Rusko dává Západu první šach po úmyslném sestřelení SU-24 Tureckem

Je to poprvé, co země NATO sestřelila ruský vojenský letoun od studené války 50. let. Takže jsme znovu ve studené válce NATO s Ruskem, a to je vážná věc. Teď má Rusko naprosto volné ruce k tomu, aby medializovalo do světa celé militaristické spojení NATO s terorismem.

Turci musí nechat lhaní a vysvětlit tuto mapu ohledně sestřelení SU-24, který se při vracení na základnu Hmeimim v Latákiji dostal 24.11. do nečekané palby raketou vzduch-vzduch od blízkého tureckého F-16, které přitom narušilo vzdušný prostor Sýrie. Putin to charakterizoval jako ránu do zad od NATO a Turecko celkem po právu označil na pomahače teroristů. Viz naši tříletou sérii „Fakta o Sýrii“.

Je to poprvé, co země NATO sestřelila ruský vojenský letoun od studené války 50. let. Takže jsme znovu ve studené válce NATO s Ruskem, a to je vážná věc. Teď má Rusko naprosto volné ruce k tomu, aby medializovalo do světa celé militaristické spojení NATO s terorismem. To jede v případě Sýrie především přes Turecko, které navíc do Sýrie posílá žoldnéře a bere si ropu ukradenou na syrském území Islámským státem. Západ dostal od Ruska první šach, podívejme se stručně proč.

  • Začala studená válka „Rusko-Turecko“. Rusové zrušili veškeré vojenské vztahy s Tureckem, takže mohou střílet bez vyzvání, pokud si myslí, že budou napadeni. Je pak na nich, zda sestřelené cíle zdůvodní, stejně jako to udělalo Turecko při sestřelení SU-24.
  • Rusové poslali ke břehům Latákije křižník Moskva vybavený rychlou verzí střel S-300M do 150 km s oficiálním rozkazem sestřelit každé letadlo, které ohrozí bezpečnost ruských vzdušných sil bojujících v Sýrii legálně proti terorismu. Raketovým komplexem z křižníku je pokryta oblast Latákije, protože ruské stíhačky musí kvůli silným zimním větrům letět kolem hranice s Tureckem, aby mohly přistát na své základně proti větru.
  • Turecko je členem NATO a okamžitě po sestřelení se za něj zbaběle schovalo svoláním mimořádné schůze velitelství, místo aby začalo samo vyjednávat s Ruskem. Rusové na tuto zbabělost výslovně upozornili. Tím Turecko při záměrné eskalaci konfliktu zavleklo do konfliktu i jednotky NATO v Sýrii. Rozkaz se tedy automaticky vztahuje na letadla členů NATO operující v Sýrii. Pokud budou považovány za nepřítele při bombardování teroristů, doprovodné ruské stíhačky je nyní mohou sestřelit.
  • Na leteckou základnu Hmeimim v Sýrii bude přesunut mobilní pozemní komplex S-400, řekl ruský ministr Šojgu na zasedání kolegia ministerstva obrany. To znamená, že Rusové nyní pokrývají protiraketovou obranou první kategorie celý Izrael a prakticky i celé Turecko. Komplex S-400 je výhradně pod ruským velením.
  • Putin navrhl USA a Turecku vytvoření společného generálního štábu, aby se neopakovaly tyto incidenty. Pokud to obě země neudělají, naprosto ztratily tvář a veřejně se přiznají k nepřímé podpoře ISIL.
  • Ministerstva RF dostala příkaz připravit eventuální přehodnocení všech obchodních smluv s Tureckem. Týká se to zejména plynovodu Turkish Stream o kapacitě 63 milliard m³ plynu za rok. Dále je ohrožena výstavba jaderné elektrárny v Turecku, kterou měl dělat Rosatom za 22 miliard dolarů.
  • Rusko si vojenskými a ekonomickými kroky otevřelo dveře k tomu, aby Erdoganovo Turecko považovalo za radikální islámský režim aktivně podporující terorismus, který svým aktem agrese prakticky vyhlásil válku Rusku. Wahábistické sunnitské režimy jako Katar a Saúdská Arábie to zatím mají lepší, protože pilně plní jen první bod, a zatím žádné ruské letadlo nesestřelily.
  • Plná válka Turecka (a NATO) s Ruskem může vypuknout, pokud Turecko začne blokovat průjezd ruských vojenských lodí Bosporem. Rusové tudy plout potřebují, protože zásobují Sýrii. Na plný průjezd mají právo podle dohody zvané Convention de Montreux (1936). Neplnění této dohody ze strany Turecka by znamenalo de facto vypovězení války Rusku, pokud přihlédneme k dané situaci.

