Příměří v Sýrii skončilo a ISIL dostal přímou leteckou podporu USA

Kunejtra USA odmítly návrh Rusů, aby se publikovala dohoda o příměří. Z ní je totiž jasné, že umírnění usekávači hlav, alias „demokratické síly“ se měly odpoutat od usekávačů neumírněných. Bohužel se stal pravý opak.


Týden příměří uplynul, některé humanitární konvoje došly do místa určení, většina nikoliv, a zejména nikoliv po Castello Road do Aleppa, kterou kontrolovali na svém území povstalci. Největší konvoj asi sami povstalci rozstříleli na svém území, když opustil oblast kontrolovanou Rusy a SAA. Britské listy jsem chtěl návalu ušlechtilosti pochválit za to, že už měsíc nepapouškují každou pitomost a dezinformaci BBC a Guardianu o Sýrii. Ale moc dlouho jim to nevydrželo. Dotace se asi musí nějak vysloužit a zasloužit, viz hezký titulek O hrdinech a sedmilhářích. Takže konvoj prý podle BL bombardovali ti zlí Rusové letecky. Jenže OSN oficiálně prohlásilo, že nemůže zjistit, jestli byl útok na její humanitární konvoj v Sýrii proveden leteckým úderem. To je prosím podle korporátní agentury Reuters. Prostě a jasně, letadla nikdo neviděl. Zato Rusové ukázali záběry z dronu, jak kolem konvoje jezdí velkorážné kulomety povstalců na autech.

Letecká podpora islamistů za moje daně

Klíčová je zpráva o tom, že ISIL dostal spojeneckou leteckou podporu na klíčovém místě fronty. USA řekly, že těch 80 rozstřílených syrských vojáků a asi 100 zraněných u Deir es Zoru zabili omylem, ale tomu z pozorovatelů málokdo věří. Nálet byl zajímavý z několika bodů.

  • Z 4 letadel byla 3 cizích zemí (Dánsko, Austrálie a Británie) a tyto země bojující s terorismem poslaly polovičaté omluvy Syrské armádě bojující proti terorismu. Z některých omluv vůbec není jasné, zda se dané země náletu zúčastnily (Dánsko, Austrálie).
  • Postavení SAA na klíčovém pahorku byla na ISILu dobyto už před několika dny a má naprosto strategickou důležitost při obraně tohoto města, protože kryje vojenské letiště v obklíčeném městě. Je prakticky vyloučeno, aby to USA nevěděly.
  • Deir es Zor je obklíčený a držený pod hladovkou už 4 roky a islamisté ho nemohou dobýt. USA se teroristům snažily zásadně pomoci. Letadla provedla celkem 4 nálety trvající 40 minut, kulomety dobíjela raněné vojáky, existuje ruské dronové video z masakru.
  • Za 7 minut nato nastoupil po letecké podpoře spojenců do protiútoku ISIL. Zajal zpět vybojovanou pozici od SAA a všechny syrské raněné vojáky na místě zabil. Vojensko-taktický úkol spojenců byl tedy splněn na výbornou. Islamisté mohou vzít obklíčené město se 100 tis. obyvateli do kleští útokem od řeky Eufratu a od USA dobytého pahorku Džabal Tardeh.
  • Obrana Deir es Zoru má strategickou hodnotu, protože stojí v cestě vytvoření jednotného islámského území pod kontrolou saúdských teroristických wahabitů a jejich západních spojenců. Navíc zabraňuje Turkům, aby zde vytvořili jednolité nárazníkové pásmo směrem k jimi vytouženému Mosúlu v Iráku.
  • Dobytí Deir es Zoru by byla vytoužená náplast teroristů za obklíčení Aleppa a za vojenské neúspěchy na většině front.
  • Navíc ve stejné době útočili Američané na šíitské milice v Iráku, které nyní nastupují do hlavního útoku v oblasti Mosúlu proti ISIL.

