Renesance fašismu

V Krystalu už však autor míří ukazovákem přímo na nás: „Žije mezi námi málo šelem / Nepřítomnost dravců nás zahřála / Nepřítomnost prolité krve nás zchladila / a tak degenerujeme vlažní / Hygiena šelem je to, co nám schází.“ To jsou velmi trefné verše o rozbředlosti naší zdegenerované, od samého léčení nemocné společnosti, které vládne podivná korektnost a kde se ze všech sil snažíme, aby vyhrávali slabší a prohrávali silnější. Hlavně všechno civilizovaně pokřivit tak. aby byly rovné šance.

Toto není manifest české obce fašistické, ani citát z obskurního blogu či dílo anonymního hrdiny z hlubin internetu – toto je citát z recenze (sic!) Ondřeje Horáka na básnickou (sic!) sbírku Bohdana Chlíbce v Lidových novinách (sic!) z minulé soboty. Jistě, že jsem všiml již dříve, jak si ostatně museli všimnout snad všichni, kdo nejsou slepí, zejména v souvislosti revizionistickým (sic!) přístupem k 2. světové válce a s tím, jak se pomalu, ale jistě proměňují role viníků a obětí, že imunitní reakce společnosti na fašismus slábne, ale takto otevřené a jasné vzývání fašistického ducha v médiu hlavního proudu, to je pro mne novinka. Strašidelná novinka.

Politologický purista se se mnou možná bude hádat, že toto žádný fašismus není, protože to nevykazuje ten či onen znak, nebo ta či ona nuance není přesná, ale pro mne je fašismus právě toto uctívání síly a pohrdání slabostí. Co může být více fašistické, než odmítání rovnosti mezi lidmi? V čem se lépe odráží ideová blízkost dnešních fašistů a jeho otců-zakladateli, než ve varování před celospolečenskou degenerací zapříčiněnou jedem liberalismu, tolerance a změkčilosti?

Podstata tohoto sdělení renomovaného novináře a kritika je úplně stejná, jako to, co světu sdělují současní vydavatelé Hitlerových spisů a klasických děl německého vulgárního antisemitismu, jak je perfektně vystihla šifra FRZ v článku na A2Larmu:

Takřka všechny Kamasovy výroky se točí kolem tématu úpadku západní civilizace, který je způsobem oslabováním „bílého národa“ a volá po nástupu „silných jedinců“, kteří „se zbraní v ruce, v mrazu a fujavici nasazují na úpatí Krušných hor vlastní život na obranu vlasti proti nájezdům z Německa se rozprchnuvších hord negrů a Levantinců“. Erik Sedláček i Pavel Kamas se trvale staví do role ulačovaných a perzekuovaných bojovníků za pravdu.

Možná jsem naivní, ale ještě před pár lety by volání po fyzické likvidaci jiných, či sice vlastních, ale slabých a nemocných, prošlo bez povšimnutí, protože by nikoho neoslovovalo. Dnes se šíří po internetu jako lavina a počty těch, kteří se od něj distancují, jsou srovnatelné s počty těch, kteří na něm nic špatného nevidí, pokud na něj přímo nepřísahají. Nejsem ale zase tak naivní, abych si myslel, že je to jen módní výstřelek nebo chyba algoritmů Facebooku. Je to evidentní trend a pokud neroste počet zjevných i latentních fašistů, rozhodně roste jejich podíl na obsahu médií a sociálních sítí. Co by před pár lety schovávali a spiklenecky šifrovali, to dnes říkají otevřeně.

Zatímco se liberálové vyčerpávají v urputných bojích proti dávno poraženému komunismus, fašisté nabírají síly a sebevědomí. Žádný div, když nápad na progresivní zdanění nebo regulaci Airbnb vyvolá větší odpor, než názor, že by si lidé neměli být rovni. Nechci tvrdit, že nebýt antikomunismus, neměl by fašismus šanci, ale trvám na tom, že zaslepený antikomunismus stojí síly, které pak chybí v boji proti fašismu. Tedy za předpokladu, že fašismus je stále pro většinu elit nepřijatelný. A to je něco, čím si už vůbec nejsem jistý, zejména vidím-li, jak si padají do náruče redaktor Lidových novin s notorickým náckem z Guidemedia. Tím hůř, pokud se ti dva v životě nepotkali.

