Přízrak OWO

Evropou obchází strašidlo NWO – New World Order, nového světového řádu. A nejenom Evropou, ale i Severní Amerikou, všude tam – a možná i leckde jinde – se lidé bojí spiknutí elit k ovládnutí světa (jako by ho beztak neovládaly), celosvětové vlády, globální diktatury, depopulace, etc.

Jsem rozhodně dalek toho považovat vládu jednoho procenta jedním procentem pro jedno procento za kdovíjaké terno pro zbývajících 99 procent a za fandu imperialismu (té nejvyšší formy kapitalismu) mne může považovat jen naprostý ignorant, ale přesto se nemohu ubránit pochybnostem, zda bychom si spíš než na NWO neměli dávat pozor na OWO – Old World Order, starý světový pořádek.

Nedává přece smysl, abychom ve strachu před chimérou spiknutí bránili pořádek založený na nacionalismu, rasismu a sexismu, svět náboženské nenávist, svět konfrontací a konfliktů, svět vykořisťování a krysích závodů, svět, kde ženská patří k plotně, potrat je trestný čin, i když je plod těžce poškozen či je početí důsledkem znásilnění, svět, ve kterém je kriminalizována homosexualita a děti jsou raději drženy v ústavech bez rodičů, než aby měly dva „tatínky“, svět ve kterém chlap, který nepije a nebije, není chlap.

Jestli bychom nakonec ten NWO neměli risknout a zaměřit se spíš na to, jak ho udělat po svém, tak aby byl dobrý pro lidi, svět bez válek, vykořisťování a nerovnosti, než se mu pokoušet za každou cenu zabránit, což je beztak nemožné, protože naše technologie i planeta jako taková se mění příliš na to, abychom si mohli dovolit nereagovat nějaký ten NWO nehledat.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
10. 9. 2016 15:00

Zajímavá otázka autora. Akorát netuším, který konkrétní starý pořádek to má být. Otrokářství, feudalismus anebo tzv. reálný socialismus? Nemyslím si, že ten poslední tzv. reálný socialismus byl „pořádek založený na nacionalismu, rasismu a sexismu, svět náboženské nenávist, svět konfrontací a konfliktů, svět vykořisťování a krysích závodů, svět, kde ženská patří k plotně, potrat je trestný čin, i když je plod těžce poškozen či je početí důsledkem znásilnění, svět, ve kterém je kriminalizována homosexualita a děti jsou raději drženy v ústavech bez rodičů, než aby měly dva „tatínky“, svět ve kterém chlap, který nepije a nebije, není chlap…“ To spíš ten… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 9. 2016 15:16

NWO je dynamický proces,který se zrychluje v přímé úměře s růstem bohatství těch,kdo vládnou onomu 1 %,tedy diskrétní elitě a nejvýše postaveným členům servisních elit. Jsme na dosah, pár kroků před změnou kvality většinových společností.V současnosti tomu brání existence těch zemí, jež jsou rozhodnuty ubránit svou samostatnost,kulturu a tedy národní budoucnost své části světa, tedy Rusko , Čína , Indie ,Irán. Charakterizovat dosavadní kulturu způsobem,jakým to činí Tribun je velmi mírně řečeno hloupé,. ….“ pořádek založený na nacionalismu, rasismu a sexismu, svět náboženské nenávist, svět konfrontací a konfliktů, svět vykořisťování a krysích závodů, svět, kde ženská patří k plotně, potrat… Číst vice »

peter.
10. 9. 2016 15:23

hudryper napsal
Škoda slov !

p.hudryper:
Áno!

Sio
Sio
10. 9. 2016 15:45

Ideový eintopf. Všechno se hodí do jednoho hrnce, zamíchá, povaří a předloží k jídlu. Nevím, eintopf možná k jídlu je, ale článek je pro myslícího člověka naprosto nestravitelný. Ani nevím, o čem autor v tak povrchním článku hovoří. Například ten sexismus – to má na mysli muslimskou nebo evropskou verzi? Mě například nějaké NWO vůbec nezajímá, ale snaha nacpat mi do hlavy, že jsem rasista, nacionalista a sexista mi tak silně smrdí manipulací, že mě to pořádně s..e. A zase je tu ten prohnilý neomarxismus, pardon, oldmarxismus.