Závěr. Rusko bojuje proti terorismu skutečně a myslí to vážně. Že si přitom sleduje své vlastní geopolitické a ekonomické cíle, je samozřejmé, mezinárodní politika není charita. Ale pokud Západ, a hlavně NATO, hodně rychle nedá ruce pryč od Turecka a pokud bude dále podporovat ISIL v Sýrii, pak jsme ve skutečné studené válce. A Rusové nyní mají jasnou morální převahu, a možná i vojenskou. Na rozdíl od Západu vedou skutečný boj proti terorismu. A celý svět to vidí a může to posoudit. Po studené válce buď vypukne horká, nebo země BRICS začnou definitivně účtovat s EU, s USA a s jeho spojenci podporujícími terorismus kvůli nové neokoloniální nadvládě a boji za území a za suroviny. A to už by byla na Zemi jiná mocenská konstelace sil, zcela jistě mimo dolar, a velmi pravděpodobně i mimo EU.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
2. 12. 2015 8:07

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1408/patrick-buchanan-pridrzle-ambice-kroti-i-guru-pravice

„Dnes je však rozhodující nedopustit, aby hazardér Erdogan zavlekl svět do nové ´karibské krize´. Nejsou to neopodstatněné obavy. Zelenou tureckému vojenskému letectvu, které ruský Su-24 sestřelilo, dal podle tureckého listu Haber Diyarbakir, odvolávajícího se na zdroje v turecké vládě, prezident Barack Obama v průběhu posledního zasedání G 20.“
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1402/petr-iskenderov-muslimsti-bratri-karibsky-hazard-a-my

Irena
2. 12. 2015 8:14

http://politikus.ru/events/64524-oppoziciya-v-sirii-kto-oni.html
Prý Asad poskytnul rozhovor české televizi.

Béda
2. 12. 2015 8:18

Irena napsal

http://politikus.ru/events/64524-oppoziciya-v-sirii-kto-oni.html
Prý Asad poskytnul rozhovor české televizi.

Kdo jsou oni? Kupř: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388018-bomba-zabila-cast-medialniho-tymu-islamskeho-statu.html

„Nejméně šest propagandistů Islámského státu bylo zabito v severovýchodní Sýrii. Podle londýnského listu The Times k tomu došlo v provincii Hasaka, strategické oblasti mezi Rakkou a Mosulem, kterou tato teroristická organizace ovládá…Zpráva se objevila na Twitteru už v pondělí, kdy džihádisté psali vzkazy, že „jejich bratry přijal Alláh“. Zveřejnili i jejich snímky a válečné přezdívky.

Podle deníku dva ze zabitých byli z Maroka….“

Asad má plnou pravdu. Ta „umírněná“ šariátní opozice řezačů hlav, to je směsice trnsnacionálních žoldáků. Tu podporuje „civilizovaný demokratický“ Západ se „židokřesťanskou tradicí“.

Starý doktor
2. 12. 2015 8:19

Islámský stát rozšířil svůj vliv během posledních 12 měsíců ve velké části Afghánistánu. Píše se v komentáři na německém blogu Alles Schall und Rauch. Plochy s opiovými poli jsou stále větší a letos se očekává rekordní úroda opia. Všechno se děje před očima amerických a afghánských vojáků. Od okupace Afghánistánu v roce 2001 a americké operace Enduring Freedom (Trvalá svoboda) se výroba drog zvýšila padesátkrát. Moskva tvrdí, že heroin už dlouho není jen hrozbou pro ruskou společnost, kde většina afghánské drogy skončí na ulici, ale i pro Evropu. Vzhledem k rekordní sklizni bude cena heroinu v Evropě tak nízká, jako… Číst vice »

Béda
2. 12. 2015 8:23

Starý doktor napsal Islámský stát rozšířil svůj vliv během posledních 12 měsíců ve velké části Afghánistánu. Píše se v komentáři na německém blogu Alles Schall und Rauch. Plochy s opiovými poli jsou stále větší a letos se očekává rekordní úroda opia. Všechno se dějepřed očima amerických a afghánských vojáků. Od okupace Afghánistánu v roce 2001 a americké operace Enduring Freedom (Trvalá svoboda)se výroba drog zvýšila padesátkrát. Moskva tvrdí, že heroin už dlouho není jen hrozbou pro ruskou společnost, kde většina afghánské drogy skončí na ulici, ale i pro Evropu. Vzhledem k rekordní sklizni bude cena heroinu v Evropě tak nízká,… Číst vice »

Starý doktor
2. 12. 2015 8:33

Béda napsal
Kdopak nám zde plní roli ochránce, prostředníka a velkodistributora drog? Snad ne Afghánci s turbany na oslech?