Trochu se bojím, že přibývá lidí, kterým fašismus přestává být proti mysli a vidí v něm když ne řešení, tak alespoň inspiraci. Proč? Ze stejných důvodů, které stály za jeho rozkvětem v 1. pol. 20. století: strach, nejistota a deziluze dole, garance privilegií nahoře a beztrestnost násilí na všech úrovních.

Pokud bych měl parafrázovat výrok Ludvíka Vaculíka o tom, že komunismus padl a místo něj tu máme zpět příčiny, z nich vznikl, tak fašismus povstal, protože tu zpět máme příčiny, z nichž vnikl. Máme je zpět, protože jsme to dovolili. Máme je zpět, protože někteří to tak chtěli a ti, co to nechtěli, byli umlčeni. Byli umlčeni, protože nelze bojovat proti fašismus a nezadat si s komunismem. Fašismus vystrkuje růžky, protože není efektivnější antikomunismus, než fašismus. Snad liberálním elitám včas dojde, že se pokoušejí hasit oheň benzínem.

Fašismus, ten primitivní kult smrti, síly a nerovnosti, vstává z popela. Snad se ho podaří zadupat včas zpátky dřív, protože jestli ne… víme, jak to dopadlo posledně. Problém je v tom, že fašismus, na rozdíl od svých antagonistů, nejenom že nemá problém s etnickými, národními, sociálními či ekonomickými privilegii, on je přímo podporuje. Proto je plně kompatibilní s kapitalismem, nedotknutelností soukromého, protežováním bohatých a disciplinací chudých. A proto bychom neměli fašismus podceňovat. A proto také, chceme-li se ubránit fašismu, nestačí mít se na pozoru jenom před fašisty, je nutné mít se na pozoru i před liberály. Jejich implicitní spojenectví při obraně kapitalismu se totiž může snadno změnit v explicitní.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
17. 2. 2020 14:20

Dnešek je významný den, cituji k tomu Pjakina: „Dotaz: Znamená účast Rakouska v tomto projektu, že byl zahájen proces převzetí kontroly nad východní Evropou od amerických a britských státních elit těmi z Rakouska a Německa, které obvykle jednají ve vzájemné součinnosti? A také to, že tím byl zahájen proces předání plné kontroly nad daným územím od atlantického křídla globálního prediktoru tomu euroasijskému? Znamená to také to, že kurátorství nad banderovským projektem se vrací zpět do Rakouska? Odpověď: Všechno je to trochu jinak. Problém je v tom, že se o žádné převzetí řízení nejedná. Visegrádská čtyřka, která teď existuje a Intermarium/Mezimoří… Číst vice »

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 14:26

(pokračování) Ale kvůli tomu musí existovat nějaký silný subjekt. A vzpomeňme si na to, o čem stále mluvíme, že jakýkoliv stát začíná tehdy, má-li minimálně 10 miliónů obyvatel. Je tedy třeba vytvořit takový stát, který svou infrastrukturou, svou zdrojovou stabilitou dokáže zajistit svou existenci v konfliktních, agresivních podmínkách prostředí. Proto ta opora o dvě moře, o Černé a Baltské, aby ten celek nebyl sevřený. Jde o dávný proces. Byl vypracován dlouho před Pilsudským, před tím než ho Pilsudski ohlásil. Takže jaké převzetí řízení? Probíhá plánovaná práce globálního prediktoru na přeformátování západní Evropy. A skutečnost, že to teď běží tak neslaně… Číst vice »

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 14:31

(dokončení)
Dnes totiž v Praze začala výstavba repliky Mariánského sloupu. 400. výročí Bitvy na Bílé hoře tak Česko oslaví oslavou Vídně – Habsburků. Nově můžeme říct – oslavou obnoveného Rakousko-Uherska.

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 15:12

Související:
„Mesiáš. Dokumentární cyklus. Adolf Hitler, tyran a maniak posedlý ovládnutím světa. Jak se však tento neúspěšný UMĚLEC z VÍDNĚ mohl stát nejnenáviděnější postavou lidských dějin? “

