Proč Rusko nenapadne Ukrajinu

Pavel Letko

Jestliže si může Ukrajina svobodně vybrat, ke kterému vojenskému paktu chce patřit a jaké rakety mohou být rozmístěny na jejím území, může tutéž svobodu požadovat i Kuba či Venezuela.


Rusko na Ukrajinu nezaútočí navzdory tvrzení mnoha západních médií a jejich politiků, a to ani v lednu ani v dubnu. Proč? Z jednoho jednoduchého důvodu. Nemá jeden jediný důvod, proč by to dělalo. Rusko nejsou Spojené státy, které napadají různé země po celé zeměkouli, jak je momentálně napadne. Pokud by Rusko obsadilo Ukrajinu, což je nápad chorých hlav, který mohou papouškovat jen nemocní komentátoři západních médií a rádia Jerevan, co by si pak bohaté Rusko s žebráckou, rozvrácenou a oligarchickou Ukrajinou proboha počalo? Vždyť Rusko má svých starostí dost. Je opět uprostřed studené války s nejmocnější a nejmilitarističtější zemí světa, Spojenými státy americkými, a ještě by si na krk pověsilo závaží v podobě Ukrajiny? Co by tak asi mohlo získat? Horkou hranici se zeměmi NATO? Významnou profašistickou část ukrajinské populace?

Srozumitelné Rusko

Politika Ruska je v případě Ukrajiny celkem čitelná. Pokud by nebylo Majdanu a protiústavního převzetí moci podporovaného Spojenými státy a Evropskou unií, jistě by Rusko nezačlenilo do svého státu Krym a nepodporovalo by vojensky separatisty na východě Ukrajiny. A samozřejmě by ani neexistovalo nějaké hnutí odporu na východě Ukrajiny a hlasování na Krymu. A proč to Rusko s tím Donbasem a Krymem udělalo tak, jak udělalo a dělá dál? Protože vyfouklo Spojeným státům plánovanou vojenskou základnu na Krymu a posunutí hranic NATO až na hranice Ruska. Nyní USA na základnu na Krymu mohou zapomenout a východní část Ukrajiny slouží jako jakýsi nárazník, území „nikoho,“ vojenský prostor, z něhož nelze na Rusko útočit. Taková je stávající situace a rozmístění sil. Putin tak trochu USA stratégům vypálil rybník. Nejen že Majdan nesrazil Rusko na kolena, ale naopak, vrátil jej na světovou scénu. A Sýrie to jen zpečetila.

Někdy příště

Možná jednou bude vše jinak a ruská armáda skutečně vjede do Kyjeva, ale to bude za zcela jiné mezinárodní i vnitřní konstelace. Třeba až bude na Ukrajině skutečná demokracie, fašismus a jeho propagace postaven mimo zákon a ukrajinský lid si vzpomene, že má přeci jen o něco více společného s východními bratry než s Evropskou unií v rozkladu a zaoceánským hnijícím Impériem.

Oč se hraje

Oč tedy jde? Pokud bude Západ, tedy USA přibližovat své vojenské síly k ruským hranicím a zároveň rozmísťovat raketové systémy na území dramaticky se přibližujícímu k těmto hranicím, provede Rusko reciproční krok. Těžko říci co to bude a kde to bude. Ale nevymyká se mé představivosti takové dramatické dejà vu. Na Kubě je stále Castro, i když už straně a vládě nešéfuje. A Putin není Chruščov. Každopádně jak Kuba, tak další země na dostřel k USA by své území pro ruské rakety rády poskytly. Ne všude jsou USA stejně láskyplně přijímány, jako v Protectorate of Bohemia and Moravia. Jestliže si může Ukrajina svobodně vybrat, ke kterému vojenskému paktu chce patřit a jaké rakety mohou být rozmístěny na jejím území, může tutéž svobodu požadovat i Kuba či Venezuela.

