Prezident Zeman jako jediný dokázal, že má svědomí

I když pozdě, ale přece. V době naprostého úpadku morálky našich politiků, kteří se většinou předhánějí v tom, jak co nejvíce poškodit Českou republiku na mezinárodní scéně, je omluva našeho prezidenta Srbsku kladným a příkladným činem. Bombardování Srbska byl učebnicový zločin a byl to také jakýsi „křest“ naší republiky v Severoatlantické alianci. Byl to i jeden z prvních názorných příkladů, jak budou fungovat naše veřejnoprávní sdělovací prostředky.

Pamatuji si zděšení mnohých lidí, když začala létat přes republiku těžká vojenská letadla a bylo jasné, že jejich cílem je Srbsko. Dodnes nebyly objektivně vyčísleny oběti a přiznány škody, které aliance způsobila civilnímu obyvatelstvu Srbska. Dnešním projevem prezident také trochu napravil pozdější vazalskou politiku Topolánkovy vlády včetně nehorázného uznání Kosova.

Bombardování Srbska by mělo být připomínáno stejně jako zločiny německých armád za 2. světové války.

Asi nemá smysl připomínat, kdo tehdy použil jako první pojem „humanitární bombardování“, ale má smysl sledovat, jak se k omluvě staví dnešní opozice (přesněji opozice s výjimkou komunistů a SPD). Je to poučné jednak proto, že se málokdy vidí taková přehlídka nemorálnosti a blbosti, ale především proto, že nám opozice jasně ukazuje, jaký by byl její morální a politický diskurs, kdyby byla u kormidla.

Jsem rád, že alespoň prezident zmíněným aktem trochu vylepšil nás obraz v zahraničí a omluvil se předpokládám za všechny normálně uvažující lidi.

5 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 5. 2021 11:58

Ani Zeman není všemohoucí a nezachrání nás před vlastní ostudou: „Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo archivní dokumenty, které se věnují roli Sovětského svazu při osvobozování Česka v roce 1945. Materiály jsou na webu pod titulem „A Praha byla zachráněna. Nemá právo zapomínat, přepisovat, překrucovat“. Autoři píší, že se Češi v posledních letech „aktivně pokoušejí bagatelizovat rozhodující roli Rudé armády při osvobozování země za druhé světové války. Během prací na rekonstrukcích pomníků, pamětních a muzejních komplexech věnovaných odvaze a hrdinství vojáků Rudé Armády,kteří zahynuli při osvobozování území země, jsou nahrazovány sochy a exponáty, odebírají se symbolické prvky, záměrně se schovávají a rozmazávají připomínky… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
fajt
fajt
Reply to  Botičky od Diora
21. 5. 2021 14:26

praktikovat osvobození je taky u potomků zdegenerované Evropy považováno za vyšší formu mučení – u germánských kmenů postižených válečnickým naturelem a kolektivní potřebou nadřazenosti to určitě bude tak bráno – měli je ultimativně porazit a dále o tom nevést žádnou polemiku s anglosaskými civilizačními vykleštěnci a biblickými šmejdy … to že si ve slovanském poli a hospodářství nechají bez trestu řádit anglosaského skunka a krvavého vyděděnce lichváře je v podstatě kardinální chyba, která se k dobru už nedává ani u slovanských stále čistých rodů. ..)

Irena
21. 5. 2021 12:43

Mohl by v těch omluvách pokračovat, já mu dám jeden další typ. Oslava Dne osvobození 9. května. Teď s ostatní Evropou slavíme den smutku 8. května nad prohrou Třetí říše, zatímco v Rusku dál slaví den Vítězství 9. května. https://www.psp.cz/eknih/1986fs/slsn/stenprot/028schuz/s028041.htm Poslanec SN M. Zeman: Pane předsedo, pane předsedající, vážené Federální shromáždění, předkládám jediný pozměňovací návrh, který zní: „V § 2 bod d) nahradit datum 9. května datem 8. května.“ Zdůvodnění: Původní název státního svátku zněl „Den osvobození Československa Sovětskou armádou“. Nový název je „Den osvobození Československa od fašismu“. Z hlediska obsahu je podle mého názoru tento nový název správný, z hlediska… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Irena
21. 5. 2021 14:54

