Pozvánka na seminář: Svět v krizi a vyhlídky na její řešení

 

Spojenectví práce a solidarity zve na seminář: 

SVĚT V KRIZI A VYHLÍDKY NA JEJÍ ŘEŠENÍ

3. listopadu 2016 od 17:00 v zasedací místnosti Domu odborových svazů
(vstup hlavním vchodem, přízemí)

Účast v panelové diskusi potvrdili Tereza Spencerová, Milan Neubert a Václav Novotný

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
1. 11. 2016 20:55

mi se líbilo, jak před první světovou válkou se bratranci na evropských stolcích a ruském trůnu vehementně ujišťovali, že nikdo z nich nechce válku, aby se za pár týdnu do sebe pustili jako vzteklí psi – prostě, kdo stále věří člověku je zralý na brutální smrt… a dobře mu tak. ..)

peter.
1. 11. 2016 22:05

fajt napsal mi se líbilo, jak před první světovou válkou se bratranci na evropských stolcícha ruském trůnu vehementněujišťovali, že nikdo z nich nechce válku, aby se za pár týdnu do sebe pustili jako vzteklí psi – prostě, kdo stále věří člověku je zralý na brutální smrt… a dobře mu tak. ..) Vždy som vravel aj písal,že k vojne medzi RF a USA nedôjde.Vychádzal som z predpokladu,že k takému kroku sa USA neodhodlajú.Dnes už to moje presvedčenie nie je ani zďaleka tak presvedčivé.A keď v Amerike o týždeň vyhrá Clintonová,tak Pánboh so svetom aj s nami.Ten Kedmi aj keď na to… Číst vice »

peter.
1. 11. 2016 22:11

A ešte Satanovskij:“vojne sa dá zabrániť len tak,že sa „eliminujú“(!)všetci tí,ktorí si mier neprajú.
http://www.hlavnespravy.sk/satanovskij-rusko-a-usa-sa-v-syrii-nedohovoria/853035
Fakt to smrdí vojnou.

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2016 9:55

peter. napsal A ešte Satanovskij:“vojne sa dá zabrániť len tak,že sa „eliminujú“(!)všetci tí,ktorí si mier neprajú. http://www.hlavnespravy.sk/satanovskij-rusko-a-usa-sa-v-syrii-nedohovoria/853035 Fakt to smrdí vojnou. Pán peter: Satanovskij jen říká, co je již dnes ve vypjatých okamžicích možné: zkalibrovat „příslušné“… Jen SPOLEČNÉ řešení je skutečnou „cestou z bažiny beznaděje“ – kde se uprostřed třepotá poloshnilá a zapáchající vlaječka neocons a jejich slouhů… Vždyť se nám přece již nepokrytě ukázali, naposledy na jedné „tibuně“ 28. října… „Rozptýlení mezi nesouhlasícím lidem“ již jen používají „taktiku živých štítů“… Ale vidět je již můžeme… SPOLEČNĚ a dohromady na ty lidské „Hady“… Ztrácejí vliv na „knopku“…a šílí „nazí v… Číst vice »

Irena
2. 11. 2016 10:19

peter. napsal
Ten Kedmi aj keď na to možno nevyzerá,musí vzhľadom na svoje pracovné zaradenie vedieť o čom rozpráva.Izrael je známy tým,že na tak dôležité miesta si blbcov nevyberá.

A nebo to vyprávět s určitým úmyslem, ne to byste neměli všichni zapomínat.

orinoko
2. 11. 2016 10:42

VesKRNO, vstavej. Tvoji parchanti ti kradou Samet.
Teda tys mel společnost. Jeden ksindl vedle druhého. Samy zkrachovanec a samozvanec. A do toho všeho krvavý doktor Kalvoda. Chtěl dojit Českou republiku arbitrazne, než ho poslali k jeho příbuznému Vladovi.

peter.
2. 11. 2016 10:49

Varuje pred zvýšenou pravdepodobnosťou vypuknutia vojny medzi RF a USA a dokladá to argumentami.Rozhovor poskytol izraelskej televízii a ide viac o konštatovanie existujúcich faktov ako o pokus niekoho alebo niečo ovplyvňovať.Jeho vyjadrenia sú varovaním pre USA(aj pre Izrael),aby sa nepúšťali do vojny s Ruskom,lebo to je pripravené dobre.Nič zákulisné v jeho interwiev nevidím.

