Pozvánka: Nezapomínáme na osvobození Prahy Rudou armádou

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
5. 5. 2018 12:09

Myslím, že to bylo dnes ráno, kdy jsem vyslechla v rádiu od historika Uhlíře, že v květnu 1945 přijely sovětské tanky ve skutečnosti do Prahy pozdě. Prahu si Češi osvobodili sami. Za pomoci vlasovců.

idiotronic
idiotronic
5. 5. 2018 14:44

zajoch napsal
Prahu si Češi osvobodili sami.

Neméně zajímavý názor měli tehdejší ,,národní hosté“, němečtí magistrátní úředníci. Ti považovali Pražské povstání za teroristickou akci.

leho
leho
7. 5. 2018 6:41

Nikdy nezapomenu na obsazení Rudou armádou, která nemohla nikdy nikoho osvobodit, leda tak zotročit…

peter.
7. 5. 2018 7:32

leho napsal

Nikdy nezapomenu na obsazení Rudou armádou, která nemohla nikdy nikoho osvobodit, leda tak zotročit…

leho :
Keď čítam príspevky ľudí ako ste vy,tak si myslím,že ČA sa s tým oslobodzovaním Európy unáhlila.
Lenže ak by sa nepoponáhľala,tak tých „suchých haluzí“by zhorelo v holokauste oveľa viac a je dosť možné,že vy by ste už dnes nemohli trieskať svoje „duchaplnosti“ na tomto webe.

Amenre
Amenre
7. 5. 2018 8:11

peter. napsal
vy by ste už dnes nemohli trieskať svoje „duchaplnosti“ na tomto webe.

Nebo by stačilo, aby soudruzi na hranicích před 89 stříleli přesněji :)
Nu což, za každého režimu bude existovat 5. kolona leho-danovistů, chronických deprivantů, kteří si svůj životní (ne)úspěch kompenzují lží, manipulací a hejtováním. Zbavit se jich dá těžko ( v demokracii to je zhola nemožné ), ale měla by to být jedna z priorit každého slušného a rozumného člověka.

koloděj
koloděj
7. 5. 2018 10:58

leho napsal
Nikdy nezapomenu

jen aby … alzeimera máš za patama, život ve stresu to urychluje .. a ten stres číší z každé tvé věty, junáku ..

peter.
7. 5. 2018 11:42

leho napísal,že nikdy nezabudne na „obsazení Rudou armádou“.Zrejme má na mysli rok 1968.leho bol ako dobrovoľník v Iraku….koľko mal leho asi rokov v r.1968,keď z toho trpí z toho „obsazení“ dodnes duševnou traumou?

Viky
Viky
7. 5. 2018 11:57

leho napsal Nikdy nezapomenu na obsazení Rudou armádou, která nemohla nikdy nikoho osvobodit, leda tak zotročit… —— Milý leho, ani nevím, jestli jste tak primitivní provokatér, nebo jste jednoduše tak hloupý. Možná obojí současně. a tak za prvé, vážně pochybuji, že pamatujete osvobození Rudou Armádou. Oni tuto zemi doopravdy osvobozovali, a docela dost jich přitom přišlo o život a zdraví. Kupodivu. Stejně tak v této zemi nenastolili komunistický režim, kupodivu. Poválečné volby proběhly bez přítomnosti cizích vojsk a sovětských poradců. Můžeme vést spor, jestli volba našich předků byla správná, ale byla svobodná. Za další, milý leho, taková ošklivá otázka, Vaši… Číst vice »

zajoch
7. 5. 2018 15:08

idiotronic napsal
Neméně zajímavý názor měli tehdejší ,,národní hosté“, němečtí magistrátní úředníci. Ti považovali Pražské povstání za teroristickou akci.

Historik Uhlíř se snažil, aby jeho projev vypadal věrohodně, řekl to jako kdyby mimochodem, jako v závorkách, mezi líčením Pražského povstání. Považuji to za klasickou ukázku manipulování historií, snahu o sugerování lidem něčeho co není pravda, mezi sděleními nezkreslenými. Nevím jestli se tomu dá říci polopravda, ale spíš bych to nazvala pravdou zkřivenou lží.

peter.
7. 5. 2018 15:16

peter. napsal leho napísal,že nikdy nezabudne na „obsazení Rudou armádou“.Zrejme má na mysli rok 1968.leho bol ako dobrovoľník v Iraku….koľko mal leho asi rokov v r.1968,keď z toho trpí z toho „obsazení“ dodnes duševnou traumou? Jan Kulísek,alias leho,narodený v r. 1962,takže o auguste 1968 môže vedieť akurát tak dve veci : ho.no a nič. On sa domnieva,že privilégium „oslobodzovať“ má len US Army,ktorej príslušníkom bol aj on.Dotiahol to až na seržanta.V r.2004 oslobodzoval Irák spolu s veselou partou spolubojovníkov.Pre leha to bolo najkrajšie obdobie jeho života a dodnes sa nostalgicky usmieva pri spomienke na to,ako zábavne poskakovali a šklbali sebou… Číst vice »