Kupodivu česká TV odvysílala v pátek dokument o Hitlerovi, který se jiným dokumentům vymyká
https://tvprogram.idnes.cz/?dt=14.2.2020
Bohužel, v archivu už tento dokument ke shlédnutí není, tak kdo chce, ať si dokument o tom, jak byl původně „nezajímavý vídeňský tulák“ Hitler napasován do role egyptského krále Achnatona, vyhledá
https://tv.seznam.cz/program/10774525
https://cs.wikipedia.org/wiki/Achnaton

racek
racek
17. 2. 2020 17:48

Ach jo. Fašisté jsou všichni ti, kteří s mými názory nesouhlasí … Navíc, fašismus rozhodně není (nebo nebyl) nacismus. Korporátní fašismus Mussoliniho rozhodně nebyl nejhorším režimem dvacátého století. Tím byl, ach ano, asi tibetský lamaismus.

orinoko
orinoko
17. 2. 2020 18:21

„Já nevím nic, ale jedno vím urcite: Náš Duce má takovéto obrovské koule.“ F. Fellini , film Amarcord. Já osobně mám i knihu. Fasoun Duce hodně inspiroval Hitlera. V uchopeni moci je to jako přes kopirak. Římskou expanzi / zvici současných USA/ zastavili postupně až barbari, aby ji nakonec zcela vyvratili. Řím musel rust. Ale to se nedalo jinak než expanzí. Byl bohaty, protože kradl. Aby nakonec padl. Mussolini to tak nějak pojednal podobne, aby nakonec visel za nohy hlavou dolu. Apeninsky poloostrov je velmi poučná zalezitost. Ale světový debil v USA si mysli, ze se poucil. Už teď ale… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 2. 2020 18:30

Praha okultní centrum světového zidovstva?
Tak to zidi vůbec nemají anunk, co v Praze deje.
Jahve to v Praze nemá pod kontrolou ani nahodou.
Jednou velkou parádou, kterou jsem zahledl, bylo, když se turistické skupiny navzájem nabizely, že pomůžou s focením te druhe. Jedna byla evidentně cinska, a ta druha, jak se ukazalo, byla ruska. Přátelské vnímání nebralo konce. Zida měly obě skupiny úplně ve svitcich Mrdveho more, zatímco USA označily za světového debila, který svět ohrožuje atomovkou.
Nějakou židovskou zranici podle Jahve jsem v Praze nezahledl ani nahodou.

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 18:32

@racek Kromě stalinovského socialismu jsou všechny -ismy 20. století (a nejen 20. století) o jednom – o tom, že na jedné šestině zeměkoule se rozkládá Rusko. Což v současnosti znamená, že když například Čína má jednu miliardu obyvatel, v Indii počet obyvatel za cca 40 let vzrostl z půl miliardy na jednu miliardu, půl miliardy obyvatel má také Evropa (a počet obyvatel roste přívalem uprchlíků), k tomu bývalé postsovětské země Střední Asie (Kazachstán a spol) plus Pákistán i Afgánistán jsou stále více bez vody, tak Rusko se 140 mil. obyvatel nebude mít nikdy klid. Z čehož plyne, že za všemi… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 2. 2020 19:31

Ta Putinova věta by se měla tesat do axiomu maticky Zeme. Existují mírne odchylky ve slovech , ale smysl zůstává pořád stejny. Rusko právě teď bohužel prochází západní konzumni erou. Má na to narok. Respektive občané Ruska. Proč by měli furt někoho zachraňovat atd. A tak si uzivaji, min sukaji, a ještě méně plodi. Děti jsou zatez. My sami to vime. Ovšem ruska vzdělanost má sanci, zatímco émerický duck kripl vůbec netusi, která bije. Samozrejme se muzu mylit , ale myslím , že protezovani emerickeho duck duck debila v Rusku už vzalo zasve. Émerika zná jen jeden horizont. Podvod na… Číst vice »

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 21:38

@orinoko Snad tohle už má Rusko za sebou – o jednom z tvůrců KOB a DOTU se totiž píše například toto „George Arbatov je akademik, ředitel Institutu USA a Kanady, přítel Kissingera , poradce Brežněva , Gorbačova a Jelcina . Velký nepřítel sovětské armády a vojensko-průmyslového komplexu . Ano, je přítelem Ameriky. A co Rusko? Na tuto otázku stále nemůžu jednoznačně odpovědět. Hodně z toho je alarmující“ https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2,_%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B9_%D0%90%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 Dalším spolutvůrcem je Kokošin, o kterém si můžeme přečíst toto https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%BD,_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9_%D0%90%D1%84%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 O Kokošinovi píše i levanet: „V bázi vstupů pro danou práci se nacházela i zpráva Institutu USA a Kanady pod názvem… Číst vice »

