Prečo chudoba 1/8

Preco chudoba 1z8 – Animovana historia from anonymous on Vimeo.

Obsah epizódy: Unikátny nadnárodný projekt dokumentárnych filmov o chudobe vo svete – o jej rozličných formách a najmä príčinách. Ide o mediálny projekt, ktorý majú možnosť nielen vidieť, ale aj počuť stámilióny ľudí po celom svete. A to prostredníctvom televízie, rozhlasu, internetu a verejných akcií. Zorganizovala ho nezisková organizácia Steps International so sídlom v Dánsku, Južnej Afrike a Indii. Jednotlivé filmy pripravili rôzni producenti z celého sveta.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
8. 2. 2015 23:48

Díval jsem se 30 minut než jsem šel spát. Když jsme všichni budovali socialismus, nikdo nebyl chudý. Přizná se to také v tomto dílu nebo se na minulost nesmí myslet? Kolem mne žijí lidé, kteří si velkou sametovou vůbec, ale vůbec nepomohli k blahobytu.

Petrpavel
Petrpavel
9. 2. 2015 3:22

Článek stojí za přečtení, jsou to fakta dotažená do souvislostí. Do souvislostí, které se nemusí každému líbit. Mě se líbí.

Je to něco, co je mnohem výš než šarvátky Kalousek – Babiš či SobotkaSchwarzenbergDienstbier – Zeman kterými jsme neustále obšťastňováni a zaváděni tam kde nás loutkáři chtějí mít.

Petrpavel
Petrpavel
9. 2. 2015 3:23

Ten můj příspěvek výše patřil jinam .. omluva.

mirror
mirror
9. 2. 2015 19:56

mirror napsal Když jsme všichni budovali socialismus, nikdo nebyl chudý. Přizná se to také v tomto dílu nebo se na minulost nesmí myslet? Tak jsem video poslechl celé. Je užitečné vědět, co si o chudobě myslí jiní. Čína udělala skutečný velký skok dopředu. Teď to není amatérský pokus zavést vysokou pec do každé rodiny. V Číně nejsou vidět povalující bezdomovci jako u nás, kde máme svobodu, demokracii a lidská práva. Jižní Korea se zdá být rozvinutější než Čína, ale podchod pod širokou ulicí před Soulskou radnicí jsem viděl plný bezdomovců a páchlo to tam. Před pěti léty v Soulu nic… Číst vice »

mirror
mirror
9. 2. 2015 20:22

Dnes nám v rádiu a televizi sdělili, že soudci a státní zástupci dostanou částečné vyrovnání mezd a bude to stát 1,2 miliardy. Zaslouží si to za podporu exekucí. Peníze do školství v době krize také stát zredukoval. Úvazek a tím i mzda se redukoval na 80%, což by mohlo znamenat, že učitelé měli mít o 20% méně výuky a chodit do školy měli jen 4 dny v týdnu. Samozřejmě nikdo toho nevyužil a všichni pracovali jako za plný plat. Řadoví zaměstnanci školství měli strach, že je propustí. V regionálním televizním zpravodajství nechali mluvit šéfa hornických odborů, který si stěžoval, že… Číst vice »