O distribuci drog přes US army včetně jednotlivých kauz a velkosklad na jejich základně v Kosovu, s bibliografickými zdroji, se lze dočíst v prvé kapitole knihy Mojmír Babáček: 11. září a tajné služby (Promyšlený podvod).

Starý doktor
2. 12. 2015 8:37

Západní oligarchie vyrazila do totálního útoku proti Rusku. Veškerá pravidla jdou stranou, mezinárodní právo se pro Západ definitivně stalo prázdným pojmem a Rusko poprvé ve své novodobé historii čelí přímé vojenské agresi vnějšího státního subjektu. To vše je zoufalým projevem pánů západního světa, kteří vyvoláním velkého válečného konfliktu chtějí stůj co stůj vyřešit svoji jinak bezvýchodnou dluhovou situaci a vyrabovat ruské bohatství. Západní oligarchie hraje vabank a k dosažení svých cílů se nejen snaží zažehnout velkou válku mezi dvěma eurasijskými mocnostmi, ale klidně riskuje i přímou vojenskou konfrontaci západních zemí s Ruskou federací. Je to extrémně nebezpečná situace, kdy nezbývá… Číst vice »

Béda
2. 12. 2015 8:54

Starý doktor napsal
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10997918455-mimoradne-porady-ct24/215411034000172-rozhovor-s-basarem-asadem/

Vynikající rozhovor i oba aktéři v něm! Za toto musím (i když jsem to ještě nedokoukal do konce) Kubalovi vyseknout poklonu. Jiank samozřejmě si nedělám iluze – tento rozhovor se stane mezinárodním pouze díky alternativní internetové síti. Západní mainstream jej jistě nepřevezme do své distribuce.

Béda
2. 12. 2015 9:13

(Co si američtí fašisti a teroristi sami porušující všechny sliby, dohody, všechna myslitelná přikázání, normy i hodnoty vymysleli proti Rusku nejnověji)
„USA nadále uvažují o možnosti zavedení ekonomických sankcí proti Rusku kvůli údajnému porušení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF). Zatím ale rozhodnutí nepřijaly, oznámila náměstkyně ministra zahraničí USA pro kontrolu zbraní a mezinárodní bezpečnost Rose Gottemoellerová…“

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151202/1822101/usa-uvazuji-nove-sankce-rusko.html#ixzz3t9XwENZL

Béda
2. 12. 2015 9:17

Třetím blokem projevu bude zřejmě boj s mezinárodním terorismem, včetně boje proti IS. V kontextu toho bodu lze očekávat potvrzení, trvalého rozvodu s Tureckem, a omezením kontaktů minimálně po dobu existence vlády duetu Erdogan — Davutoglu. Především premiér Davutoglu, který již několik let požaduje přetvoření Turecka v současných příhodných podmínkách všeobecného chaosu, především na Blízkém východě na regionální islámskou mocnost vycházející z tradic Osmanské říše, nedovolí RF idealizovat prioritu merkantilních zájmů nad politicko — národními. Přílohy v jedné z knih Davutoglu v podobě map znázorňují území, na která si dělá Turecko historický nárok. Pouhá představa o nároku, který obsahuje území,… Číst vice »

Béda
2. 12. 2015 9:37

V souvislosti s demokratickou volbou příštího předem pečlivě vybraného korporátního kandidáta na Vůdce USA si kladu jedinou otázku: Jestli ten příští Vůdce bude ještě větší idiot a víc krvelačný podvodník než ten předešlý.

