Pozvánka: Aby se tu dalo žít II

Přemysl Janýr: Aby se tu dalo žít II.

Nakladatelství Susa 2015

Druhý díl výběru textů, které autor v posledních jedenácti letech publikoval na internetovém deníku Britské listy.

O nekonvenčních a provokativních myšlenkách k tématům české historie, ekonomie a českého vztahu k cizímu majetku s ním budou diskutovat

historik Václav Šmidrkal, Masarykův ústav a archiv AV ČR,

sociolog a antropolog Michal Uhl, zastupitel Prahy 2

a samozřejmě také návštěvníci

ve čtvrtek, 10. prosince 2015 18:00
v knihovně Libri prohibiti,
Senovážné náměstí 2, Praha 1, 3. patro (s výtahem).

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
2. 12. 2015 8:01

No, Britskými Listy bych se tu už moc neoháněl. To je co, placená reklama?

Béda
Béda
2. 12. 2015 8:10

Sio,

když tak vidím ty převažující „multikulti“ muslimské mlaďochy (většina z nich prý upřednostňuje právní systém šaríja a vnucování své ideologie v cizím prostředí), tak se občas sám sebe táži, jestli alespoň části těchto „válečných“ běženců (anebo zběhů či válečníků s novými úkoly) nefinancuje náklady s přesídlením Islámský stát (osobně k němu řadím i zdánlivě nesouvisející „umírněnou“ šariátní opozici) z výtěžků za nakradenou ropu.

fajt
fajt
2. 12. 2015 8:42

http://www.rozhlas.cz/plus/interviewplus/_zprava/vladimir-spidla-nas-stat-neni-slaby-uprchliky-dokazeme-zvladnout–1559784 – česko má okolo dvě stě tisíc bezdomovců ( metodika sčotu čsú je hanebná a plně prorežimní )nechaných naprosto napospas svému ( i evropskému) osudu a tak nechápu, jak se postará o masu lidí, kteří budou úplně z jiného kulturního okruhu – samozřejmě pokud budou evropské rychlé prachy , budou i deviantní imigrantské oázy. ..)

fajt
fajt
2. 12. 2015 8:45

no a teď další opatření, které přichází z ministerstva státní vendety – soudy budou přednostně řešit zamítnuti pobytu azylantům státem, vše ostatní má prostě počkat. ..)

fajt
fajt
2. 12. 2015 10:04

comment image

fajt
fajt
2. 12. 2015 10:09

jj, kdyby někdo v 89 těm lidem na náměstích řekl, že si vyzvoní dřevní feudalismus, asi by mu ale vůbec nevěřili – no a po 25 letech je tady s plnou parádou, sice už jenom jako české knížectví, ale za to pevně zaparkován v císařské zadnici … no není ten řídící boží. ..)

Béda
Béda
2. 12. 2015 11:45

Orbán natvrdo: „Maďarský premiér Viktor Orbán vidí za dohodou Evropské unie s Tureckem spiknutí. Tvrdí, že Berlín uzavřel utajovanou dohodu a naplánoval, že Evropská unie přijme a okamžitě přerozdělí mezi jednotlivé země dalších 400 až 500 tisíc migrantů. „Evropská demokracie je v ohrožení. To není normální, že někde jinde řeknou Maďarsku, koho a kolik lidí musíme přijmout,“ prohlásil na středeční tiskové konferenci v Budapešti Orbán, který opětovně kritizoval kvóty na přerozdělování migrantů…http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388075-orban-mluvi-o-nemeckem-spiknuti-berlin-pry-tise-dohodl-prijem-dalsich-migrantu.html

Béda
Béda
3. 12. 2015 5:02

„Imigrační politika otevřených dveří je nebezpečná, navrhovaný systém kvót nemá v EU většinovou podporu a Unie by měla zavést přísnější bezpečnostní kontroly – mimo jiné zadržovat běžence v záchytných střediscích až rok a půl a mezitím je důsledně prověřit“, prohlásil předseda Evropské rady Donald Tusk.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/11874/

idiotronic
idiotronic
3. 12. 2015 8:41

fajt napsal kdyby někdo v 89 těm lidem na náměstích řekl, že si vyzvoní dřevní feudalismus Ti, kdo zvonili klíči na náměstí, ti nemohli vědět, do čeho jdou, na politický vývoj v zemi neměli vliv a proto se nemohli ani dopustit chyby (privatizaci nevymysleli). Monopol na politickou práci měla dle ústavy KSČ a ostatní občané navštívili v životě častěji krematorium, než zahraničí. Podle toho vypadá i jejich zkušenost. O politické práci mohli mít životaschopnou představu ti, kdož studovali v zahraničí, pracovali v PZO,emigrovali, nebo byli v kontaktu s výzvědnými složkami tuzemskými či zahraničními. Ty také v politice najedeme, navzdory tomu,… Číst vice »

Béda
Béda
3. 12. 2015 8:50

idiotronic,

někde jsem četl zhruba toto. „Komunisté lhali o komunismu ale všechno co řekli o kapitalismu byla pravda.“ Dnes, po svých zkušenostech to mohu zcela potvrdit.

idiotronic
idiotronic
3. 12. 2015 9:12

Béda:
Abych nezdržoval: souhlas.
Vždyť i o Svobodně Evropě vyšla schopná knížka, než jsem ji ale stačil zachytit, někdo ji koupil (burza knih, vyřazených z veřejné knihovny)-.

bbb
bbb
3. 12. 2015 13:04

„Státem uznané velikonoční svátky se příští rok rozšíří o Velký pátek. Senát to ve středu schválil nejtěsnější většinou v rámci novely, kterou nyní dostane k podpisu prezident“
Jenže – svátek nebo volno, jehož využití se nedá zcela snadno naplánovat – každý rok v jiném termínu. Volný den, kdy ještě jaro prakticky nezačalo. Kdežto den svátečního volna určit v červnu nebo v květnu by bylo lépe obhajitelné.
Slavit ukrutné ukřižování Ježíše?