Ukrajina: Videopřehled z 6. 7. 2015

 

Obránci Donbasu

Moje ruka se zaťala v pěst.

***

Kolik se na Ukrajině platí za léky

NO-SPA 20X40MG Tablety
Indikace: Přípravek se užívá u bolestivých křečových stahů hladkých svalů: ledvinové, žlučníkové a střevní koliky, u syndromu dráždivého tračníku a dalších podobných stavů trávicího ústrojí spojených s křečemi hladkého svalstva a dále při bolestivé menstruaci. NO-SPA se užívá i u bolestí hlavy cévního původu.

Hepadif
Indikace: Akutní hepatitida, cirhóza jater, chronická hepatitida, jaterní dysfunkce, která vznikla jako důsledek hepatotoxických léků nebo ethylalkoholu, exogenní otravy.

LIOTON 1000 GEL GEL 1X50G
Lioton 100 000 Gel je účinný při léčbě onemocnění povrchových žil (křečové žíly, záněty žil, bércové vředy) a poúrazových stavů (pohmožděniny, otoky, modřiny) Častými příznaky onemocnění povrchových žil jsou těžké, bolavé, oteklé nohy.

Průměrný důchod na Ukrajině se pohybuje kolem 1 200 hřiven, průměrný plat kolem 4 000 hřiven, podpora v nezaměstnanosti kolem 500 hřiven. Dnešní kurz: 1 UAH = 1,1726 CZK, vývoj kurzu najdete např. zde.

***

Svět izoluje Rusko

***

Kyjev, 23. 6. 2015. Na kauci propuštěn podezřelý z vraždy novináře Buziny

Ukrajina: Zastřelte si svého novináře

Pokud na Ukrajině zabijete nežádoucího novináře, zaplatí za vás „neznámý dobrodinec“ vysokou kauci a vaši fanoušci vás budou nosit na rukou a zahrnou květinami.

Denis Poliščuk, obviněný z vraždy ukrajinského novináře Olese Buziny, byl přivítán jako hrdina. Z vazby byl radikálními pravicovými aktivisty doslova odnesen na rukou. Ve vězení přitom tento člověk obviněný ze spektakulární vraždy Olese Buziny nestrávil ani celý týden. Byl osvobozen na kauci v bezprecedentní výši odpovídající 250 tisícům dolarů. Průměrný měsíční plat v Kyjevě je přitom 100 až 150 USD. Poukázala na to všechna ukrajinská média, čímž podpořila oslavování tohoto propuštění.

Oles Buzina byl ukrajinský novinář, proslulý spisovatel a nakladatel. Byl zavražděn nedaleko svého bytu v Kyjevě v dubnu 2015. V týdnu, kdy se to stalo, došlo k sérii nájemných vražd opozičních osobností. Ukrajinské úřady z vraždy Buziny nejprve obvinily ruské tajné služby. Později, v červnu 2015, ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov řekl, že vraždy byly objasněny a podezřelý ze zločinu byl dopaden.

Pro srovnání – v lednu 2015 byl ukrajinský promajdanský novinář Ruslan Kocaba obviněn z vlastizrady a uvězněn. Kocaba vystupoval proti válce na Donbase. Kauce mu nebyla povolena. Na Ukrajinu ruku v ruce přišly svoboda a demokracie.

Zdroj: LiveLeak

Překlad: Stan

***

Černigov, 26. 6. 2015. Beseda s Taťánou Montjan

***

30. 6. 2015, Lublin. Skandál s ukrajinským nacistou


Skandál, který hýbe Polskem. Ukrajinský student vyvěsil na Facebooku fotografii „fakáče“ u koncentračního tábora v Lublině. V Polsku byl vyloučen z vysoké školy, je proti němu vedeno řízení o deportaci. Na závěr novinář radí Ukrajincům, jak se mají v Polsku chovat, aby se jim nestalo něco podobného. (Po úvodním slově Šarije polsky, ruské titulky)

***

Oděsa, 1. 7. 2015. Výbuch v kavárně

V centru města Oděsa nastala silné exploze. Bomba vybuchla pod dveřmi u  kavárny „U Angelova“. Kavárna U Angelova je známá pro svoji aktivní podporu „euromajdanu“ a účast na dobrovolné činnosti na podporu ukrajinské armády.

