Retro: Podtrženo sečteno

3. 4. 2011

Tak to máme jednou pan Drobil a 500 miliónů, kterým prý umetal cestu ze státního rozpočtu do kasičky ODS, jednou pan Dobeš a kamarádka, které dal vyplatil extra odměnu a napsal za ní seminární práci o sobě, jednou pan Bárta a šmírování politiků z ODS, které se spláchlo omluvou, jednou pan Janovský, jeho bratr a jeho zlatý důl  v IKEMu, jednou pan Vondra a výhodně předražená zakázka pro ProMoPro, a konečně jednou bájivý lhář pan Kalousek; drobné tunýlky, neefektivnosti a pijavce napojené na veřejné rozpočty, zejména zdravotnictví, snad ani nepočítám, ty jdou na účet podniku.

Podtrženo, sečteno… nic. Nula. Žádná vyvozená politická odpovědnost a odvolání skandály zdiskreditovaných ministrů (na první pohled by se mohlo zdát, že výše jmenování pánové jsou zástupci místní galerky, ale není tomu tak, jsou to ctihodní ministři vlády), žádné vyšetřování, žádné tresty, žádné demise, žádná sebereflexe pánů ministrů ústící v rezignaci, žádná reflexe mezi voliči ústící v totální propad volebních preferencí… prostě nic.

Jedinou výjimkou je pan Drobil, který odstoupil, asi že byl první. Pak vláda ovšem rychle pochopila, že kdyby měl odstoupit každý ministr podezřelý z korupce či neetického jednání, brzy by z vlády nezbylo vůbec nic, a tak byl pan Drobil také poslední. A teď by se navíc, zřejmě na důkaz toho, že nic špatného neudělal, měl do vlády vrátit (zde sice pořád ještě existuje naděje, že jde o nejapný aprílový žertík, ale vzhledem k tomu, jak si vláda představuje boj s korupcí, bych to viděl spíše na realitu).

Tato vláda totiž není jen tak obyčejná – je to vláda s velkým reformním posláním a musí být zachována za každou cenu, je totiž to nejvzácnější, co máme.

Jediný potrestaný tak nakonec bude příznačně pan Michálek, který na podezřelé čachry na Brobilově Ministerstvu životního prostředí upozornil, protože nepochopil, že kšefty se nekazí, a zákon omerty mu zřejmě také nic neříkal. Proto má teď na krku žalobu a superprávníka Sokola a výhled na velké problémy které čekají každého, kdo hloupě rozsvítí, když panstvo chce mít zhasnuto.

Ale nedělejme účet bez hostinského. Konečný účet vystaví vládě voliči. Ve světle výše řečeného by na něm bude co do mandátů měla být jedna velká nula, ale buďme realisté, jsme v Čechách, takže vláda nakonec svoji politiku obhájí a účet za ni zase zaplatíme všichni. Jsme přeci zodpovědní občané.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiL
LiL
6. 4. 2018 21:48

To co léta budoval systém politických stran,který byl propojen s cíleným tokem financí napojený na státní kasu, rozbil systém nový,který generuje potřebné prostředky z vlastních zdrojů. Problém je,že rozsah vlastnictví dosáhl neuvěřitelných rozměrů. Tato hra na monopoly na sebe nabalila zemědělství,výrobu potravin,vlastnictví půdy,lesů a těžbu dřeva, výrobu a prodej hnojiv, vývoj a výrobu léků, reprodukční medicínu, zpracování a výrobu plastů a jistě další obory na které jsem zapomněl. A to vše napojené na dotační programy. Takže platíme stále ze stejného.