Retro: „Svinský skandál“

11. května 2009

Dnes již minulá vláda na svém posledním zasedání v pondělí 4. května schválila bez výběrového řízení odkup 12 milionů dávek vakcíny proti prasečí chřipce od americké farmaceutické firmy Baxter. Jenom za rezervaci těchto očkovacích látek pro potřeby ČR zaplatíme z peněz daňových poplatníků v příštích pěti letech 300 milionů korun.

Baxter je prý jediná farmaceutická firma, která je schopna tuto vakcínu vyrobit do tří měsíců. Měli bychom možná pochválit vládu, že myslí na blaho svých občanů, a chce být připravena na hrozící pandemii, kdybychom nevěděli, že právě firma Baxter je zapletena do skandálu, při němž v jejich podniku v rakouském městě Orth an der Donau vznikla smrtící směs současného chřipkového viru H3N2 a viru ptačí chřipky H5N1. Takto kontaminovanou látku poslali firmě Avir Green Hills Biotechnologie, která ji následně rozeslala do Česka, Slovinska a Německa. Na tento „omyl“ se přišlo poté, co výzkumné pracoviště v Bohumili u Kolína naočkovalo fretky. Všechna pokusná zvířata zemřela, což by se po nakažení lidskou chřipkou stát nemělo.

Na firmy Baxter a Avir jsou údajně podány v Rakousku žaloby. V ČR si však nikdo nestěžuje.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
17. 8. 2016 19:49

,,Bylo by sebevražedné to neodsouhlasit“ , říká v jednom z odkazů Petr Nečas.
Retro je správný nápad. Přinejhorším se musí do papírových médií.Televize dobře ví, proč skončila s pořadem ,,Vysílali jsme před 25 lety“.

racek
racek
17. 8. 2016 22:17

Zohle trestný nikdy nebude. Žádná vláda nechce zůstat chudá a nebudou si přece zabíjet slepičku, co jim nese zlatá vejce. O takových věcech se vyprávějí legendy. Třeba každý ministr dopravy dostává ročně 50 melounů, když bude vstřícný k sazbám mýta …a ministři zdravotnictví … a obrany … a …a …

hudryper
hudryper
18. 8. 2016 6:08

racek napsal Žádná vláda nechce zůstat chudá a nebudou si přece zabíjet slepičku, co jim nese zlatá vejce. Případ zabijácké vakcíny vyrobené a distribuované pro země střední Evropy se po intervenci Dr. Buergermeisterové z Rakouska stala názorným důkazem ,že všechny středoevropské vlády byly nejen na výplatních listinách nadnárodních kartelů,ale ,a to hlavně,v kádrové evidenci Rotschildy ovládané EU ! Reakcí rakouské vlády na trestní oznámení paní doktorky byly pouze šikana a když nepovolila,došlo k vážnému pokusu zbavit ji svéprávnosti. Nakonec se zločinci fy. Baxter vyhnuli nepříjemné publicitě tím,že dali pokyn,aby byla celá kauza utopena v čase (velmi obvyklý způsob řešení soudy… Číst vice »

fajt
18. 8. 2016 6:22

jít dneska na blind z ulice k nějakému zdejšímu felčarovi znamená si koledovat o pořádný průser, zdravotnický průmysl nabral velmi nebezpečného a likvidačního směru a zdejší sonder vláda tomu všemu dává naprosto volný průběh. ..

aram
aram
18. 8. 2016 6:57

hudryper,
zřejmě ne všechny středooevropské země nakoupily. Vzpomínám si, že tehdejší polská ministryně zdravotnictví (pozdější předsedkyně vlády 2014-15?) Ewa Kopacz nákup vakcín odmítla. Tady je zdůvodnění:
http://prasecichripka.blog.cz/0911/vystoupeni-polske-ministryne-zdravotnictvi
A snad mě pamět neklame, ale mám dojem, že v Polsku testovali vakcínu Baxter na lidech a sice za nějaký (asi ne moc velký) obolus nalákali bezdomovce a byla tam nějaká úmrtí. O tom tehdyrovněž psala paní Burgermeister na blogu Birdflu666. Popisovala tam i celou kauzu se svým pronásledováním.
Později se tam také vyjadřovala k Ebole.

@@
@@
18. 8. 2016 7:07

Tohle retro mi už úplně vypadlo z paměti a ani google se moc nevyznamenal. Vypadlo z něj hafo článků všelijakých alternativců o tom, jak chtějí ilumináti a bilderbergiáni prostřednictvím vakcín firmy Baxter vyhubit lidstvo, zejména to středoevropské. Po jejich přečtení mě jal úžas, že vůbec žijeme.
Jestli nás tenkrát nezachránila hrdinná Jane Bürgermeisterová, pak už nevím. Těch pár fretek, po jejichž skonu se přišlo na kontaminaci ověřovacích vzorků, to asi nebylo. Anebo jo?
Fakt, že spiklenecká firma, která má zločinné úmysly takového rozsahu, rozešle usvědčující materiál k otestování do mnoha různých nezávislých laboratoří, je pozoruhodný.

