Pozvánka: Protest KSČM před velvyslanectvím Ukrajiny

 

Stanovisko KSČM ke snaze o zákaz Komunistické strany Ukrajiny

Dne 16. prosince 2015 Kyjevský odvolací správní soud zamítl odvolání Komunistické strany Ukrajiny ve věci práva účasti ve volbách a byl tak učiněn další krok nejen k omezení politických svobod, ale i k případnému rozhodnutí o zákazu Komunistické strany Ukrajiny.

Současný ukrajinský režim se rozhodl soudní cestou v atmosféře strachu likvidovat politickou opozici, bez ohledu na to, že tím porušuje jak ukrajinskou ústavu a zákony, ale i mezinárodní právo, zejména Mezinárodní pakt o občanských a politických právech a Evropskou úmluvu, ke které prý chce, alespoň slovně směřovat. Ve skutečnosti naprosto přehlíží právo politické opozice na vlastní obhajobu i obecně na veřejné vyjádření jiného než prorežimního názoru.

Soudním rozhodnutím, které není podloženo žádnými důkazy, současný režim na Ukrajině dokazuje, že není schopen hájit zájmy vlastního lidu a že demokracie a svoboda projevu i další základní práva a svobody jsou pro něj jen prázdné fráze.

KSČM, která se svým zástupcem účastnila souvisejícího soudního procesu v Kyjevě, musí na základě vlastního poznání jednoznačně odsoudit tento autoritářský postup ukrajinských úřadů a zároveň vyjadřuje solidaritu Komunistické straně Ukrajiny a jejímu legitimnímu působení.

Žádáme ukrajinské ministerstvo spravedlnosti, aby okamžitě a bezpodmínečně zastavilo procesy namířené proti Komunistické straně Ukrajiny a proti omezování a deformacím občanských a politických práv v ukrajinské společnosti. Takový postup nemá oporu v rozhodovací praxi Evropského soudu pro lidská práva.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
10. 4. 2016 18:05

Kvituji.

Béda
11. 4. 2016 4:58

To se probudili brzy. Kde byli v čase, když náckové vraždili v Kyjevu a v Oděse, když bořili památníky hrdinů 2.SV, když přepisovali historii, vypalovali sekretariáty politických odpůrců, když podvodem a násilím a pohrůžkami ustavovali svůj loutkový fašistický režim? Tehdy měl být šrumec před ukrajinskou ambasádou.

fajt
11. 4. 2016 5:26

Béda napsal
Béda

to je prázdná skořápka, která schovává velké lejno. ..)

peter.
11. 4. 2016 8:39

Eurokomisia zhodila masku „demokracie“a rozhodla sa odignorovať výsledok referenda v Holandsku.Takže aj tá „demokracia“ je len „odsuď-posuď“.
http://ukraina.ru/news/20160411/1016118650.html

Sio
Sio
11. 4. 2016 10:07

No, být Ukrajincem, tak si nejspíše hledám cestu na Západ. Nebo aspoň do Ruska, tam je sice méně šancí na obživu, zato se Ukrajinec snadněji integruje. Tady bude dlouho za nýmanda, přinejmenším pokud nebude mluvit perfektně česky