Protikřesťanský vandalismus: Francouzské 11. září

V roce 2018 bylo terčem útoků 1063 kostelů

V posledních měsících jsou ve Francii stále častější případy vandalismu, pálení a znesvěcení relikvií v katolických kostelech. Poslední velký incident před tragédií chrámu Matky Boží v Paříži byl v březnu, kdy vznikl požár v chrámu Saint Sulpice. Švýcarský Le Temps píše, že loni došlo ve Francii k 1063 útokům na kostely, přičemž stovky zůstaly bez povšimnutí.

Britské Catholic Herald uvedly, s odkazem na francouzské zdroje, že od února bylo ve Francii registrováno nejméně 10 případů vandalismu a znesvěcování katolických kostelů. Podle poslankyně německého Bundestagu za AfD jich v únoru bylo 47. V březnu byly v průběhu jednoho týdne postiženy 4 kostely. V jednom z kostelů byly během deseti dnů tři útoky. Šlo o kostel v Huye v provincii Iveline. Vandalové roztříštili sochu madony s děťátkem, sošku Krista s křížem a křeslo kněze. Dne 5. února byl zneuctěn chrám Saint-Alain-de Lavor. Dne 6. února pak katedrála v Nimes a 9. února katedrála v Dijonu.

Obzvláště zavrženíhodně znesvětili vandalové katedrálu Notre-Dame-des Enfants v Nimes. Pomazali kříž lidskými exkrementy, vyplenili hlavní oltář a sakristii a ukradli hostie, které byly později nalezeny v hromadě odpadů. Až na pár výjimek se francouzský tisk přísnému odsouzení vyhýbá. Zdrženlivě komentují znesvěcení kostelů i francouzští katoličtí duchovní. Biskupská konference a některé osobnosti tuto protikřesťanskou hrozbu jenom zdůraznily a doufaly, že politické a policejní síly budou konat svoji povinnost.

Mlčení zčásti přerušil děkan katedrály Saint-Alain v Lavore, otec Joseph Détic. Podle záznamů videokamer byli v chrámu identifikováni dva sedmnáctiletí výrostci z místní školy, kteří chrám podpálili a ruce Krista zkroutili do urážlivého gesta. Otec Joseph řekl, že to nejsou křesťané a že odsuzuje tento čin a ne osoby. A toliko izraelský francouzsky píšící portál Infos-Israel.new napsal, že chrám znesvětili „dva muslimští výrostci“. Rovněž oznámil, že chrám v Huye pošpinil třicetipětiletý chuligán – muslim, který byl policií dopaden a k ničemnosti se přiznal.

U požáru matky Boží v Paříži se vyšetřovatelé přiklánějí k verzi elektrického zkratu. Přitom Benjamin Mouton, který pracuje 13 let jako hlavní architekt katedrály, této verzi nevěří. Řekl, že je ohromen tím, co se stalo, neboť „není snadné podpálit trámy z dubu starého 800 let: k tomu by bylo potřeba množství třísek, to dřevo je tvrdé jako kámen.“ Dále řekl, že v roce 2010 byla veškerá elektroinstalace s velkou péčí renovována a pravděpodobnost zkratu je prakticky vyloučena. Jsou instalovány i snímače a protipožární zabezpečení chrámu.

Obzvláštní pozornost si zaslouží sdělení hlavního architekta Notre-Dame o tom, že dva lidé po celých 24 hodin pátraji po sebemenších příznacích nebezpečí, aby okamžitě volali hasiče, kdyby k něčemu došlo; rozsah kontroly je nevídaný. Ve francouzské sekci sociálních sítí napsali někteří svědci požáru, že žlutá barva ohně něco říká o sírou naplněném zápalném systému a že byly dva zdroje ohně – ve věži  a na střeše.

Radní města Neyi Carsenti řekl americké televizi Fox News, že požár byl „francouzské 11. září“, přestože nikdo nezahynul. A dodal: „Samozřejmě, že nás politická korektnost nutí věřit, že šlo o nešťastnou náhodu. Je to krajně ohromující. Musíme si být vědomi toho, že ve Francii jsou kostely vystaveny každý týden vandalismu.“

Vzhledem k podobným prohlášením zasvětily Le Figaro obsáhlou stať vyvrácení „teorie spiknutí rozmáhající se kolem požáru Notre-Dame“. Obviňují „krajní pravici“ z toho, že píše v sociálních sítích o možnosti teroristického činu, aniž by vyčkala ukončení vyšetřování, když ani prokurátor, ani policie nepovažují tuto verzi za hlavní.

Francouzští politici, včetně Marine Le-Penové se vyhýbají všem domněnkám o příčinách požáru. Omezují se na obecné fráze o zármutku, soucítění, pocitu ztráty, ohromení a nepokoření Francie. Na islámskou stopu v požáru poukázalo jenom pravicové konzervativní vydání Résistance Républicaine. Jeho zakladatelka, odpůrkyně islamizace Západu Christine Tasinová, píše: „Muslimové chtějí spálit Notre-Dame jako pomstu za teroristický čin v novozélandském Christchurchi.“

Existuje nějaká alternativa plíživé islamizace Francie, když se Macronova vláda rozhodla předat muslimům přes 50 (!) francouzských kostelů? Francouzsko-ruský analytik Miloradovič uvedl: „Požár v hlavním katolickém chrámu ve Francii osvětlil jednu pozoruhodnou tendenci utajovanou ve stínu politického obalu. Ve Francii vyrostlo pokolení katolíků skutečných a věřících. Jedná se hlavně o střední a vyšší střední třídu. Jsou to zabezpečené rodiny s mnoha dětmi, děti chodí na mše a do katolických škol. Nemají televizi, hodně čtou a slaví Vánoce a Velikonoce. Oni a jejich rodiče vytvořili základ manifestací proti sňatkům lidí stejného pohlaví, do ulic přišlo přes 2 miliony lidí. Vězte, že Francie je živá.“

Tato předpověď se dosud nepotvrdila a mnohatisícové demonstrace žlutých vest se konají výhradně pod sociálně-politickými hesly. Ve francouzském tisku nejsou zprávy o výsledcích vyšetřovaných případů znesvěcených kostelů. Není jasné, jestli se taková vyšetřování konají komplexně, nebo francouzský stát, stejně jako kněz z Lavoru, odsuzuje jen činy, ale ne osoby, které činy mají na svědomí.

Asi těžko skončí útoky proti zbylému křesťanskému dědictví ve Francii samy o sobě. Francouzští politici se budou muset rozhodnout, na které straně stojí.

Převzato z Fondsk.ru

Překlad: Zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
24. 4. 2019 20:18

Ta korektnost, ta korektnost!! Na jedné straně není dovoleno pojmenovat
viníky, na druhé se vesele – a rychle – obviňuje bez důkazů.
Clintonová prý odsoudila útok na muslimy na Novém Zélandě, oběti na Srí
Lance nazvala „uctívači Velikonoc“. Tak křesťané, jak se vám líbí být nazváni
– uctívači? Možná to ten akcent v angličtině nemá, ale mně hned naskočilo
ustálené slovní spojení – uctívači ďábla.

PPK
PPK
24. 4. 2019 21:17

Bety napsal Ta korektnost, ta korektnost!! Máte pravdu, paní Bety. Politická korektnost má jméno Jedno Velké Pokrytectví. Položme si tedy otázku: Co brání křesťanským, židovským nebo Alláhovým služebníkům, aby si své kostely, synagogy a mešity v celém světě řádně chránili? Chránili před výtržnostmi, vandalismem a terorem? Každý přece ví, že peněz na ostrahu a prevenci mají jak ve Vatikánu a v židovských bankách, tak i v centrech islámu habaděj, natož pak v evropských zemích typu Francie. Proč tedy musí umírat obyčejní lidé, kteří v něco neškodného věří a chtějí se jen mírumilovně někde pomodlit? Pro prevenci teroru totiž vždycky platilo… Číst vice »

QQ
QQ
25. 4. 2019 0:05

Když se dva perou,.. nový světový řád se směje.

racek
racek
26. 4. 2019 19:13

No, paní Clintonová ani pan Obama zrovna moc křesťanství nefandí. A dál o tom nepřemýšlím, raději.

orinoko
26. 4. 2019 20:47

Trochu odbocim.
Prezidentisticke manželství gangu Clinton je světový unikat. Jak jinak … Původ je emericky.
Hlavně že on hraje na sago a ona na debilitu. A společně pak hrají islamsko-zidovskou ctverylku.
Jeden nestačí zasnout, kolik jedna či dvě palice stačí oblazovat světových riti.
Gang Clinton? Největší političtí rektalni alpiniste těchto casu.

orinoko
26. 4. 2019 21:19

Agentura Reuters se dostala do hledáčku reálných informaci.
Reuters? To je dneska propagandisticke prase několika zájmových hracu.
Mezi nimi i magnetismus se stal relaci mezi černou dírou, slepou skvrnou na sítnici, zlatou zilou na ritnici a sametovým pojetím pravdy a lasky.
Kriste pane, Reuters… To kdysi znělo hrde.
Dneska na Reuters sejri Bílý tesak.

orinoko
26. 4. 2019 22:48

Tak to jsem ani netusil!!
Soudruh Bill Clinton měl telefonní sex se soudrzkou Monikou. Tento sex je zaznamenan mimo jakoukoli pochybnost.
Výsledek „ruskeho“ vysetrovani.
Pamatuji si pořád dost.
Predmetny émerický kripl hulbu nepovažoval za sex. A český soudruh vena měl pro hulibrkani enormní pochopeni.
Co vám mám povidat.
Úplně to bere dech.

Martin (už bez taky m)
27. 4. 2019 9:29

OSN: Vládní jednotky v Afghánistánu zabily více civilistů než povstalci
http://casopisargument.cz/2019/04/27/osn-vladni-jednotky-v-afghanistanu-zabily-vice-civilistu-nez-povstalci/