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 21:49

Doplnění:
„Institut Spojených států amerických a Kanady Ruské akademie věd je vědecká instituce v rámci Oddělení globálních problémů a mezinárodních vztahů Ruské akademie věd se specializací na komplexní studium Spojených států amerických a Kanady. Institut byl založen v roce 1967 slavným americkým vědcem G. A. Arbatovem a od prvních dnů jeho existence začal hrát důležitou roli jako centrum pro analýzu americké politiky, ekonomiky a ideologie. Institut měl přímý dopad na vývoj zahraniční politiky SSSR ve vztahu ke Spojeným státům.“
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%82_%D0%A1%D0%A8%D0%90_%D0%B8_%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%8B_%D0%A0%D0%90%D0%9D

Aleš
Aleš
17. 2. 2020 21:53

Sekta moonistů má hromadně měsíčky. Imperialismus na mnoho způsobů končí. Dekadentní dobytek provozující politicky korektní fašismus v mantinelech liberalismu euroatlantské sexuální dezorientace padá do záchodu. Patříme přeci na záchod na věčné časy a nikdy jinak? Všechno ostatní je přeci nedemokratické. Ale čím víc měsíčního prachu v záři hoolywoodského studia, tím víc adidas. Každá třetí ríše potřebuje pořádný demokratický sponzoring a svoje podpindosníky a papoušky.
Vidím, že to v Rusku vidí obdobně.
https://cz.sputniknews.com/svet/2020021711516626-svoboda-a-demokracie-zapad-se-vraci-ke-kolonialni-retorice-evropa-je-loutka-zacharovova-promluvila/

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 22:43

@Aleš „Sekta moonistů má hromadně měsíčky“ – to je velmi trefné, to totiž je o číslech 9 a 11, přesněji o číslech 27 (9) a 29 (11). Moon se totiž do své předchozí pozice vrací vždy po uplynutí 27 dnů, ale až po uplynutí 29 dnů se objeví jako nový srpek světla. Přeloženo – za „devítky“ je případná událost vždy „ve tmě“ a až za „jedenáctky“ je vysvětleno, vo co go. A nejde v tom o nic jiného, než o synodický a siderický oběh Luny (moonu, pro měsíčky zprůměrovaného na 28 dnů) „Siderický měsíc Siderický měsíc je doba, za kterou… Číst vice »

Patrik
Patrik
17. 2. 2020 23:06

@Aleš
„„Sekta moonistů má hromadně měsíčky“ – poslední ukázka na Brexitu: 31.1.2020 = 9, přechodná doba do 31.12.2020 = 11. Přeloženo – ještě se uvidí, jak to s tím Brexitem bude, lunace (iluminace?) to jistí…

Dana
Dana
18. 2. 2020 2:40

Tribune, rekla bych, ze z pohledu za morem je fasismus jina odruda totalitniho rezimu, nez je nacismus. …NSDAP Treti rise se preklada jako National socialistische Deutsche Arbeiterpartei, (nebo tak nejak) – kazdopadne to byla strana pracujicich, – delnici v te dobe dosahovali ruznych vydobytku. Zvrhlo se to straslive a nekteri kamasovci, neonacisti, jeste roni slzy a preji si nacismus zpatky. Ovsem fasismus jako statni system mnozi zde v Americe neodsuzuji tak silne jako nacismus, mozna proto , ze v Jizni Americe se vystridala uz rada fasistickych diktatoru , snad nejznamejsi je general Pinochet. Tahle sorta autokratu se starala o vnitrni… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 2. 2020 6:17

https://cz.sputniknews.com/nazory/2020021711516764-praha-1722020-kosovo-je-srbsko-volfova-madlenko-jsi-prachsprosta-zlodejka/
Vojín Dana by měl zklapnout podpatky a spěchat s omluvou do Bělehradu, nikoli omlouvat jakékoliv imperialistické postoje. Nicméně jako vysvětlení něčích pohnutek může fungovat. Komunisty 20. století přirovnávat k dnešní ANTIFĚ? Hodně hloupé přirovnání, hodné propagandy AERONETU nebo Klausova institutu. Dnešní nové směry i výrazivo je přeci zcela poplatné vizionářovi Orwellovi. Válka je mír. Láska je nenávist. Antifašismus je fašismus….