aram
aram
18. 8. 2016 7:42

@@@@ napsal Tohle retro mi už úplně vypadlo z paměti a ani google se moc nevyznamenal. Vypadlo z něj hafo článků všelijakých alternativců o tom, jak chtějí ilumináti a bilderbergiáni prostřednictvím vakcín firmy Baxter vyhubit lidstvo, zejména to středoevropské. Po jejich přečtení mě jal úžas, že vůbec žijeme. Jestli nás tenkrát nezachránila hrdinná Jane Bürgermeisterová, pak už nevím. Těch pár fretek, po jejichž skonu se přišlo na kontaminaci ověřovacích vzorků, to asi nebylo. Anebo jo? Fakt, že spiklenecká firma, která má zločinné úmysly takového rozsahu, rozešle usvědčující materiál k otestování do mnoha různých nezávislých laboratoří, je pozoruhodný. Idnes vám přujde… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 8. 2016 8:44
@@
@@
18. 8. 2016 9:35

aram napsal
Jde oto, že firma Baxter neposlolala nakažené testovací vzorky úmyslně, ale omylem a přišlo se na to pouze náhodou. V Česku!

Na většinu omylů se přijde náhodou.
Zajímalo by mě, co se tenkrát povídalo v diskusi na OM.
Vsadím se, že verze o úmyslu zredukovat lidstvo se tu vyskytla v množství větším než malém.
A co dnes? Co takhle očkování proti klíšťové encefalitidě?
Dáte přednost klíšťatům anebo vakcíně firmy Baxter?

aram
aram
18. 8. 2016 9:56

Co se mně týče jste na špatné adrese jak ohledně vakcíny proti klíšťové encefaliditě, tak i proti chřipce. Nevsázejte se, když si něčím nemůžte být jist. :-) Vám vůbec nevrtají hlavou současné informace o původu viru HIV, vám vůbec není divné, že aféra Ebola jak rychle vypukla, tak rychle zmkla?

Bety
Bety
18. 8. 2016 11:36

Farmaceutické společnosti jako všechny kapitalistické korporace kašlou na etiku – důležité je jen to, kolik jim to hodí. A vyvolávat v lidech strach z neznámých epidemií je jak vidět velmi výnosné. Všichni jsou mistry v tom, vnutit nám to, co vlastně nepotřebujeme. A že se někdy „chybička“ vloudí? V tom spěchu nás „zachránit“ je to přece pochopitelné a omlouvat se netřeba.

idiotronic
18. 8. 2016 12:51

Gatta napsal

Čeho si ti lidi nevšimnou…

http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=mafrofert.jpg

Čemu se pořád divíte? Zanedlouho půjdete volit a budete si vybírat také mezi různými kandidáty . A podle vaší volby se pak budou odvíjet dějiny…

hudryper
hudryper
18. 8. 2016 12:51

aram napsal ohle retro mi už úplně vypadlo z paměti a ani google se moc nevyznamenal. Vypadlo z něj hafo článků všelijakých alternativců o tom, jak chtějí ilumináti a bilderbergiáni prostřednictvím vakcín firmy Baxter vyhubit lidstvo, zejména to středoevropské Reakce na @@@@,i když částečně i na aram : Bullshity se z téhle aféry nevylže nikdo. Přitom vůbec není podstatné,že obhájci této „nahodilosti“ kontaminace vakcín proti chřipce obecné neznají systémy naprosto perfektně fungujících kontrol vakcín v průběhu výroby a zejména před jejich expedicí pro plošnou aplikaci.Skandál měl svoje klady. Zdá se,že metody šíření umělých infekcí se ukázaly mnohem méně efektivní,než to… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 8. 2016 13:22

idiotronic napsal
Čemu se pořád divíte? Zanedlouho půjdete volit a budete si vybírat také mezi různými kandidáty . A podle vaší volby se pak budou odvíjet dějiny…

:-)
A to mě docela děsí …

hudryper
hudryper
18. 8. 2016 13:59

aram napsal
zřejmě ne všechny středooevropské země nakoupily. Vzpomínám si, že tehdejší polská ministryně zdravotnictví (pozdější předsedkyně vlády 2014-15?) Ewa Kopacz nákup vakcín odmítla. Tady je zdůvodnění:
http://prasecichripka.blog.cz/0911/vystoupeni-polske-ministryne-zdravotnictvi

Trochu se mýlíte,Aram. Dotyčná vakcína,o které byla řeč měla být prevencí proti sezónní chřipce
a nikoliv proti tzv.prasečí chřipce puštěné do světa u příležitosti návštěvy us.prezidenta v Mexiku.
Tuto vakcínu,proti té prasečí,zřejmě Poláci nekoupili,ale Češi zřejmě také ne,protože vyšlo najevo,
že byla patentována půl roku předtím,než jí byl kontaminováno několik desítek lidí v Mexiku. V
našem případě byla vakcína sezonní chřipky kontaminovaná viry t.zv.ptačí chřipky,na kterou se
zejména v Asii spolehlivě umíralo.