Podtrženo a sečteno. Spojenci se mstí za úspěchy boje proti terorismu tím, že posílili náš společný boj s terorismem. Pak je jasné, že další příměří asi nebude. USA odmítly návrh Rusů, aby se publikovala dohoda o příměří. Z ní je totiž jasné, že umírnění usekávači hlav, alias „demokratické síly“ se měly odpoutat od usekávačů neumírněných. Bohužel se stal pravý opak, protože příměří vedlo ke spojení obou skupin pod jednotná velení z Al-Núsry, ISIL a dalších plně teroristických skupin podporovaných Saúdy. Tyto skupiny navíc dopředu řekly, že příměří dodržovat nebudou, a také je nedodržovaly

Krátce z fronty

Navíc povstalci provedli další útok otravným plynem, který dokumentovala také Anna News. Ale kdo by takové detaily dnes řešil, když to neudělal Putin. Podívejte se na poslední video South Front, kde je nejnovější situace z 19. září 2016. Povstalci podporovaní za mé daně (což platí i o předešlém boji NATO s teroristy) usekli hlavy asi 26 obyvatelům Aleppa, kteří se chtěli dostat z obleženého města skrze humanitární koridory zřízenými Rusy a SAA. Lidské štíty budou brzy potřeba, takže se evakuace z Aleppa nepovoluje.

Totéž platí pro potravinovou pomoc. Ta do města také nesmí přijít, mimo jiné i proto, aby Britské listy a jim podobné korporátní plátky mohly za pár týdnů další ofenzívy vydatně plakat nad osudem vyhladovělých dětí. Celé 4 roky si uprchlíků na Západě nikdo nevšímal, dokud Asad nezačal vyhrávat, a dokud uprchlíci nešli do EU. Tam šli mimo jiné i proto, že amorální EU země odmítly zvětšit pomoc miliónům syrských uprchlíků v okolních zemích. O těch se také 4 roky ani nemuklo.

Golany

Boje pokračují zejména u Golan, kde je situace velice složitá. Izrael zde jak známo aktivně podporuje Al-Núsru, která se v této oblasti různě přejmenovala. Tito teroristé vytvářejí nárazníkové pásmo mezi SAA a nezákonně okupovanými Golany. Jenže tito teroristé nenávidí Drúzy, kteří zde žili staletí před okupací Izraelem, chtějí zde žít i potom, co Izrael Golany ztratí. Tady je výřez bojového rozložení sil kolem Golan. Asadovci jsou béžoví, teroristé zelení.

Drůzové demonstrovali přímo na území Golan proti izraelské podpoře teroristů, kteří dnes vraždí jejich rodáky u města Hadheru.

Zde Drůzové bojují společně s Asadem a Hizballáhem proti teroristům z Al-Núsry, které podporuje Izrael, aby vytvořil tzv. „buffer zones“, viz heslo. Mapa bojů kolem Hadheru vypadá takto.

Teroristé dostali bojový úkol rozšířit nárazníkové pásmo tak, aby pokrylo souvislý pás kolem nezákonně okupovaných Golan. Izraelci raněné teroristy vozí do svých vojenských nemocnic na Golanech. Před několika měsíci Drúzové na Golanech vytáhli raněné teroristy ze sanitky a na místě je zabili. Dostali tip, že tito demokraté řezali hlavy jejich vesničanům na území Libanonu, kde jsou také drúzské vesnice. Takže Izraeli začal další velký problém, jak udržet Golany. Drúzové jej začínají nenávidět za okupaci a hlavně za aktivní podporu islámských teroristů, proti kterým bojují jejich rodáci s Asadem za udržení jejich území v Sýrii. Takže Drúzové se pomalu chystají otočit kormidlo směrem k vítěznému Asadovi, Íránu a Hizballáhu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
70 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
28. 9. 2016 8:53

comment image?oh=e34616c8990e8ca88d7bfdaf4843d641&oe=587E9642

Sio
Sio
28. 9. 2016 8:53

Jak vidno, Západ všemi silami podporuje ISIL. Nic nového pod slunem pro toho, kdo situaci alespoň zběžně sleduje.