Tribun
Admin
18. 2. 2020 7:27

Co máte pořád všichni s tím nacismem? Já napíšu fašismus a všichni mi hned začnou vysvětlovat, že nacismus není fašismus. Jinak ale musím poděkovat za vaše bezelstné přiznání sympatií Ameriky k fašismu. To je totiž jeden z důvodů – vlastně možná ten hlavní a jediný, protože v pozadí všech ostatních – proč mám k Americe nedůvěru.

Aleš
Aleš
18. 2. 2020 8:25

Tribune: Jaké největší pojítko existuje mezi těmito zrůdnými ideologiemi v Evropě? Konečné řešení slovanské otázky. Samozřejmě, že termínová koroze je zavádějící, může vyhovovat nějaké propagandě, nicméně není náhodná, ani pouhý omyl… Vrána k vráně sedá, známé přísloví, lze aplikovat i na mezinárodní politiku a ideologie. Zaznamenal jsem, že náš prezident má dostat nejvyšší státní vyznamenání Srbska. V porovnání s ním Trump musí řešit svoji popularitu v atmosféře politicky korektního fašizmu hozením vidlí do projektu North Stream, slovní podpoře teroristů v Idlíbu či podporou Guadió. Takže nemyslím si, že jde v USA o sympatie k fašismu, ale vlastně o režim, fungující… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 2. 2020 9:27

Tak koho dříve humanitárně zbombardujeme? Buckinghamský palác nebo Bílý dům. Lidská práva těm, co bydlí v těchto palácích nic neříkají….
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/asi-120-lekaru-a-psychologu-vyzyva-k-ukonceni-muceni-assange-89464?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2020 12:27

USA nepodporovala Hitlerovské Německo jen před II. sv. válkou, ale nejméně do r. 1943… Vládnoucím kruhům naprosto nelidského pozadí v USA vůbec nevadí zároveň dodávat rudy, součástky či „Standardt Oil“ a zároveň házet bomby v rámci „přípravy a další fázi“… Dnešní fáze „fashi“??? Především vyřešit „konečnou otázku“ surovinového bohatství RF. Tu „Slovanskou otázku“ mají po rozbití Jugoslávie, rozdělení ČR, fašizaci Polska, Ukrajiny a rozeštvávání Pobaltí s RF, „zapomenutí“ Srbské Lužice, Rujany či okolí Baltu „za vyřešenou“… Ale voda a suroviny nerostné v RF, dřevo… to by se to drancovalo… A ta možnost pomocí sofistikovaných oblbovacích metod využít i schopností části… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2020 12:35

„Majdanská lež“ 6 roků poté: Konečně nezvratné důkazy. Gruzínští snipeři promluvili. Palbu pod dohledem CIA řídili Pašinský, Parubij a Saakašvili. Bidenové za odměnu vydrancovali zemi. Útok na Rusko již nestihli
http://www.novarepublika.cz/2020/02/majdanska-lez-6-roku-pote-konecne.html

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2020 13:01

Vivat Démonkracie!!
USA v šoku – Krvaví zabijáci z Majdanu jmenovali zadavatele
http://www.novarepublika.cz/2020/02/usa-v-soku-krvavi-zabijaci-z-majdanu.html
Половина Небесной сотни – фальсификат, это был не мирный Майдан, а резня – Лукаш 14.02.20
https://www.youtube.com/watch?v=NZm1Qi3kI6Y

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2020 13:02

Лукаш: Треть фракции „Слуга народа“ – иностранные агенты
https://www.youtube.com/watch?v=VO9VGvAkZhM

orinoko
orinoko
18. 2. 2020 13:17

Vždycky budu připomínat Putinova slova z roku 2007 či 2008. “ Teď potřebujeme 7 let.“ Relativniho klidu na konsolidaci. Tzv Západ patrně nepochopil , co tím Putin myslel. Vlastne, proč take!? Byl přece vitezem. Ale jen ve svých palicich. Rusko svých 7 let zvladlo, byť nejspíš s odrenymi slechy. 2008 plus 7 nam dává 2015. Syrsky Asad už stal o konkrétní pomoc z Ruska urcite drive, ale samo Rusko potřebovalo kromě jiného také potvrzení vyvoje: Totiz , že Asadem stojí ve valné většině armáda i velmi narodnostne i náboženský rozruznene obyvatelstvo , s neuvěřitelně tolerantní vybavou, byť stát byl řízen… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2020 13:27