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2016 10:54

Irena napsal A nebo to vyprávět s určitým úmyslem, ne to byste neměli všichni zapomínat. peter, Irena: jen připomínám Vážení, oba jistě víte, že: „od určité hodnosti (spojené s informacemi, vlivem a kanály informací) neexistuje něco jako „BÝVALÝ rozvědčík či pracovník tajných služeb…“ Je to svého druhu „legenda“ (krytí). Prostě dělá svou práci… Osobně věřím že velmi dobře, a víceméně přínosně pro všechny slušné lidi. P.S.: všimněte si Gorinovy „průpovídky“ o „kompetentnosti spolubesedníka“: to je opakované ujišťování „kde“ a „kým“ je spolubsedník… Řeknu to takto: je bezesporu kompetentní a informovaný, vč. toho že inFormuje. Přínosné je, že vyzývá (jako VVP… Číst vice »

Irena
2. 11. 2016 11:00

Je to chlap, který byl výkonnou složkou státu, který se moc neliší od dnešní Ukrajiny, v jakém ohledu, ať si každý domyslí sám. A proto já budu k jeho komentářům přistupovat vždy s velkou dávkou skepse a přemýšlet, kam se mě pokouší vmanipulovat a proč. A to nehodnotím nějaký jeho konkrétní komentář, to konstatuji směrem k jeho osobě obecně.

Irena
2. 11. 2016 11:05

Martin (už bez taky m) napsal
Osobně věřím že velmi dobře, a víceméně přínosně pro všechny slušné lidi.

Vám připadá, že se Izrael chová ke všem lidem slušně?

Bety
Bety
2. 11. 2016 14:17

Je to trochu mimo mísu, ale před dvěma dny jsem se podívala na dokument o prvních dvou letech tzv. Alžírské války. Ve snaze neztratit další kolonii (jako třeba Indočínu) se Francie uchýlila k rozdělení Alžíru na tři pásma ( kdo zabloudil do vysídleného třetího pásma byl bez milosti zastřelen, k politickým procesům – 113 popravených gilotinou, ke skutečně MASOVÉMU krutému mučení – 3 tisíce lidí dodnes nezvěstných. Já skutečně nevím, co na té západní Evropě někteří lidé vidí, a kde ta Evropa bere mandát k tomu, aby třeba Rusku mohla cokoli vyčítat. A kromě jiného – Alžír je už minulost… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2016 18:08

Irena napsal Vám připadá, že se Izrael chová ke všem lidem slušně? J.K. není jistě bez chyby, ale nyní již přímo není státní zaměstnanec „ve svém oboru“. Dlouhodobě a často kritizoval izraelské politiky, vč. např. Netanjahuova jednání s Porošenkem, najděte si to prosím. Je jedním z těch kteří si to mohou dovolit, a jehož hlas je i tam docela nasloucháno. Jsem poslední kdo by hájil Izrael takový jak jej známe, ale velmi si přeji jiný, lepší svět – ne jako bláhový blázen, ale proto, že takto dále se „potácet hrůzami“ už dlouho nepůjde… J.K. na zlepšení po mém soudu docela… Číst vice »

Irena
2. 11. 2016 18:27

Martin (už bez taky m) napsal Není možné mír a bezpečnost zajistit jen a pouze zbraněmi, vždy musí bdít a spolupracovat, vzájemně si naslouchat a věřit především LIDÉ… A na tom v Izraeli usilovně do nedávna pracoval, ano? Já jsem neříkala, že je to blbec, ale že lidem jako on z principu nedůvěřuji. Pokud neměl svědomí prakticky po celou svou pracovní kariéru, a to mít nemohl, když dělal to, co dělal, tam kde to dělal, tak si nemyslím, že by ho ke stáru získal. A na Stierlitze nevypadá, to by musel být daleko pohlednější :-) Mimochodem u Solovjova je cítit,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2016 22:51

Ireno, je to voják a „bývalý“ zpravodajec.
Ales svou image pro kterou je (podle některých naivů) nyní tak vytěžován má postavenu na důvěryhodnosti a profesionalitě.
Co ale prosím od takového člověka čekáte? Že bude holubicí míru a stoprocentní zásadovosti?? V situaci kdy sama víte, že dohoda RF s Turky po tom co udělali (či k čemu se propůjčili) nebyla snadná.
Kombinované dohody RF dělat umí, to snad víte. Dodám již jen že právě kombinované – a více tu už nenapíši…
A dám si pauzu, a omlouvám se pokud jsem se někoho svou přímočarostí dotkl.