***

Kyjev, 3. 7. 2015. Pochod dobrovolníků

***

Bratislava, 3. 7. 2015. Pre Slovákov bojujúcich na strane separatistov menia zákon

Slováci, bojujúci na strane separatistov na Ukrajine musia byť po návrate na Slovensko pripravení na to, že budú mať problém so zákonom. Rezort spravodlivosti dal dnes do pripomienkového konania novelu Trestného zákona, v ktorej sa zavádza nový trestný čin – účasť na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu. Podľa návrhu ten, kto sa počas vojny na území iného štátu aktívne podieľa na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny konajúcej v rozpore s medzinárodným právom, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až osem rokov.

Více na Aktuálne.sk

***

Akvalazy: Jihovýchod

Co to děláš sestro? Proč to všechno?
Doma se ti nelíbí, chceš nás odhodit?
Nečekali jsme od tebe takovou odpověď,
otočila ses zády, díváš se na Západ,
zneužili tě pomocí obyčejné lži.

Zdroj: NWOO

***

Oleg Gazmanov: Nová záře

Jak můžeme zvítězit,
když je nás snadné koupit,
Jak můžeme vítězit,
když je nás snadné prodat…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
6. 7. 2015 9:27

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/counterpunch-pentagon-valka-valka-a-znovu-valka/ Pentagon nevidí žádnou jinou budoucnost své země, než v agresi v zájmu ochrany národní bezpečnosti. Zároveň hlavní „hrozbou pro světový řád“ jsou Rusko a Čína, které se chystají vytvořit zónu volného obchodu. …Minulou středu Pentagon představil svou novou vojenskou strategii – „24stránkového průvodce o tom, jak vládnout světu skrze vojenskou sílu“, popisuje Mike Whitney dokument v článku pro CounterPunch. Základním kamenem nové strategie je snaha Spojených států sledovat své zájmy za použití násilí…Čtenáři tohoto dokumentu nenajdou ani ten sebemenší náznak lítosti nad smrtí a ničením, které přinesly Spojené státy do jiných zemí, uvedl autor. Ale, jak se dalo očekávat,… Číst vice »

Irena
6. 7. 2015 12:37

No možná ten Polák také mohl zmínit, jak těm Ukrajincům pomáhali vycvičit banderovské teroristické oddíly, když tak moc trval na tom, jak těm Ukrajincům pomáhají. Možná by bylo dobré, kdyby si lidé jako on udělali pořádek také u sebe doma. To ovšem platí pro nás všechny.

Irena
6. 7. 2015 13:39

http://outsidermedia.cz/ukrajina-videoprehled-z-6-7-2015/#comment-36238
Od 3 min.
Z Rady bezpečnosti:
Rusko upraví svoji strategii národní bezpečnosti, zreviduje „koncepci“ vnější politiky Ruska včetně na území SNS, vypracuje strategii ekonomické bezpečnosti Ruska do roku 2030 – Kiseljov to okomentoval tak, že se dosud nikdy nemluvilo o změně „koncepce“.

peter.
7. 7. 2015 5:44

Tí dvaja nikdy nemali ideálny vzťah :
http://www.vz.ru/news/2015/7/6/754715.html

peter.
7. 7. 2015 7:24

vojenská prokuratúra Ukrajiny zverejnila video s výpoveďami obetí sadistov a mučiteľov z bataliónu “ Tornádo“
http://www.politnavigator.net/voennaya-prokuratura-obnarodovala-video-pokazanijj-zhertv-sadistov-i-palachejj-iz-tornado.html

peter.
7. 7. 2015 11:47

Aj keď na Donbase zúri vojna a Ukrajina žobre zbrane po celom svete,sama ich vo veľkom predáva za stovky miliónov dolárov.Predáva tanky,OT – čka,lietadlá, húfnice,muníciu,strelné zbrane-krabíny(Česi údajne kúpili 5 tisíc ks)
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/oficjalny-raport-potwierdza-pomimo-konfliktu-w-donbasie-ukraina-masowo-eksportuje-bron-warta-setki-milionow-dolarow-

peter.
7. 7. 2015 17:28
Béda
7. 7. 2015 17:49

Amerika nedokáže soupeřit s Ruskem v Arktidě a už za ním beznadějně zaostává, což také přiznávají američtí námořníci, píše Newsweek.

V první radě nemají USA dost ledoborců. V současné době mají USA k průzkumu a osvojování Arktidy pouze dvě velké dieselové lodě tohoto typu. A jen jedna z nich, Polar Star, je v pracovním stavu.