Starý doktor
28. 9. 2016 10:56

Celé vystoupení američanů z komise pro lidská práva OSN ukazující pravdivý obraz situace v Syrii.
MUST WATCH! „TRUTH REGARDING SYRIA“ It’s a US INVASION lead by Obama Regime, Saudi Arabia, Turkey – https://www.youtube.com/watch?v=LgIPaUO4nCs

Starý doktor
28. 9. 2016 12:45

Nizozemští „vyšetřovatelé“ mají jasno – https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/415963-boeing-nad-ukrajinou-sestrelila-raketa-vypalena-z-uzemi-povstalcu-uvedli-vysetrovatele.html
Splnili zadání, opět bez komunikace s leteckým dispečerem, bez zmapování radaru a návodčí stanice ale za to s údajnými odposlechy opolčenců volajících po dodání BUKu…….

hudryper
hudryper
28. 9. 2016 13:03

Očekával jsem posun ve vyšetřování brzo po flagrantním zločinu Pentagonu v Sýrii. Zdá se,že už brzo dojde k přeměně též dalších „konspiračních teorií“ v suchou realitu,která ty teorie překoná.
V kauze sestřeleného boingu nad Ukrajinou je komisi známa zhruba stovka svědků a asistentů
tohoto zločinu. Tož to bude rachot,až tito lidé vypovědí co vědí, co dělali a čeho byli svědky.

peter.
28. 9. 2016 13:59

hudryper napsal

Očekával jsem posun ve vyšetřování brzo po flagrantním zločinu Pentagonu v Sýrii. Zdá se,že už brzo dojde k přeměně též dalších „konspiračních teorií“ v suchou realitu,která ty teorie překoná.
V kauze sestřeleného boingu nad Ukrajinou je komisi známa zhruba stovka svědků a asistentů
tohoto zločinu. Tož to bude rachot,až tito lidé vypovědí co vědí, co dělali a čeho byli svědky.

Len pripomeniem.Možno sa mýlim ale kedysi,keď tá vyšetrovacia komisia vznikala,bola prijatá dohoda,že vo výslednej správe nebude nič,s čím nebudú súhlasiť zástupcovia všetkých štátov,ktorí sú účastní v tej komisii.Teda aj zástupcovia Ukrajiny.

aram
aram
28. 9. 2016 14:37

Starý doktor napsal Nizozemští „vyšetřovatelé“ mají jasno – https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/415963-boeing-nad-ukrajinou-sestrelila-raketa-vypalena-z-uzemi-povstalcu-uvedli-vysetrovatele.html Splnili zadání, opět bez komunikace s leteckým dispečerem, bez zmapování radaru a návodčí stanice ale za to s údajnými odposlechy opolčenců volajících po dodání BUKu……. Zato Novinky.cz se projevily jako šupáci. Buď jsou tak bohorovní, že nás považují za úplné idioty nebo tam pracují nevzdělanci, kteří si nejsou schopni ověřit informace. Tady je zkopírována adresa v pořadí třetího obrázku v článku. To pro případ, kdyby si to náhodou někdo uvědomil a dodatečně jej vymazal ( je 16:37 a ještě to tam je) Prezentace je z, tuším předvčerejší, tiskovky MO RF. Uprostřed… Číst vice »

aram
aram
28. 9. 2016 14:54

P.S.
Tak na OM to video z tiskovky zřejmě nebylo. Ale je tady
https://www.youtube.com/watch?v=38QHCOvxzfs

Dana
Dana
28. 9. 2016 15:21

Obe strany, zastoupene Kerrym a Lavrovem volaly po primeri, Americane zadne primeri neodmitli, ale stahli se, coz dava volnou ruku Rusum, kteri delaji spinavou, byt nutnou praci niceni teroristu, arci spolu s nebohymi civilisty, v Aleppu i jinde. Americane jsou holt moc opatrni a bohuzel, zde je treba barbarske reseni, protoze se bojuje proti barbarum.. Vedlejsi ucinek nicmene bude, a to, ze vyzdvihne v te oblasti vlnu nenavisti proti Assadovi a Rusum.. Cest Stanovi, ze zde nechava clanky (E-republika) z doby, kdy se jeste jen spekulovalo o nasazeni Ruske Federace v Syrii, kdy byl Putin jeste mirutvorec proti krveziznivemu zapadu.… Číst vice »

peter.
28. 9. 2016 15:59

peter. napsal
Len pripomeniem.Možno sa mýlim ale kedysi,keď tá vyšetrovacia komisia vznikala,bola prijatá dohoda,že vo výslednej správe nebude nič,s čím nebudú súhlasiť zástupcovia všetkých štátov,ktorí sú účastní v tej komisii.Teda aj zástupcovia Ukrajiny.

http://ukraina.ru/news/20160928/1017559070.html

peter.
28. 9. 2016 17:12

Kerry oznámil Lavrovovi,že USA odstupuje od dvojstrannej dohody o spolupráci v Sýrii.Rusi zase vyhlásili,že budú zostreľovať lietadlá nad územím Sýrie ktoré je pod kontrolou vládnych vojsk,bez ohľadu na to,či budú americké,koaličné alebo izraelské To už vážne smrdí konfliktom,ktorý sa môže preniesť aj mimo Sýriu.
http://ukraina.ru/news/20160928/1017560615.html

peter.
28. 9. 2016 18:22

Starý doktor napsal

Nizozemští „vyšetřovatelé“ mají jasno – https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/415963-boeing-nad-ukrajinou-sestrelila-raketa-vypalena-z-uzemi-povstalcu-uvedli-vysetrovatele.html
Splnili zadání, opět bez komunikace s leteckým dispečerem, bez zmapování radaru a návodčí stanice ale za to s údajnými odposlechy opolčenců volajících po dodání BUKu…….

pán doktor:
Bohvie ako je to s tým,že vyšetrovatelia majú jasno,keď podľa tohoto článku nemajú jasno v ničom:
http://antifashist.com/item/oficialnyh-podozrevaemyh-net-komissiya-v-niderlandah-prodlila-srok-rassledovaniya-katastrofy-mh-17-do-2018-goda.html

Starý doktor
28. 9. 2016 20:50

Zajímavý rozbor nehody a činnost vyšetřovatelů- Studie nehody MH17 17.7.2014
https://mh17web.wordpress.com/

fajt
29. 9. 2016 4:25
hudryper
hudryper
29. 9. 2016 6:41

fajt napsal
Kerry vyhrožoval Lavrovi terorismem. ..)

Nebylo to v Košicích,nýbrž v Kostnici, nebyl to Rus,jenž byl upálen ale Hus . A celé to nespunktoval Hanzelka ,nýbrž Zikmund ! Takže nikoliv Kerry,ale Kirby,milý Watsone a to je pejsek,který hodně štěká,leč nekouše.

peter.
29. 9. 2016 7:09

Teroristickými útokmi sa vyhráža Kirby(admirál a somár)
http://www.pravda.ru/news/world/29-09-2016/1314488-usa-0/
Kerry sa vyhráža odstúpením od dohody o dvosstrnnej spolupráci RF a USA v Sýrii
http://www.pravda.ru/news/world/asia/middleeast/28-09-2016/1314460-syria-0/

fajt
29. 9. 2016 7:15

hudryper napsal Nebylo to v Košicích,nýbrž v Kostnici, nebyl to Rus,jenž byl upálen ale Hus . A celé to nespunktoval Hanzelka ,nýbrž Zikmund ! Takže nikoliv Kerry,ale Kirby,milý Watsone a to je pejsek,který hodně štěká,leč nekouše. nechce se mi to teď hledat, ale na ruských sajtech bylo v této věci použito i jméno Kerryho ( příště zálohuji a dám to tady všechno, slibuji ) – no , ale asi důležitější než politická prohlášení, či služební raporty, které se od těch politických moc neliší , je jestli dojdou naplnění – i když vymahatelnost za tyto prasárny je v podstatě prostým lidem… Číst vice »