Елена Лукаш: шантаж России и Запада
https://www.youtube.com/watch?v=jSASZEqPaOs
Velmi dobrý rozhovor, vč. popisu vyjednávání „Asociační dohody“ s EU…

orinoko
orinoko
18. 2. 2020 13:40

Dalnice tureckého Hitlera , který právě mj. pojal nápad začlenit Kyperske Sudety do osmanske rise.
Neočekávám , že by se českým debilum , lizajicim /včetně těch khaki/ erdargonovu rit.
Hey , Zeman, pošli českého armi debila posílit osmanske zabaveni českých sudet.
Už není vyhnuti. Česká současná armáda musí vychcipat na cizích zajmech, aby konečně zjistila, či je.

Admirál
Admirál
18. 2. 2020 13:42

orinoko napsal

Stálo by za to, dát si práci a dát proti sobě, co jednotliví politológové a komentátoři předpovídali v roce 15 na začátku ruského angažmá v Sýrii se stávající skutečností.

Tak se určuje bonita. Určitě by se oddělilo zrno od plev.

orinoko
orinoko
18. 2. 2020 14:36

Představ si , já ta lejna pamatuju. A také jednoho Libyjce, kterého zpovidala Česká TV lez , a jeji odnoz – hnus české armady. Všude na světě se najdou debilove, kteří si chtějí užít svých minus 20 let slavy. Vsechno je zdokumentovano, a přijde chvile, kdy se informační prasata budou zpovidat ze svých pohnutek. Ani Pandur jim nepomuze. Mimochodem, Česká armáda prožívá schizma. Vedení této instituce je vedeno ke smradlavym akcim typu : Slovenska armáda mobilizuje , celý světa sa trase. – Slovenský klerofasismus. Zaplatpambu, že to máme z krku. Umíte si predstavit, že bychom dodneška řešili slovenské katastrofalie? V… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 2. 2020 14:57

Gdo je dnešní šéf České armady. Bývalý bolševicky fizl, poté Pohotovostní pluk zvrácené CSSR, pak porůznu soukromá fizlosluzba, pak všechno mozne, pak kariéra šéfa hovada České armady, poté nákupy emerickeho šrotu s vrtulí na strese, a … nadále těžká neviditelnost. Zato s moci. Tohle lejno s přehledem během dvou let sníží stav České armády na svetovych duckovych bojistich s velkým prehledem. Akteri zalezitosti: Světový pomatenec v čele České vlady, a český skrhola na Hrade, který už jen kyva směrem k Tel Avivu. Vlastne, co melu…směrem k Jeruzalemu. Zní to hrozne? Samozrejme. Ale ani nahodou nejde o žádný fejk. A proč?… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 2. 2020 15:18

„Náš“ Haftar zakrocil v libyjskych vodách Stredozemniho moře a poslal ke dnu turecky zásobovací oddíl pro Muslimske bratrstvo západního degenerata. Dočteme se to nekde? Třeba na webu české armádní kraksny? Ani náhodou Tam to zameta bolševicky fizl Metnar v emerickem zoldu. Taková jsou fakta. A teď si něco pamatujte. Západní rypak dostane po tlamě v Syrii i Libyi. Už to tusi. A tak soustřeďuje už teď svoje snažení na Venezuelu. Jako prvni se na pláži Kvido budou vylodovat čeští army pitomci. Kanonefutr je vždycky zadouci. Jenze: Ve Venezuele je to podobne jako v Syrii. Vůbec netušíte , kolik tam je… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 2. 2020 15:35

A zapomeňte konečně , že ve fašistické émerice něco může být jinak . Váš soudruh Sanders, coby nadějný kandidát do bílého papundeklu , se vyjadril, že by klidně poslal bomby na Iran. Na zida určitě ne. Tam je totiž závisly na hulibrctvi.

orinoko
orinoko
18. 2. 2020 16:20

A teď konecna. Kdo myslíte , že potřebuje koho. Rusko USA, anebo je to obracene? Rusko už USA vlastně nepotřebuje k nicemu. Snad jen orbitální stanice je vyjimka. Ale ta ma skončit v roce 2026. USA se za Kacera probojovaly do polohy naprosté zbytnosti směrem k Rusku. Rusko si dělá svoje , pricemz USA jsou jen jedním z potenciálních pruseru. Opačně to ovšem neplati. USA Rusko potrebuji. Jako všechno mozne. Nevšímat si oficiálně emeriky může Rusko katapultovat do oblasti reality. V té se Rusku velmi dari. V cem se Rusku nedaří , je nacházet emericke prase jako debatera o reálném… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2020 20:16