Proto Rusko moc na názor EU nečeká. Četníkem a militantem světa jsou USA. Kecání zástupců 28 loutek nikoho nezajímá a prskání českých mopslíků poskakujících kolem amerických pánů už vůbec ne. Situace je tedy opravdu nebezpečná, ale nikoliv z důvodů prezentovaných v našich dotovaných médií. Na světě jsou prostě lidé, národy a státy, které nechtějí být v područí Spojených států amerických za žádnou cenu a žádný prezent. A zdaleka nejde pouze o Rusko, Čínu a Irán. Pokud tedy dojde k horké světové válce, nestěžujme si, zbrojíme, co to dá, takže když nám tu sem tam něco vybouchne a nebo naši chlapci budou umírat tisíce kilometrů od domova pro představy a chiméry šílenců v čele západních vlád, ničemu se nedivme. My patříme mezi alianci pěstující nenávist a nepřátelství. My patříme k alianci, která zbrojí více než celý ostatní svět dohromady. My patříme k agresorům. Nedivme se tedy možným následkům. Nejsme holubice, kterým hrozí jestřáb. Ne, my sami jsme jestřábi. Možná se však najde kos, který nám přistřihne brka.

Veselé Vánoce!


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.8 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 12. 2021 14:03

My tady (ČR) nejsme žádní jestřábi pane autore. A „…brka nám nepřistřihne kos“… Kdyby už něco, „tak superhrdinové Petrov a Baširov“ to nepochybně dokáží… – nepochybně alespoň tak to co pak přijde bude vysvětlovat jistý Koudelka… Dopad toho co by RF udělala se svého času zamýšlenou radarovou základnou v Brdech by spíše připomínal něco podstatně jiného… Pro ty kteří chtějí stále podrobněji vysvětlit o co by šlo: počkejte si případně na „osud“ dvou „černých dír“ (tzv. protiraketových základen USA v Polsku a Rumunsku). RF dala jasně najevo, že jsou pro ni DÁLE NEAKCEPTOVATELNÉ… Osobně vůbec nepotřebuji vidět to, co se… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by Martin (už bez taky m)
malymax
malymax
26. 12. 2021 14:37

Zcela osobně :

Tady v Evropě a také jinde ve světě nastane klid a mír teprve tehdy,
až se vrátí američtí okupanti zpět do vlasti,
tak, jak to zažilo po rozpadu SSSR vojsko Sovětského svazu.

Nevnímám nic odpudivějšího, než je zločinná armáda USA, přikryta fíkovým listem kolaborantů NATO.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 12. 2021 19:41

Je zvláštní, když Rusy stavěli v Afganistanu továrny, závody, školy a knihovny a bojovali proti mudžahédinům, na Západě se vousatým banditům říkalo národně osvobozenecké hnutí.
Když talibanští mudžahédiny vyhnali Evropany s Američany, kteří bombardovali továrny, závody, školy a knihovny, tak vousatým banditům se říká teroristy.
Nechápu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
28. 12. 2021 10:14

Děkuji zdegenerovaným kreténům z análně.cz že mi to včas, podrobně a s obrázkama vysvětlili:

Než vznikl Tálibán: hrdí mudžahédíni přiváděli Sověty k šílenství, boje sami vyfotili

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/obrazem-sovetska-valka-v-afghanistanu-pohledem-mudzahidinu/r~8caeffd82ae511e991e8ac1f6b220ee8/r~ae3cefdc2ae211e991e8ac1f6b220ee8/
comment image
comment image