aram
aram
18. 8. 2016 17:50

Trochu mě matete pane hudrypere. Článek pod kterým diskutujeme je o vakcíně proti prasečí chřipce. Odkaz v článku je na zprávu, že česká vláda bez výběrového řízení schválila nákup vakcímn proti prasečí chřipce. Můj odkaz ohledně Polska je o vakcínách proti prasečí chřipce. měla jsem tedy zato, že mluvíme o vakcínách proti prasečí chřipce. Co se týká dalšího mého vstupu o testování vzorků v Česku a následnému zjištění, že vzorky vakcín nejsou v pořádku, protože po aplikaci pochcípaly fretky neumím si představit, že by k testování byly poslány kontaminované vzorky úmyslně. To by se rovnalo sebevraždě firmy Baxter. Jednalo se… Číst vice »

aram
aram
18. 8. 2016 17:51

Jen ještě dotaz, jak se Vám podařilo v přecházejícím vstupu pod můj nick zkopírovat text @? :-)

hudryper
hudryper
18. 8. 2016 18:44

Vysvětlení je prosté. Citoval jsem z Vaší citace @ .

hudryper
hudryper
18. 8. 2016 18:48

aram napsal
http://zpravy.idnes.cz/vakciny-proti-praseci-chripce-doda-firma-ktera-poslala-nakazene-vzorky-133-/domaci.aspx?c=A090505_165450_domaci_adb

A ještě jednou. Přečtěte si prosím pozorně alespoň obsah odkazu. Praví se v něm,že firma,která poslala nakažené vzorky dodá i vakcínu proti prasečí chřipce. Nelze se divit,že si tohle už Dr.Vít,
tehdejší hlavní hygienik a později kriminální delikvent,nemohl dovolit a prasečí vakcíny odmítnul.

aram
aram
18. 8. 2016 19:10

„Případ zabijácké vakcíny vyrobené a distribuované pro země střední Evropy se po intervenci Dr. Buergermeisterové z Rakouska stala názorným důkazem ,že všechny středoevropské vlády byly….“ Promiňte, ale já jsem jen reagovala na Váš první vstup a Vy jste napsal, že se mýlím a hodil jste mně do jednoho pytle s tím, jehož text jste mi omylem přisoudil. Vysvětluji to, podle mého názoru dostatečně v příspěvku „Vy mně matete…“ Nebudu se k tomu vracet, protože to začíná být nepřehledné. Jen pro konečné resumé, jak říkají inteligenti – řeč z mé strany byla od samého počátku o vakcíně proti prasečí chřipce, jestli… Číst vice »

hudryper
hudryper
18. 8. 2016 19:21

I Vám hezký večer. Určitě si ho dokážete zabezpečit. Jen je třeba,abyste měla v debatě poslední slovo a nepřipustila si sebemenší omyl. Vaše překlady článků paní doktorky si nepamatuji,jejich
obsah však ano. V každém případě Vám za ně patří poděkování,což tímto činím. Dobrou noc.

@@
@@
18. 8. 2016 19:55

hudryper napsal
Zdá se,že metody šíření umělých infekcí se ukázaly mnohem méně efektivní,než to dokáží
vakciny vypouštěné letadly chemtrails či aplikované do potravin.

To je rozhodně potěšující konstatování, zejména vzhledem k faktu, že strašidelné pohádky o chemtrails a vakcínách aplikovaných do potravin nejsou nic jiného než právě pohádky.

Bety
Bety
18. 8. 2016 20:29

@ napsal
ohádky o chemtrails a vakcínách aplikovaných do potravin nejsou nic jiného než právě pohádky.

  

V této souvislosti by mě zajímalo, kam se poděla obloha plná hvězd? Buď nám je nějaká vyšší moc vypíná, nebo jsou schované za nějakým záhadným oparem, ačkoliv podle všech známek by měla být obloha jasná. Nevšimli jste si toho také??

peter.
18. 8. 2016 20:35

Bety napsal
Nevšimli jste si toho také??

Bety:
Nočná oblohe v auguste,je najkrajšia a je na nej vidieť najviac hviezd.Aj padajúcich.Pozerám sa a je taká.Je to pekné.

@@
@@
19. 8. 2016 4:30

Bety napsal
V této souvislosti by mě zajímalo, kam se poděla obloha plná hvězd? Buď nám je nějaká vyšší moc vypíná, nebo jsou schované za nějakým záhadným oparem, ačkoliv podle všech známek by měla být obloha jasná. Nevšimli jste si toho také??

Lidem žijícím mimo velké aglomerace hvězdy nikdo nevypíná.

Dolmen
Dolmen
20. 8. 2016 8:52

Prof. Flegr: O zkázu lidstva se nemusí ani tak intenzivně starat farmaceutické koncerny, příroda se postará sama.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/215411058091219/