Retro: Tendr na těžbu dřeva – válka oligarchických struktur v přímém přenosu

Vítězem miliardového tendu na lesnické práce je Babišova firma. O čem se šuškalo už dlouho, se prostě stalo.  Za Klausovy vlády v 90. letech se rozjely šílenosti, ze kterých se už  asi nikdy nevzpamatujeme. Oddělení lesního provozu od státního podniku Lesy České republiky, vznik lesního zákona, který sám o sobě by při fungování státu a vymahatelnosti právních předpisů souvisejících jako např. zákona o ochraně přírody a krajiny či tehdejšího správního řádu nebyl špatný, ale už tehdy minimálně někteří tvůrci zákonných norem a jejich uvaděči do života věděli, že všechno bude jinak.

Už tenkrát mimo jiné došlo k domluvě mezi spolužáky ze školy panem Olivou (dlouholetý bývalý generální ředitel LČR), panem Mičánkem a dalšími o vzniku zákona, nastavení podmínek výběrových řízení a vzniku oligarchických struktur jako firmy LESS a.s. a jejímu napojení na stát. Současný český masmediální cirkus bude ve varu –  jedna parta oligarchů kolem pánů Kalouska, Schwarzenberga a Bakaly se bude vzájemně napadat s druhou podobnou partou kolem Andreje Babiše. Ono se vlastně nic neobvyklého v intencích posledních 25 let nestalo. Jediná neobvyklá věc je v tom, že ten, který celou tu věc investuje, režíruje a nakonec ji bude i kasírovat, je člověk, který šel s kůží na trh jako ministr financí.

Ostatní vlastníci kapitálu a médií to vlastnictví realizovali přes anonymní akcie v dceřiných společnostech (Klaus, Kalousek), restituce (Havel, Schwarzenberg) a jako šedé eminence za politickou oponou (Bakala, Kellner, Tykač, Komárek, Kožený, Krejčíř). Babiš ostatním vypálil rybník, užije si pár let slávy. Měl od začátku „správné“ informace a využil je tak, jak mu to rozložená společnost dovolila. My mu nesmíme dovolit ty největší šílenosti, které se chystají v připravované smlouvě TTIP. V žádném případě nemá smysl jakkoliv oslovovat a podporovat jinou partu oligarchů u nás. Všichni spojili své osudy oligarchů s šílenostmi v té připravované smlouvě. Jistou výhodou může být jen to, že komunikace s protistranou může probíhat přímo, a ne přes poslíčky a bílé koně.

Celý národ bude muset napnout síly a spolupracovat mezi sebou, bez ohledu na některé názorové rozdíly. Co takhle založit hnutí NE? Patrně to není originální nápad, ale všechno ostatní dosud selhalo.

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
17. 12. 2021 22:41

Zdravím – bohužel v tomto tématu nemám příliš informaci, tedy kromě toho, že jde o velké peníze oligarchů jsem jaksi ne zcela pochopil „komu fandit“.
Přirozenost outsidera by mi radila – tomu slabšímu – s tím by se dalo aspoň mluvit.

Aleš
Aleš
Reply to  Gatta
18. 12. 2021 17:22

Putinovi!!!

Gatta
Gatta
Reply to  Aleš
18. 12. 2021 18:27

Tak, a teď už jsem z to zmaten ale úplně.

Aleš
Aleš
Reply to  Gatta
19. 12. 2021 11:50

Jednoduchá odpověď, jednoduché vysvětlení. U nás už není komu fandit.Co se týče lesnictví NEEXISTUJE ŽÁDNÉ ŘEŠENÍ V RÁMCI SYSTÉMU. Snahy vyjímečných altruistů změnit systém zespod želbohu selhávají. Pak už zbývá jen změna zeshora, která nejspíš vyplyne z velkých geopolitických změn současnosti.Moje veršovánka „Jiné šance tady není, než-li NATO opuštění“ se zdaleka netýká jen obrany a zahraniční politiky.

Gatta
Gatta
Reply to  Aleš
19. 12. 2021 16:19

No nevím, ono dřevo jsou peníze a v lese přece stromy rostou samy i sebe… a zadarmo.
Z kusých zpráv jen slýchám, že s lesnictvím (tedy s těžaři břeva) maji problémy na světě všude – i v Rusku.

Last edited 3 let před by Gatta
idiotronic
18. 12. 2021 15:53

Když se kolem Ostravy počalo s těžbou uhlí, bylo to zrovna tehdy, když byly Beskydy vytěžené (výroba železa z dřevného uhlí, na malbách Ernsta Wilhelma Knippela jsou holé kopce). Mezitím Beskydy obrostly. V Británii nikoli ( dřevo spotřebovali na výstavbu vojenského námořnictva,)Když dneska vyvezeme dříví do Británie, je to uhlíkově neutrální?