Putin to stihl. Stihne to i Si?

Prof. Igor Panarin se v pořadu „Světová politika“ na kanálu „Den.tv“ mj. věnuje vývoji politické situace v Číně. O profesoru Panarinovi jeden z jeho kolegů před časem řekl, že „je to, jistě pohádkář, ale jeho předpovědi pozoruhodně často vycházejí…“ No, a protože Panarinovy závěry jsou v podstatě v souladu s názory významného ruského experta na Čínu Nikolaje Vavilova v jeho hodinovém rozhovoru, věnovanému výhradně ČLR (v případě přání přeložím i ten), uvádím níže překlad prvního z nich (je podstatně stručnější)…

Politické změny v Rusku

Za ty dva týdny, které v lednu uběhly od posledního vydání, se událo velmi mnohé, ale začneme samozřejmě ze spásného ledna 2020. Proč je pro Rusko spásný? Jde o to, že cca 2 roky Rusko balancovalo mezi prosincem 1916 a únorem 1917, kdy došlo k liberálně-zednářskému státnímu převratu organizovanému naším hlavním nepřítelem Londýnem – „Třetím Kartágem“, a ruské impérium se zhroutilo. V klíčovém okamžiku v prosinci 1916 k ruskému imperátorovi přišli po vraždě Rasputina patrioti se dvěma požadavky: Rozpuštění Státní dumy, která se stala jádrem spiknutí, a druhým bylo zatčení spiklenců. Car se nerozhodl ani pro jedno z těchto rozhodnutí – přesněji – k prvnímu přijal polovičaté opatření, když podepsal výnos o rozpuštění Státní dumy, ale odložil ho do sejfu. A když začal státní převrat, řekl, aby byla rozpuštěna Státní duma, ale bylo už pozdě. Takže car projevil v kritickém momentě nerozhodnost.

Putin, který letos v lednu v kritické situaci přijal naprosto správné rozhodnutí, a nevydal se cestou Nikolaje II., ale cestou Stalinovou, zopakoval prakticky spásný říjen 1917, kdy byl zednářský prozápadní převrat skupinou Stalina, Dzeržinského a náčelníka GRU generála Potapova. Takové je moje hodnocení událostí. Podle mého názoru 7. ledna 2020 Putin přijal klíčové rozhodnutí při své návštěvě Damašku. Definitivně se rozhodl ve věci premiéra, 14. ledna byli už 3 kandidáti na funkci (starosta Moskvy, Kudrin a Mišustin), definitivně rozhodl 14. ledna a 15. ledna se pro všechny stalo naprostým překvapením samo „Poselství federálnímu shromáždění“ a samotné jmenování Mišustina premiérem. Upozorňuji, že Mišustinovo jmenování proběhlo ve velmi důležitý den – den památky sv. Serafima Sarovského, mnicha Sarovského kláštera, který už v roce 1832 předpověděl otřesy, které se s Ruskem mohou stát. A Mišustin, jako šéf daňového úřadu RF, všemožně serovský chrám a vše, co bylo spojeno se sv. Serafimem, podporoval. Proto, podle mého, není Mišustin jen „technickým“ premiérem, jak se domnívá většina analytiků, ale je premiérem strategickým, který se ocitl v pravý čas na správném místě. On je technokrat a sestavil vládu technokratů. Druhou klíčovou figurou v ruské vládě je, samozřejmě, Bělousov (1.vicepremiér) – státník z finančně-ekonomického okolí Putina, který podpořil připojení sakrálního Krymu v roce 2014. Jsem přesvědčen, že nebýt spásného ledna 2020, narazili bychom na systémovou krizi, která by vedla k pokusu o státní převrat, podobný tomu v roce 1917. Dnes není vše jednoduché, ale jsem přesvědčen, že kritický bod jsme už prošli. Je třeba poděkovat Vladimíru Putinovi, že vzal v úvahu historickou zkušenost, učinil z těchto chyb správné závěry a postupoval jako Stalin v říjnu 1917, pak byl pokus Bronštejna-Trockého v roce 1927 o opakování zednářského a v podstatě probritského převratu v SSSR. Stalin ten pokus potlačil, ale Trockij a jeho skupina byli vypovězeni ze SSSR až o 2 roky později.

Mezinárodní dopad

Vrátím-li se k Putinovým krokům už po spásném lednu, vyzvedl bych jeho cestu do Izraele a výzvu ke svolání schůzky lídrů 5 členských zemí RB OSN, kdekoli. Velmi důležité je tuto výzvu už podpořila Čína, Francie… a teď očekáváme vyjádření Velké Británie, hlavního historického nepřítele Ruska (přinejmenším od dob velkého ruského cara Ivana Hrozného), a signál od Trumpa. Ale ten v podstatě svůj impuls vyslal – připomenu, že poté, co ho podrazili, začal čistku v CIA, a najednou CIA v kritickém momentě vyhrocení rusko-polských a rusko-ukrajinských vztahů odhaluje po 15 letech důkazy o tom, že Stěpan Bandera byl osobním agentem Hitlerovým, což je, dle mého názoru signál, že je ochoten k setkání oné pětice, jakmile skončí svoji potyčku kolem impeachmentu. Dnes, tj. 31. ledna, kdy natáčíme toho video, nemají Demokraté prakticky žádnou šanci uskutečnit státní převrat cestou Trumpova impeachmentu. Pokud jde o místo setkání, tak moje verze (kterou už jsem dříve ohlásil) je Bělehrad 6. června 2020. Dojde-li k tomu takto nebo ne, to ukáže čas.

