Retro: Oznámení

13. 9. 2013

Vzkaz pro některé experty na geopolitiku

Se spokojeným úšklebkem konstatuji, že máme polovinu září 2013 a Bašár Asad je stále ještě prezidentem Syrské arabské republiky.

Stanův komentář: Nezdá se Vám, po dalších sedmi letech, že na všechny, kteří pronesou „Bashar must go!“, působí cosi jako Bašárovo prokletí?

5 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
4. 11. 2020 6:44

To ano, ale nesmíme zapomínat NATO, že Asad si sám začal nabíhat na vektorové politické vidle podobně, jako to dělal Kaddáfí. Bez Rusa by celou hybridní expanzi záchudu neustál, ale díky tomu, že Putin nazdal, že v roce 2015 nastala chvíle zkoušky i pro Rusko, tak se vývoj situace docela rychle otočil, Teď se zdá, že tentýž vývoj stagnuje, ale on jen nemá takový mediální potenciál. Putin s Asadem v Sýrii nakopali do rozpůlených zad světového khaki dobytka i s jeho černými Daeš slouhy. V Sýrii si Rus vyzkoušel eliminaci emerických placatek, naopak vyzkoušel vlastní až z Kaspického moře, rozflákal… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 8:41

Zdravím, vše v podstatě souhlasí. Včetě malého dplňku, že kromě „pistole na stole“ má Rus ještě něco dalšího „pod stolem“… Krom toho se vývoj odehrává také „na druhé straně“… Krom toho nám nejen všemožní „elfí“ „zachránci“ a další korporátní slídilové „ukazují“ „kdo je kým“, a zejména „proruským“… Skoro bych řekl, že označení „proruský“ bude zanedlouho i v „establishment prostoru“ znamenat něco poněkud odlišného, nežli jen „značku podobnou žluté hvězdě“ (na barvě „hvězdy“ až tak nezáleží -, „jim“ jde nepochybně o „principy“)… Pro připomenutí všem slídilům odkaz na jeden hezký „delší seriál“… Nezáleží moc na tom že jej opět „přejmenovali“- nejspíše… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 12:51

Pěkný komentář, jen ten obrat, ten je zvláštní. Ještě před pár dny orinoko viděl pointu současnosti ve videu „Sedm zemí do pěti let“ a najednou si konečně všiml roku 2015 a dokonce i role Íránu

A pak že moje komentáře tady jsou k ničemu….
https://outsidermedia.cz/retro-general-clark-v-roce-2007-napadneme-7-zemi-do-5-let/#comment-100697

Jen v tom Hizballahu má orinoko ještě velké mezery….

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 13:04

PS: Hizballah je totiž financovaný Británií. Ale nevadí, že to neví orinoko, protože důležitější je, že to ví Putin…. Orinoko tak dál může dělat nejchytřejšího z nejchytřejších, na chod světa to naštěstí ale nemá žádný vliv….

orinoko
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 13:11

Ty jsi úplně na melenu. Nejsi můj pokrm a tvoje sebestredne fabulace jen dokladaji, že jsi futral na cizí lejna. Ja jsem tady rozebíral Syrii, když ty jsi ještě tahal kacerolejna nekde na shromazdisti na testech umělé enteligence. Jen debil se domniva , že indián v cukrárně , indián v émerice a indián pod zpitomelou kakaovkou vyhulene umělé enteligence mají něco společného . Asi jako holinky a hodinky.

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 13:17

Jo, ať žije orinoko a Hizb-alláh!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 14:42

Chytrý člověk se poučí z cizích chyb,liberál ani ze svejch vlastních:comment image

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 18:33

Článek nemá žádnou pointu. Ale to bude tím, že Vy jste prostě geopolitik. A nevadilo by, že v roce 2013, smutné ale je, že i v roce 2020.