hudryper
hudryper
29. 9. 2016 8:04

fajt napsal
nechce se mi to teď hledat

Netřeba Fajte, stačí kliknout na sputnik

orinoko
29. 9. 2016 14:36

Vime co bude, a co nastane. Nevime , jak to bude dlouhe, a ceho vseho budeme my svedky. Zapad je dneska bezesporu Hitler, jemuz neni nic cizi , a vsechno cizi povazuje za vlastni. Z hlediska perspektivy urcite. Kdo zacne , ten to prosere – neuprosna dejinna zkusenost a statistika. Zapad uz to rozjel. A tento Hitler ma svoji strane opet rumunskeho cikana, bulharskeho kozojeba a englicke camberLAJNY a zabozroutske daladiERA. Kazdym dalsim dnem , kdy zapadni hitler nenasadi svoji military kapacitu ve velkem, ho vzdaluje kyzenemu cily. Moc nesourodych roste tempem , kteremu uz se neda celit. Rusko, Cina,… Číst vice »

orinoko
29. 9. 2016 14:46

Jen tak na okraj … zidovsky agresor na Golanech uz valci Treti svetovou.
Jde o vodu
Izrael je pry obydlen prevazne tretiradymi zidy. Prvni kasta pry ovlada Novy York , druha se pry snazi ovladnout Prahu … a pejzaty zid v Palestine pry rozlozi Judeu a pridruzena teritoria do nejakych 30 let.
Jak jsem nakoupil, tak prodavam.
A bacha – je to info od cloveka , ktery rok v Izraeli zil.
Ja mu verim. Je to velmi hrdy Moravak.

orinoko
29. 9. 2016 14:48

Ty vole … kyzenemu CILI !!!

peter.
29. 9. 2016 15:36

Scenár 3.svetovej vojny podľa rumunského údajne experta.On počíta so všetkým možným,len s jedným nie.Totiž,že v prípade akéhokoľvek útoku na RF,by vyleteli zo síl (mobilných aj stacionárnych),ponoriek,a lodí rakety s jadrovými hlavicami smerom na veľkomestá v USA a Európe.Lebo Rusko nebude mať čas na to,aby zisťovalo či rakety ktoré smerujú na Moskvu a Peterburg nesú konvenčné alebo jadrové hlavice.
https://cont.ws/post/382812

orinoko
29. 9. 2016 15:38

Ledy tezce pukaji … nejen v Syrii …
V Cesku je k mani prvni verze Havlova NWO. Muj ty boze … malo chybelo … a jedna z mych aktivit na OM … malem neprosla … protoze poodha,

Gatta
Gatta
29. 9. 2016 16:18

Předpokládám, že už tento odkaz sem někdo dal přede mnou…
http://www.novarepublika.cz/2016/09/rusove-uderili-vojaci-asada-do-boje.html

Nechci být škarohlíd, ale od toho náhlého a rychlého odletu Rusů je něco divného v té syrské válce … ?

Irena
29. 9. 2016 16:54

Gatta napsal

Předpokládám, že už tento odkaz sem někdo dal přede mnou…
http://www.novarepublika.cz/2016/09/rusove-uderili-vojaci-asada-do-boje.html

Nechci být škarohlíd, ale od toho náhlého a rychlého odletu Rusůjeněco divného v té syrské válce … ?

Tak to mi přijde jako čistě pátokoloňácký žvást.
Tady si spravte chuť slovy vojáka, který tam bojuje a neplká posledních 16 let v novinách
http://voicesevas.ru/news/russia/26154-minoborony-napomnilo-gosdepu-o-chesti-posle-slov-pro-meshki-dlya-trupov.html

hudryper
hudryper
29. 9. 2016 17:02

Nevím jestli jste si toho všimli,ale v posledních slunečných dnech létají chemtrails jak šílení. Nad
Čechama nejméně 20 letadel ve vzduchu a v proudění od jihozápadu se šine směrem na východ a severovýchod souvislá pokrývka plasmy.Jakoby se připravovali na vojenské využití tohoto prudce
neekologického špinění vzduchu při spalování enormního množství kerosenu tam,kde je to nejhůře
odbouratelné.

hudryper
hudryper
29. 9. 2016 17:05

Irena napsal
Tak to mi přijde jako čistě pátokoloňácký žvást.

Jasně Ireno, je to podpindosník jak stehno !