M.C.
2. 12. 2015 10:10

Starý doktor napsal Západní oligarchie vyrazila do totálního útoku proti Rusku. Veškerá pravidla jdou stranou, mezinárodní právo se pro Západ definitivně stalo prázdným pojmem a Rusko poprvé ve své novodobé historii čelí přímé vojenské agresi vnějšího státního subjektu. To vše je zoufalým projevem pánů západního světa, kteří vyvoláním velkého válečného konfliktu chtějí stůj co stůj vyřešit svoji jinak bezvýchodnou dluhovou situaci a vyrabovat ruské bohatství. Západní oligarchie hraje vabank a k dosažení svých cílů se nejen snaží zažehnout velkou válku mezi dvěma eurasijskými mocnostmi, ale klidně riskuje i přímou vojenskou konfrontaci západních zemí s Ruskou federací. Je to extrémně nebezpečná… Číst vice »

Starý doktor
2. 12. 2015 10:11

J Kedmi – útok na ruské lietadlo bola premyslená provokácia
https://www.youtube.com/watch?v=W-54Nzcc4gM&feature=youtu.be

Béda
2. 12. 2015 10:14

M.C. napsal Ona to taky hra vabank je. Turci se střelili do vlastní nohy a umožnili Rusům za cenu ztráty letadla, vrtulníku a dvou vojáků úplně zvrátit vojensko-politickou situaci v severní části Sýrie, která je klíčová pro celkový výsledek. Předtím museli Rusové Turkům ty jejich špinavosti tolerovat, protože s nima chtěli udržovat dobré vztahy a časem je přetáhnout na svou stranu. Toto ale zároveň vytvářelo těžko řešitelný hlavolam vzhledem k jejich snaze potlačit v Sýrii islamisty a pomoct Kurdům. Kurdové jsou důležití, obývají prostor, který je a) strategicky důležitý, b) je v něm ropa c) pokud by je řídily neokonzervy,… Číst vice »

fajt
fajt
2. 12. 2015 10:34

M.C. napsal Ona to taky hra vabank je. Turci se střelili do vlastní nohy a umožnili Rusům za cenu ztráty letadla, vrtulníku a dvou vojáků úplně zvrátit vojensko-politickou situaci v severní části Sýrie, která je klíčová pro celkový výsledek. Předtím museli Rusové Turkům ty jejich špinavosti tolerovat, protože s nima chtěli udržovat dobré vztahy a časem je přetáhnout na svou stranu. Toto ale zároveň vytvářelo těžko řešitelný hlavolam vzhledem k jejich snaze potlačit v Sýrii islamisty a pomoct Kurdům. Kurdové jsou důležití, obývají prostor, který je a) strategicky důležitý, b) je v něm ropa c) pokud by je řídily neokonzervy,… Číst vice »

fajt
fajt
2. 12. 2015 10:35

Starý doktor napsal

J Kedmi – útok na ruské lietadlo bola premyslená provokácia
https://www.youtube.com/watch?v=W-54Nzcc4gM&feature=youtu.be

zajímavý krtek. ..)

Béda
2. 12. 2015 10:50

Starý doktor napsal

http://aeronet.cz/news/schyluje-se-k-boji-bud-anebo-nemecko-uzavrelo-pakt-s-ruskem-a-vitezem-se-stava/

To by nejdřív musel pod nosem US protektora proběhnout v Německu protistátní převrat (nebarevný, barevné jsou vždycky iniciované US pátými kolonami ve prospěch USA) obcházející Kanzlers Act. To by americký hroznýš brzy sevřel do svého přátelského objetí „Herr“Merkel.

Starý doktor
2. 12. 2015 10:54

Telička na ČT 24 zhruba v 21:10 hodin (o Sýrii, parafrázuji, upřesním, až bude uveřejněno na http://www.ct24.cz): „Ať to bylo, jak to bylo (sestřelení ruského bombardéru SU-24), posloužilo to dobrému účelu – rozbití koalice proti ISIS.“ A tomu v pokračující diskusi sekunduje Kubal (cca 21.26 hodin): „Hlavní problém je nejednota opozice proti Asádovi v Sýrii.“ – Krásný výrok! Přeloženo do češtiny: „Neexistuje žádná „umírněná“, natož „demokratická“ opozice. Existují jen džihádisté.“ Pak se ovšem Kubal pochlapil a řekl (cca v 21.35): „Kromě Asáda a pak ještě Kurdů neexistuje jiná síla, která je schopna ISIS zastavit.“ Tak proto dostává Erdogan od NATO… Číst vice »

Béda
2. 12. 2015 10:55

Ruský bombardér Su-24 byl sestřelen nad Sýrií, jinak by NATO uplatnilo článek 5 svých Stanov o společné obraně, prohlásil řecký ministr národní obrany Panos Kammenos v interview pro televizní kanál Mega.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151202/1823131/recko-ministr-obrany-rusky-su-24-uzemi-syrie.html#ixzz3t9xsz3v8

