Retro: Kočky ovládnou svět

31. ledna 2009

Dinosauři se neosvědčili. Byli moc agresivní. Neodlepili se ani pořádně Země a opět do ní svojí přízemní hrubostí spadli. Museli být zničeni. Primáti se ovšem také nijak neosvědčili. Ani oni nejsou schopni pozvednout vědomí a přírodní sílu nad rodnou hroudu ze Země na Nebe a k Bohu. Budou muset být zničeni.Další šanci dostanou kočky. Vykazují velice zajímavé vlastnosti. Dokážou žít v domácnosti, ale i v přírodě. V civilizovaném prostředí nijak nezdegenerují. Nepracují a tudíž neničí přírodu. Pokud kočka nemá nic na „práci“, tak spí, dřímá a medituje, zatímco civilizovaný člověk blbne. Kočky jsou ovšem větší potvory než my, sebevětší vzdělanci, kteří si vedle nich musíme připadat méněcenní.

Kočka neztrácí pozornost, ani když spí. Člověk vůbec neví, co je to pozornost, a dávno ji ztratil i v bdělém stavu. Jeho pozornost ¨je jen naprosto ovládána nevědomými pudy a podněty ze zevního (smyslového) i vnitřního (duševního) prostředí. Člověk žije neustále ve stresu a pro peníze. Nikdy si neodpočine, a nikdy se mu neuleví. Dokonce ani při smrti, jak se bláhově domnívá. Je neustále duševně rozrušený, rozptýlený, roztěkaný, labilní a debilní. Člověk je nejúskočnější a nejvíce štvané zvíře na světě.Dokonce i krokodýl dokáže odpočívat a relaxovat.

Kočky žádné takové psychopatologické vlastnosti jako občanští primáti nemají. Suverénně ovládají lidskou společnost, a ta za ně ovládá ostatní tvory na planetě.  Mnozí je nenávidí a mají rádi psy. Důvod je prostý. Kočka si nijak nenechá poroučet. Je svobodným tvorem. Svému poddanému, který se samolibě považuje za jejího pána, pouze jen občas projevuje milost. To se však typickým primátům nijak nelíbí.

Nafoukaní primáti mají raději podlézavé psy. Vždyť sami jsou tak šíleně podlézaví a vlezlí, že by to žádné jiné zvíře nedokázalo. Ovšem mimo roupů a tasemnic. V lidské společnosti je taková konečníková hierarchie naprosto normální. Civilizací zdegenerovaní primáti ji přestali již dávno vnímat. Aby to tak neřvalo, ti opičáci si vymysleli demokracii. Je to nejhorší teror na zemi, protože je skrytý a dělá z opičáků ještě větší blbce, než jsou, a to jak z těch, kteří v té demokracii musí žít, tak ještě větší z těch, kteří ji vymysleli a vnucují druhým. Opičákům to však nevymluvíte, neboť si nic jiného, než ponižování druhých a sebe, nedokáží představit. Cokoliv jim řeknete, zamňoukáte, nebo zaštěkáte, to považují za důkaz své pravdy. No řekněte, nejsou praštění?

Psi být pány planety také nemohou. Mají příliš mnoho lidských vlastnosti a osvojili si i práci. Vůbec jim nevadí  soutěžení nebo tahání uzenářského vozíku nebo eskymáckých saní. Jsou pyšní na obojek nebo na občanský či lovecký průkaz. Sdružují se do smeček, tlup, mafií a spolků, aby ulovili větší kořist. Mají stejně ubohé uspořádání společnosti jako lidé. Kočky žádné mocenské a ekonomické pyramidy vytvářet nemusí. Nepotřebují to. Vládnou samy sobě bez vytahování a štěkání, bez násilí a ponižování někoho druhého.

Někteří chovatelé domácích mazlíčků chovají papoušky. Papoušek je však dosti hloupý pták. Miluje parádu, vězení a opakuje blbosti, které slyší okolo. Obyčejný vrabec je na tom mnohem lépe. Zavřete-li jej do klece či vězení, nejí a raději umře. Je nenápadný, odvážný, milý a má neustále radost. Některým chovatelům s nižšími duševními nároky však takový zpitomělý tvor jako papoušek vyhovuje.  Nás inteligenty však nic tak neurazí a nenaštve jako naše vlastní karikatura. Papoušci, ačkoliv se s primáty nehorázně sblížilii, pány planety
být také zásadně nemohou.

Zbývají pouze kočky. Kdo chce přežít do příštího nového uspořádání světa, musí se věnovat kočkám. Nejméně věří na transport vědomí ten, kdo mu nejvíce propadá. Převtělujeme se svým vědomím do věcí, peněz a majetku, vžíváme se do televizních a filmových hrdinů, prožíváme osudy těch věcí a osob, ale vůbec nám na tom není nic divného. Někdo nám nabourá auťák, a my z něj vyběhneme a křičíme: „Vole, cos mi to udělal?“ Sáhne-li nám někdo na peníze, jakoby nám sáhl přímo na život. Až nebudou peníze, umřeme.