Pro srovnání: Rusko má šest atomových ledoborců, které mohou fungovat autonomně díky jaderným zařízením a mohou zajistit navigaci prakticky v libovolném místě a v libovolnou dobu. Dieselových ledoborců má víc než tucet. A nové ledoborce se stavějí.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150707/662393.html#ixzz3fEGNWOQY

Neználek
Neználek
7. 7. 2015 18:14

Odporný vtip:

Ital, Američan, Japonec a Čech jsou poprvé v Paříži a stojí pod Eiffelovou věží. Ital: Bellissima! Ale my máme zase věž v Pise. Američan: Kolik barelů ropy s ní za den vytěžíte? Japonec: My dokážeme postavit dvakrát tak vysokou z umělé hmoty. Čech: Kurva! Ta je ale vysoká!

No ale již můžeme klidně spát. Budeme mít uprchlíky a zase v něčem doženeme vyspělý Západ.

Irena
7. 7. 2015 18:39

Источник: http://politikus.ru/articles/53757-helsinkskie-soglasheniya-zakonchilis-v-helsinki.html
Politikus.ru

Minulý týden všichni členové ruské parlamentní delegace odmítli jet do hlavního finského města, protože hlavu ruské Státní dumy Sergeje Naryškina ještě s dalšími šesti členy zanesli do sankčních seznamů. Na základě toho jim finské úřady znemožnily zúčastnit se zasedání Parlamentního shromáždění OBSE v Helsinkách, přestože akce OBSE nespadají do vízového režimu.

V Rusku je z toho celkem velké haló. Finové se potom následně začali vymlouvat na nějaké nesrovnalosti ve vyplněných žádostech, ale stejně asi všichni chápou, že šlo o provokaci, přičemž celkem bezprecedentní, protože vlastně nevpustili demokraticky volené zástupce ruského lidu!

Béda
8. 7. 2015 5:43

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/daily-mail-ruska-superzbran-vypne-zbrane-nepritele/

Ruský koncern Radioelektronické technologie vyvíjí zcela nový typ superzbraně, která v podstatě „vypne“ přesné zbraně nepřítele a zablokuje jakoukoli komunikaci, navigaci a umístění.

Béda
8. 7. 2015 6:01

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skandal-na-Ukrajine-Porosenkovi-lide-se-chovaji-jak-Janukovyc-hlasi-vyhozeny-cinovnik-Jde-o-vyhrozovani-poslancum-tajne-schuzky-a-skryte-vztahy-383043 ..Velký skandál otřásá už od poloviny června politickou scénou Ukrajiny. Pro optimisty může být znamením úspěšné „deoligarchizace“ ukrajinské politiky, kterou přislíbil prezident Porošenko, a pro pesimisty dalším projevem války oligarchů v podmínkách silovických struktur Ukrajiny a v novém kontextu. Po odvolání šéfa ukrajinské Služby bezpečnosti (SBU) Nalyvajčenka vyšly na povrch nové spekulace ohledně vlivu oligarchů na současnou ukrajinskou politiku. Záhy po potvrzení jeho nástupce SBU udělala čistky a začala vyšetřovat na 40 svých spolupracovníků z vlastizrady… Tajemství vídeňské schůzky Už 8. června, tedy týden před Nalyvajčenkovým odvoláním, se v ukrajinských novinách objevila zpráva o utajované schůzce mezi Porošenkem, Kličkem,… Číst vice »

fra
fra
8. 7. 2015 6:40

Bédo, největší superzbraň jaká existuje je supervulkán v Yellowstonském národním parku. Velmi zajíma-vý článek je bohužel v ruštině. Tvrdí se v něm, že sopka je ve stavu z kterého není návratu, jinak řečeno že to určitě bouchne. Snad by to stálo za překlad.
http://rus-ivolga.ru/1896-yelloustoun-tochka-nevozvrata-proydena-uchenye-begut-iz-ssha.html

Sio
Sio
8. 7. 2015 7:18

http://rus-ivolga.ru/1390-forbes-rubit-shokiruyuschuyu-pravdu-o-kryme-i-ukraine.html
Jak je možné, že taková informace se objeví ve Forbesu? Časopisu nikterak levicovému o US smetánce. Nedá mi to, abych se nezamyslel nad tím, že Globální Prediktor nyní „válčí“ s Putinem proto státní administraci (Vnitřnímu Prediktorovi) US.
Pokud je to tak, jedná se o úder v rámci bezstrukturního řízení, které je hlavním nástrojem GP státní elitě US.

peter.
8. 7. 2015 7:40

Nekúpite ukrajinskú černozem? Švédsko kupuje od chunty 50 až 100 miliónov ton po 5 € za tonu.Hneď by som za tú cenu kúpil takých 50 ton.
http://antifashist.com/item/shveciya-vyvozit-unikalnye-ukrainskie-chernozemy-po-5-evro-za-tonnu.html

orinoko
orinoko
8. 7. 2015 13:59

Tady je to sice vázané k Haliči nicméně problém má širší zadání.