Béda
2. 12. 2015 10:56

Starý doktor napsal Telička na ČT 24 zhruba v 21:10 hodin (o Sýrii, parafrázuji, upřesním, až bude uveřejněno na http://www.ct24.cz): „Ať to bylo, jak to bylo (sestřelení ruského bombardéru SU-24), posloužilo to dobrému účelu – rozbití koalice proti ISIS.“A tomu v pokračující diskusi sekunduje Kubal (cca 21.26 hodin): „Hlavní problém je nejednota opozice proti Asádovi v Sýrii.“ – Krásný výrok! Přeloženo do češtiny: „Neexistuje žádná „umírněná“, natož „demokratická“ opozice. Existují jen džihádisté.“ Pak se ovšem Kubal pochlapil a řekl (cca v 21.35): „Kromě Asáda a pak ještě Kurdů neexistuje jiná síla, která je schopna ISIS zastavit.“ Tak proto dostává Erdogan… Číst vice »

Starý doktor
2. 12. 2015 10:56

Zde video i přepis rozhovoru s Asadem
Asad pro ČT: Rebelové jsou jako žoldáci, většina plní zájmy jiných
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1628712-asad-pro-ct-rebelove-jsou-jako-zoldaci-vetsina-plni-zajmy-jinych

Starý doktor
2. 12. 2015 11:01

Mowaffak al-Rubaie, vůdce strany Koalice právního státu v iráckém parlamentu a bývalý národně bezpečnostní poradce, říká, že se svou žádostí, aby Spojené státy útočily na náklaďáky ISIS převážející iráckou a syrskou ropu k prodejům mimo tyto země, nepochodil, jelikož je Washington považuje za „civilní cíle“. „Osobně jsem kontaktoval zástupce US s žádostí, aby útočili na cisterny ISIL převážející iráckou a syrskou ropu do Turecka, jen aby mi řekli, že to jsou civilní cíle, a proto na ně útočit nemohou,“ řekl Rubaie. Podle něj tato militantní skupina vydělala v posledních osmi měsících na prodejích na černém trhu v Turecku více než… Číst vice »

Béda
2. 12. 2015 11:04

Starý doktor napsal Telička na ČT 24 zhruba v 21:10 hodin (o Sýrii, parafrázuji, upřesním, až bude uveřejněno na http://www.ct24.cz): „Ať to bylo, jak to bylo (sestřelení ruského bombardéru SU-24), posloužilo to dobrému účelu – rozbití koalice proti ISIS.“A tomu v pokračující diskusi sekunduje Kubal (cca 21.26 hodin): „Hlavní problém je nejednota opozice proti Asádovi v Sýrii.“ – Krásný výrok! Přeloženo do češtiny: „Neexistuje žádná „umírněná“, natož „demokratická“ opozice. Existují jen džihádisté.“ Pak se ovšem Kubal pochlapil a řekl (cca v 21.35): „Kromě Asáda a pak ještě Kurdů neexistuje jiná síla, která je schopna ISIS zastavit.“ Tak proto dostává Erdogan… Číst vice »

fajt
fajt
2. 12. 2015 13:01
Béda
2. 12. 2015 13:56

fajt napsal

http://cz.sputniknews.com/svet/20151202/1825225/mo-brifink-terorismus.html

Jestlipak si osmanský diktátor již balí kufry jak slíbil na G20? Je to přece rovný chlap, tak by měl slib po přichycení s holým pozadím rychle splnit.

Admirál
Admirál
2. 12. 2015 14:00

Jakékoli jásání nad vývojem okolo Sýrie po sestřelu SU 24 je předčasné. Při nedostatku informací, v situaci, kdy si přihřívá v Sýrii polívčičku kde kdo a cíle menších hráčů jsou nejasné, je velmi obtížné a to i pro ty, kteří to pro přímé účastníky dění, hodnotit, k čemu tento krok povede a komu víc poslouží. Šlo o kudlu do zad nebo ruský kalkul? Komu víc uškodí zmrazení vztahů mezi Ruskem a Tureckem? Koho víc poškodí ekonomické sankce? Šachová partie je ve střední části, figury jsou vyvinuty směrem ke středu, je mnoho variant vývoje. Jasný je jen strategický záměr obou protivníků.… Číst vice »

Sio
Sio
2. 12. 2015 14:01

Starý doktor napsal

http://aeronet.cz/news/schyluje-se-k-boji-bud-anebo-nemecko-uzavrelo-pakt-s-ruskem-a-vitezem-se-stava/

Jestli je to jak říká, to nevím, ale baba je to pekelně chytrá.

