Retro: Seminář škrcení

9.12. 2010

Občas sice někdo někoho uškrtí tak říkajíc manuálně (neboli „face to face“, jak říkávala legenda svého oboru pan Othello), ale chceme-li škrtit ve velkém (pánové Nývlt a Macháně prominou, ale mám na mysli opravdu ve velkém), pak se bez vhodného nástroje neobejdeme. V tomto směru se nejlépe osvědčuje státní rozpočet, jehož prostřednictvím můžeme škrtit hromadně, na dálku, a to dokonce i lidi, se kterými se nejenom osobně nesetkáme, ale o jejichž existence nemáme ani potuchy (kdo by se také o ty socky staral, že?).

Volbou vhodné metody – nejlépe se v tomto směru osvědčuje tzv. utahování opasků – pak lze navíc zajistit i to, že škrceni budou především lidé nevýkonní, hloupí a zbyteční, jako jsou zdravotní sestry, učitelé, knihovníci a chovanci ústavů pro duševně choré, zatímco morální, intelektuální a produktivní elita společnosti, jako jsou politici, bankéři, uhlobaroni a frekventanti liberálních institutů, zůstane nejenom nedotčena, ale vyjde z celého procesu ještě silnější a životaschopnější, čímž bude v duchu nejlepších eugenických zásad ozdravena celá společnost, která pak bude jiná, lepší (rozuměj: jen pro lepší lidi).

Půvab této vysoce efektivní metody tkví v její jednoduchosti: opasky si totiž mohou utáhnout pouze ti podvyživení, či maximálně hubení, protože ti dobře živení je přes své vypasené pupky vůbec nedopnou.

Pokud snad někdo ještě nepřišel škrcení na chuť (vzdělaní a inteligentní lidé jím však bývají většinou vyloženě nadšeni, tak si rozmyslete, jací chcete být vy), toho snad definitivně přesvědčí přínos škrcení k dodržování přírodních ekonomických zákonů, především těch základních stanovujících pod sankcí zpomalení růstu, že roste-li ekonomika pozitivně (prostě se daří), mají na tom profitovat především bohatí, roste-li ekonomika negativně (prostě se nedaří, neboli jde to do kytek), mají na do doplácet na to především chudí. (Akademická definice zní: privatizace zisků, socializace ztrát, ale tu vy umět nemusíte.)

To je o škrcení v kostce asi tak vše, v příští lekci nás čeká rdoušení a pak se již vrhneme na čtvrcení, pálení žhavým železem a zostřený výslech jakožto nezbytné předpoklady kursu pokročilých humanitních studií.

P.S. Kdo ještě nemáte vlastní opasek, abyste se mohli solidarizovat s vlastnickou elitou a zodpovědně si ho vlastenecky utáhnout, tomu za nepatrný obnos zcela neodpovídající jeho významu rád přenechám některý ze svých. Bohužel jsou sice všechny již po záruční době, ale zato mají extra dírku navíc umožňující extra vlastenecké utažení (certifikát dokládající, že se jedná díru značkovou, je samozřejmostí).

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
10. 12. 2017 8:16

Celá éra škrcení opasků sloužila a dodnes slouží k lepšímu ovládání české společnosti . Masa lidí životní úrovně Somálska se ovládá lépe, než bohatí lidé mající aktiva v podobě peněz či nemovitostí. Neziskovky, ovládající skrz peníze stát, vyjdou Soroše levněji. V podstatě je jedno, zda se snižuje životní úroveň snižováním mezd, nebo se použije jiný nástroj, jako znehodnocování České měny. A že cíl je jen jeden, ožebračit co nejširší masu lidí, je zjevné z afér,které později vypluly na povrch, jako např. nevýhodné smlouvy se státními institucemi či tunelování skrz IT technologie. Škrcení opasků devalvuje původní význam slova, což chápu jako… Číst vice »

peter.
10. 12. 2017 15:32

fajt napsal

https://www.hlavnespravy.sk/najpr-sokoval-schulz-potom-nas-premier-fico-pochvalil-viziu-o-spojenych-statoch-europskych/1235914

A spoľahlivo tak pochoval poslednú pseudosocialistickú stranu v okolí Slovenska.
Volil som ho,odkedy je v politike.Čas,peniaze,Macron,Merkelová a ožran Juncker ho zmenili na úbohého zapredanca a hajzlíka.“c´est la vie“.Peníze,peňáze a peneži
skurvili už nejeden charakter.

idiotronic
10. 12. 2017 15:59

Alena:
Zmínila jste Somálce, jsou k vidění na novém článku Nové republiky
Islamisté obsadili Malmö…

peter.
10. 12. 2017 16:29

peter. napsal
Čas,peniaze,Macron,Merkelová a ožran Juncker ho zmenili na úbohého zapredanca a hajzlíka.“c

comment image?w=800&h=539

Alena
Alena
10. 12. 2017 18:54

idiotronic napsal

Alena:
Zmínila jste Somálce, jsou k vidění na novém článku Nové republiky
Islamisté obsadili Malmö…

třeba se jim v budoucnu zalíbí Orlík