Stanovisko WFDY: Solidaritu s Komunistickou stranou Ukrajiny (KPU) a Leninským komunistickým svazem mládeže Ukrajiny (LKSMU)!

Výsledkem převratu, který se odehrál v Kyjevě v únoru 2014, bylo nastolení fašistického, zločinného, oligarchického režimu na Ukrajině. Občanská válka v zemi není dostačující pro tento režim – nyní otevřeně vyhlásil válku pracujícímu lidu, Komunistické straně Ukrajiny (KPU) a Leninskému komunistickému svazu mládeže Ukrajiny (LKSMU).

Po snahách zakázat aktivity komunistické strany a vytlačit komunisty a LKSMU z politického života na Ukrajině vládnoucí režim otevřeně začal s fyzickou eliminací komunistů a členů LKSMU. Uvádíme jenom několik do očí bijících příkladů represí a pokusů o fyzické zastrašování členů LKSMU:

 • V prosinci 2014 napadlo prvního tajemníka Kyjevského výboru LKSMU Igora Plitsyna dvacet maskovaných gaunerů kladivy a policejními obušky poté, co se vloupali do prostor okresního výboru KPU a zničili majetek a vybavení komunistické strany.
 • Ve městě Lutsk byli první tajemník Ústředního výboru LKMSU Michail Kononovič a jeho bratr, první tajemník Volyňského regionálního výboru LKMSU Alexander Kononovič dvakrát uneseni fašistickými gangy.
 • Člen LKSMU a šéfredaktor webové stránky „Rudá Volyň“ Alexander Nekrot byl donucen se i se svou ženou přestěhovat do Ruska potom, co nacisté vypálili jeho dům.
 • Sedmnáctiletá členka LKMSU Olga Smirnova byla několikrát napadena a donucena i se svou matkou opustit svůj dům a odstěhovat se do Běloruska.
 • Člen Ústředního výboru LKSMU Denis Čubacha byl unesen v části Doněcké oblasti ovládané Ukrajinskou armádou za organizování občanských protestů proti excesům represivních jednotek a ukrajinských ozbrojených sil.
 • První tajemník Luhaňského krajského výboru LKSMU Alexander Efimov byl v době, kdy byl jeho kraj ovládán kyjevskými úřady, napaden účastníky demonstrací v březnu 2014.
 • První tajemník Charkovského krajského výboru LKSMU Vitalij Šelehov je nyní vyšetřován a čelí trestnímu stíhání za organizování protiválečné kampaně.
 • Členovi LKSMU Alexandru Alexandrovskému se na poslední chvíli podařilo uprchnout z Ukrajiny do sousedního Ruska, aby se vyhnul postihu za držení protiválečné propagandy – ozbrojení nacisté, kteří jej přijeli zlikvidovat, ho už naštěstí doma nezastihli.
 • Člen Ústředního výboru LKSMU z Černivcké oblasti Vitalij Mazur byl za účast na protiválečné kampani donucen emigrovat.
 • Na záda člena LKSMU ze Slavjanska v Doněckém regionu (nyní ovládán Ukrajinskou armádou) Olega Ščerbaka nacisti vypálili ukrajinský znak a byl donucen se přestěhovat do Kyjeva.
 • Předseda Ústřední kontrolní komise LKSMU Andrej Pokaznoj byl v Ivano-Frankivsku vyloučen z univerzity za organizaci kampaně „Mladí komunisté pro mír“.
 • Člen LKSMU Dmitry Vlasjuk byl brutálně napaden (byly mu vykopnuty dva zuby a utrpěl řadu bodných ran), protože organizoval humanitární sbírku pro civilisty trpící následkem konfliktu na jihovýchodní Ukrajině
 • Člen Ústředního výboru LKSMU Žitomyrské oblasti Sergej Kučer byl brutálně napaden zrovna, když se účastnil pochodu proti sociálním škrtům prováděných kyjevskou vládou.

Co je na Ukrajině znepokojující, je fakt, že kolem 1500 komunistů a členů LKSMU opustilo zemi ve snaze vyhnout se represím. Za poslední rok bylo na Ukrajině 48 komunistů zabito, 152 komunistů a členů LKSMU se pohřešuje, kolem 300 jich je ve vazbě a okolo tisícovky komunistů a členů LKSMU je vyšetřováno za údajnou trestnou činnost.

Bezpečnostní složky odmítají vyšetřovat a stíhat únosy a napadání členů a představitelů KPU a LKSMU. Komunistická strana a LKSMU utrpěla ztráty na spáleném a odcizeném majetku v řádu milionů dolarů. Více než 50 stranických vozidel bylo odstraněno a nebylo zahájeno jediné trestní stíhání proti nacistickým banditům.

Po obdržení těchto informací během zasedání Ústřední rady WFDY v Libanonu v dubnu 2015 bylo vedení WFDY Ústřední radou doporučeno, aby vypracovalo prohlášení odsuzující nedávný vývoj na Ukrajině, který je spojený s násilím prováděným ukrajinským nacisty a fašisty podporovaným EU a USA.

WFDY kategoricky odsuzuje kyjevský režim, který spustil vlnu represí a fyzického násilí proti aktivistům LKSMU. Vyzýváme pokrokovou komunitu světa, stejně tak jako představitele zemí EU, kteří mají vliv na úřady v Kyjevě, aby vyvinuli veškerou snahu o nastolení opravdové demokracie na Ukrajině a zastavili pronásledování Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny místo vypouštění prázdných slov o potřebě podpořit „mladou ukrajinskou demokracii“.

Budapešť 21. 4. 2015 – vedení WFDY

Překlad Komunistický svaz mládeže

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
28. 4. 2015 2:49

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Porosenko-chce-aby-EU-zrusila-viza-pro-Ukrajince-372726 „Zrušení víz pro obyvatele své země požaduje po EU ukrajinský prezident Petro Porošenko. Zabránit by tomu podle něj nemělo ani počínání Moskvy na východě Ukrajiny, kde si konflikt s proruskými separatisty od loňského dubna vyžádal přes 6 100 mrtvých. Porošenko rovněž vybízel EU k vyslání mírové mise na východ Ukrajiny, avšak unijní partneři nabídku podle agentury AFP okamžitě odmítli… Zrušení unijních víz v nejbližší době by podle Porošenka významně podpořilo prozápadní orientaci Ukrajiny. „Ukrajinci jako Evropané mají právo na jednu z klíčových svobod, na které spočívá evropská integrace, svobodu pohybu a mezilidských kontaktů,“ zdůraznil. Ukrajinský prezident rovněž vybídl EU,… Číst vice »

abx
abx
28. 4. 2015 9:30

po ozbrojenom prevrate na Majdane sa na Ukrajine dostali k moci besne fasisticke a sionisticke svine. mucenie, vrazdenie, upalovanie, vypichovanie oci, pribijanie na kriz – to su ich praktiky. smutne je, ze Europa si ich vycinanie vobec nevsima…