Situace v Číně

Podle mého názoru se v Číně uskutečňuje pomocí koronaviru pokus o převrat vnějších sil (britské MI-6 a londýnských bankéřů a dalšího zákulisí) a druhou skupinou je vnitřní čínská opozice tzv. „komsomolců“. Chci upozornit, že město Wu-chan je samo o sobě složité. Je to křižovatka všech hlavních silničních, leteckých a železničních tras Číny, a virus se tam neobjevil náhodou. Dále, v roce 1911 právě toto město bylo centrem protivládních vystoupení, vedoucích k pádu čínského impéria. Potom, v Maových letech „kulturní revoluce“, byly rudé gardy, které mlátily holemi inteligenci, vědce a významné činovníky, právě odtud. Toto město je jakýmsi destabilizátorem, a proto tedy vpuštění koronaviru sem Brity, kteří začali už v prosinci 2019, ale tento pokus byl slabý, potom ale skupina z MI-6 složená ze 2 operativců a jednoho lékaře, z centra pro biologickou a chemickou válku v sousedství britského Salisbury (kde došlo k operaci hybridní války se zrádcem Skripalem), spustila druhou vlnu a začala epidemie. Tady už se zapojili tzv. „komsomolci“ – skupina kolem premiéra ČLR – jak vidíte, velmi podobná situace s ruskou. Si (Xi-Jinping) měl v plánu odvolání vlády po čínském Novém roce, který vycházel na 25. leden. Jestliže Putin stihl uskutečnit čistku ultraliberálů – globalistů, připravujících otřesy (operaci zahájili 19. prosince za plné informační podpory státního televizního kanálu „Russia Today“), ale Putin 23. prosince rozhodl o posunutí „Poselství“ už na 15. leden, a potom už v Damašku rozhodl, že je nutný přesný a pečlivě prověřený krok k záchraně Ruska, Si to nestihl. Předběhli ho, a teď před tímto čínským Stalinem stojí úkol, jak tuto skupinu čínských liberálů a trockistů, tzv. komsomolce nějak přidusit. Už je i dobrý signál, kdy se 30. ledna Si setkal se šéfem WHO a jednal s ním, jak medicínsky urovnat tuto situaci, a za druhé se oficiálně obrátil k příslušníkům čínské lidové armády s výzvou podílet se na urovnání této situace. Podle mého názoru je to přímý signál, že je Si připraven použít vůči spiklencům silovou variantu. Budeme očekávat další vývoj v Číně, nicméně jsem přesvědčen, že by se Si měl zúčastnit konference „nové Jalty 2020“.

Situace kolem vraždy národního hrdiny Íránu gen. Sulejmáního

Tady došlo k velmi důležité situaci v tomto týdnu, nebo o trochu dříve, kdy dvě americká vojenská letadla 27. ledna v Afghánistánu a 28. ledna v Iráku havarovala nebo byla sestřelena. Vzniká otázka, kdo to vyčistil, protože hned oznámili, že v prvním letadle zahynul šéf íránské sekce CIA a operace na Baghdádském letišti De Andrea, a v podstatě klíčová figura, která se po 12 let na Blízkém Východě zabýval tím, čím Sulejmání v Iránu. Takže šlo o skoro rovnocenné figury. Podle jedněch zdrojů byl zlikvidován, podle jiné verze byl zraněn, vzat do zajetí a nachází se v Teheránu, a Iránci čekají vhodný moment, kdy ho předvedou veřejnosti. No, uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Vcelku se ale shodujeme v tom, že právě on byl v prvním letadle, které Tálibové sestřelili 12 km od americké vojenské základny na území Afghánistánu. Následující den pak havárie amerického letadla u základny v Iráku. Mohou být 3 varianty toho, kdo odstraňuje vrahy Sulejmáního. První z nich: Íránské revoluční gardy, druhá: Deep State USA odstraňuje svědky, aby se nitky podezření netáhly k Washingtonu, a třetí: Osobní rozvědka Trumpa, kterého podrazili a někdo za to musí nést odpovědnost. No, a pokud jde o ztráty: Už minule jsem hovořil o tom, že Íránci skutečně uštědřili Američanům mohutné raketové údery, a tehdy mnozí zpochybňovali moje tvrzení o cca 100 zabitých, včetně části pracovníků CIA, a kolem 200 raněných, když Američané uváděli, že stihli základnu před útokem evakuovat. No, a během 14 dnů Pentagon přiznal jedenáct, a potom, 30. ledna, padesát a předpoklad, že toto číslo poroste. Navíc jsou hlášeny oběti u Chorvatů, Rumunů, atd. Takže v podstatě moje prognóza o obětech a raněných více méně odpovídá skutečnosti…

K úspěchu ruských tajných služeb

Především je to FSB. Připomínám, že se od září 2017 převalila Ruskem vlna telefonního, elektronického terorismu, kdy tyto zrůdy nešetřily nemocnice, školy a dokonce ani mateřské školky, a v tisku se psalo o tom, že je to někdo z Ukrajiny. Já jsem to vždycky rozhodně odmítal a tvrdil jsem, že je to operace britské 77. brigády, která v síle kolem 2.000 vojáků byla před několika lety speciálně vytvořena pro vedení operací hybridní války proti Rusku, mj. na sociálních sítích. FSB ale odhalila dvě centra: Jedno na území Holandska, které je už po staletí v podstatě kryptokolonií Británie, a druhé na území Švýcarska, ale nikoli na Ukrajině.