peter.
10. 9. 2016 17:54

comment image

Dana
Dana
10. 9. 2016 19:55

V prelidnenem svete, kde existuje pres sedm milard lidskych dusi, je Evropa a zapadni anglosasky svet to jedno procento, ktere ta lidska masa vidi jako zle procento nespravedlive bohatych.. Takze i Cesi jsou mezi elitou, ktera dle nich vykoristuje svet. Musite se rozhodnout, zda se pridate k tem xx milardam despeartu a splynete s jejich chudobou, anebo se budete snazit uhajit to, co vam vasi predkove vybudovali.. To znamena, ne jen filosofovat na internetu, ale aktivne se zucastnovat kauz, ktere jsou dulezite pro vas a vase rodiny.. Ve vyberu kandidatu pro nastavajici krajske volby byste se mohli polepsit, urcite jsou… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 9. 2016 21:03

Mimořádně reaguji na Danu. To proto,že se její pokyny,aby se češi polepšili ve výběru kandidátů,
začínají uskutečňovat : Kvůli dokumentu, který předkládají komunisté lidem, se strhl křik….
“ KSČM hodlá prosadit vystoupení ČR z NATO, čemuž se ale pravice jen široce směje. „Co se týče NATO, tak je momentálně spíše hrozbou než nějakou ochranou,“ vysvětlují k tomu pro ParlamentníListy.cz poslanec Alexander Černý a europoslanec Jaromír Kohlíček (oba KSČM).“

peter.
10. 9. 2016 21:13

Dana napsal a proto zakonite vyhnivaji vsechna socialisticka usporadani. Dana: Váš názor má isté rácio a dalo by sa o ňom diskutovať.No čo sa týka socializmu,tam sa mýlite.On nevyhnil,len jeho vodcovia prestali byť ostražití a dopustili aby ho zradili.Áno padol.Ale nie preto,že by sa obsahovo a ekonomicky vyčerpal.Keby tomu tak bolo,tak ten jeho pád by bol iniciovaný zdola.No k tomu pádu dal impulz najvyšší predstaviteľ socializmu Gorbačov.Padol pre zradu svojho najvýznamnejšieho predstaviteľa.Veď keby platilo to čo tvrdíte,tak USA nemuseli vynakladať toľko peňazí na jeho zničenie.Stačilo len počkať,kým socializmus“vyhnije“ sám.Prestal byť ostražitý a doplatil na to.Viete,keď niečo vyhnije tak to bude… Číst vice »

Dana
Dana
10. 9. 2016 22:32

Nechci nikomu brat vzdusne zamky, ale rozdeleni na levici a pravici uz nefunguje. Dle meho nazoru se komuniste na zapadnim svete ochocili , ne li zaprodali a spolupracuji s velkym kapitalem, protoze zmizel proletariat z dob tridniho boje. Nejsou lidi. V Americe je celkem malo delniku, kazdopadne malo na to, aby jejich stavky neco znamenaly. Nedavno zde byl clanek o Kolumbii a americkych tovarnach na Coca Colu, stiznosti odborovych predaku a nasili v tovarnach. Nebudu ted hodnotit, ze Kolumbie je jedno velke mafianske hnizdo, ale zajima me to, ze zrejme pod uvazenim situace se vedeni Coca Coly rozhodlo investovat doma… Číst vice »

Sio
Sio
10. 9. 2016 23:28

Dana napsal Nechci nikomu brat vzdusne zamky, ale rozdeleni na levici a pravici uz nefunguje. Dle meho nazoru se komuniste na zapadnim svete ochocili , ne li zaprodali a spolupracuji s velkym kapitalem,protozezmizel proletariat z dob tridniho boje.Nejsou lidi.V Americe je celkem malo delniku, kazdopadne malo na to, aby jejich stavky neco znamenaly. Nedavno zde byl clanek o Kolumbii a americkych tovarnach na Coca Colu, stiznosti odborovych predaku a nasili v tovarnach. Nebudu ted hodnotit,zeKolumbie je jedno velke mafianske hnizdo, ale zajima me to,ze zrejme pod uvazenim situace se vedeni Coca Colyrozhodlo investovat doma v USA. . Stavi se nove… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 9. 2016 15:56

Sio napsal: „Víte která třída byla revoluční před dělníky? Buržoazie!“

Vždy je to třída, která je v přerozdělování diskriminovaná a přitom má klíčový podíl na tvorbě hodnot, odcházejíci je třída která je méně efektivní, ale která naopak mocensky už jen „nespravedlivě“ užívá výsledků práce společnosti.

„A víte která třída byla revoluční po buržoazii?“
Finančníci.

Kdo přijde po nich – dobrá anketní otázka.