Alena
Alena
29. 9. 2016 17:40

hudryper napsal

Nevím jestli jste si toho všimli,ale v posledních slunečných dnech létají chemtrails jak šílení. Nad
Čechama nejméně 20 letadel ve vzduchu a v proudění od jihozápadu se šine směrem na východ a severovýchod souvislá pokrývka plasmy.Jakoby se připravovali na vojenské využití tohoto prudce
neekologického špinění vzduchu při spalování enormního množství kerosenu tam,kde je to nejhůře
odbouratelné.

mohu potvrdit. Každý den chodím na kopec s vyhlídkou( procházka s pejskem ) a chemtrails se činí. Aspoň na jižní Moravě

peter.
29. 9. 2016 19:03

Irena napsal Tak to mi přijde jako čistě pátokoloňácký žvást. Vždy,keď sa vo svete stane niečo dôležité,tak sa zháňam po informáciách z najrôznejších zdrojov.Prečítam si aj to,čo je napísané v médiách,ktoré vyslovene nekorešpondujú s mojim svetonázorom.Jednoducho chcem vidieť problém aj z druhej strany.Podobne je to aj s ruskými médiami.Existujú tam médiá provládne,proputinovské(nemusia byť nutne aj provládne),opozičné aj vyložene proamerické. Preto som sa rozhodol,že čitateľov OM upozorním na to,ktoré ruské médiá sú v Rusku považované za opozičné.Nerobím to preto,aby som niekoho odradil od ich čítania.Robím to preto,aby bolo každému jasné,že článok ktorý číta môže byť napísaný z protiruskej,proamerickej…opozičnej pozície,aj keď sa… Číst vice »

peter.
29. 9. 2016 19:31

Na zajtra sa chystajú v Európe protiruské demonštrácie?Nič o tom neviem.
http://ukraina.ru/news/20160929/1017570693.html

Aleš
Aleš
29. 9. 2016 21:46
Gatta
Gatta
30. 9. 2016 5:53

Irena napsala: „Tak to mi přijde jako čistě pátokoloňácký žvást.“ No, nevím …. náhlý odchod Rusů, v době, kdy meli IS „na lopatě“ nebyl nikdy přesvědčivě vysvětlen … a od té doby se už vládním vojskům až tak nedaří, dá-li se nějakých úspěších vůbec mluvit. V malém ani ve velkém. Těžko dobývají a dobyté často lehce ztrácejí. A to není dobré ani pro bojovou morálku. Viz mnohá videa, která do dokumentují na http://www.aktualnikonflikty.eu Rusoká letecká podpora samozřejmě pomáhá, ale třeba při ofenzivě IS v Aleppu bombadovali hlavně v Lakatii … No a o osobních a zájmových vztazích ve vládní armádě… Číst vice »

peter.
30. 9. 2016 6:31

Alena napsal
mohu potvrdit. Každý den chodím na kopec s vyhlídkou( procházka s pejskem ) a chemtrails se činí. Aspoň na jižní Moravě

http://www.quintus-sertorius.net/news/o-pripadoch-masoveho-uhynu-vtakov-a-hmyzu-v-dosledku-praskovania-chemtrails/

hudryper
hudryper
30. 9. 2016 7:09

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8870-papez-frantisek-varujebuh !!!! Až dosud bylo možné často nekonsistentní projevy tohoto podivného pontifika tolerovat.Hrál na sociální struny a city. Ovšem jeho prohlášení jasně zaměřené proti Rusku a syrské vládě je rozhodujícím důkazem o jeho skutečné funkci v procesu NWO. Hrozit božím soudem za likvidaci operativců řídících teroristické bojůvky v Alepu a ostatní Sýrii je vrcholným zneužitím jeho funkce a obyčejnou přihrávkou mediím mainstreemu v rukou pěti rodin sloužících neoconům . Zřejmě jde o pokus eliminovat klesající důvěru dokonce i americké veřejnosti při obelhávání Američanů a s nimi i celého světa. Podpořil jestřáby z Washingtonu i z Tel Avivu. Už není pochyb,že… Číst vice »