Za pochvalu stojí i GRU, které skvěle zabezpečilo Putinovu návštěvu Izraele. Sám Trump nepřiletěl, nejspíš mu jeho osobní rozvědka doporučila neletět a nepokoušet osud, a nepřiletěl ani jeho zeť, etnický žid Kushner, autor plánu blízkovýchodního urovnání, který se tam měl sejít s premiérem Netanjahuem i s potenciálním jeho nástupcem Gansem. To, že tam Putin přiletěl, je důležitý moment, a mládenci z GRU a ministerstva obrany jeho bezpečnost zajistili. Putin tam ve svém vystoupení jmenoval tři zla: Šovinizmus, antisemitizmus a rusofobii. Mimochodem, tomu třetímu, tedy rusofobii se ruské státní kanály pečlivě vyhýbají. Přitom rusofobie je důležitým nástrojem hybridní informační války proti Rusku. Mimochodem, jako první na rusofobii upozornil slavný básník A. S. Puškin, jehož báseň „Pomlouvačům Ruska“ by, dle mého mínění mělo být zařazeno mezi hlavní v naší škole, a v této souvislosti se obracím na nového ministra školství RF. Podobně i slavný ruský básník a diplomat Ťuťčev. Putinova zásluha je v tom, že na to jako první po Stalinovi upozornil.

Co je před námi?

Především vážné otřesy v souvislosti s nestabilní situací v Číně, ruská vláda uzavřela rusko-čínskou hranici, klesají akcie Aeroflotu, protože ten byl hlavním leteckým dopravcem mezi RF a ČLR. Např. jen samotný Petrohrad navštívilo loni 1,4 milionu čínských turistů a ruské železnice je převážely na trase Petrohrad-Moskva soupravami rychlovlaků „Sapsan“. To je jeden aspekt problémů pro Rusko. Druhým je možnost přenosu viru na území Ruska a třetím aspekt hospodářský. Proto byl úder na Čínu namířen i proti Rusku a Evropě. Proto jde o globální úder, který je určen do jisté míry i Brexitu, a my příští vydání budeme věnovat pravděpodobnosti zachování Velké Británie vzhledem k neochotě Sev. Irska, Skotska a Walesu z EU odejít.

Závěrem chci předložit výsledky situační analýzy z posledního vydání, kdy jsme hodnotili situaci kolem ukrajinského letadla, sestřeleného v Iránu: 50 % má za to, že to byl pokus britské MI-6 o opakování situace v Sýrii, kdy byl ruský IL-20 Izraelci vystaven za cíl syrské protivzdušné obrany. Druhá, verze se 48 % zastánců, hovoří o tom, že bombu nebo majáky na tento ukrajinský letoun instalovali buď v Kyjevě nebo v Londýně, a pouhá 2 % mají za to, že to Írán zasáhl letadlo odlétající od pozic íránské protivzdušné obrany, neúmyslně. Aktuální otázka ke společnému posouzení je, zda se uskuteční Putinem navrhovaná schůzka 5 členů RB OSN letos, nebo ne.

Překlad: st.hroch 200201

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
3. 2. 2020 19:02

Po dlouhé době jsem si zase na OM zajímavě početl. O to kontrastněji působí Pjakinovo tajnustkářství ,který místo odpovědi na dotaz odkazuje na četbu
tlustých knih a neodváží se od doby nehody manželky podat informace,na něž
je tázán.Jednu teď naposledy přecejen „pustil“ a totiž,že Putin daroval Jelcynově
dceři carské šperky…s nevysvětlenou řečnickou otázkou : “ Proč asi ?“ Odpovědět si prý dokáže každý,kdo se pustí ještě důkladněji do „tlustých knih“.Nevím kdo
nabídnul uvedený článek k zveřejnění na OM,v každém případě se ale trefil do
těch jeho čtenářů,kteří Ruskem a vším,co se o něm doví,doslova žijí.

Patrik
Patrik
3. 2. 2020 23:09

„Čínští odborníci varovali: Rusko může být zničeno za tři hodiny! Aby se předešlo takovému vývoji událostí, čínští odborníci doporučují, aby Rusko posílilo své systémy protiraketové obrany, vyvinulo nové modely strategických bombardérů a schopnost odvetných opatření.“ https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinsti-odbornici-varovali-rusko-muze-byt-zniceno-za-tri-hodiny/ Tady se opět „někdo“ snaží Rusko likvidovat uzbrojením stejně za Gorbačova a Reagana: „Ten plán zahrnoval ekonomické, vojenské aspekty, prvky informační a psychologické války. – Čím začali? Rozpočtem Sovětského svazu. Pořadí bylo následující: plyn, ropa, zlato a zbraně. První dvě položky tvořili 66 % devizových příjmů. V prvé řadě bylo u SSSR rozhodnuto tyto položky vyloučit. Jak to tedy udělali? Zastavili stavbu druhé větve… Číst vice »

