Proč ne i ze záchodů ?

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek přichystal další překvapení – nejprve si postěžoval stomatologům, že ho všichni jenom kritizují, ač to myslí upřímně (při posledních volbách se objevil billboard s podobiznou Usámy bin Ládina a sloganem „I já to myslím upřímně!“), a potom vyjevil pacientům, že si budou v blízké budoucnosti platit plomby. Jako důvod uvedl poněkud irracionální vysvětlení, že zubařů je málo.

Tentokrát překvapivě chybělo paušální vynadání pacientům, že se chodí k zubaři vypovídat a že tam chodí zbytečně často – i pan Julínek je zřejmě schopen pochopit, že k zubaři se chodí trpět a ne na táčky. Takže se nabízí jednoznačné vysvětlení – z pacientů je potřeba vyždímat další peníze a konec konců, proč jim to nějak zdůvodňovat. Ať platí a moc se okolo sebe neohlížejí, nebo budou platit i za to.

Ve starověkém Římě se vybírala daň ze záchodů, což je svým způsobem taky zdravotnické zařízení (ona novodobá keramická záležitost je označována jako sanitární zařízení a slovo sanus znamená zdravý). Není vyloučeno, že pan Julínek (nebo některý z jeho všehoschopných náměstků) usoudí, že tato užitečná zařízení také patří do jeho resortu a daň obnoví .

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments