Prolhat se až ke korporátní pravdě

Halbe Zijlstra Když havaruje Černobyl nebo Fukušima, tak jsme ozářeni a lidé v okolí za 12 let zemřou. U prolhaných korporátek je to přesně opačně. Nejprve jsme 12 let ozařováni a pak to teprve bouchne.


Začněme fakty, pak přidejme komentář, ať nejsme jako korporátky. Nizozemský ministr zahraničí Halbe Zijlstra vydal v pondělí 12. 2. 2018 prohlášení, v němž přiznal, že lhal o účasti setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem v roce 2006. Při několika příležitostech Zijlstra prohlásil, že byl přítomen na Putinově setkání před dvanácti lety, kdy byl zaměstnancem v energetické korporátce Royal Dutch Shell. Putin tehdy údajně na setkání v roce 2006 řekl, že považuje Bělorusko, Ukrajinu, Pobaltské státy a další země bývalých Sovětských republik za součást tzv. “velkého Ruska”. V písemném prohlášení vydaném pondělí Zijlstra připustil, že na tomto setkání vůbec nebyl. Příběh slyšel od třetí osoby a považoval Putinova slova za “geopoliticky důležitá”.

Takže k věci. Tento fejk vypustil před 12 lety (!) tehdejší korporátní poskok a dnešní politický pravdoláskař. Tento úředně usvědčený lhář je ministrem zahraničí Nizozemského království a je šéfem Lidové strany za svobodu a demokracii. Na Západě se klidně dá lhát asi tak 12 let v kuse. Ale pak je třeba jet ve funkci ministra zahraničí do Ruska. A Rusové dali tomuto prolhanci nejspíš nůž na krk a řekli mu, že mu udělají totální ostudu. V Moskvě po příjezdu tohoto lháře stačilo položit otázku, zda na Putinově dače opravdu byl. A on by musel říci, že ne. Ale tím by udělal značnou ostudu své rodné korporátce a potažmo také svému státu, který nyní placeně zastupuje jako ministr zahraničí. A teď už není doba na legraci a na pitomé lhaní, protože tato doba je, jak známo, dosti složitá. Takže bylo lépe říci před plánovanou cestou do Moskvy, že korporátní poskok a potažmo ministr zahraničí prostě a jednoduše sprostě lhal. Na prolhaném Západě se vlastně nic nestalo. My jsme se to v korporátkách ani nedozvěděli a politický vůdce a prolhanec Halbe Zijlstra pochopitelně zůstal šéfem své strany a ministrem zahraničí Nizozemského království. Balzac tomuto stavu světa dal název Lidská komedie. Jeden román z tohoto cyklu se jmenuje Lesk a bída kurtizán.

Rekapitulujme. Když havaruje Černobyl nebo Fukušima, tak jsme ozářeni a lidé v okolí za 12 let zemřou. U prolhaných korporátek je to přesně opačně. Nejprve jsme 12 let ozařováni a pak to teprve bouchne. Jenže za těch 12 let jsme už mohli být ve válce s Ruskem. Podle korporátních prolhanců jako Halbe Zijlstra a dalších se stal Putin zloduchem, který chce násilím obnovit zašlou slávu Sojuzu. K tomuto mechanismu jsem psal článek Lhát až do hořkého konce. Je to opravdu nebezpečná věc. Mnozí Němci nevěřili na vyhlazovací koncentrační tábory ani po prohrané válce. K tomu je článek Prolhat se až ke korporátnímu fašismu. Proto nevěřím nizozemské verzi o sestřelení civilního letadla na lince MH17, které měli sestřelit obránci Donbasu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
19. 2. 2018 20:08

Čo je to „korporátny fašizmus“,prečo musí byť na čele štátu ktorý sa chce brániť korporátnemu fašizmu vlastenec a preč je nutné v boji proti korporátnemu fašizmu upevniť spojenectvo viacerých štátov (V4)
https://www.hlavnespravy.sk/nebezpecenstvo-plynuce-z-korporatneho-fasizmu-prejavy-ciele-korporatneho-fasizmu-moznosti-jeho-odmietnutia/1126266

fajt
20. 2. 2018 7:51

https://www.youtube.com/watch?v=jA-AJMp5CNo – daň ze vzduchu, fakt magoři. ..)

Bety
Bety
20. 2. 2018 8:37

fajt napsal
https://www.youtube.com/watch?v=jA-AJMp5CNo – daň ze vzduchu, fakt magoři. ..)

Zatím je to vtip, ale není vyloučeno, že se k tomu časem naši výběrčí daní nedopracují.

Irena
20. 2. 2018 14:13

Ať žije demokracie
http://rusvesna.su/news/1518969237

A u nás ji vehementně podporujeme, že pane S… napadají mne jen hanlivá oslovení.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201802186809823-stropnicky-ukrajina-rusko-sankce/