nezaměstnaní v Rusku budou platit daň Faite,citovat z rjazaňského městského „sajtu “ v OM přípravu čehosi,co u nás platí už přes 20 let není na úrovni,kterou bych od Vás očekával. Už je totiž po volbách, vědí ? Podle včerejšího návrhu Putina v ruské vládě je naopak v běhu návrh zákona,podle něhož by byli osvobozeni všichni malí , nebo začínající podnikatelé od jakýchkoliv daní z podnikatelského zisku. Je to něco,co se mělo stát i u nás po sametu. Osobně jsem to ministrovi financí Klausovi navrhoval v domnění,že mu snad jde o rozvoj skutečného podnikání. Poměrně brzo jsem ale z… Číst vice »

fajt
fajt
29. 9. 2016 0:21

hudryper napsal hudryper podívejte, co je tam napsáno ponechávám na zralé úvaze každého čtenáře jestli jde o informaci, manipulaci, či rovnou pitomost, ale za zase další seriozní návrh jedné vysoce postavené členky partaje Jednotné Rusko o tom, že nezaměstnaní v Rusku si budou muset za základní léčbu platit ( zadarmo nebudou mít ani standardy) zrovna o sociálním cítění moc nesvědčí – ale nechť – pokud jsem dobře četl, tak ty daňové prázdniny pro začínající podnikatele mají mít omezenou dobu, tedy dva roky ( samozřejmě pro skutečné podnikatele v začátcích určitě super, ale ještě větší šance pro ty, kteří se chtějí… Číst vice »

Clair
29. 9. 2016 0:36

Béda napsal Odjinud z diskuse: „Americký Senát ve středu drtivou většinou hlasů zamítl rozhodnutí prezidenta Baracka Obamy vetovat zákon, který umožňuje pozůstalým po obětech útoků z 11. září 2001 žalovat vládu Saúdské Arábie, jejíž občané se na atentátech podíleli. Veto odmítli poměrem hlasů 97 ku jedné, pro přehlasování veta byla potřeba dvoutřetinová většina. Sněmovna reprezentantů bude hlasovat v příštích hodinách.“ Tož se právě stala historická událost, že prezidentovo Veto bylo sněmovnou reprezentantů přehlasováno. Prezident se vyjádřil, že musel zákon vetovat, neboť by to dalo šanci jakékoliv zemi, aby po Americe požadovala také náhrady za vzniklé škody, které Američani způsobili válkami… Číst vice »

fajt
fajt
29. 9. 2016 8:10
fajt
fajt
29. 9. 2016 14:27

http://www.ntv.ru/video/1317301/ – na mediálním bitevním poli se ruská strana hodně naučila. ..

fajt
fajt
29. 9. 2016 14:28

http://www.kommersant.ru/doc/3102189 – podnikání v Rusku je docela dobrá draka. ..)

Vaska
Vaska
29. 9. 2016 17:07

nevím jestli to tady už bylo :https://cz.sputniknews.com/svet/20160929/3891583/ministerstvo-obrana-kirby-pojem-cest.html – závěr ať si každý udělá sám – dle mého ty svině z bílého wigvamu jsou tak zoufalí že už nevěděj co na rusáky zkusit aby je vyprovokovali – dej bůh (a to jsem ateista) aby měl Vladimír pevné nervy !