Irena
30. 9. 2016 7:43

Gatta napsal Irena napsala:„Tak to mi přijde jako čistě pátokoloňácký žvást.“ No, nevím …. náhlý odchod Rusů, v době, kdy meli IS „na lopatě“ nebyl nikdy přesvědčivě vysvětlen … a od té doby se už vládním vojskům až tak nedaří, dá-li se nějakých úspěších vůbec mluvit.V malém ani ve velkém.Těžko dobývají a dobyté často lehce ztrácejí.A to není dobré ani pro bojovou morálku.Viz mnohá videa, která do dokumentujína http://www.aktualnikonflikty.eu Rusoká letecká podpora samozřejmě pomáhá, ale třeba při ofenzivě IS v Aleppu bombadovali hlavně v Lakatii …No a o osobních a zájmových vztazích ve vládní armádě bych si také nedělal iluze.… Číst vice »

hudryper
hudryper
30. 9. 2016 8:19

Irena napsal takzvaná 6. priorita je pouze jednou součástí boje, který se vede i na ostatních prioritách, respektive na všech frontách a přitom se neustále pohybujeme na hraně 3. světové války. Přesně tak. Propagace ruských,vysoce moderních a účinných zbraní působí na některé čtenáře dojmem,že je má ruská armáda v běžné výzbroji. Ale tomu tak přece není ! Elitní útvary ano, ale hlavní armádní masa na tyto nejmodernější tanky,letadla ,elektronické zbraně atd. teprve čeká. Pro Rusy hraje zásadní roli disponibilní čas před vypuknutím horké války,která,bude-li vedena v Sýrii,nemusí se vyvinout do války jaderné. Totéž pravděpodobně synchronizovaně na Ukrajině. Rozhodně bych Putina… Číst vice »

peter.
30. 9. 2016 8:29

hudryper napsal
tohoto podivného pontifika

p.hudryper:
Pápeži sú podobne ako prezidenti USA účelovo dosadzovaní.Vždy idú do „úradu“ s úkolom,ktorý musia splniť.Vojtyla svoju úlohu splnil dokonale.Ratzigerovi dal ten vatikánsky spolok buzerantov a slobodomurárov na výber :odstúp lebo zomrieš.
http://www.hlavnespravy.sk/komentar-zrieknutie-sa-papeza-benedikta-xvi-mozno-nie-je-kanonicky-platne/219979
No a úlohou Bergoglia je zničiť katolicizmus zvnútra.
http://www.protiprud.sk/duchovny-svet/1790.htm

Sio
Sio
30. 9. 2016 8:54

Irena napsal Víte, asi si neuvědomujete, že ten boj v Sýrii, ta takzvaná 6. priorita je pouze jednou součástí boje, který se vede i na ostatních prioritách, respektive na všech frontách a přitom se neustále pohybujeme na hraně 3. světové války. Když si tedy Rusové dají oddech, aby svá vítězství podpořili politicky i jinde, tj. aby jim dodali potřebnou stabilitu, tak to může jako poraženectví vnímat jenom, no nevím, jak bych to kulantně vyjádřila. A že to v Sýrii ani jinak není jednoduché? To není, protože tam Rusové nebojují z ISIL, ale s USA a celou západní koalicí, včetně naší… Číst vice »

Sio
Sio
30. 9. 2016 9:01

hudryper napsal Přesně tak. Propagace ruských,vysoce moderních a účinných zbraní působí na některé čtenáře dojmem,že je má ruská armáda v běžné výzbroji. Ale tomu tak přece není ! Elitní útvary ano, ale hlavní armádní masa na tyto nejmodernější tanky,letadla ,elektronické zbraně atd. teprve čeká. Pro Rusy hraje zásadní roli disponibilní čas před vypuknutím horké války,která,bude-li vedena v Sýrii,nemusí se vyvinout do války jaderné. Totéž pravděpodobně synchronizovaně na Ukrajině. Rozhodně bych Putina nepodezíral z naivní důvěry v americkou zahraniční politiku. Zastavení postupu a utlumení bojů v okamžiku,kdy je dílčí vítězství na dosah,je Putinovou strategií,kterou získává drahocenný čas před hodinou H. Dává… Číst vice »

