Proč máme uprchlíky: Odtajněné maily Hillary Clintonové

Úklidová četa českých humanistů má další problém. Proč jsou tady uprchlíci? Panu politologovi Pehemu dodáváme odpověď, aby věděl.

Ministerstvo zahraničí USA muselo pod nátlakem novinářů a platného informačního zákona uvolnit celkem 2.000 mailů Hillary Clintonové z doby, kdy byla ministryní zahraničních věcí, tj. kolem roku 2009. Soud nařídil uvolnit tyto maily z důvodů sporu o útok na US-konzulát v Benghází (2012). Začerněné tam bylo skoro všechno, ale US-politika dnes dělá takové věci, že je tam zajímavé počtení i tak. Zvláště pro Francii, které NSA odposlouchávala tři prezidenty a vynesla v průmyslové špionáži pro USA tajemství podniků a uzavíraných obchodních smluv v zatím prokázané hodnotě asi 200 miliónů dolarů. Viz tuto stránku Wikileaks , kde jsou patřičné dokumenty k poslednímu skandálu ponížených Francouzů. A to navíc jejich neschopná vláda vyrobila Rusům vojenské lodě, které asi nechá potopit a zaplatí kompletní škodu, za kterou si Rusové doma postaví Mistraly hned tři, protože mají i odpovídající francouzskou technologii dodanou v rámci průmyslové kooperace.

Jak se dělá válka

Čistě internetový nezávislý deník Mediapart stojí v našem zájmu již dlouho. Vede jej Edwy Plenel, špičkový novinář, který odešel z Le Mondu od té doby, co se tohoto listu zmocnili Rothschildové a udělali z něj kompletní korporátní médium. Mediapart se dostal k další části mailů Clintonové a sestavil další kus do mozaiky války v Libyi. Je to otřesný obraz, viz originální článek zde , ale celý je pouze na předplatné.

Maily Clintonové ukazují, že válku v Libyi spojenou se současnou masivní vlnou uprchlíků do EU chtěl osobně tehdejší francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Američané se k ní přidali z důvodů útoku na konzulát v Benghází (2012), s nímž ovšem Kaddáfí neměl nic společného. Tady je klíčový mail dokazující osobní zájem Sarkozyho na rozvrácení Libye.

Clintonové posílal tyto maily její poradce a novinář Sidney Blumenthal, který si dnes už bohužel na nic nepamatuje. Měl zprávy od veterána CIA jménem Tyler Drumheller, který si pro změnu pamatuje dost, protože opustil CIA v roce 2005. Odsoudil manipulace Bushovy vlády ohledně druhé války v Iráku a šel pryč. Klíčovým faktem pro Francouze je, že tyto poznámky usvědčují Sarkozyho ze lži ohledně války v Libyi.

Jak to bylo s uprchlíky

Dne 17. března 2011 Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci 1973 pro vytvoření bezletové zóny nad Libyí za použití „všech nezbytných opatření“. Tím začaly letecké údery vedené Francií. Blumenthal jasně píše, že Sarkozy chce vést dlouhou válku, bere do úvahy mrtvé civilisty a chce v tomto regionu prosadit vojenské zájmy Francie. Dodejme, že hlavním důvodem byla zřejmě snaha odstranit ze světa nepohodlného svědka Sarkozyho zločinu. Muammar Kaddáfí totiž poskytl Sarkozymu na prezidentskou kampaň nemalé finanční prostředky. Hovoří se o milionech dolarů, a celá věc je nyní ve Francii předmětem oficiálního vyšetřování.

Sarkozyho tehdejší vysvětlování z pozice prezidenta, že je třeba z humanitárních důvodů pomoci Libyi, se tak ukazuje v poněkud v jiném světle. A jsme u slavného humanitárního bombardování a vlny uprchlíků v Evropě.

Francouzská tajná služba (DGSE) od února 2011 připravovala loutkovou vládu pod vedením v mailu zmíněných postav. Civilisty (Mustafa Jalil) a loutkového generála (Abdelafattah Younis). Jejich úkolem bylo sestavit „demokratickou vládu“. Je to klasický scénář Majdanů prováděných v severní Africe pod francouzským a americkým vlivem.