Také nesdílím nekritický obdiv k Zemanovi. To, že jednou za čas udělá něco, za co se nemusíme stydět (ostatně s tou omluvou si dal pěkně na čas) neznamená, že na něj budu hrdá. Přinejlepším je mezi slepými ten jednooký. A na rozdíl od většiny národa
rozhodně věděl, kam má to slavné OF namířeno. Zrovna ten projev citovaný Irenou bych mu nejraději nacpala zpátky do krku. O vstupu do NATO pod jeho taktovkou ani nemluvě.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Bety
21. 5. 2021 18:27

Naprosto výstižné paní Bety. Ono to s tím Zemanovým svědomím není až tak slavné. „Bohumínské usnesení“ byl také jeho nápad. Dalších „skvělých“ nápadů by se našlo více.

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
21. 5. 2021 15:38

To citované Varšavské povstání bylo iniciováno Londýnem s jasnými politickými cíly. Proto také nebylo koordinováno ani komunikováno s Rudou amádou. Chtěli se osvobodit bez Rudé armády – tak to zkusili. A on to Churchil (jako vícekrát) zase podcenil. Do jaké míry v dalších dnech hrála roli vyčerpanost a problematická logistika RA a do jaké Stalinův politický záměr – těžko říci. Ale od Poláků bylo hloupé dělat hrdiny a spoléhat se přitom s pomocí na svého třídního nepřítele se kterým se odmítám i jen bavit. Proč to píšu? Zajímavé by bylo připomenout pozadí toho našeho Pražského povstání. Jestli bylo s RA… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
21. 5. 2021 16:20

Pražské povstání… Zase se musím vrátit k pánům Hřib, Novotný a Kolář. Panu Novotnému, který postavil pomník Vlasovcům, bych rád položil otázku. Proč Vlasov, se svými „vojáky“ neosvobodil Prahu již v listopadu 1944. Vždyť tady v té době pobýval, dokonce i pronesl projev. Nic mu přece nebránilo Prahu osvobodit již tehdy. Proč Vlasovci čekali až do května 1945? To čekali až rozkvetou šeříky? Panu Hřibovi a i České televizi, kteří nakonec připustili, že Rudá armáda tady sice byla, ale Prahu osvobozovali Ukrajinští vojáci, bych položil otázku. Víte vy něco o divizi Černých nožů, která Prahu osvobozovala? Byla to divize složena… Číst vice »

idiotronic
Reply to  Gatta
21. 5. 2021 23:05

…tahle povstání, když osvoboditel je už vidět na obzoru jsou dost pochybná…
Předání moci nemůže probíhat pomaloučku, plynule.Jinak odcházející moc, dostane-li čas, zanechá po sobě škody na infrastruktuře (vodovody, železnice, energetika) – třeba v naději, že v budoucnu dostane zakázky na obnově.Pražští povstalci měli například rozhlasový vysílač, ale nemohli předpokládat, že na libovolnou dobu. Že Smrkovský podepsal smlouvu , nebyla chyba. Pochopitelně, že do té doby všichni povstalci porušovali platné zákony. Možná při další revizi dějeBISu to bude ta hlavní skutečnost a Smrkovský se stane válečným zločincem. Kromě jiného, dostatek času umožňoval Abwehru zanechat tu při ústupu své lidi.

