Pozvánka NWOO: Pochod proti Monsantu 2015

 

V sobotu 23.5.2015 od 14 h.  v Praze na Andělu v prostoru před bankami na jižní straně náměstí bude začínat již 3. ročník Pochodu proti Monsantu. Jedná se o celosvětovou akci, která se koná ve stovkách měst na všech kontinentech. Firma Monsanto má sídlo ve Spojených státech amerických a tak bude pochod končit před americkou ambasádou, tak jako přede dvěma lety.

Chemicko-technologický gigant Monsanto má svou pobočku i v České republice v Brně. Mezi produkty nabízené v Čechách patří především herbicid RoundUp a GMO plodiny: kukuřici a řepku olejnou. Celosvětově však nabízí velké množství chemických produktů, jako např. aspartam a mnoho dalších geneticky modifikovaných plodin.

V oblasti pěstování GMO plodin je pochopitelně velmi podezřelá skupina Agrofert patřící Andreji Babišovi, avšak informace o tom, zdali GMO plodiny v tuto chvíli skutečně pěstuje, jsou spekulativní. Je to však velmi pravděpodobné.

Firma Monsanto se dá považovat už od svého založení za jednu z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších světových korporací, jejíž firemní politika se zdá být primárně zaměřena na globální zničení životního prostředí a lidského zdraví, přičemž finanční profit je pouze nástrojem, jak tohoto cíle dosáhnout. Je tomu tak proto, že prakticky všechny produkty, které od počátku své existence vyrábí, životní prostředí a lidské zdraví vážně poškozují, přičemž je veřejnosti vždy předkládán opak.

Řada studií již potvrdila rakovinotvorné účinky herbicidu Roundup, stejně jako GMO plodin, které se používají především jako krmivo pro zvířata.

Monsanto systematicky korumpuje vědce, média a politiky po celém světě, aby umožnili průnik jeho produktů dovnitř lidských těl a trvalé oslabování zdraví lidského druhu.

Z logiky věci vyplývá, že kdyby chtěli majitelé firmy Monsanto pouze vydělávat, tak by poskytovali zdravé produkty, které by byly žádanější a úspěšnější. Avšak protože se Monsanto důsledně drží prosazování svých ničivých technologií, tak je evidentní, že profit není skutečných cílem jeho majitelů.

Proto lze považovat Monsanto a další firmy produkující GMO, jako třeba BASF a Syngenta za nepřátele pro celé lidstvo a proto je nevyhnutelně nutná jejich likvidace.

Pro začátek je však nutné alespoň zakázat prodej a používání produktů firmy Monsanto a dalších GMO firem v České republice.

I za tímto účelem je pořádán sobotní Pochod proti Monsantu/GMO/TTIP.

TTIP je smlouva připravovaná mezi USA a EU, jejímž nebezpečím je mj. možnost dramatického snížení potravinových a zdravotnických standartů, které mají zajistit nezávadnost potravinových a zdravotnických produktů. Tyto standardy jsou v současné době v USA značně volnější než v EU, takže tam dochází k většímu poškození zdraví populace.

Jak GMO tak i TTIP jsou vážným nebezpečím pro zdraví obyvatel České republiky.

Těšíme se s vámi v sobotu na shledanou.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/450516931790413/

Další info

o Monsantu: http://www.nwoo.org/?s=monsanto, www.freepub.cz/tag/monsanto/, http://www.freepub.cz/tag/roundup/

o GMO: http://www.nwoo.org/category/zdravi-potraviny-ekologie/gmo/, www.freepub.cz/tag/gmo/

FB skupina: https://www.facebook.com/NECHCIGMO

Stop TTIP: https://stop-ttip.org/podepiste/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav
20. 5. 2015 16:18

Souhlasím s tím, že lze považovat Monsanto a další firmy produkující GMO, jako třeba BASF a Syngenta za nepřátele pro celé lidstvo a proto je nevyhnutelně nutná jejich likvidace. Zatím neexistuje na světě organizace, která by se mohla účinně zabývat řešením podobných globálních problémů. Naštěstí už nyní je na světě dost velké množství rozumných a moudrých lidí, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky… Číst vice »

MustWatchTV
MustWatchTV
21. 5. 2015 8:03

Svět podle společnosti Monsanto Le Monde selon Monsanto ZEMĚ: Francie / Kanada / Německo ROK: 2008 DÉLKA: 108 minut REŽIE: Marie-Monique Robin JAZYK: slovenština TITULKY: ne Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto a jej aktuálnych krokoch na poli biotechnológie a kontroly potravín. Už od jej založenia v roku 1901 sa rozvoj a bohatstvo spoločnosti Monsanto spájajú s výrobou a predajom mnohých chemických produktov, ktoré boli neskôr zakázané. V každom z týchto prípadov sa neskôr ukázalo, že spoločnosť klamala, zatajovala dôležité skutočnosti, alebo si jednoducho zaplatila štúdie, ktoré mali dokázať neškodnosť a zdravotnú nezávadnosť jej produktov. Na základe viacerých súdnych… Číst vice »