Patrik
Patrik
3. 2. 2020 23:40

Doplnění – když Kissinger přes Nixona začal vyvážet americké technologie do Číny, šlo o rozbití vztahu SSSR a Číny ve prospěch vztahu USA-Čína. Dnes jde o vytvoření vztahu USA-Rusko (úkol Trumpa a Macrona) proti Číně. „…starý mazák Kissinger má v úmyslu využít Trumpovo odhodlání o urovnání vztahů s Ruskem k odtržení Ruska od jeho strategického partnera – Číny. Zbrojení Číny je reakcí na provokace ze strany USA vůči Číně a jejich nárokování si prostoru Jihočínského moře, jako americké sféry vlivu. Čína nemá v úmyslu napadnout USA a už vůbec ne Rusko. Kissinger, můj letitý kolega z Centra pro strategická a… Číst vice »

Patrik
Patrik
4. 2. 2020 0:22

Ještě jedno doplnění – vztahy Polska a Číny (nemluvě o vztazích Maďarska a Číny): „Polsko-čínské vztahy začaly být intenzivní v roce 2004, kdy proběhla státní návštěva čínského prezidenta Hu Jintaa v Polsku. Během setkání oba státy podepsaly společné prohlášení, které posunulo vzájemné vztahy na úroveň “přátelské spolupráce”. Polská vláda vzápětí vydala strategický dokument, který zmiňuje Čínu jako PRIORITNÍ zemi pro polskou diplomacii. V roce 2009 vydal tehdejší polský ministr zahraničí R.Sikorski prohlášení, potvrzující priority polské zahraniční politiky v Asii. A Polska jako člena EU a atraktivního ekonomického, kulturního a politického partnera. Stejně tak kladl důraz na multilaterální spolupráci v rámci… Číst vice »

Patrik
Patrik
4. 2. 2020 0:26

PS k „Ještě jedno doplnění“ – kde je logika toho, že Polsko je tak vstřícné k USA a současně k Číně? Pro sebe odpověď mám.

Admirál
Admirál
4. 2. 2020 8:01

Autor si pomáhá svatými, zednáři jeho vidění je mystické. Což mě nutí přistupovat k popisu dějů a motivů velmi opatrně.
Z této polívky se chutná sousta loví velmi obtížně.

Irena
4. 2. 2020 8:20

Že tento týpek sedí Hudryperovi je velice příznačné.

zajoch
4. 2. 2020 9:56

Hudrypere, tvoje antipatie k Pjakinovi a jak jsem nedávno zjistila z mailu, který jsi mi poslal, i k V.P., tě už delší dobu charakterizují. Ten mail mě skoro rozesmál, když jsem si uvědomila, jak se dají nadělat fotomontáže. Posílat něco takového jako seriozní dokument?! Podle mého mínění dává panem hrošíkem přeložený článek plno informací, ovšem které jsou ty správné je těžké mně, jakožto běžné čtenářce zpráv a všelijakých rozborů, odhadnout. A tak je to se všemi rozbory a konstatováními. Takže nejistota a občas zmatek v hlavě. Také se mi zdá, jako admirálovi, že je v úvaze maličko mystily, podobně tomu… Číst vice »

Patrik
Patrik
4. 2. 2020 13:28

@hudryper „O to kontrastněji působí Pjakinovo tajnustkářství ,který místo odpovědi na dotaz odkazuje na četbu tlustých knih a neodváží se od doby nehody manželky podat informace,na něž je tázán.“ To je názor jako převzatý z jednoho anonymního webu, který Pjakina (neanonymního) označuje za zbabělce také kvůli smrti manželky a dále kvůli tomu, že prý tají informace o židech. Pjakin ale je také taktik a stratég a proto mnohé říct nemůže a jen naznačuje. Kdo chce, ten chápe, kdo ne, tam jsou i polopatické informace marné. Každý ať poslouchá koho chce, ale povyšovat Panarina nad Pjakina, to svědčí nikoliv o tajnůstkářství… Číst vice »

g.hrosik
g.hrosik
4. 2. 2020 13:56

Tady přece nejde o „povyšování kohokoli nad kýmkoli“ – spíš je to záležitost názoru a míry poznání autora. Já spíš jdu po informaci dané do časové a místní souvislosti. Bezvýhradně nepreferuji žádného z autorů – každý z nich má, jako kdokoli z nás, svoje mouchy. Proto se snažím sbírat texty nebo záznamy ze širšího výběru – i při vědomí, že se každému líbit nemusí. Na této platformě – OM – oceňuji většinově korektní přístup bez zbytečné agrese – která je k ničemu. Přeji f-šecko dobrý!

Aleš
Aleš
4. 2. 2020 14:06
Patrik
Patrik
4. 2. 2020 14:09

Nový Pjakin
https://fct-altai.ru/qa/video
Prvních 32 minut o souvislostech mezi brexitem a cestách Pompea po postsovětských republikách. Už těch 32 minut je opět studnou informací, mě na tom m.j. těší, že Pjakin brexit popisuje tak, jak ho vidím i já, viz moje komentáře zde
https://outsidermedia.cz/nigel-farage-se-louci-s-eu/?show=comments

Irena
4. 2. 2020 14:22

Jen pro pořádek nekritizuji výběr autora ani překlad. Všechny informace jsou dobré, aby si člověk mohl udělat širší představu a někdy se i dozvědět faktologické skutečnosti, které by mu jinak třeba unikly. Také je nutné od jednoho autora těch materiálů přečíst více, aby si člověk dokázal udělat obrázek, což mnozí, co neumí rusky udělat nemohou. Takže pan Hroch dělá záslužnou práci. A rozhodně se lidé dozvědí více od Panarina než od ČT. A co se týče podceňování struktury zednářů… Každá strukturní organizace, tím spíše nadnárodního typu musí zákonitě hrát v řízení velkou roli, když má navíc ještě k dispozici i… Číst vice »

Patrik
Patrik
4. 2. 2020 14:24

@g. hrosik
Vy jste vložil překlad určitého názoru, kde jde pouze a jen o určitý pohled a to je jen dobře. Že to vyvolalo i takovou reakci, že někdo Panarina povýšil nad Pjakina, není Vaše vina (Vy jste Pjakina přece vůbec nezmínil), nenechte se tím proto odradit ani znechutit. Pokud i můj předchozí komentář na obhajobu Pjakina vnímáte jako kritický vůči Vám, tak to je špatně, protože on byl myšlen pouze jako reakce na názor . Pěkný den Vám přeju.

Patrik
Patrik
4. 2. 2020 14:41

Právě běží na čt24 živě
https://ct24.ceskatelevize.cz/#live

Šéf ukrajinské diplomacie přijel do Prahy. „ČR nezmění postoj k anexi Krymu, ujišťoval Petříček“
https://eurozpravy.cz/domaci/politika/sef-ukrajinske-diplomacie-prijel-do-prahy-cr-nezmeni-postoj-k-anexi-krymu-ujistoval-petricek.ec75211d/

To to po brexitu jede – Macron v Polsku, Ukrajina v Česku, Pompeo v postsovětských zemích

hudryper
hudryper
4. 2. 2020 14:41

>Hudrypere, tvoje antipatie k Pjakinovi a jak jsem nedávno zjistila z mailu, který jsi mi poslal, i k V.P., tě už delší dobu charakterizují. Ten mail mě skoro rozesmál, když jsem si uvědomila, jak se dají nadělat fotomontáže. Posílat něco takového jako seriozní dokument?!< Vážený zajochu, jestli Tě mohu požádat,netrap se charakteristikou mé osoby. A pokud Tě mé maily jen skoro rozesmály,omlouvám se,že ses nezasmála pořádně. Reakce "ad hominum"na mou poznámku,že jsem si na OM zase "početl" sluší zdejší bojovnici za svatořečení bývalého šéfa propagandy na KGB a ne přítelkyni, kterou jsem na OM nejen přivedl,ale i přesvědčil o smysluplnosti… Číst vice »

racek
racek
4. 2. 2020 14:44

Oba jsou zajímaví, jistě. Ale ze by byli v nejakem větším rozporu? To určitě ne. A docela rad bych videl i nejaky clanek z opravdu druhe strany, i kdyz by radu z nas nadzvedl. I takovych je jiste v ruském serioznejsim tisku jiste dost. Ale, a to zduraznuji, zaplať pambu za tyhle. To se jinde nedocteme. A ty občasné vyplody Rumjanceva,Zubova a Mitrofanova, trpicich chronicku a vysoce rozvinutou rusofobii, uz ani radeji nectu. Ne ze by me nejak rozčílily, ale nejake větší postřehy ci informace tam nezaznamenáme. Skoro jako by jim to nekdo pripravil předem na některé ambasádě. Stejne postupoval… Číst vice »

Patrik
Patrik
4. 2. 2020 15:36

„Právě běží na čt24 živě“- právě skončilo a dohledatelné už je pouze jako záznam od zde
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058320204
A když už píšu, jak to po brexitu jede, tak Pompeo nejen v zemích Střední Asie (obzvláště Kazachstán/projekt Astana, což souvisí s Erdoganem a jeho aktuální podporou Ukrajiny proti Rusku ve věci Krymu
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/recep-tayyip-erdogan-ukrajina-navsteva-krym-anexe.A200203_205022_zahranicni_aug ),
ale Pompeo hlavně v Bělorusku, odkaz například zde
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pompeo-navstivil-belorusko-lukasenkovi-nabidl-ropu-i-plyn-87964

Kdo neumí rusky, tak až bude překlad posledního Pjakina od Ireny, tak za sebe velmi doporučuji.

Aleš
Aleš
4. 2. 2020 16:06

O co jde v diskusích? Najít pravdu o okolním světě a člověka v sobě? Jistojistě nevím. Ale jedno vím. Až mi jednoho krásného dne dá někdo nálepku ruský/proruský agresor, budu vědět, že něco v životě dělám moc dobře, a budu na ten titul náležitě hrdý. Zobecnil bych to, co přede mnou napsal pan racek. Mnoho věcí, které jsou někým podávány buď záměrně nebo díky nepochopení či neznalosti jako protichůdné či v rozporu, vůbec protichůdné být nemusí. Cítím se trošku jako filmový hrdina ze Zelené míle Coffee. „Já vlastně vůbec nic nevím…“ Ale jsem si toho vědom. Nedokážu fundovaně posoudit, jestli… Číst vice »

Patrik
Patrik
4. 2. 2020 16:41

Trumpův mírový plán pro Izrael a Palestinu se odkládá – všechno souvisí se vším,
čas od 14:15 zde
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253066674-zpravy-ve-12/220411012000204

Bety
Bety
4. 2. 2020 18:05

Aleš napsal: „>V sobotu jsem vedl diskusi o brexitu s jedním mladým rodilým Britem a zajímalo mne, co si o tom myslí. Když to zjednoduším, slova Nigela Farage, že Britové Evropu milují, ale nesnáší Evropskou unii, jsou vlastně vyjádřením slov ho i drtivé většiny jeho známých. Prostě za tom nemusí být nějaká propaganda. < Guy Verhostadt komentoval v EP brexit tak, že je třeba se z něho poučit. A chyba prý byla v přílišné volnosti Británie a také ve volnosti vůbec. Prý je třeba: žádné vlastní rozhodování členským státům, žádné právo veta, žádné výjimky, další omezení suverenity ve prospěch EU… Číst vice »

Bety
Bety
4. 2. 2020 18:10

Panarin a Pjakin mohou různé události hodnotit různě, ale myslím, že v tom hlavním,
že to Putin stihl se shodují.

zajoch
4. 2. 2020 18:36

Hudrypere, obrátil jsi se na mne, ale já jsem ti neporozuměla. Připadá mi, že ohledně mé účasti na OM a mojí práce zde vidíš skutečnost mírně zkresleně. Připomenu ti: před mnoha lety jsem četla na Aktuálně příspěvek, v němž byla výzva k otevření stránek Outsidermedia. Učinila jsem to a tak jsem zde zakotvila. Později jsi mi napsal, že to byl příspěvek tvůj, nevšimla jsem si kdo ten přispěvatel byl. Po nějaké době jsi mě požádal o napsání článku na téma radiační ochrany. To byl můj první, jestli se nepletu. O první překlad z ruštiny jsem se pokusila později a poslala… Číst vice »

racek
racek
4. 2. 2020 19:09

Aleš napsal https://www.armyweb.cz/clanek/nova-ruska-jaderna-zbran-status-6-s-dosahem-10000-km?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Pane Aleši, tohle torpédo není v ruských plánech nic nového. Již první sovětská jaderná ponorka byla původně konstruována pro obrovské jaderné torpédo. V podstatě chtěli rusové vyřadit všechny hlavní základny flotily USA a Británie a zbavit je zcela jejich logistiky. To torpédo skutečně vzniklo a zkoušelo se, ale dostřel byl malý, na větší vzdálenost neexistovaly možnosti je přesněji zacílit a termonukleární bomby byly ještě dosti velké a málo účinné. Takže se tato myšlenka vrací, ve formě bezpilotní sebevražedné jaderné ponorky. Samozřejmě, jaderná torpéda pro konvenční užití existují už od konce padesátých let, ale jejich dostřel je nedostečný… Číst vice »

g.hrosik
g.hrosik
5. 2. 2020 6:38

Skoro jako by jim to nekdo pripravil předem na některé ambasádě. Stejne postupoval i p. Etzler v Číně. Neznaje cinsky, chodil kazdy den na jistou ambasadu pro svodky. Taky to tak vypadalo. Lzi ja nemusim. Odlisna stanoviska ovsem ano, kdyz jsou podlozena… Ten pan Etzler, bratr hercův, je vůbec komik, protože s touto znalostní bagáží má tolik drzosti vyslovovat kategorické soudy o zemi, které nejspíš, při neznalosti jazyka, příliš dobře nerozumí… taková ale je doba! Ještě poznámka: – dík za uznání, kteého se mojí práci tu dostalo, nicméně, není to vůbec tak, že by se mě výhrady některého ze čtenářů… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 2. 2020 10:25

K části diskuze výše:

V útlém dílku „Zákona profesora Parkinsona“ je v jedné kapitole zajímavá myšlenka – volně parafrázuji:
„Každý považuje za životně důležité, to co může sám ovlivnit“ – tedy úředník, který nemůže řídit firmu či nějaké oddělení, tak aspoň dělá „vědu“ ze správného pedantského vyplňování formulářů.

A platí to i obecně …

Gatta
Gatta
5. 2. 2020 10:41

K článku – v podstatě velmi věcně zhodnocená situace.

Aleš
Aleš
5. 2. 2020 11:00

Gatta: Kdyby se náš velvyslanec v Číně podle toho rozhodoval, tak se co nejrychleji naučí čínsky. A místo toho zvolil strategii pro něj asi životně důležitou, vůbec ničemu nerozumět. Altzheimerova modifikace Parkinsonovy choroby, jejíž nositelé jsou často dosazováni do řídicích struktur ministerstev a složek státu. Cvičení papoušci ve výsledku. Stačí pak jednoho všehoschopného ničemu do struktury k nim a celá struktura se vyznačuje aktivní vlastizrádnou činností.
U nás v resortu je to némlich to samé.

