Přání otcem myšlenky, nebo triumf propagandy?

Češi mají obavy z Ruska, obraz Putina se blíží Stalinovi, dí mainstream. A když to říká mainstream, tak to je jistojistě pravda, protože náš mainstream je objektivní a vyvážený. Nebo že by to spíš zpráva o tom, co si lidé myslí, byla zpráva o tom, co si myslet mají, protože jak známo, stokrát opakovaná lež se stává pravdou? Ale co když se jí už stala, propaganda slaví triumf a Češi už si o Rusech skutečně myslí to, co si panstvo v Bruselu a Washingtonu přeje, aby si mysleli, aby byli ochotnější?

Těžko říct, v reálném životě tak intenzivní antirusismus, jaký je prezentován v médiích, neregistruji, ale zároveň je pravda, že lidé, kteří se Ruska zodpovědně bojí a nenávistí k Rusům a pohrdáním vším ruským si léči své mindráky, také nejsou výjimkou a přibývá jich spolu s tím, jak s propuknutím ukrajinské krize začala média proti Rusku štvát. Nejsmutnější je, že takovéto „zprávy“, které by se mohly objevit v podstatě kdykoliv, když už někdo považuje za nutné jimi kontaminovat veřejný prostor, se objevují právě nyní když si připomínáme 70. výročí osvobození od nacismu a bylo by na místě si naopak připomenou úlohu a zásluhu Ruska, respektive SSSR, na porážce nacismu. Ale možná je to právě proto, abychom lépe zapomněli a snáze přijali novou verzi historie, ve které bude Sovětský svaz okupantem a Třetí říše osvoboditelem.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
8. 5. 2015 19:58

No ČT 2 se snaží ze všech sil. Jak jsem projížděla program zaslechla jsem tak dvě věty, ale stačilo. asi tak: „Vlasov pochopil, že za jeho porážku může Stalin, protože nezajistil všechno co potřebovali“. Dál jsem to neposlouchala, zřejmě omlouvání a možná i opěvání Vlasova je to pravé ořechové k 7O. výročí osvobození tou strašnou Rudou armádou.
Takže přeji všem pěkný 9. květen a nezapomeňte na kytici šeříku.

aram
aram
8. 5. 2015 20:14

Škoda proudu paní Bety. Celý večer sleduji http://stream.1tv.ru/live
a mám sváteční náladu. Zítra taky zřejmě budu už od rána od parada a tu naši drahou zase raději nezapnu.

peter.
8. 5. 2015 20:24

Bety napsal No ČT 2 se snaží ze všech sil. Jak jsem projížděla program zaslechla jsemtak dvě věty, ale stačilo. asi tak: „Vlasov pochopil, že za jeho porážku může Stalin, protože nezajistilvšechno co potřebovali“. Dál jsem to neposlouchala, zřejmě omlouvání a možná i opěvání Vlasova je to pravéořechové k 7O. výročí osvobození tou strašnouRudou armádou. Takže přeji všempěkný 9. květen a nezapomeňte na kytici šeříku. Pozeral som to.Hnus. Vlasov bol generál ča,vyznamenal sa pod Moskvou,potom sa dostal do obkľúčenia,padol do zajatia a zradil.Väčšinu jeho armády tvorili zajatci – bývalí červenoarmejci ktorí si radšej vybrali zradu ako smrť v lágri.Boli tam… Číst vice »

idiotronic
8. 5. 2015 22:59

Podle agentury, kterou Novinky cintují, se 68% respondentů obává ruských tajných služeb, ale podle současného hlasování v reálném čase (0:52, sobota) se na obrázku vedle článku 68,3% hlasujících Ruska nebojí. Prostě se ptali jiných lidí, než těch, kteří čtou Novinky.

tožtak
tožtak
9. 5. 2015 0:13

idiotronic napsal

Podle agentury, kterou Novinky cintují, se 68% respondentů obává ruských tajných služeb, ale podlesoučasného hlasování v reálném čase (0:52, sobota) se na obrázku vedle článku 68,3% hlasujících Ruska nebojí. Prostě se ptali jiných lidí, nežtěch, kteří čtou Novinky.

