Proč náš mainstream lže občas líp než Goebbels

Zakrývání nepříjemných informací představovalo nejdůležitější složku Goebbelsovy propagandy. Nebylo ničím jiným než informačním komolením, anebo, chcete-li, informační lží. Na to, abyste se k takovému „výběrovému“ informování (čili lži) uchýlil, musíte mít charakter. Lhaní musí být vaší přirozeností, nebo výstižněji řečeno, musíte být lhář. Tím Goebbels byl. Lháři jsou též současní kapitáni našich mainstreamových médií. Navenek ctihodně působící lidé, usazeni v nejvýše postavených kancelářích či redakcích našich sdělovacích prostředků. Po římském způsobu zvedají palce nahoru nebo dolů k jednotlivým informacím, které k nim denně dorážejí. Palec nahoru znamená, že informace může být v mainstreamových médiích zveřejněna. Palec dolů znamená opak, čili jejich věčné zatracení.

Až potud tedy shoda mezi válečným zločincem Goebbelsem a našimi nejvyššími mediálními rozhodčími, určujícími, co nesmíme a naopak musíme číst a poslouchat. A to v zájmu toho, aby neokonzervativní pravda americká, pravda Posseltova, Havlova a dejme tomu i Halíkova, jež byly po sametu vyhlášeny za naše pravdy celospolečenské a národní, nebyly ani stínečkem pravdy skutečné zacloněny. Proto se také všechny dnešní informace, které by s těmito pravdami tzv. „neštimovaly“ goebbelsovky zakrývají (tzn. házejí do koše). A to místy tak důsledně, jak to snad ani Goebbels neblahé paměti nečinil. Měl totiž s likvidováním pro režim nevhodných informací jistý problém. Bylo jím londýnské rozhlasové vysílání BBC v německém jazyce, které pravidelně to, co on zakrýval, s chutí oznamovalo, takže kníže nacistické propagandy považoval za výhodné přijít občas i s informací pro režim nevýhodnou jako první, aby tak s Londýnem držel ve věci důvěryhodnosti přijatelné konto. Že mu ovšem i tak vysílání BBC v němčině dělalo kromobyčejnou starost dokazuje fakt, že jeho „rozkladnému“ vlivu na válečné úsilí Říše věnoval několik rozhorlených článků jak v týdeníku Das Reich, tak v říšskoněmeckém rozhlase.

Naši propagandisté ovšem tenhle problém nemají. Zakrývat nevhodná fakta mohou vcelku pohodlně. BBC hlásá stejnou neokonzervativní americkou pravdu jako oni, a oněch pár českých internetových serverů, snažícících se víceméně po amatérsku uvádět mainstreamem zkomolenou pravdu na pravou míru, čtou spíše jen desetitisíce čtenářů, kteří vzhledem k tomuto počtu vrásky na čelech našich tiskových náčelníků nedělají. Ale i kdyby jich bylo víc, stále by se nic nedělo, protože na straně světonázoru, jež tiskoví náčelníci šíří, stojí neúchylně nejvlivnější jeho hlasatel i tvůrce – Česká televize. Takže zakrývat nevhodné informace lze provádět bez ošívání, a také se tak činí, a to v rozměrech, nad kterými by i proslulý upravovatel skutečnosti Goebbels bledl občas závistí. Pro ilustraci uvedeného faktu stačí uvést pouhou jednu událost, i když se podobných nabízejí desítky i stovky.a stejně výmluvných. A to tu, jak vpravdě probíhal Majdan, a jak jeho obraz pro nás, konzumenty, křivil a ohýbal náš mediální mainstream.

Je známo, že v několika prvních dnech demonstrací na Majdanu dodržovala ukrajinská policie (berkut), rozkaz hlídat v sevřeném tvaru úřad vlády, prezidenta a policie, v žádném případě se nebránit očekávaným útokům demonstrantů a na veškeré jejich útoky odpovídat nehybností a klidem. A to zájmu toho aby případnou svou obranou neposkytli demontrantům záminku k vzplanutí otevřeného střetu.

A tak jsme na filmových a televizních záběrech na internetu viděli sevřené řady k sobě natlačeních policistů, do jejichž ohelmovaných hlav i nekrytých ramen tloukli zdivočelí demonstranti železnými tyčemi a roztočenými řetězy jak do měchu. Občas, a to stále častěji, některý z policistů padl zraněn či mrtev k zemi, ale vzniklá mezera – aby policejní tvar zůstal neporušen – se okamžitě zacelila, což paradoxně poskytovalo demonstrantům jistotu že každý jejich další úder, třebaže i opilecký a špatně mířený, najde svůj cíl. A tak se do řad policistů bušilo dál, bylo viditelné, že zde jde o snahu vyprovokovat policisty k obraně a rvačce, která by ospravedlnila i následnou řežbu a s ní i převrat, ale vyžadovaná odpověď ze strany ubíjených policistů nepřicházela. Tak ubíhaly minuty, hodiny i dny, a policisté se nebránili dokonce ani tehdy, když demonstranti přistoupili k jejich hromadnému zapalování – jen se v sebezáchovném instinktu váleli po dlažbě se snahou uhasit tak na svých tělech plameny, které je už začaly stravovat.

