Přízrak OWO

Evropou obchází strašidlo NWO – New World Order, nového světového řádu. A nejenom Evropou, ale i Severní Amerikou, všude tam – a možná i leckde jinde – se lidé bojí spiknutí elit k ovládnutí světa (jako by ho beztak neovládaly), celosvětové vlády, globální diktatury, depopulace, etc.

Jsem rozhodně dalek toho považovat vládu jednoho procenta jedním procentem pro jedno procento za kdovíjaké terno pro zbývajících 99 procent a za fandu imperialismu (té nejvyšší formy kapitalismu) mne může považovat jen naprostý ignorant, ale přesto se nemohu ubránit pochybnostem, zda bychom si spíš než na NWO neměli dávat pozor na OWO – Old World Order, starý světový pořádek.

Nedává přece smysl, abychom ve strachu před chimérou spiknutí bránili pořádek založený na nacionalismu, rasismu a sexismu, svět náboženské nenávist, svět konfrontací a konfliktů, svět vykořisťování a krysích závodů, svět, kde ženská patří k plotně, potrat je trestný čin, i když je plod těžce poškozen či je početí důsledkem znásilnění, svět, ve kterém je kriminalizována homosexualita a děti jsou raději drženy v ústavech bez rodičů, než aby měly dva „tatínky“, svět ve kterém chlap, který nepije a nebije, není chlap.

Jestli bychom nakonec ten NWO neměli risknout a zaměřit se spíš na to, jak ho udělat po svém, tak aby byl dobrý pro lidi, svět bez válek, vykořisťování a nerovnosti, než se mu pokoušet za každou cenu zabránit, což je beztak nemožné, protože naše technologie i planeta jako taková se mění příliš na to, abychom si mohli dovolit nereagovat nějaký ten NWO nehledat.

Převzato z blogu Tribun

Přejít do diskuze k článku 12 komentářů