Pozvánka: Aby se tu dalo žít II

Přemysl Janýr: Aby se tu dalo žít II.

Nakladatelství Susa 2015

Druhý díl výběru textů, které autor v posledních jedenácti letech publikoval na internetovém deníku Britské listy.

O nekonvenčních a provokativních myšlenkách k tématům české historie, ekonomie a českého vztahu k cizímu majetku s ním budou diskutovat

historik Václav Šmidrkal, Masarykův ústav a archiv AV ČR,

sociolog a antropolog Michal Uhl, zastupitel Prahy 2

a samozřejmě také návštěvníci

ve čtvrtek, 10. prosince 2015 18:00
v knihovně Libri prohibiti,
Senovážné náměstí 2, Praha 1, 3. patro (s výtahem).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
2. 12. 2015 8:01

No, Britskými Listy bych se tu už moc neoháněl. To je co, placená reklama?

Béda
2. 12. 2015 8:10

Sio,

když tak vidím ty převažující „multikulti“ muslimské mlaďochy (většina z nich prý upřednostňuje právní systém šaríja a vnucování své ideologie v cizím prostředí), tak se občas sám sebe táži, jestli alespoň části těchto „válečných“ běženců (anebo zběhů či válečníků s novými úkoly) nefinancuje náklady s přesídlením Islámský stát (osobně k němu řadím i zdánlivě nesouvisející „umírněnou“ šariátní opozici) z výtěžků za nakradenou ropu.

fajt
fajt
2. 12. 2015 8:42

http://www.rozhlas.cz/plus/interviewplus/_zprava/vladimir-spidla-nas-stat-neni-slaby-uprchliky-dokazeme-zvladnout–1559784 – česko má okolo dvě stě tisíc bezdomovců ( metodika sčotu čsú je hanebná a plně prorežimní )nechaných naprosto napospas svému ( i evropskému) osudu a tak nechápu, jak se postará o masu lidí, kteří budou úplně z jiného kulturního okruhu – samozřejmě pokud budou evropské rychlé prachy , budou i deviantní imigrantské oázy. ..)

fajt
fajt
2. 12. 2015 8:45

no a teď další opatření, které přichází z ministerstva státní vendety – soudy budou přednostně řešit zamítnuti pobytu azylantům státem, vše ostatní má prostě počkat. ..)

fajt
fajt
2. 12. 2015 10:04

comment image

fajt
fajt
2. 12. 2015 10:09

jj, kdyby někdo v 89 těm lidem na náměstích řekl, že si vyzvoní dřevní feudalismus, asi by mu ale vůbec nevěřili – no a po 25 letech je tady s plnou parádou, sice už jenom jako české knížectví, ale za to pevně zaparkován v císařské zadnici … no není ten řídící boží. ..)

Béda
2. 12. 2015 11:45

Orbán natvrdo: „Maďarský premiér Viktor Orbán vidí za dohodou Evropské unie s Tureckem spiknutí. Tvrdí, že Berlín uzavřel utajovanou dohodu a naplánoval, že Evropská unie přijme a okamžitě přerozdělí mezi jednotlivé země dalších 400 až 500 tisíc migrantů. „Evropská demokracie je v ohrožení. To není normální, že někde jinde řeknou Maďarsku, koho a kolik lidí musíme přijmout,“ prohlásil na středeční tiskové konferenci v Budapešti Orbán, který opětovně kritizoval kvóty na přerozdělování migrantů…http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388075-orban-mluvi-o-nemeckem-spiknuti-berlin-pry-tise-dohodl-prijem-dalsich-migrantu.html

Béda
3. 12. 2015 5:02

„Imigrační politika otevřených dveří je nebezpečná, navrhovaný systém kvót nemá v EU většinovou podporu a Unie by měla zavést přísnější bezpečnostní kontroly – mimo jiné zadržovat běžence v záchytných střediscích až rok a půl a mezitím je důsledně prověřit“, prohlásil předseda Evropské rady Donald Tusk.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/11874/

idiotronic
idiotronic
3. 12. 2015 8:41

fajt napsal kdyby někdo v 89 těm lidem na náměstích řekl, že si vyzvoní dřevní feudalismus Ti, kdo zvonili klíči na náměstí, ti nemohli vědět, do čeho jdou, na politický vývoj v zemi neměli vliv a proto se nemohli ani dopustit chyby (privatizaci nevymysleli). Monopol na politickou práci měla dle ústavy KSČ a ostatní občané navštívili v životě častěji krematorium, než zahraničí. Podle toho vypadá i jejich zkušenost. O politické práci mohli mít životaschopnou představu ti, kdož studovali v zahraničí, pracovali v PZO,emigrovali, nebo byli v kontaktu s výzvědnými složkami tuzemskými či zahraničními. Ty také v politice najedeme, navzdory tomu,… Číst vice »

Béda
3. 12. 2015 8:50

idiotronic,

někde jsem četl zhruba toto. „Komunisté lhali o komunismu ale všechno co řekli o kapitalismu byla pravda.“ Dnes, po svých zkušenostech to mohu zcela potvrdit.

idiotronic
idiotronic
3. 12. 2015 9:12

Béda:
Abych nezdržoval: souhlas.
Vždyť i o Svobodně Evropě vyšla schopná knížka, než jsem ji ale stačil zachytit, někdo ji koupil (burza knih, vyřazených z veřejné knihovny)-.

bbb
bbb
3. 12. 2015 13:04

„Státem uznané velikonoční svátky se příští rok rozšíří o Velký pátek. Senát to ve středu schválil nejtěsnější většinou v rámci novely, kterou nyní dostane k podpisu prezident“
Jenže – svátek nebo volno, jehož využití se nedá zcela snadno naplánovat – každý rok v jiném termínu. Volný den, kdy ještě jaro prakticky nezačalo. Kdežto den svátečního volna určit v červnu nebo v květnu by bylo lépe obhajitelné.
Slavit ukrutné ukřižování Ježíše?