Kdo umíte rusky doporučuji shlédnout. ЕЛЕНА ЛУКАШ – гостья программы „Личная территория“ с Еленой Кирик 15.02.20 https://www.youtube.com/watch?v=jJobdaKwVlc Znovu musím vyseknout hlubokou poklonu této ženě. O „Vyžírání Ukrajiny zevnitř Sorosjaty“, o tom jak nejprve urvou moc, poté ovládnou kádry, pak si upravují „zákony“ a „legislativu“… Popis „Asociačních „jednání“… Přesně, profesionálně- a přitom s pokorou, lidsky. Velmi správná kréda pro život a vztahy mezi lidmi. Konkrétní popisy a příklady „majdanutých“, porošenkovců, nezakryté přiznání strachu o rodnou zemi, o VLAST… O potřebě BRÁNIT VLAST, smysl života, možnost ubránit vlastní zemi, nedovolit její rozkradení a přeměnu OBYVATEL, OBČANŮ v BEZDOMOVCE ve vlastní zemi… O… Číst vice »

Bety
Bety
18. 2. 2020 21:16

No jo. Třetí říši vystřídala Čtvrtá a je úplně jedno, že není až tak úplně německá. On fašismus hranice totiž nemá. A jelikož ten nástup nebyl vojenský ale ekonomický, nějak lidem uniklo, že je to to samé v bleděmodrém. Naši zdatní privatizéři se činili tak, až nám přecházel zrak a tak bez ohledu na to, kolik tady máme úspěšných miliardářů zadlužení republiky (a nás všech) pokračovalo bez potíží. A dlužníci, jak díky exekutorům už všichni víme nejsou lidi, ale socky, o svá práva přišli, protože se díky vlastní blbosti a neschopnosti zadlužili… a že jsme to vlastně my všichni stále… Číst vice »

racek
racek
18. 2. 2020 23:46

Víte, pane Tribune, já si jen chtěl ujasnit, jestli tím fašismem myslíte Mussoliniho fašismus či nějako jeho odrůdu, kterých bylo tehdy spousta. Prakticky všechna vyspělejší země se začínaly uchylovat k podobnému modelu a nikdo nic Mussolinimu nevyčítal, choval se docela steně jako druzí, že. Dokonce dostal u nás vysoké státní vyznamenání za knihu o Husovi. Nebo takový Salazar v Portugalsku, nedávno ho zvolili za třetí nejvýznamější osobnost jejich historie. Taky to byl intelektuál jako Mussolini. Nedávno jsem viděl o něm zajímavý film. No, jednoznačný v této řadě je totiž jen Hitler. A jak říká DANA, dobré proklamace a počáteční úspěchy… Číst vice »

Dana
Dana
19. 2. 2020 18:08

Stan napsal Nacismus je pouze specifická odrůda fašismu. A fašismus je poslední útočiště velkého kapitálu, když už všechny ostatní, civilizovanější metody manipulace selžou. No budiz Stane, kdyz myslite. Korporatni faismus ? S tim se da jednat, lze ho tlumit obcanskymi pakami, protoze vetsina velkeho kapitalu jsou obojzivelnici, co se podvoli tlaku za ucelem ochrany zisku. Nebezpeci zaniku nasi zapadni civilizace- a tim nemyslin Evropskou Unii- je ovsem realne a je tezke proti tomu bojovat. Jednoduse, demografie ve svete se jednou prosadi a budou to Evropani, kteri zaniknou, jako mnohe narody pred nimi. Pro mne je zasadni tento trend zpomalit. Jak… Číst vice »

Dana
Dana
19. 2. 2020 18:26

Omluva, ne „faismus“, ale korporatni fasismus…… palestinsti revolucionari a mozna i jine preklepy, – čeština je těžký jazyk… :-)

racek
racek
19. 2. 2020 18:50

Dano, nebyl to spíš Gregor Strasser? Otto Strasser byl sestřelen v roce 1917 v Zeppelinu nad Anglií. Po něm se měla jmenovat druhá Hit lerova letadlová loď.

