Proklamace Strany za svobodu myšlení v digitálním světě

Zatímco se zavádí pátá generace mobilních sítí, která má vytvořit internet věcí, ovládaných na dálku,  v šesté generaci má dojít k připojení mozků na internet a zatím není vyloučeno, že i k jejich ovládání na dálku. Společnosti Apple a Samsung  měly už v dubnu 2017 prototypy elektroencefalografických zařízení, které bylo možné si nasadit na hlavu a  které byly schopné předávat do nových typů chytrých telefonů mozkové vlny a očekávali, že po přímém propojení mozku s počítačem se přestanou používat i klávesnice, dotykové displeje, myši a hlasové příkazy. (ZDE

Svět se tedy už několik let  připravuje na to, že budou mozky jeho obyvatel připojeny na internet. Zatím se ale nezdá, že by měl někdo zájem hájit svobodu lidského myšlení. Připojit svůj mozek na internet totiž bude znamenat, že se do našich mozků dostanou i myšlenky a názory, které nebudou naše a snadno se může stát, že budeme z internetu ovládáni někým, kdo bude rozhodovat o tom, jaké myšlenky se odtamtud budou šířit do našich myslí a jak se tedy budeme rozhodovat. Před pár dny se na stránkách ČT24 objevil článek o tom, že 40 vědců varovalo před záměrem velkých společností vysílat do lidských mozků reklamy pomocí fabrikovaných snů. Pokud přistoupíme na to, aby byly naše mozky zpřístupněny elektromagnetickým signálům, ztratíme politickou i osobní svobodu. V konečné fázi můžeme všichni být řízeni počítači, do kterých někdo naprogramuje, co si máme myslet a co máme dělat. 

K připojení našich mozků na internet nemusí být nutně použito miniaturních elektroencefalografických zařízení. V loňském roce přiznala americká akademie věd, že k útokům na americké diplomaty na Kubě a v Číně, které jim způsobily různé halucinace a poškození mozků, bylo s největší pravděpodobnosti použito pulsovaných mikrovln. (ZDE) Americká agentura Reuters a deník Politico přinesly 29. a 30.4.2021 zprávu ze senátního výboru  amerického kongresu pro zpravodajskou službu, že  k útokům „směrovanou radiofrekvenční energií“  na americké diplomaty přibývá a došlo k nim i na americkém území, kde byli napadeni   dva členové americké Národní bezpečnostní rady a zaměstnanci americké vlády v Miami. Podle zpráv z USA jsou tyto útoky těžko odhalitelné, protože přístroje k jejich provedení jsou malé a přenosné. Ředitelka odboru amerického ministerstva obrany pro nastupující hrozby Jennifer Walshová a  šéf jeho politické sekce Griffin Decker řekli americkému kongresu, že nebezpečí útoků, prováděných s použitím směrované energie na celém světě vzrůstá

Při pulsování signálů mobilních telefonů ve frekvencích činnosti neuronů v mozku by  bylo možné připojit je k internetu a ovládat činnost mozků celých populací. V roce 2007 napsal americký vládní list Washington Post, že v roce 1994 byly pulsovanými mikrovlnami vysílány do mozků dobrovolníků špatně srozumitelné věty Mind Games (washingtonpost.com) . O 24 let později řekl vědec z americké agentury pro výzkum pokročilých vojenských technologií (DARPA)  James Giordano v přednášce pro vojenské kadety, že jeho agentura vyvinula nanočástice, které je možné vypustit do vzduchu jako aerosol a které se po vdechnutí dostanou do mozku a umožní tak připojení mozku k elektromagnetickým vysíláním, která diky těmto nanočásticím proniknou ještě lépe do mozku a budou moci ovládat jeho činnost.


  (38. minuta)

 V České republice přitom neexistují zákony, které by chránily české občany před manipulacemi činnosti jejich mozků. Svobodu myšlení nám může zajistit jenom zákon, zakazující pod přísnými tresty vysílání do atmosféry nebo mozku jakékoli energie ve frekvencích činnosti lidského mozku. Připojit svůj mozek na internet by mělo být možné jedině s použitím kabelového připojení, které je možné zase odpojit.  Vláda bude muset zajistit  odhalování zakázaných vysílání a vyhledávání jejich zdrojů a vytvořit týmy, které budou schopny zajistit prověření stížností lidí, kteří si budou stěžovat, že jsou na jejich těla nebo nervový systém podnikány energetické útoky  tohoto druhu. K vyhledávání zakázaných vysílání musí mít ze zákona přístup i příslušníci organizací na obranu lidských práv. 