Irena
2. 12. 2015 14:02

https://www.youtube.com/watch?v=-Agvkxz8H-Q
Брифинг Минобороны РФ на тему борьбы с терроризмом

Béda
2. 12. 2015 14:05

Pracovníci letiska Charles de Gaulle v Paríži budú musieť prejsť bezpečnostnými previerkami po tom, čo sa zistilo, že 57 pracovníkov s prístupom k lietadlovým linkám je na sledovacej listine teroristov. http://www.hlavnespravy.sk/new-york-post-57-pracovnikov-parizskeho-letiska-je-na-listine-teroristov/716057

fajt
fajt
2. 12. 2015 14:10

Béda napsal
Jestlipak si osmanský diktátor již balí kufry jak slíbil na G20? Je to přece rovný chlap, tak by měl slib po přichycení s holým pozadím rychle splnit.

paša má čas, nejdříve Lavrov cosi řekne jeho poskokovi ( tuším ) v Srbsku a pak se asi zase začnou dít věci. ..)

Béda
2. 12. 2015 14:14

Béda napsal

http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-varuje-pred-masivnym-prilivom-migrantov-zo-syrie/716186

Nejdřív jim otevře dokořán svou mužnou náruč a pak před nimi varuje? No totok?
Není to ze Švejka?

Béda
2. 12. 2015 14:27

Z diskuse jinde: „Další, co by chtěl diktovat celé Evropě, jen německý nadčlověk ví, co je pro nás dobré.“

Starý doktor
2. 12. 2015 15:29

Briefing Ministerstva obrany RF ze dne 2.12.2015, na kterém předložili vyčerpávající materiál, získaný VKS RF, dokazující, že Turecko stalo v čele zločinného obchodování ropou s ISIL. Na briefingu bylo řečeno, že to není jediný materiál, který dokazuje propojení Turecka, ale i okolních států se zločinnou teroristickou organizací ISIL, který RF má k dispozicí.
https://www.youtube.com/watch?v=-Agvkxz8H-Q

Béda
2. 12. 2015 18:24

http://www.hlavnespravy.sk/putin-blairovi-ked-pri-stole-riesili-irak-ty-nie-si-boh/715921

….Prodi: “Bol to už mesiac, čo prebiehala vojna v Iraku, ktorú viedli predovšetkým USA a Veľká Británia. Začiatkom júna nasledovalo stretnutie G8 vo Francúzsku”, spomína Prodi, “a počas večere na konci nejakej diskusie to už Putin nevydržal, vstal od stola a začal kričať na Blaira: “You are not God!” (Ty nie si Boh). Videl, ako vojna v Iraku roztrieštila Európu, rozdrvila všetkých spojencov. Ja sám som sa musel vzdať druhého mandátu predsedania Európskej komisie. Keď dnes počúvam, ako sa Blair ospravedlňuje za tie prekliate zbrane hromadného ničenia, ktoré nikdy nenašli, je to obrovská ťarcha… “.

Béda
2. 12. 2015 18:26

Neví někdo jak na ty důkazy zareagoval osmanský trenýrkožrout?

Starý doktor
2. 12. 2015 18:28

Эксперт о докладе Генштаба по Турции: Лазеек у Эрдогана больше нет
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oyxIkIX3lMM

Béda
2. 12. 2015 18:52

Starý doktor napsal

Эксперт о докладе Генштаба по Турции: Лазеек у Эрдогана больше нет
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oyxIkIX3lMM

Tak to vypadá, že se trenýrkožrout drží osvědčeného receptu: Zapírat! Zapírat! Zapírat! I když jej coby kapsáře zrovna chytnul policista s rukou v cizí kapse.

Béda
2. 12. 2015 18:53

Béda napsal
Tak to vypadá, že se trenýrkožrout drží osvědčeného receptu: Zapírat! Zapírat! Zapírat! I když jej coby kapsáře zrovna chytnul policista s rukou v cizí kapse.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388123-rusko-bez-servitku-rodina-tureckeho-prezidenta-nakupuje-ropu-od-islamskeho-statu.html

Béda
2. 12. 2015 18:56

Rusové by měli požádat své americké „partňory“ aby předložili své satelitní snímky kudy kam se přemisťuje ISIL ukradená ropa ze Sýrie a Iráku. V zájmu objektivity by „partňoři“ mohli pomoct důkazy svému osmanskému svěřenci.