Uznání této loutkové vlády bylo pochopitelně podmíněno uznáním francouzského nároku na libyjskou ropu a zemní plyn. Další maily už ovšem naznačují, že po zavraždění Kaddáfího se to západním „demokratům“ vymklo z rukou. Maily ukazují, že Sarkozy byl znepokojen zprávami, že radikální teroristické skupiny jako Al-Kájda v islámském Maghrebu (AQIM) infiltrovaly jeho „demokraty“ a rozložily je. Na bývalém území Libye vzniklo to, co francouzské opoziční noviny nazývají „Sarko-Arábie“ ukončená úplným rozvrácením státu. O tom jsme již psali dost a dost. Podívejte se třeba na poslední článek o situaci v Libyi shrnující celou sérii analýz (Libye, příklad státu zničeného podle ukrajinského scénáře ).

Úklidová četa českých humanistů má další problém. Viz článek Pan Pehe a jeho uprchlíci . Proč jsou tady uprchlíci? Panu politologovi Pehemu dodáváme odpověď, aby věděl.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
6. 7. 2015 14:42

Pokus o osli mustek., – nevidim tam nic o emigrantech ze Syrie, Iraku ci Afghanistanu, Jemenu ci Eritreje. . Jedine je jasne, ze Sarkozy byl evropskym vudcem pri podpore svrzeni Gadafiho a Clintonova mu nadsene pricmrdavala. . To mne neprekvapuje. Americanum Gadafi vadil, nicmene nejaky prevrat neincinovali. . Co by z toho meli ? Lybijskou ropu stejne odebira Evropa. Z tohoto clanku je ale videt, jak se nic ve Statech neutaji, mame pristi rok volby a tak se procistuje.. Dobre tak. Ja osobne budu volit J.Bushe, bude li oficialnim kandidatem. Gadafi ma s uprchliky spolecne jen to, ze ty z… Číst vice »

Neználek
Neználek
6. 7. 2015 14:56

Tady je vidět, že co Čech, to muzikant.

orinoko
orinoko
6. 7. 2015 14:58

Hele, těleso … Bába Bušistova údajně prohlásila, že Emerika snad není královstvím dvou rodin. – Docela překvapivé, ale zase ne až tolik. Tedy , aby se volilo už jen mezi mezirepublijáky a demokraturníky. Tedy mezi Clintonovým nesexem , když jde o kouření pánského doutníku, a blbem , který zfalšoval volby, aby Bob and Bri padly na kolena na Dolním Manhattanu co nejdříve. Pokud jste vy české čudly v Emerice synchronní s volbou mezi dvěma politicky promodralými krvehleny , tak mě osobně tady to přijde jako válka dvou růží v Anglii. Lancasterové nebo Yorkové? Jeden za 18 a druhý bez dvou… Číst vice »

Sio
Sio
6. 7. 2015 19:41

Kladu si otázku, jak je možné, že v poslední době uniká tolik kompromitujících citlivých materiálů právě z USA. Zdá se mi, že toho dříve tolik nebylo, nebo je to pravda?

Irena
6. 7. 2015 19:42

Sio napsal

Kladu si otázku, jak je možné, že v poslední době uniká tolik kompromitujících citlivých materiálů právě z USA. Zdá se mi, že toho dříve tolik nebylo, nebo je to pravda?

A nejen to. I to umožnění kritiky USA je v poslední době nějaké o moc rozvolněnější.

abx
abx
8. 7. 2015 7:11

myslim, ze uprchlici zo Syrie su bezprobemovi: „Osemnásť rokov som žila v Sýrii. Každý si hneď predstaví, že som chodila zahalená so šatkou na hlave. No nikdy to tak nebolo. Je to mylná predstava o moslimoch,“ začne vysvetľovať Katrin a vykresľuje, ako prebiehalo jej detstvo v multináboženskej krajine, kde jej mama katolíčka chodila pravidelne do kostola a ani ona nemusela nosiť šatku. „Vo veľmi ortodoxnej rodine by to bol možno problém, no takých rodín nie je veľa. Navyše, mama bola rozumná. Keď bol moslimský sviatok a všetky ženy mali šatky, aj ona si ju uviazala na znak toho, že rešpektuje… Číst vice »

peter.
8. 7. 2015 12:21

Prečo nemožno v štátoch EU pomáhať bezdomovcom rovnako ako imigrantom?
http://pravyprostor.cz/jak-v-linzi-mistni-bezdomovci-prosili-o-ubytovani-v-tabore-pro-uprchliky/