Gatta
Gatta
5. 2. 2020 12:40

Re Aleš – “ A místo toho zvolil strategii pro něj asi životně důležitou, vůbec ničemu nerozumět.“ :-)

Již delší dobu pozoruji, že to je dnes oblíbená strategie (nejen) mladých. Zejména o práci na které nemaji konkrétní osobní zájem, as představou, že neznalost je nějaká omlouvající výhoda.
Ona ale ani nemoc ani neschopnost z blbosti či lenosti nesmí nikdy vést k nějakým výhodám nad zdravými, znalými, schopnými a pracovitými.

g.hrosik
g.hrosik
5. 2. 2020 13:56

Re Aleš – “ A místo toho zvolil strategii pro něj asi životně důležitou, vůbec ničemu nerozumět.“:-) „Již delší dobu pozoruji, že to je dnes oblíbená strategie (nejen) mladých. Zejména o práci na které nemaji konkrétní osobní zájem, as představou, že neznalost je nějaká omlouvající výhoda. Ona ale ani nemoc ani neschopnost z blbosti či lenosti nesmí nikdy vést k nějakým výhodám nad zdravými, znalými, schopnými a pracovitými.“ …ale ona ta neschopnost a blbost k těm výhodám přečasto vede! Nejsme v tom ovšem sami – blbové jsou po všech azimutech. Nejčastěji se plavím východním mediálním prostorem a posloužím tedy citací… Číst vice »

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 14:11

Dobrý den… Tady je nějaká tlacenice… Já osobně jsem s článkem neměl nijaky problem. Vzal jsem ho jako jeden z vejire pohledu NATO, co se kolem deje. A děje se toho takrikajic, co hrdlo raci. V Syrii Rus patrně sestřelil nějaké emericke či turecké drony. Osmansky sladak Syrii vyhrožuje vyhlášením valky, což jen doklada, že už mele jak NapoLEON u Waterloo. Syrska armáda míří minimálně na důležitý prusecik několika tras. Dvě přístupové cesty už ovladla, a možná půjde rovnou na Idlib… Pro mě sobne prekvapive. V Libyii „nas“ Haftar necouva, spíše naopak. Kačer trumpny zvanil unijní propagandisticke žvásty , po… Číst vice »

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 14:19

S kým už je osmansky erdragon v kolizi?
Syrii, libyjskym Haftarem, Kyprem, Reckem, Egyptem, Saudskou Arabii, SAE, Izraelem, prakticky všemi Kurdy, generálním štábem emericke armady, EU, a právě teď přidává do seznamu Rusko a Iran.
Jako následovník Hitlera si nevede spatne.

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 15:11

Na Turecko už krome zemětřesení udeřily i sněhové laviny. Nackove z BBC /převzala Česká TV kraksna/ světu sdelili, že za islámským terorem stojí Hitler se svým Otto Skorzenym, který po válce působil na Středním vychode, a vyskolil do terorismu Al Fatah, NaSIRA , Hizballah, Kaddafiho a Husajna. Všechno souvisí se vším , ale takovýto katastrofální TV skvar z britské demogracie jsem snad ještě nevidel. Vlastně šlo o jedno: Arabové jsou fasouni a nackove stejně jako Hitler , protože jim vadí izrazid. Takže britský apartheid a koloniální maLOST. Takovou snusku sestřihu svinstva ve veřejnoprávním ceském mediálním kraválu jsem snad ještě nevidel.… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 2. 2020 15:48

Re orinoko – na PL jsou k tomu Trumpovi dvě vide + celý proslov.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miroslava-Nemcova-pri-projevu-Trumpa-To-byly-sceny-Vztekla-politicka-zlocinni-migranti-zhnusena-kavarna-A-zluc-tece-612561

Za probliknutí to stojí – šou hvězda Trump + krásná paní Trumpová + celková atmosféra a provedení + demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů, která totálně nezvládla svoji roli a naprosto dokonale se ztrapnila. :-)

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 16:32

Jen více a houšť. Nic tak nepotesi jednoho, než koukat na demogratickou produktivitu medyjalniho kapiku. Je úplně jedno, jaká je podstata prostaty, důležité je vylézt mezi plebsfurianty, a neomylnou show jim impliKOVAT infomatros, že nikdy na tom nebyli tak dobře, jako právě ted. Kolikrát za život jsem to slysel? Banány nebanany! Naposledy u trolla Babise v Cesku. Asi na tom něco bude. Zato za socanu, a modré galerky v součinnosti s havloidni samoobsluznou prepazkou, se nebývale dařilo exekucim, neuvěřitelne korupci a transFORMACI z objektivity na havloteatr bez zabradli. Teď byla v České TV kraksne dvoudílná adventura o průběhu sametu v… Číst vice »

racek
racek
5. 2. 2020 16:40

Vážení, hlavní zpráva posledních dnů je Prognoza NASA předpovědi sluneční činnosti na několik cyklů dopředu. Je pravděpodobné, že dojde k značnému snížení sluneční aktivity. Z toho NASA vyvozuje, že dojde k značnému snížení průměrné teploty Země, vlastně k další malé době ledové, které se opakují v závislosti na slunečních cyklech každých cca 500 let. Zpráva se hledá dost těžko, zřejmě není určena hloupé veřejnosti. Já osobně, obávám se víc té zimy než tepla … zvláště když v době nástupu budeme budeme topit třením liščího ohonu aa svítit očima… A změnit plodiny, když ty vysokovýkonné jsou geneticky modifikované a vývoj nějakou… Číst vice »

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 16:42

Jen tak na okraj: V Syrii se bojů za vytlaceni teroristického dobytka z oblasti Idlibu účastní regulérní palestinske vojenské jednotky. Arabská Palestina prikrocila ke svoji vlastní emancipaci. Ten stát to bude potrebovat. O výcvik těchto oddílu se udajne zasadil i íránský Solejmani. Který zároveň vyjednával o možné minimální relaci Írán – Saúdská Arabie. No řekněte sami: Komu to tak asi mohlo prudce nevyhovnovat?
Že by nám rostly výhonky arabského jara? Ale mimo zidovu strouhu?