Sio
Sio
30. 9. 2016 9:02

peter. napsal
p.hudryper:
Pápeži sú podobne ako prezidenti USA účelovo dosadzovaní.Vždy idú do „úradu“ s úkolom,ktorý musia splniť.Vojtyla svoju úlohu splnil dokonale.Ratzigerovi dal ten vatikánsky spolok buzerantov a slobodomurárov na výber :odstúp lebo zomrieš.
http://www.hlavnespravy.sk/komentar-zrieknutie-sa-papeza-benedikta-xvi-mozno-nie-je-kanonicky-platne/219979
No a úlohou Bergoglia je zničiť katolicizmus zvnútra.
http://www.protiprud.sk/duchovny-svet/1790.htm

Papež, který by byl hoden své funkce by za pravdu položil život. Jako kdysi Jan Hus.

Irena
30. 9. 2016 9:07

Sio napsal
Bavit se s takovými „kolegy“ v práci o politice, to je masochismus, uvědomujete si to?

No, když jsem kvůli nim občas nucena poslouchat Radiožurnál, tak to neustojím a ty jejich zprávy komentuju, což oni dost špatně nesou, tak to holt jednou zase vyvřelo, no. Když třeba mluvili o tom cvičení NATO, tak jsem řekla, že proč si to zkoušejí tak trapně na sucho, když si to můžou na ostro vyzkoušet právě teď v Libyi?

Gatta
Gatta
30. 9. 2016 10:07

Irena napsal Víte, asi si neuvědomujete, že ten boj v Sýrii, ta takzvaná 6. priorita je pouze jednou součástí boje, který se vede i na ostatních prioritách, respektive na všech frontách a přitom se neustále pohybujeme na hraně 3. světové války. Když si tedy Rusové dají oddech, aby svá vítězství podpořili politicky i jinde, tj. aby jim dodali potřebnou stabilitu, tak to může jako poraženectví vnímat jenom, no nevím, jak bych to kulantně vyjádřila. A že to v Sýrii ani jinak není jednoduché? To není, protože tam Rusové nebojují z ISIL, ale s USA a celou západní koalicí, včetně naší… Číst vice »

hudryper
hudryper
30. 9. 2016 13:01

Opravdu rozhodující historickou událostí je :
http://aeronet.cz/news/video-kongres-prehlasoval-obamovo-veto-americane-mohou-zacit-zalovat-rijad-za-11-zari-saudove-hrozi-usa-sankcemi-prestali-poslouchat-neocony-a-razem-snizili-tezbu-ropy-cz-titulky/
V tomto okamřiku podle mne vzrostly naděje na zásadní změny ve světě bez toho,aby muselo dojít ke zničující III WW.

Irena
30. 9. 2016 13:04

Gatta napsal Psal jśem, že je ta válka „divná“ … Když se tak ale zamyslíme – tak poslední dobou jsou všechny války „divné“. A to nejen ty „ruské“ na UK a v Syrii, ale i ta „americké“ v Afganistánu, Iráku, Libyi … Nekonečné války , kde vítězství není vítězstvím, protože nepřináší ani mír, ani změnu, ani obnovu, kde jsou celé národy a státy uvrženy do bídy a přitom je svolána RB pro jednu údajnou a nepotvzenou sudovou bombu, či pro kdo ví kým zasažený kamion. Války, kde jakoby ani nikdo zvítězit nechtěl … No to je základ. Začít si pokládat… Číst vice »

orinoko
30. 9. 2016 13:23

„Muj“ syrsky. zdroj hlasi, ze Syrska armada , dobrovolnici, milice strany BAAS, Hizballah, siitske kmenove milice, iranske gardove oddily , iracti siite v’Syrii utoci v celem syrskem teritoriu.
Kdyz napisete, ze valka je divna, tak musite napsat , ze tam vsude figuruje hromada pitomcu , kteri si rikaji Kurdove. Nikdo je ve skutecnosti nechce, ale vsude figuruji jako enfant terrible, s nimz lze manipulovat podle momentalnich potreb.
Melete tu o Syrii dost katastrofalnim zpusobem , a to nemate v zadech fajta.
Kriste pane.