Last edited 4 měsíců před by Botičky od Diora
peter.
26. 12. 2021 21:38

Finlandizujte Ukrajinu,lebo to urobíme my!Odkázal Putin do Washingtonu. Ak nesplníte naše požiadavky,tak budeme reagovať!Aká reakcia to bude,záleží na rozhodnutí našich vojenských expertov. Tieto vyhlásenia Putina sú natoľko závažné,že ak by od nich odstúpil,stratil by tvár doma aj v zahraničí!Ide o záruky bezpečnosti RF spočívajúce v stiahnutí jednotiek NATO od ruských hraníc a záväzok,že NATO sa nebude rozširovať na územie Ukrajiny,Gruzínska a stredoázijských republík.Rusko požaduje záruky tentokrát písomne ! Je jasné,že ani USA ani európske štáty združené v NATO také písomné záruky Rusku nedajú ! Tak RF na Ukrajine zakročí,aj keď to bude pre ňu znamenať ekonomickú stratu.Nič iné mu neostáva,lebo… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
27. 12. 2021 6:40

12.1.2022 by měl proběhnout jakýsi pokus mezi NATO a Ruskem o bezpečnosti. Takže, co by podle mého názoru mělo udělat Rusko? 1/ Pokud na sešlosti půjde jen o žvanírnu, tak by Rusko mělo okamžitě a ostentaivně odejít. To budeme někde ve druhé půlce ledna. 2/ Během olympiády v Číně provést administrativní uznání prozatímních republik na Donbase jako území, které není pod faktickou ani právní kuratelou Kyjeva. Abcházie a Jižní Osetie budiž inspirací. Podněstří vynechávám. Současné pozemní hranice přestat respektovat a považovat je za minulost. 3/ Pokud tzv. západ dál nebude reagovat na ruské ultimátum, tak toto území do léta plně… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
28. 12. 2021 10:01

comment image

peter.
Reply to  peter.
29. 12. 2021 9:47

Rusko si vytvorí dostatočne širokú nárazníkovú zónu na svojej východnej hranici.
Správne má byť : …na svojej západnej hranici !

Gatta
Gatta
27. 12. 2021 11:02

A jaké budou uvalene sankce v případě, že UK zahájí útok na Rusko, nebo takový válečný konflikt vyvolá ???
Všechny její kroky k tomu zatím jednoznačně směřují.

A jaké zničující sankce budou uvaleny na USA v případě jejich opětovného napadení nějakého státu, či organizovàní nějakého státního prřevratu, či hospodářského rozvratu ???

Jako třeba za jejich zištnou destruktivni angažovanost na Ukrajině.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
27. 12. 2021 11:22

Měl jsem sen. Jak Rusko totálně preoralo Velkou šachovnici polského opruze v USA – Brezaka. Jeden díl snu měl podobu baltské bifurkace ze strany Ruska.. Z území Běloruska vytvořit koridor, který spojí tuto část území s Kralovcem, jak říkáme my Češi, čili dnešním Kaliningradem.. A který zároveň oddělí Psonky od litevské kolonie, a to jednou provzdy. Dále spustit sankce proti vyhulenemu Dánsku, jehož společnost Maersk chce svoje kontejnery z Číny vozit k eurokulakum přes ruské území. Který eurokulak jen trochu vypustí minimum smradu do vzácného éteru, tak by měl být okamžitě vyloučen z možností dopravních letů nad územím Ruska. Kdosi… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
27. 12. 2021 16:58

Citace ze:https://cz.sputniknews.com/20211221/blinken-bez-vudciho-postaveni-usa-by-se-svet-mohl-propadnout-do-chaosu-16941603.html Ale tohle je zpráva z USA, z ministerrstva zahraničí. „Blinken: Bez vůdčího postavení USA by se svět mohl propadnout do chaosuSvět se bez Spojených států sám neuspořádá, chaosu zabrání pouze americké vůdčí postavení, prohlásil na tiskové konferenci americký ministr zahraničí Antony Blinken. „Vedoucí postavení Ameriky je důležité. Svět se neorganizuje sám. Když se neangažujeme, když nevedeme, stane se jedna ze dvou věcí: buď se nás pokusí zastoupit někdo jiný, ale ne způsobem, který by podporoval naše zájmy a hodnoty, nebo se o to nepokusí nikdo. Pak nastane chaos,“ řekl Blinken na ministerstvu zahraničí.“ Je vidět, že už i… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
28. 12. 2021 10:21

comment image