Retro: Buď zdráv, kapitalisme!

19. 1. 2016

A rychle sbohem!

Překlad a titulky: 55Hox

5 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
prozaik
23. 1. 2023 4:42

Dobře zpracované, leč bez dopadu na masy. Proto „demokracie“, proto kapitalismus, proto dekadence nerušeně bují a akceleruje… Náprava už zřejmě není možná prostřednictvím vysvětlování. Zbývá jen šoková terapie v podobě velmi bolavých událostí. Přiznám se, že ze zmíněných témat ( které se spíše týkají „ženského světa“ ) jsem nikdy nepochopil, jak může někdo „najednou“ přibrat 40 kilo, jak může mezi své „koníčky“ řadit nakupování, nebo jak se může v těch mladých, upejpavých romantičkách cosi zlomit a ze dne na den na sobě nechají střídat slizké, břichaté fotry ve věku svých otců nebo dědů… Podobně u kluků třeba ochota trávit celé… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  prozaik
23. 1. 2023 13:16

Standardní český vŮlič to vidí asi takhle: Demokracie = kapitalismus = blahobyt. A on chce ten blahobyt za každou cenu. I za cenu sebezničení.

orinoko
25. 1. 2023 14:53

Jen tak na okraj. Zahlédl jsem nějaké záběry z Kyjeva. Nevím, který den se to stalo, a nebylo to na Trubce.
Letouni soumraku opět na scéně.
V podvečerních hodinách se na město sneslo obří hejno vran. A létaly nízko, i proti čelním sklům aut. Jak v onom známém hororu. Vykládat si to může každý různě, ale právě v těchto měsících se zmíněná různost velmi zužuje na symboliku přicházející temnoty, když venku už se setmělo… a tato noc rozhodně nebude krátká…

orinoko
26. 1. 2023 17:18

Slavné bidetovske… mimochodem… když zahlédne výsledek svého předchozího účinkování… V Německu, Durynsku snad právě dneska otevřeli Číňani svojí obří továrnu na výrobu autobaterií. Většina z nich půjde do německých aut. Ponechme stranou, že elektroautomobilismu začíná zvonit hrana. Ale o co jde jinak? Stejná obří manufaktura je plánována u nás. Nejdříve hory otce Krušiny, v současnosti snad u Tachova. Místní se tomu brání, čemuž se nelze divit. Germáni se ještě nerozhodli, jestli investici uskuteční, ale už teď je jasné, jak chudák kapik z veliké výšky káli na Česko, když ono vystrčí svůj penis někde poblíž veliké Číny. Investice byla obří a… Číst vice »