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 16:49

No … Vůbec nejhorší bude, až z toho dostane chechtavou nemoc RACEK chechtavy.
To je nový obzor informatiky pandemicke.
Děsím se chvile, kdy svět záchvati epidemie českého chechtaka.
😎

racek
racek
5. 2. 2020 17:02

No, jde ti to… Ale ten humor by chtěl poněkud vylepšit. I dlaždič v hospodě bývá o dost vtipnější. Trochu elegance by to chtělo, já bych se taky chtěl zasmát. Třeba i sobě.

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 17:25

Netuším , co tam je na bázi dlazdice…
Za to… Část válečného zpravodajství ze Sýrie dostává nádech českého humoru a mezinárodní ironie.
„Asad ohrožuje idlibskou demokracii. Asad vojensky dobývá syrské uzemi. Asad teroristicky umožňuje demogratum odejít z osvobozenych území drive, než budou postrileni. Právě teď do Turka prcha 4 000 000 svobodných občanů z Idlibu. Bílé palice se nestihly připravit na další dávku idlibskeho koronaviru Zapadu. Erdragon vyhrožoval Rusům tak dlouho, až mu ukázali seznam jeho dluhu na straně smlouvy , až se začal vymlouvat, že si právě před chvílí volal s Vladimirem Pee. “ Atd , atp.

orinoko
orinoko
5. 2. 2020 17:35

Coda: Tři turecké pointy v oblasti bývalé deeskalace se nacházejí po akcích syrské armady uvnitř syrského uzemi. A tři další se tomu blizi. Taková potupa. A Rus debilovi setreluje jeden dron za druhym.
Sýrie je zajímavý polygon. Emi Kačer tam ovšem nesmí moc vystrkovat ten klabonosy rypak.
Duck, duck…

Aleš
Aleš
6. 2. 2020 6:32

orinoko: Erdragon to rozjel ve velkém. Vysílání v německé televizi, turecká filiálka TV ve stejné budově co německé vládní struktury. Několikamilionová diaspora v Německu a další statisíce v okolních zemích se těší. Jeho slibům sice už věří jen pár těžkých psychických diagnóz na Ukroruině, ale on sám sebe asi patrně přesvědčil o vyvolenosti k vůdcovství světové Osmanské říše… Myslím, že zrovna Erdogana a Turecko Pjakin vystihl dokonale. Světové společenství může sledovat v přímém přenosu, jak Erdragon evakuuje teroristy ze Sýrie do Libye. Nám patří svět!!! Kdyby NATO neexistovalo, Osmanská říše si ho snad vytvoří sama. Georgové Bushové a Clingoni, vše… Číst vice »

racek
racek
7. 2. 2020 15:33

Aleš napsal https://www.armyweb.cz/clanek/rusky-tank-t-90-vydrzel-primy-zasah-rizene-strely-na-bojisti-v-syrii?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu To je stará věc, už několik let. Ten zásah sřelou TOW byl ovšem její starší verzí, která již třeba v NATO už není používána. Tank byl mírně poškozen, ochrana se musela instalovat znovu, ale posádka přežila. Samozřejmě, i tento zásah na nějakou dobu tank vyřadil z boje. Tyto verze TOW ovšem dobře vyhovují proti větině syrských tanků, které jsou staršího data a bez sofistikované obrany. Že nastoupí rusové, je v době exportu nepočítalo. Samozřejmě, i Abramsy dodané Iraku či ISIL jsou ochuzené verze bez specielního vrstveného pancíře a dalších prvků ochrany. Na partyzány a RPG 7 ovšem… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 2. 2020 15:50

Jo , to by mohlo byt. Ale jinak se o tom moc nezvani. Česká obskurní lejna na Kafkach ani nahodou nebudou dávat k dobru, jak si Hizballáh podával izrazidovy Merkavy v libanonskem údolí Bikaa ; kterak slavné emi Abramsy za slavne Pouštní bouře v Iráku nikam nedojely, protože je vyridil už pouštní prach. Nikde se nedozvíme , kolik ten turecky muslim bratr už v Syrii ztratil slavných německých vyvoznich Panteru, či jak se dneska jmenujou… Proboha, kdo si to má všechno pamatovat. Turek po Syrii vozí stary émerický tankový sajrajt vetsinove, ale český armádní web si toho raději nevsima. Už… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 2. 2020 16:18

No, musím pogratulovat našemu Viki-mu. Už před lety na můj dotaz lehce rozvedl průnik ruských firem Mig a Suchoj. Právě teď k tomu v Rusku došlo oficialne. Spojení hlav , kolektivní rozum. Vyvíjet budou společně , ale podle různého zadání Ruské armady. Některé vjeci mají letadla společna jako třeba auta. U aut se vetsinove vyskytují 4 kola. Myslím osobni auta.
A drak stíhaček nemůže být zase až tak odlisny. Lišit je bude účel . Atd, atp.
Viki, zdravim.

racek
racek
8. 2. 2020 21:12

No, MiG nemá zrovna žádné zakázky, vyjma několika (tuším 8)MiG 35 pro udržení výroby od eráru. Ani nic moderního v nabídce. Takže z nouze cnost.