No a když ani po takovéto proceduře se neteční policisté očekávaným způsobem nebránili, spustili demonstranti z hotelu Metropol palbu do zad vlastních lidí, a jiná skupina demonstrantů, umístěná v budově konzervatoře, zahájila palbu přímo do řad policistů. Teprve pak se věci daly do potřebného pohybu…

Všechny tyto otřesné a v dějinách policie – a to nejspíš i ve světovém měřítku – naprosto ojedinělé scény jsme tedy viděli jen na několika pravdu bránících internetových serverech, avšak naše média, pochopitelně včetně ČT, nám o nich nepřinesla ani nejskromnější informaci. Přitom po celou dobu majdanských událostí byli zpravodajové našich předních listů i reportér ČT na místě, mohli nám o všech těchto věcech přinést vlastní zprávy, ale buď je to ani nenapadlo, anebo možná i napadlo, ale jejich pražští nadřízení v zájmu uchování čistoty severoatlantického ideálu v našich duších, uložili jejich svědectví k ledu. ČT nás namísto toho bavila idylickými obrazy demonstrantů, připravujících si na Majdanu jídlo, když dokonce i tohle byla stínohra, protože pelmeně se na Majdanu dovážely hotové a rozdávaly se demonstrantům zdarma – a to z fondu pěti miliard dolarů, jež na tzv. pomoc pro demokratickou obnovu poskytla neziskovým organizacím Ukrajiny – ergo kladívko tedy povstalcům – americká vláda.

Tolik tedy na příkladu jediném jak vypadá svět skutečný, a jaký obraz nám o něm poskytují naše média.

Zřejmě jim za naše aspoň zčásti pravdivé informování nestojíme, anebo – a to spíš – je jejich falešné informování o světě kolem nás součástí velkého plánu jakéhosi světového grémia, v němž je nám určeno předkládanému věřit – a mlčet. Grémia, které ze všech na světě miluje nejvíc samo sebe a nejméně ze všeho na světě ctí pravdu.

(Podle svědectví P.C. Robertse se naprostá většina Američanů letité lži neokonzervatistů přizpůsobila natolik, že ji prostě již považuje za pravdu. V Evropě a též u nás (hlavně u starších ročníků), nejde zatím vše tak hladce, ale vše je jen otázkou času a trpělivosti. Dočkáme se i my.)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaska
Vaska
10. 6. 2015 5:08

proti tomu co presstituti v masmédiích vyváděj a jak sprostě lžou byl goebbels amatér !!

Irena
10. 6. 2015 5:38

Ještě bych k tomu dodala, že se v Kyjevě konal i Antimajdan, o kterém také neinformovali, ani o následném pogromu na jeho účastníky, když to po střelbě na Majdanu vzdali a rozjeli se domů – konkrétně se jednalo o Krymčany a nazváno to bylo Korsuňský pogrom.

Suchec
Suchec
10. 6. 2015 5:58

Stačí si vzít KyjevAktualne a třeba Justa s Fendrychem. Mlsota.

http://www.aktualne.cz/autori/jiri-just/l~i:author:216/

Irena
10. 6. 2015 6:29

Ještě taková perla. V souvislosti se zveřejněním té zprávy ALMAZ-ANTEJ o sestřelení boeingu BUK M1 se poradce ukrajinského prezidenta Igor Smeško v Bruselu vyjádřil, že Ukrajina podobným zařízením nedisponuje, protože poslední taková zařízení prodala Gruzii v době války s Ruskem, tedy několik let před pádem boeingu!!!! A to prosím poté, kdy byly přímo na ukrajinských televizích x krát promítány záběry z ATO, na kterých předmětné zařízení v ukrajinské armádě přímo figurovalo, i se o něm přímo mluvilo!!! Marasmus nezná mezí.

Je to od asi 52 minuty
https://www.youtube.com/watch?v=aYk_O7yyT4s&list=PL6MnxjOjSRsT4rPBrGLwEt1gh3Y6z8CgP&index=1

Paulito07
Paulito07
10. 6. 2015 9:39

Prolhaná ČT je naprosto neprůstřelná. Několikrát jsem poslal reakci na jejich lži. Pro styk s diváky mají najaté nějaké pravděpodobně velice dobře placené prostituty, kteří v rámci své špinavé práce vám odpoví ve stylu: “ Vy o koze, my o voze“. Udělají z vás blbce a na závěr nezapomenou přidat, že „se snaží o vyvážené zpravodajství“. Tak se chová instituce, která žere chleba svých nedobrovolných sponzorů. Naprosté pohrdání lidmi, kreří je ze zákona musí živit.

Rado Miko
10. 6. 2015 9:40
Admirál
Admirál
10. 6. 2015 10:42

Suchec napsal

Stačí si vzít KyjevAktualne a třeba Justa s Fendrychem. Mlsota.

http://www.aktualne.cz/autori/jiri-just/l~i:author:216/

Ti jsou doopravdy dobrý.