Až padne Daeš – což je otázka času – tak je připraven scénař podle podlých Emíků, izraelských Židů a středověkých utěrek ze Saudů.
Teď už ta středověká veteš cítí problém i s Osmany a tak by ráda Kurdistán na čtyřech různých územích. To bude ovšem labutí píseň kurdských aspirací, které jsou postiženy už teď marxisticko-wahábistickým antagonismem.

Pokud jsou to debilové, tak tu hlavu do oprátky strčí.

http://ekurd.net/ex-saudi-consultant-in-u-s-reveals-a-plan-to-establish-great-kurdistan-2015-06-17

peter.
8. 7. 2015 14:28

Sio napsal
ve Forbesu? Časopisu nikterak levicovému o US smetánce. Nedá mi to, abych se nezamyslel nad tím, že G

Sio:
Ľavicové nie sú ani NYT a predsa:
http://antifashist.com/item/the-new-york-times-nacistskie-terroristicheskie-eskadrony-smerti-unichtozhayut-etnicheskih-russkih-v-vostochnoj-ukraine.html

peter.
8. 7. 2015 14:30

Český opolčenecký podplukovník
http://ukraina.ru/interview/20150708/1013596916.html

Sio
Sio
8. 7. 2015 14:43

peter. napsal

Krajne znepokojivá analýza :
http://www.isstras.eu/cs/2015/06/03/valka-rf-s-nato-je-mozna/

„Vzhledem k obrovské ekonomické a vojensko-strategické převaze NATO, především Spojených států, nad ozbrojenými silami Ruska v konvenčních silách, je nezbytné pro vytvoření podmínek k vojenské intervenci do Ruska vyřešit tři hlavní úkoly:
Navodit v zemích NATO potřebnou úroveň vnitřních morálních a psychologických kvalit k provedení rozsáhlé vojenské kampaně.
U vládnoucích elit a národa Ruska potlačit vůli k obraně, narušit veřejnou správu.
Neutralizovat ruský jaderný potenciál, nejlépe v kombinaci, pokud je to možné, s dezorganizací vojenské správy obecně.“
Peter, podívejte se dobře na ty tři podmínky. Všechny tři jsou o bezstrukturním řízení.

abx
abx
8. 7. 2015 15:12

Sio napsal
„Vzhledem k obrovské ekonomické a vojensko-strategické převaze NATO

nemyslim si, ze by nejake NATO malo vojensku prevahu nad RF, prave naopak, motivovany a dobre vycviceny rusky vojak by nemal v pozemnych operaciach supera, hadam jedine francuzsky legionar by dokazal klast odpor. staci pozriet do Afganistanu, kde NATO zlyhava na celej ciare zoci voci bosym pastierom koz a radsej sa spakovalo a ide domov…

peter.
8. 7. 2015 16:28

abx napsal nemyslim si, ze by nejake NATO malo vojensku prevahu nad RF, prave naopak, motivovany a dobre vycviceny rusky vojak abx: Ten scenár možnej vojny je reálny a preto prvé čo by mal Putin urobiť,je skončiť s kvázidemokraciou v Rusku a eliminovať všetko,čo by mohlo na neho udrieť a podraziť mu nohy z vnútra Ruska.Aj zo svojho najbližšieho okolia.V prvom rade odstrániť od možnosti čokoľvek ovplyvniť proamerickú opozíciu a úplatných nerusky cítiacich zmrdov,ktorí by za smradľavý šekel zapredali aj vlastnú mater.Oligarchom by mal určiť limity,v ktorých bude ich činnosť tolerovať.Obsadiť všetky dôležité miesta v štátnej správe aj v armáde… Číst vice »

peter.
8. 7. 2015 18:24

Irena napsal
jim finské úřady znemožnily zúčastnit se zasedání Parlamentního shromáždění OBSE v Helsinkách, přestože akce OBSE nespadají do vízového režimu.

Už sa ospravedlňujú,vysvetľujú a vyhovárajú sa :
http://colonelcassad.livejournal.com/2274407.html

Aleš
Aleš
8. 7. 2015 20:06

Nicméně je to dost hnusná provokace, když pach spáleného lidského masa ještě nevyvanul od pecí v Majdanku na okraji města Lublin.