Patrik
Patrik
4. 11. 2020 9:08

Odpověď je už v titulku článku – „experti na geopolitiku“. Čímž se potvrzuje, proč Pjakin tyto „experty“ nazývá hlupáky, hrajícími si na pískovišti. Jeden takový „expert-analiťik“ dokonce tvrdí, že Čína a Írán, to je úplně jiná globalizace, která se Spojených států netýká… Zatímco jeden skutečný EXPERT už v roce 2005 napsal: „Víme, že existuje “vnitřní politika” jako řízení procesů uvnitř státu. Existuje “vnější politika” jako řízení vzájemných vztahů mezi státy (geopolitika). Ale málokdo ví, že existuje “globální politika”. To je řízení všech zemí a národů na planetě Zemi. A ti lidé, kteří neznají a nechápou metody a způsoby globální politiky (byť stojí v čelech… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 9:16

PS – doplnění, protože komentář se mi vložil předčasně, bez odkazu: „Ve stejný den, kdy se britská královna klaněla čínskému prezidentovi, což byl symbol předávání moci z anglosaského světa Číně a Íránu – video a symbolika popsána zde

A už jen závěr – experty na geopolitiku nesledovat (tedy ani ty „experty“, kteří odpověď na dění v roce 2020 vidí ve videu z roku 2007 o USA a sedmi zemích do pěti let…)

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 9:42

PPS: Že si Rusko v Sýrii zajistilo přístup na Středozemní moře, původně určený jen pro Írán, to je další tah globálního(!) politika Putina
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tart%C3%BAs
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/rusko-si-zajistilo-pravo-na-trvalou-leteckou-zakladnu-v-syrii-40010434

11. prosince 2017 Putin oznámil,že Rusko stáhne většinu svých vojsk, stále však ponechá některé vojáky na základnách v Hmejmímu (letectvo) a v Tartúsu (námořnictvo)
A bodejť by to neudělal, když byl stále více provokován, aby v zájmech Íránu bombardoval Izrael, čímž měl posloužit globálním (!) zájmům….Naštěstí Putin není děbil a Asad už snad také pochopil, o čem byl ruský koncert v Palmýře…

orinoko
4. 11. 2020 11:41

V podstatě dětské , a už stokrát omlete , co co tiny. Rusko mělo základnu v Tartusu. A má ji dposud. Rusko a Írán jsou dneska spojenci z důvodu zcela zrejmych, a nějakou englickou Queen Elizabeth mají zcela mimo zorné pole. Írán se Syrii nesousedi a donedávna v Iráku měl hlavní slovo émerický kreten. A má ho tam porad, byť notně zredukovane. Írán neuzavrel jadernou smlouvu s Ruskem /jak se domnivaji esoterické echolokace/ , nýbrž se zapadnimi signalstory, když Rusko jadernou dohodu zprosredKOVALO a Íránu sloužilo jako radce, pac má svoje zkušenosti se zachudními blbecky. Geroj esoecholokace Donald Custer smlouvu… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 17:46

To je radosti ve spolku Írán-Británie-Francie, dokonce ve spolku London-New York
comment image
comment image

Zatímco Rusku Írán zakázal používat jeho letiště pro lety do Sýrie….
Ale jen si dál všechno idealizujte a oslavujte ten Hizb-alláh

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 18:00

„Írán ruší ruské využívání letecké základny a říká, že Moskva „zradila důvěruÍrán kritizuje Rusko kvůli propagaci letecké základny pro Sýrii“.

Írán ví, který páníček stojí za jadernou dohodou s Íránem, ale Vy tady na něj dál pějte ódy. Tady radost i ve videu
https://www.youtube.com/watch?v=-uSDAKtKSx8

To samé Merkelová a Írán.

orinoko
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 18:07

4 roky starý sajrajt, hasbaro. Aktuálně ti chybějí tak čtyři kolečka.