V minulých měsících  jsme se pokusili zveřejnit v Respektu, Týdnu, Reflexu, MF Dnes, Blesku a Právu článek na toto téma.  Protože ho žádné z těchto médií nezveřejnilo a nejsou zveřejňovány ani jiné články,  ve kterých by veřejnost byla informována o  nebezpečí ztráty svobody myšlení, je evidentní, že v České republice neexistuje politická vůle diskutovat na veřejnosti o tak závažném  tématu, jako je svoboda myšlení českých občanů. Proto jsme se rozhodli založit politickou stranu, jejímž cílem bude donutit českou vládu a česká média, aby o tomto tématu zahájily veřejnou diskusi. Pokud budou lidé zbaveni přirozeného vztahu ke svému okolí a ostatním lidem, povede to nevyhnutelně k zániku lidského druhu. Prosíme zájemce, kteří by se na tomto úsilí chtěli podílet, aby se  připojili do Facebookové skupiny  Strana za svobodu myšlení nebo se ozvali na e-mailovou adresu info@svobodamysleni.cz.

Chceme, aby nám i našim dětem bylo zaručeno právo na vlastní svobodný a autentický život. Naše strana se pokouší inspirovat vznik podobných stran i v zahraničí.

Bližší informace na toto téma najdete na adresách  https://www.svobodamysleni.cz/ a https://zakaz.webgarden.cz

P.S. K tomu, abychom stranu mohli založit, potřebujeme tisíc podpisů lidí, kteří se založením strany souhlasí. Pokud se založením strany souhlasíte, vyplňte, prosíme, Vaše jméno, příjmení, datum narození a adresu do petice na této stránce.  (Vyplnění všech těchto údajů vyžaduje zákon č. 424/1991 Sb., Zákon o sdružování v politických stranách a v politických hnutích).

Přípravný výbor Strany za svobodu myšlení v digitálním světě

 

4.1 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
17. 6. 2021 8:43

Tak to je zajímavá strana. Ona se celá ta úvaha dá napasovat ještě na elitami proklamovanou filosofii, že lidé nemají svobodnou vůli. Jelikož nejsem materialista, nemůžu tomu snadno uvěřit. Ona svobodná vůle se dá těžko vysvětlit vědecky, potřebujete k tomu něco jako je třeba Bůh. Protože podle vědy jste pouze vaše tělo, které se skládá z různých typů částic, které na sebe působí pomocí čtyř základních fyzikálních sil. Samozřejmě nějaká síla zvaná “svobodná vůle” která by přiměla částice chovat se jinak, tam není. Podle těchto postulátů je člověk jenom stroječek, který dělá to co musí (co jeho částicím přikazuje fyzika)… Číst vice »

Alva
Alva
17. 6. 2021 9:53

K té zprávě se víc než k jiným hodí slova, která jsem před léty někde četla:
„Jsem ráda, že jsem už stará a mám jen strach o své děti“.

(Co všechno jsou lidi schopni udělat a akceptovat, aby mohli např. místo klíči odemknout byt či auto voperovaným čipem.)

orinoko
orinoko
17. 6. 2021 10:19

Sem to patří. Pasta odjinud: Vidím na obzoru moc a moc lidského neštěstí a bolesti. Snažím se odbývat přátele vtipem, když přijdou a chlubí se, ano chlubí se, jsem očkovaný. Moc mě to bolí a u srdce píchne … A nemají ani tušení, že netuší. A ani nechtějí vědět, jen chtějí potvrdit si svůj většinový názor. Pravda? S pravdou jdi do hajzlu. Ona ta depopulace je vlastně potřeba. Pravda už téměř nikoho nezajímá. Pravda je prostá, jednoduchá a zranitelná. Každý raději bude věřit názoru než prosté a jednoduché pravdě. Nedávný spor mezi přáteli mě utvrdil, že lidé nechtějí a ani… Číst vice »

idiotronic
Reply to  orinoko
17. 6. 2021 13:16

Když Covid začínal, povšiml jsem si, že nejvážnější situace, nad kterou by se měl každý občan zamyslet, je v Praze. Ale formální ukazatele (onemocnění na počet obyvatel , formální smrtnost ) byly setrvale vysoké v okresech Cheb a Domažlice .Zatímco lyžaři, kteří nákazu zavlekli, ustali ve ,,sportu “ , makrela pendlery potřebovala dál. Proto tam taky došlo k promoření nejdříve.
Mám (určitě nesprávný) dojem, že omezení volného pohybu se má týkat dálkově cestujících , z důvodů stejných, jako u kočovníků (slintavka, kulhavka). Snad jen tyhle dva bych z toho vyňal ( Vidlákovy kydy)

pepek s carem.jpg
orinoko
orinoko
Reply to  idiotronic
17. 6. 2021 13:35

To tam má Vidlák? Má moje absolutorium.
Jak vždycky připomínám: Pan Dlabáček jda z hospody čůrá pod dubiskem, pohledne nahoru a překvapeně konstatuje: Tě bůh, ty ještě žiješ? … Vida na větvi lidský mozek.
MY už máme jen jeden poslední úkol: Myslet do poslední chvíle!

PPK
PPK
17. 6. 2021 14:30

Ad (cituji) „… V minulých měsících jsme se pokusili zveřejnit v Respektu, Týdnu, Reflexu, MF Dnes, Blesku a Právu článek na toto téma. …“ (konec citátu). Nu což, jako vskutku silný pokus o zničení renomé těchto hanebných plátků, to není zas až tak špatný nápad …