Gatta
Gatta
Reply to  idiotronic
22. 5. 2021 19:55

Dnes je o strach číst i Wiki – ale tohle o Pražském povstání je docela objektivní. Tedy až na ten trapný závěr… Význam – jistě – hlavně na poslední chvíli ukázat, že jsme nebyli jen spolehlivá německá fabrika a že i činy patříme na stranu vítězů. A podpora – nepodpora, byla jak ze strany Spojenců, tak Stalina především velmocenská přetlačovaná ve které měla Praha prostě jen víc štěstí než Varšava. Problém května 45 totiž nebyl dostat dobrodruha Pattona do Prahy (kterou by ale stejně musel záhy vyklidit) ale dostat 900 000 plně bojeschopných německých vojáků skupiny Střed přes Prahu do… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 5. 2021 17:16

Dnes Sergej Šojgu dostal ke svým narozeninám hezký dárek od … hokejistů :-))))

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
22. 5. 2021 15:28

Napadlo mne ještě něco. Maršál Sovětského svazu Ivan S. Konev, dvojnásobný hrdina Sovětského svazu a Osvoboditel nevděčné Prahy, zemřel dne 21.5.1973 v Moskvě ve věku 75 let.

Na den přesně, 48 let po jeho smrti, přesně 21.05.2021, napínavý hokej Rusko – Česká republika se spoustou arogantních rusofobních komentářích dopadl jak dopadl. Zlí jazyky tvrdí, že v tom je prý určitá satisfakce.

Angláni před chvíli dopadli podstatně hůř – 1:7 :-))))

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
Irena
21. 5. 2021 17:21

Tiskovka Zelenského v hangáru před sovětským letadlem AN-124 Ruslan, které Ukrajina zdědila po SSSR, se kterým Zelenskij tak bojuje. V letadle chybí motory a vnitřní vybavení. To všechno se vyrábí v Rusku nebo třeba v Uzbekistánu. Hlavní fór dne. Nalevo od Zelenského se skví nápis na trupu AN-178 – Ozbrojeným silám spolehlivá křídla. Ovšem samo letadlo s tím nápisem křídla nemá, ani nespolehlivá, ani spolehlivá, prostě žádná. Takže ozbrojeným silám Ukrajiny připravili předem let jen jedním směrem. Napravo od Zelenského je trup letadla MRIJA/SEN s nápisem Ukrajinský sen se splní! Toto letadlo nebyli schopni dodělat od osmdesátých let! https://www.youtube.com/watch?v=xwWs4KKPU_8 (K… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Irena
21. 5. 2021 20:56

Tak jsem se na záznam s těmi letadly podívala a přestože mi to přišlo legrační, padla
na mne vzápětí chandra – to jsou lidé většinou opravdu tak blbí, že jsou schopni něco
takového při tak dementní prezentaci opravdu pokládat za úspěch? Nebo je to tak, že mediální sféra si žije vlastním debilním životem a jen předpokládá, že jim to lidé žerou?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
22. 5. 2021 15:34

„V souvislosti s tím, že některá média se čím dál častěji snaží neseriózním a nestandardním způsobem získávat informace od pracovníků Kanceláře prezidenta republiky, a to dokonce i informace týkající se probíhajícího vyšetřování či informací klíčových pro bezpečnost České republiky, informuji z pozice vedoucího KPR o následujícím opatření.  Kancelář prezidenta republiky v rámci boje proti dezinformacím, jehož význam potvrdila mimo jiné během jednání v lednu roku 2021 i Evropská komise, nadále nebude poskytovat jakékoli informace týdeníku Respekt, serveru Seznam Zprávy, blogu Deník N, redakcím 168 hodin a Reportéři ČT. Kancelář prezidenta republiky v souladu se zákonem dbá o svou pověst, přičemž zmiňovaná média dlouhodobě a vědomě šíří informace zkreslené, lživé a neobjektivní.“  Tohle je už… Číst vice »

Silentpysk
Silentpysk
23. 5. 2021 14:26

Zemanovo svědomí se mělo projevit tehdy, když povoloval bombardéry do Jugoslávie. Dneska jsou to jenom planá a laciná gesta. Mrtvým život nevrátí! Bylo to hanebné tehdy a je to hanebnost i dnes.