“ Írán poskytl svou leteckou základnu pro umístění ruských bombardérů Tu-22M3 “ – srpen 2020
https://www.esky.sk/letenky/co/ru/co/ir/rusko-iran

https://www.euro.cz/politika/nepritel-meho-nepritele-iran-vyzyva-cinu-a-rusko-ke-spolecnym-sankcim-proti-usa

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
4. 11. 2020 18:25

„Írán vyzývá Čínu a Rusko ke společným sankcím proti USA“ – no, není to krásné, jako to ta Británie vede a jak tomu Írán ve spolupráci s Trumpem jdou na ruku? Ty Vámi furt dokola kritizované sankce jsou totiž žádoucí!, cituji: „Američtí politici si neuvědomují, že Spojené státy nejsou globální hegemon, kterým byli po Druhé světové válce. Nedokážou pochopit, že jejich arogantní činnost směřující proti jiným zemím, i když je považují za přátele, ničí závažným způsobem dobrou vůli, která dříve existovala a nedokážou si uvědomit, že více než 70 let devalvování dolaru uvrhlo zbytek světa na hranu. Existuje důvod proč… Číst vice »

orinoko
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 18:48

Iránská banka zavede kulové. Nějakých změn se ty rozhodně nedožiješ.
Doláč nepadne, toho se také nedožiješ.
Soubor tvých mimozních kravin by už vydal na novelu. Autor – PozorovaTELKA.
S tebou se tu akorát vyskytuje animozita, která by jinde došla k logickému cíli.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 18:07

Kdo financuje Hamaz a Hizballáh, ten je přítel Íránu
comment image

orinoko
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 18:17

Když se tumluje světový žid:

EUSpojené státyNizozemskoSpojené královstvíEgyptIzraelAustrálieNěmecko a Kanada klasifikují Hizballáh jako teroristickou organizaci.[3][4][5][6] Jeho vojenské křídlo zařadila Evropská unie dne 22. července 2013 na seznam teroristických organizací,[7]

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 18:59

A kontrolní otázka – kdo převedl Katar, kde má Británie největší leteckou blízkovýchodní vojenskou základnu na stranu Íránu? Byl to D. Trump, něco např. zdeA hned na to tento hlavní spojenec Británie a nový spojenec Íránu uzavřel s USA obchod o nákupu amerických stíhaček.

bergpora
bergpora
Reply to  Patrik
4. 11. 2020 21:38

Patrik neapdejtuje svoje obsoletni odkazy. Ted sleduji Donika a rekl bych, ze zvolil ten nejlepsi scenar, co mohl: Potupne se necha postupne porazit a tim odhali bazinu, jednu po druhe. Pak uz zbyde jen zacistit. Ze volby nechava zfalsovat GP ve svuj prospech je take jasne: Az GP rukou Donika prohraje, ukaze se, ze v podstate vyhral, protoze to bylo jeho cilem. Pak se presune do Iranu, ktery necha obsadit Bidenovymi vojaky, coz bude dukaz proradnosti americkeho deep state. Nakonec si GP poda Cinu a az ta padne do rukou Iranu, prohraje GP vsechno, co mel a to bude jeho… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  bergpora
5. 11. 2020 7:17

Az GP rukou Donika prohraje, ukaze se, ze v podstate vyhral, protoze to bylo jeho cilem. Pak se presune do Iranu, ktery necha obsadit Bidenovymi vojaky, coz bude dukaz proradnosti americkeho deep state. Nakonec si GP poda Cinu a az ta padne do rukou Iranu, prohraje GP vsechno, co mel a to bude jeho genialni vitezstvi.

Větší nesmysl by jeden musel velmi dlouho hledat….

orinoko
Reply to  Patrik
5. 11. 2020 7:43

Progresivní sebekritika.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 11. 2020 12:15

„Západ strávil 20 let bojem proti terorismu. Po celém světě byly zabity stovky tisíc lidí.
Nyní Západ aktivně podporuje ty stejné teroristy, proti kterým bojoval v Afghánistánu, Iráku, Libyi a Pákistánu.
A já že jsem ten zlý muž?“
Bashar Al Assad, prezident Sýrie

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
5. 11. 2020 11:48

Noviny „Pravda“ ze 27. srpna 1979: Joe Bidet navštívil CCCP: Ermitáž, květiny na Piskarjovském hřbitově, Zimní palác, děkovní proslov… Těším se na další Russiagate :-)

https://www.instagram.com/p/CHMolDTBSq8/?utm_source=ig_embed

Som z toho Bideta volaky zmätený :-)))