Proč, sakra, nesmím vědět, co řekl Putin?

Vrátil jsem se včera kolem poledne domů, otevřel jsem si na monitoru počítače mailovou poštu, a na jejím vrcholu stála tato zpráva, zaslaná mi kamarádem: POSLECHNI SI NÁZORY PUTINA – U NÁS TO NEUSLYŠÍŠ.

Kupodivu nebylo mou první reakcí vyklilnkávání oněch doporučovaných Putinových názorů, ale skok na vedle přistavený gauč, kam se od počítače vrhávám v okamžicích emocionálního vzrušení. Tentokrát ze vzteku nad posledními čtyřmi slovy kamarádova mailu: U NÁS TO NEUSLYŠÍŠ.

Proč to, sakra, nesmím u nás slyšet? Proč u nás nesmím slyšet, co řekl snad nejvýznamnější světový státník naší doby? Proč to nemohu slyšet stejně, jak mohu slyšet Obamu, Camerona, Merkelovou atd., abych si udělal svůj názor na to, kdo z nich mluví pravdu? Kdo to ze seznamu státníků, odpovědných za probíhající chod světa, právě jen Putina, jen tak mir nichts, dir nichts vyřadil? Kdo je ten člověk, který rozhoduje, koho mohu a koho nemohu poslouchat? Je to snad premiér Sobotka? Nebo je to ČTK, skrze níž protékají významnější informace, ať už domácí, nebo zahraniční – a je tedy tím člověkem ředitel ČTK Majstr? Nebo je to nějaký tajemný sbor ředitelů všech českých médií, který na nějakém stejně tajemném místě a v tajemných časech zasedá a vydává pokyny, koho můžeme a koho naopak nesmíme poslouchat a číst? Anebo je to všechno mimo naše české rozhodování a onen zákaz poslouchat či číst Putina vyšel z Washingtonu – a my jen srazili paty? Anebo je pravdou to, že snad všechna evropská a snad i světová média ovládá mediální impérium rodiny Rotschildů – a jsou to tudíž oni, kteří vědí, co je pro nás dobré a co by nás naopak mohlo zabít?

Otázka široká jako oceán – a nikdo v republice a snad ani na světě vám na ni nedá odpověď. Ale všichni vás za to ujistí o tom, že teprve dnes žijete ve svobodné zemi – bez cenzury. Kterou si prý dnes, jak jsem se právě teď dozvěděl z Wikipedie, mohou dovolit už jen soukromá média, jakými jsou např. Babišova MAFRA, Vltava-Labe-Press, NOVA, FTV Prima atd.

Probohasvatého, takže ono je to ještě horší, než jsem si ještě na začátku psaní tohoto článku myslel, a nemůžeme teď pochopitelně – ve světle toho faktu – očekávat vpravdě nic jiného než hromadný úprk kompletně všech médií do privátní zóny. A to nikoliv proto, aby už nemusela dále říkat pravdu – protože tu ona neříkají ani dnes a zapírají, zamlčují a lžou, až se jim od hub práší – ale proto, aby se už nemusela obtěžovat ani tak zřídkavými výkřiky z víceméně podzemního zdroje, jako je ten, který právě teď dočítáte. Ale hlavně proto, aby už každý konečně věděl, že na pravdu a na Putina nemá nikdo v této zemi a v okolí ani ten nejmenší nárok.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
17. 3. 2016 19:12

Čo mi len toto pripomína!Jááj „Deti vetra“u nás!
http://colonelcassad.livejournal.com/2662186.html

ducatista
ducatista
18. 3. 2016 7:47

Už byl ten automat na fráze Sobotka v USA pro notičky nebo ne? Každopádně Bohuš jede: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397996-cesi-na-summitu-otevreli-kauzu-savcenkove-francie-a-nemecko-se-ji-odmitly-zastat.html

Aleš
Aleš
18. 3. 2016 8:34

Jiné cesty zkrátka není,
jde o NATO opuštění!!!

Béda
18. 3. 2016 8:42

ducatista napsal Už byl ten automat na fráze Sobotka v USA pro notičky nebo ne? Každopádně Bohuš jede: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397996-cesi-na-summitu-otevreli-kauzu-savcenkove-francie-a-nemecko-se-ji-odmitly-zastat.html Podle těch Minských dohod by jeden soudil, že jedinou účastnou stranou těch dohod je RF a že jedině pro RF vyplývají z těch dohod povinnosti a všichni ostatní jsou pouze v roli dohližitelů, jestli RF své závazky plynoucí z těch dohod plní. Proč doposud nikde v mainstreamu a v západní politice neakcentovala otázka druhé strany těch dohod a jejich povinností? Copak kyjevská junta a Západ, který ji podporuje od začátku v útisku a genocidě ruskojazyčné menšiny nemají žádné povinnosti plynoucí z… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 3. 2016 9:01

ducatista napsal

Už byl ten automat na fráze Sobotka v USA pro notičky nebo ne? Každopádně Bohuš jede: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397996-cesi-na-summitu-otevreli-kauzu-savcenkove-francie-a-nemecko-se-ji-odmitly-zastat.html

Neojedilé názory z diskuze pod článkem:
By se Bohuš nedivil …

*****
Češi na summitu otevřeli kauzu Savčenkové, Francie a Německo se jí odmítly zastat
……………
Já si snad začnu přát, aby Babiš tu vládu položil….
………….
Já asi taky, měl by jí položit! Předčasné volby, dokud si lidé pamatují vlastizrádná chování většiny jejich členů! Volit ČSSD NIKDY nebudu. Hezký den.

Aleš
Aleš
18. 3. 2016 9:50

Bédo: Euroatlantida je semeništěm licoměrnosti. Licoměrnost jako příčina, metoda i cíl. Gatto: Dramturgové čezkého divadla si něco přejí. Třeba to, aby lidé mysleli přímo takto, jak píšete. Nemyslete, na sociální demokraty, které znám, jsem teď přísný, jak jen to jde. Ale lze je za to všechny odsuzovat? Místo zkorumpovaných Bohoušů, který občas dělá nějakou aspoň kapku sociální politiku, budeme volit nějaké fašisty, nikdo jiný tam nebude. Jinak. Taková prohlášení musíme brát jako prostředek: – 1. abychom je jednou volit mohli, 2. aby KSČM se stala moderní levicovou stranou, lídrem na levici, 3. abychom tyhle dva subjekty mohli poslat do propadliště… Číst vice »

Irena
18. 3. 2016 13:43

http://politikus.ru/events/72454-es-poobeschal-otmenit-vizy-dlya-turcii-do-konca-iyunya.html

No hurá, zrušte je i Ukrajině a můžeme se všichni rovnou odstěhovat někam do Afriky.