Dana
Dana
19. 2. 2020 20:36

O sestreleni Otto Strassera nic nevim, p.Racek.
Ja mela na mysli toho Otto Strassera, ktery byl bratrem George Stras-sera. :-)
Bratri Strasserove byli nacisticti socialisti. Napred s Hitlerem, pak proti. Tenhle Otto byl z NSDAP vyloucen a vcas zdrhnul pred Hitlerem do exilu. Otto zil nejaky cas v Kanade, proto je mi vice znam.
Mylit se muzu, zkontrolujte si podrobnejsi informace na Googlu, ten to prelozi :

https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Strasser

Patrik
Patrik
20. 2. 2020 10:25

Jedovatá houba „Tato ilustrovaná dětská kniha, dle originálního podtitulu pro mladé i starší, je klasické antisemitské dílo německé NACIONÁLNĚsocialistické osvěty,“ píše se například v popisu dětské knihy Jedovatá houba.“
„Komentář ke knize o Hitlerových projevech podle zprávy přímo i nepřímo obhajoval nacismus.“
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/antisemitisticke-knihy-jedovata-houba-mirove-dilo-adolfa-hitlera_2002121115_dok
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3050444-je-snazsi-trestat-hajlovani-nez-vydavani-antisemitskych-knih-jako-jedovata-houba-rika

https://www.euportal.cz/Articles/42370-konec-zidu-v-evrope-temer-vsechny-vrazdy-zidu-ve-francii-byly-spachany-muslimskymi-antisemity.aspx

Historie se opakuje – Hitler davy proti Rusku („židobolševismu“) také získal tažením proti židům. Dnes je to ale o to horší, že se tak děje i v zájmech islamizace (pokud jde o Německo, netřeba islám komentovat, jen je třeba zdůraznit, že turečtina je v Německu druhým nejpoužívanějším jazykem-současný „německý“ nacionalismus je proto velmi na pováženou)

Patrik
Patrik
20. 2. 2020 11:04

@orinoko „Dalnice tureckého Hitlera , který právě mj. pojal nápad začlenit Kyperske Sudety do osmanske rise.“ „turecký Hitler“, to je velmi trefný výraz, až na to, že Osmanská říše má svou hlavní pobočku v Německu. A kdyby jen v Německu, ono to sahá až do Švédska. Kdysi Pjakin řekl „Německo ať se učí turecky, je nejvyšší čas“. A turečtina je jazyk, kterým se mezi sebou domluví i všechny turkotatarské národy, což je kus Ruska i celá střední Asie (Kazachstán/Astana/Nursultan a spol) http://www.bu.edu/wll/home/why-study-turkish/ Když Kazachstán přišel s tím, že do roku 2025 nahradí azbuku cyrilikou https://www.lidovky.cz/svet/paka-azbuko-kazachstan-se-rozhodl-vzdat-cyrilice-a-prejit-na-latinku.A171103_174359_ln_zahranici_mha Putin na to reagoval tím,… Číst vice »

Patrik
Patrik
20. 2. 2020 11:56

Rok 2010 – Kazachstán se stává vůdcem TURKICKÝCH národů, tehdejší prezident TURECKA mu předává žezlo:
„Ve velkém sále kulturního centra univerzity získal turecký prezident A. Gul diplom o titulu čestný profesor MKTU pojmenovaný po H. A. Yasavim. Na oplátku mu A. Gul jako uznání N. Nazarbajeva za VŮDCE TURKICKY MLUVÍCÍCH NÁRODŮ předal žezlo moci. “
https://news.day.az/turkey/210740.html
zde i s obrázkem
https://www.fergananews.com/news.php?id=19618

Astana byla nedávno přejmenována na Nur-SULTAN

Otázka – potřebuje Rusko globalistický projekt Astana, projekt „vytváření nových národů a nových jazyků“?

Patrik
Patrik
20. 2. 2020 12:18

Oprava k „Dalnice tureckého Hitlera“ – správně samozřejmě mělo být, že Kazachstán přešel k náhradě azbuky latinikou

racek
racek
20. 2. 2020 13:14

P. Dano, mate pravdu. Jedna se jen o jmenovce. Byl to prukopnil vzduchoplavby, konstruktér Zeppelinů a velitel císařské vzduchoplavby. Organizoval a velel bombardovacim ofenzivam na Anglii a Francii a pak se zucasrnil i jednoho naletu. Anglicka stihacka ho ovsem sestrelila.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 2. 2020 14:15

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože jsem nebyl Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mě mohl zastat….