Retro: Komu to tam zítra hodím?

11. 10. 2012

Komu to tam zítra hodím? Z mé obálky už dávno zmizely vládní strany a pidistrany, které ani nebyly schopné naplnit kandidátku, a o nichž nikdo nikdy neslyšel, přesto mi v ní ještě několik lístků zbývá.

„Nevolte vládní strany! Nevolte komunisty! Nevolte socany! Nevolte lidovce! Nevolte veverky! Nevolte zelené! Nevolte parlamentní strany! Nevolte malé strany! Nevolte vůbec!

Volte srdcem! Volte rozumem! Volte přeškrtnutě! Volte přetrhnutě!“, ozývá se ze všech stran.

Jak se v tom má, k čertu, vyznat „prostý občan“, který v potu tváře vydělává na svůj chléb a večer je rád, že usne u fotbalu nebo reality show?

Republika se potápí, a přitom příšerné dilema mám i já, přestože se politikou zabývám dnes a denně: „Když to dám těmhle, možná se tam dostane slušný radní, kterého osobně znám. Ale jejich program se mi nelíbí a dostanou se tam s ním i lidé, kteří moji důvěru nemají. Když to dám těm druhým, jejichž program mi sedí více, budou tam sedět ti tesiloví strejci, co mi za ně tuhle bylo trapně na jakési veřejné akci. Když to dám jiným, kteří se tak hezky a mladě usmívají na předvolebních plakátech, mám skoro jistotu, že to zase splichtí s nenechavou modrou partou.“

Nemám radši zůstat doma? Měl bych se na co vymluvit – novinářská nestrannost, a tak…

Přesto půjdu. A budu volit – svým rozumem i srdcem. A celou tu cestu tam i zpátky si budu nadávat.

Vážení a milí voliči, udělejte to taky tak – běžte volit, neohlížejte se na vypečené rádce, zkorumpovaná média, zmanipulované předvolební průzkumy(external link), nenechte se od nikoho odradit a volte přesně tak, jak to cítíte.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
1. 11. 2019 1:25

Napsané platí vždy. Jen už dostalo, od těch zkušenějších, označení naivní. Jako pokus uprostřed naprostého zla prosadit kousíček dobra. V pekle prosadit nebe. Kdepak, to nejde. Nejprve se musíme dobrat nebe, nastolit režim který alespoň ve svém programu nastavuje vizi spojenectví mezi lidmi, přátelství, spravedlnosti, rovnosti před zákonem, odměňování podle zásluh, práce pro všechny…jako se stalo v roce 1948. Pak pomalu dlouhé desítky, spíše stovky let piplat k dokonalosti. Ne jenom 40 let a čekat hned zázrak. Člověk je duše nevyzpytatelná a sobecká, s tím nutno počítat. Peklo už trvá a onou malou přestávkou několik století a k čemu jsme… Číst vice »