Tribun
Admin
10. 6. 2015 10:48

Svět chce být klamán – a zklamán.

Sio
Sio
10. 6. 2015 18:39

Takový dotaz – zná tu někdo dobře poměry ve Švýcarsku? Dnes jsem po ránu zažil informační šok. Kolegové na kafi se bavili s klukem, co u nás je na dlouhodobé stáži a pochází ze Švýcarska. Tipoval bych ho na 20 let, opravdu talentovaný a milý kluk. Byl naprosto upřimný. O čem tedy mluvil? Prohlásil, že oproti zkostnatělosti Švýcarů jsou Amishové supermoderní civilizované společenství. Pár vět, co jsem ulovil, seděl jsem opodál a bylo to v angličtině. V otázce rovnoprávnosti žen jsme ve východní Evropě asi tak 100 let před Švýcarskem a jsme i před ostatním Západem. Pokud chce žena ve… Číst vice »

peter.
10. 6. 2015 19:12

Rado Miko napsal

Jste kozli (kozlové)
https://www.youtube.com/watch?v=DXNQyk2JvkE

Za tie deti,aj za tú zabitú Poleňku,by som doprial tej skurvenej bande – Porošenko,Jacenjuk,odporný Turčinov a iní,pomalé,dlhé a bolestivé zomieranie.A kľudne by som sa na to ako trpia vydržal pozerať.Len by som im občas dal pred oči fotky tých deciek.

hudryper
hudryper
10. 6. 2015 19:13

Sio napsal Co vy na to? Ještě obdivujete švýcarskou demokracii? Krátce po plyšáku jsem se setkal s několika emigrovavšími spolužáky z fakulty. Ten kanadský se už léta živil pěstováním konopí,které šmugloval (tenkrát to ještě nebyl takový problém) do USA na západní pobřeží. Ten švýcarský se udělal pro sebe,měl továrničku na docela chytrá zařízení a měl ve stavu zaměstnanosti okolo desítky švýcarských pracovnic.Jezdil Oplem Omega a když jsem ho navštívil a poseděli jsme u flašky,dověděl jsem se,že on by si mohl také snadno koupit Mercedesa, ale bylo by to vybočení z řady,v které se on příjmově pohybuje. A že v německo-francouzském… Číst vice »

Sio
Sio
10. 6. 2015 20:44

: Díky, zajímavé postřehy.

fajt
fajt
10. 6. 2015 21:23

pokud jde o peníze ( a grunt), tak řadový švýcar má nulový smysl pro humor, krom toho se říká, že dobrý švýcar najde peníze jako prase lanýže ( a už je nikdy nepustí) – některé kantony posílají své sociálně slabé ( pro nás ) do naprosto exotických destinací a tam jim posílají sociální dávky, ze kterých by ve švajcu jen tak živořili, ale na ostrovech jsou kingové ( oboustranná demo výhoda, ve švajcu maj pro ně tak žádoucí čisto a domorodci zase incestního mongola z pod Alp, který uživí všechny jejich ženy). ..) . ..)

peter.
10. 6. 2015 21:48

fajt napsal
incestního mongola z pod Alp, který uživí všechny jejich ženy). ..) . ..)

Toto ma rozosmialo.Výstižné!

fajt
fajt
11. 6. 2015 4:36

peter. napsal
Toto ma rozosmialo.Výstižné!

zapomněl jsem dodat – slintajícího .) – při první návštěvě ( před drahným časem) švajcu jsem očekával nějaké nadlidi, kteří mě svým rozhledem, vědomostma a celkově svým životem ( komplexní kvalitou ) dostanou do kolen, mno nedá se říci, že by mě nešokovali ( a já tak trochu nepadl na zadek ), ale trochu jinak než jsem očekával – znám zopár bodrých moraváků, kteří ve švajcu tvrdí jejich pověstný švýcarský průmysl a za to dostávají pořádný kus švýcarské neurózy ( v této maličké zemičce je nad všechno patrný jak absolutně je kapitalismus nereformovatelný ). ..)

peter.
13. 6. 2015 6:48

Štatistici a „Lekári bez hraníc“tvrdia,že v Iráku počet mŕtvych dosahuje výšku 1 milión 300 tisíc ľudí.
http://www.zemavek.sk/articles/view/preco-milion-mrtvych-iracanov-nestoji-za-zmienku
Toľko zabitých ľudí rovnakého vyznania môže naznačovať,že sa jedná o jasnú genocídu.Máme vôbec právo hodnotiť a odsudzovať mohamedánov za to,že sa správajú k ostatnému svetu ale aj k sebe samotným tak ako sa správajú? Zvlášť,keď si uvedomíme akým smiešnym spôsobom sa o tomto vraždení rozhodovalo v OSN? (hovorí o tom priamy účastník – p.Kavan)
http://novorossia.weebly.com/novorossia-news/ako-sa-schvalovala-invazia-do-iraku-video