comment image?w=811

Alena
Alena
9. 5. 2015 4:40

velmi alarmující je tento článek v allgemeine zeitung
http://www.novarepublika.cz/2015/05/frankfurter-allgemeine-zeitung-prazske.html
pokud si názor autora dám do srovnání s názory našich „kapacit“ a „vzdělanců“ typu Bartuška, Klvaňa apod., tedy těch, kteří dostávají v dnešní době tak velký mediální prostor, nedivila bych se, kdyby stáli na straně argumentů Němců. Prostě hodní Němci a zlí Češi. Zřejmě doba budoucí opravdu povede k uznání“genocidy“ Němců, vrácení celého pohraničí Němcům a následnému zániku české republiky. Ráda uvítám optimističtější protiargumenty

Alena
Alena
9. 5. 2015 4:46

další perla, tentokrát v BL
http://blisty.cz/art/77351.html
jednoznačně propaganda o strachu z Ruska má zakrýt to, co se tady chystá pro nás

Béda
9. 5. 2015 5:28

Alena napsal další perla, tentokrát v BL http://blisty.cz/art/77351.html jednoznačně propaganda o strachu z Ruska má zakrýt to, co se tady chystá pro nás Základní problém Dolejšího v tom článku na BL je, že blábolí o české suverenitě a nesamostatnosti v říši SSSR a ani nežblebtne o současném bruselo – washingtonském, „Goldman – Sachsovském“ protektorátu, kde ekonomická aktiva přešla do cizích rukou. Ve srovnání s ČSSR kdy stát byl politicky závislý (SSSR krom jiného garantoval obranu země, ČSSR na tom participovala přístupem ke know how a mezinárodní dělbou práce podle svých ekonomických možností) ale ekonomicky autonomní. Dnešní ČR je politicky i… Číst vice »

Irena
9. 5. 2015 7:03

Náklad na velvyslanectví v USA v Kyrgyzstánu asi nepomohl
http://politikus.ru/events/49784-kirgiziya-vstupila-v-evraziyskiy-ekonomicheskiy-soyuz.html

Irena
9. 5. 2015 7:10
hylahty
hylahty
9. 5. 2015 7:41

To jsem netušil, že tam budou zástupci i armád jiných států (vidím tu přehlídku poprvý, tak nevím, jestli v jiných letech tam taky byli nebo jestli je to třeba teď poprvý). Každopádně to minimálně dává nápovědu, jaká koalice by se v případě nějakýho potenciálního většího konfliktu utvořila.

Jinak teda mají různý streamy, ještě je k dispozici i přenos z různých měst RF, který byly druhou světovou významně zasažený:
https://www.youtube.com/watch?v=l-WtK5SiZxc

Irena
9. 5. 2015 7:51

Srbové tam své vojáky poslali a my jsme hovada nectící naše vlastní lidi 1. československý armádní sbor, který tam bojoval. Jak velký kurvy tam v té Praze máme!!! Omlouvám se, ale to už se slušně komentovat nedá.

Béda
9. 5. 2015 7:56

Hezky to řekl Filatov: kdo tam nebude straní fašismu. Přehlídka je defilé integrace států BRICS, které již nemíní být koloniemi „civilizovaných“ vývozců „míru a demokracie“: (v orwellovštině války a diktátu). Účast prezidentů Číny a Indie musí ležet v žaludku světovým „humanistům“. Je dobře vidět, že Rusko není přes všechny snahy Západu izolováno. Pokud jde o Hollanda, nic překvapivého. Koloniální impérium mělo vždy blízké vazby na ropné země. Naposled předvedlo svou humanitu v Libyi.

moje jméno
moje jméno
9. 5. 2015 8:29

mně běžela souběžně přehlídka na netu a čt24. Neskutečné! Oni čekají na Armata ve chvíli, kdy probíhá letecká přehlídka, kdy ten už dávno projel! Údajný odborník neví, jaké typy letadel tam lítají, protože z dálky to nejde poznat!!! Přitom vše je komentováno v přímém přenosu, jen by to možná chtělo ruský překlad, že…

hylahty
hylahty
9. 5. 2015 8:31

A byl tam teda Mee-losh nebo ne? Jsem ho tam neviděl. Každopádně jestli nebyl, tak škoda pro něj samotnýho, protože vidět ty mašiny zblízka muselo stát za to. Ale ve výsledku i pro nás jako pro národ, protože se prezentujeme jako přizdisráči opět, takže buď nás budou kolonizovat ze západu, nebo nás pak spolkne východ, ale s úctou se k nám taky chovat nebude, protože si to nezasloužíme.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 5. 2015 8:33

Irena napsal

Srbové tam své vojáky poslali a my jsme hovada nectící naše vlastní lidi 1. československý armádní sbor, který tam bojoval. Jak velký kurvy tam v té Praze máme!!! Omlouvám se, ale to už se slušně komentovat nedá.