Jak říkám, kdo chcete na této planetě přežít a příště žít, věnujte svoji pozornost a lásku kočkám!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Nerevar
Nerevar
7. 2. 2016 7:44

Aby jednou nakonec nezlbly i ty kočky. Doufejme, že to zvládnou.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 2. 2016 8:52

Zdravím autora a děkuji za pěkný článek, osvěžení na webu. Kočky přišly za člověkem, aby jej udělaly lepším a skrze něj i svět. Jsou to úžasní a dokonalí tvorové. Nechtěl bych je vyvyšovat nad ostatní. Ovšem srovnávat inteligenci těchto zvířat s tou u vysloveně domestikovaných psů nejde… Jde o zvířata která mají zcela jinou sociální hierarchii nežli psi. Kočky jsou laskavé a velkorysé a navždy zůstanou své. Člověk si pořizuje psa, kočka člověka. Máme se rozhodně čemu od nich učit. Ano, přiznávám se k velkému obdivu a úctě k těmto krásným, samostatným a hrdým tvorům. Kočkomil Martin PS: kočka Hvězdička… Číst vice »

Vaska
Vaska
7. 2. 2016 9:57
K. J.
K. J.
7. 2. 2016 10:46

Milý Jaroslave, mluvíte (píšete) mi z duše, neboť patřím mezi ujeté milovníky koček: http://www.karlovyostrovy.cz/index.php?mn=clanky/clanky&clt=1&pg=1&rd=2&rdx=1&id=1x1m1&/script.txt V tomto divném světě mám navíc čím dál častěji pocit, že jsou to inteligentní bytosti se kterýma si pokecám na úrovni. A zřejmě už jsou také jediná stvoření, která si nemyslí, že jsem úplně zcvoknul… :-) :-) :-) PS: Své bývalé ženě jsem kdysi na příkladu chování kočky vysvětloval jak má se mnou komunikovat. Kočka, ta se podívá, ten pohled trvá vteřinu, či dvě a naprosto přesně víte vše podstatné, co si o vás myslí a co by chtěla. Jeden pohled beze slov trvajících půl hodiny… Číst vice »

Sio
Sio
7. 2. 2016 11:09

Průměrný věk svobodných (ne těch, co neopustí byt) koček na maloměstě (to nevylučuje vyjímky) jsou tři roky, což se málo ví. Pak ji přejede auto. Také máme kočku. Její věk je 13 let. V mládí ji přejelo auto ocas. Posledních 5 cm. Ten konec uschl a odpadl. Bylo to něco jako očkování. Ví, co auta umějí. Není pravda, že jsou nezávislé a nelísají se. Když si lehne, kam nemá, ukáži ji dostatečně důrazně (ne nepálím ji žhavým drátem), kdo je vůdce smečky. Přesto se ke mě lísá. Venku máme zatoulaného kocoura, co by rád byl domácím. Naši kočku napadá a… Číst vice »

Mirek
Mirek
7. 2. 2016 11:29

Moje kočka říká, že za starého Egypta kočky zmanipulovali lidi tak, že je začali uctívat jako božstva. Prý to bylo první náboženství a takže náboženství že je původně pro kočku. S autorem naprostý souhlas.

Nerevar
Nerevar
7. 2. 2016 15:08

Málem bychom zapomněli, že kočky také dovedou libovolně cestovat mezi dimenzemi. Zdokumentoval to pan Schroedinger, jeho rovnice se učívala na středních školách:

K. J.
K. J.
7. 2. 2016 18:15

Mravenci a včely jsou živočišným druhem, kde praktikují reálný komunismus. Nebo socialismus? Jednou jsem o tom vedl filosofickou debatu s kamarádem. Shodli jsme se v tom, že v nějaké prapůvodní včelí a mravenčí kolonii se zřejmě reinkarnoval Karl Marx a hmyz přijal jeho myšlenky za své. Ale přesto je mezi včelami a mravenci rozdíl. Včely mají sice komunismus, ale je to komunismus zcela a čistě feministický. Buď se zde Marx reinkarnoval jako včela dělnice a nebo po něm milé včely zpracovaly nějakou genderově sociální studii, na základě dotace jiného včelstva z nejmenovaného kontinentu a myšlenky diktatury dělnictva přizpůsobily potřebám matriarchálního… Číst vice »

K. J.
K. J.
7. 2. 2016 18:16

U mravenců je to velmi podobné, rovněž mají feministicko – komunistické společenství. Rozdíl je pouze v chování královen. Někde je jen jedna, která se nechce dělit o moc, nestrpí jinou královnu a po její smrti vymírá i společenství. Jinde je královen více, podělí se o moc a společenství žije podstatně déle. Většinou do doby, než takové mraveniště v lese objeví nějaký debil, který ho rozkope. Některé královny jsou, ale dobyvačné. Nechají se oplodnit – a zde je další rozdíl, mravenčí sameček umírá ihned po splnění povinnosti a už jej není potřeba do příchodu zimy zbytečně živit a pak pod pohrůžkou… Číst vice »

Kropac
Kropac
8. 2. 2016 10:57

Jaký je krok kočky? Elegance sama. Bez vyzývavého kroku modelek. Totéž platí i o očních linkách, kterými jsou kočky obdařeny. Pokud kočka odpočívá a má klid, lze se přiučit o stabilizované poloze. Je toho víc, včetně jakéhosi aportování, vyloučení vnímání obtěžujících zvuků či obrazů. Podstatou je že to kočka chce a jen tak dlouho, jak chce. Bohužel k pozorování mravenců a včel jsem doma neměl příležitost. Totéž platí i o jiném hmyzu.