Není se za co omlouvat, jen popisujete situaci.
Naštěstí každý za sebe si to můžeme uctít po svém, bez „rozkazů“ Pražských „j/elit přisluhovačských“…
Přehlídka povedená, Číňané si to viditelně užívali.
Tak vzhůru do lesa, a pak k pomníčku s kytkou…

hylahty
hylahty
9. 5. 2015 8:34

moje jméno napsal
mně běžela souběžně přehlídka na netu a čt24.

Já to zapnul v 9, a když jsem viděl, že si tam zase plácá játrama ten sysel Karas, tak jsem to hned vypnul. Tak jsem rád, že jsem dobře udělal.
Na tom RT to běží ještě pořád, i když ten stream, co byl odkazovanej na tom politikus, už vypnuli, tak ten z těch různejch míst pořád běží.

Béda
9. 5. 2015 8:35

hylahty,

s Milošem je to asi jak v té pohádce: ani oblečená, ani neoblečená, ani pěšky ani na vozě… V každém případě o moc lepší, než kdyby tam nejel vůbec anebo se snažil okopávat na příkaz významnému partnerovi a osvoboditeli země kotníky.

Béda
9. 5. 2015 8:38

Jinak to byla přehlídka zemí, které nejsou vazaly USA, odolávají kolonizaci a diktátu.

Béda
9. 5. 2015 8:42

abx napsal

toto je z Donecka:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-PKrd2lNJd4

To je spíš přehlídka na počest bojovníků se soudobým fašismem a nacismem.

ducatista
ducatista
9. 5. 2015 8:45

sledováno současně na rt.com a idnesu. Musím pochválit p. Visingra, který komentoval přehlídku pro idnes, po drtivou většinu času se nepouštěl do žádných politických komentářů, ale fundovaně se věnoval samotné přehlídce. O sráčích na ČT se nemá cenu vyjadřovat.

ducatista
ducatista
9. 5. 2015 8:52

Jedno video, které tak symbolizuje porážku nacismu, temnoty… ta holka regulovčice je prostě úžasná
https://www.youtube.com/watch?v=nr0htXtFHsA

idiotronic
9. 5. 2015 13:43

Alena napsal
Ráda uvítám optimističtější protiargumenty

  

Je to sice téma Pražské povstání, tam z Rusů v Protektorátě měli hrůzu jen nemnozí, ale argumentace (tehdy poražených) bude mít dva body:
1. Přišli jsme na základě mezinárodně uznané dohody (Mnichovské) a pak jsme vám zabezpečili život v Protektorátě (projev Emila Háchy je na Radio Retro ČRo)
2.Postupovali jste proti nám nezákonným způsobem.
Moje otázka: A kdyby v Praze čekali, co se z toho vyvine v rámci protektorátních zákonů- čeho by se dočkali?

Béda
9. 5. 2015 16:56

idiotronic napsal Je to sice téma Pražské povstání, tam z Rusů v Protektorátě měli hrůzu jen nemnozí, aleargumentace (tehdy poražených) bude mít dva body: 1. Přišli jsme na základě mezinárodně uznané dohody (Mnichovské) a pak jsme vám zabezpečili život v Protektorátě (projev EmilaHáchy je na Radio Retro ČRo) 2.Postupovali jste proti nám nezákonným způsobem. Moje otázka: A kdyby v Praze čekali, co se z toho vyvine v rámci protektorátních zákonů- čeho by se dočkali? Na to existují 2 nenápadné námitky l bodu 1: Zabrali jste území mimo rámec Mnichovské dohody 2) Když se odvoláváte na zákonnost, bylo vyhánění českých občanů… Číst vice »

petr
petr
9. 5. 2015 18:43

Béda napsal

hylahty,

s Milošem je to asi jak v té pohádce: ani oblečená, ani neoblečená, ani pěšky ani na vozě… V každém případě o moc lepší, než kdyby tam nejel vůbec anebo se snažil okopávat na příkaz významnému partnerovi a osvoboditeli země kotníky.

Miloš – prezident ČR Zeman přiletěl do Moskvy s devíti bývalými Svobodovými bojovníky z Rudé armády a dalším doprovodem. Také tam letěl předjednat obchodní záležitosti, na které mu prezident RF Putin vyčlenil ze svého času celou hodinu.
Na přijetí k prez.Putinovi je pořadník, a čeká se i několik týdnů.