Retro: Tucet rad pro budoucí důchodce

14. listopadu 2008

 1. Nespoléhejte se na důchod od státu. Státní důchodový systém v současné podobě nejvíce připomíná letadlo před pádem.
 2. Nespoléhejte se na soukromé penzijní systémy. Většina penzijních fondů dnes totiž připomíná letadlo po těžké havárii.
 3. Nemyslete si, že vás zachrání peníze v jakékoliv podobě. Současná finanční krize je může kdykoliv proměnit ve smetí.
 4. Ani zlato nemusí být ta pravá volba. Nastupující hospodářská krize může způsobit, že jednoho dne zlato rádi vyměníte za běžné věci denní potřeby.
 5. Nemovitosti mohou být jistým způsobem zajištění, uvědomte si však, že jejich hodnota zpravidla závisí na tom, jak o ně budete pečovat, což pro vás může být v pokročilejším věku velmi obtížné. Pokud je poté vyměníte za peníze, platí bod č. 3.
 6. Nespoléhejte se na své děti. I pokud nějaké náhodou máte, uvědomte si, že jste nebyli zvyklí podporovat své rodiče, a proto děti nezmění své chování a nebudou ve stáří podporovat vás.
 7. Věnujte pozornost svému zdraví a tělesné kondici. Třikrát týdně sportující sedmdesátník mívá lepší tělesnou kondici než nesportující čtyřicátník.
 8. Připravte se na stálou ekonomickou aktivitu, netěšte se na období, kdy budete mít čas na své záliby a koníčky, ale věnujte se jim už dnes. Buďte připraveni na to, že budete pracovat, dokud vám to dovolí zdraví.
 9. Snažte se měnit včas zaměstnání tak, abyste v práci nepřepínali ubývající fyzické a psychické síly a naopak využili své bohaté životní zkušenosti.
 10. Věnujte čas svým přátelům a známým.
 11. Budujte a utužujte dobré vztahy v rodině.
 12. Modlete se, abyste jednou zemřeli zdraví.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
19. 11. 2015 12:43

v dnešní době nejlépe přežívá ( a dle všeho i přežije ) funkční smečka, která dodržuje hlavně ty pravidla, která ji stmelila – soliteři sebe lépe trénovaní, psychicky odolní a materiálně a servisně zajištění nemají dlouhodobě šanci ( ale svůj vymezený čas nepromrhají pouze zájmy jiných, tedy zbytečně ) – prostá rodina a ovčan mají nejmenší životnost, pokud je neudolá každodenní výrobní kanibalismus, tak ve vyšším věku pojdou na únavu materiálu, aniž by kdy vůbec žili ( smysl všeho je jim navždy odepřen ), tady se vztahy nepěstují, není to praktické a žádoucí a pro samotnou ovečku to nese zbytečné… Číst vice »

Gatta
Gatta
19. 11. 2015 15:40

Re fajt: Kde je podle Vás hranice mezi „smečkou“ a „rodinou“ ?

fajt
fajt
19. 11. 2015 19:02

Gatta napsal Re fajt:Kde je podle Vás hranice mezi „smečkou“ a „rodinou“ ? do lidské rodiny se prostě narodíte, do lidské smečky jste vybrán a nebo nastoupíte ( při splnění jistých kriterii, sympatií a prospěšnosti ) a nebo ji (spolu) vytvoříte, pokud jste alfa typ ( jak jsem psal, ve smečce jde hlavně o společné zájmy a cíle, bez ohledu na vnější situaci, nastavení, okolnosti a těžkosti) – samozřejmě se nevylučuje, že i z lidské rodiny se stane lidská smečka ( jak je dnes nejvíce patrno u některých majetných lidí ), ale zase ne všichni v rodině mohou být akceptovatelní… Číst vice »

fajt
fajt
19. 11. 2015 20:46

comment image?oh=ffd9c843b10ae26cca86f294c8f37e45&oe=56EF8556

tožtak
tožtak
19. 11. 2015 23:05

Fajt si dělá legraci. Ale konopí ušetří důchodcům nemalou částku za léky v lékárně.
Namátkou snižuje cukrovku o polovinu, snižuje vysoký tlak, léčí exemy, záněty a mast je pro bolavé či nemocné klouby je přímo k nezaplacení.
Takže další bod doporučuji – studium pěstování této zázračné rostliny, která úspěšně léčí už několik staletí neřkuli tísíceletí.

Gatta
Gatta
20. 11. 2015 8:07

Re fajt – velmi dobře popsáno – taky to tak vidím – rodina, nebo její část, může být základem smečky. Smečka by vlastně měkĺo být třeba i takové funkční „s.r.o.“.

Gatta
Gatta
20. 11. 2015 9:19

PS
Ono když se to vezme obecněji, tak taková „smečka“ není nic jiného než – klan, gang, kmen – nebo tlupa šimpanzů. Tedy prazáklad fungování primáta člověka a společenské uskupení v kterém lidstvo prožilo takřka celou svoji existenci.

A také i historicky už tradiční odpověď na krizi „vyspělé společnosti, která pro svoji složitost ztratila efektivnost a tedy i svoji životaschopnost“.

fajt
fajt
20. 11. 2015 11:28

Gatta napsal PS Ono když se to vezme obecněji, tak taková „smečka“není nic jiného než – klan, gang, kmen – nebo tlupa šimpanzů. Tedy prazáklad fungování primáta člověka a společenské uskupení v kterém lidstvo prožilo takřka celou svoji existenci. A také i historicky už tradiční odpověď na krizi„vyspělé společnosti, která pro svoji složitost ztratila efektivnost a tedy i svoji životaschopnost“. tak tohle bych viděl spíše jako širší společenské uskupení, ve kterém se smečka profiluje a snaží získat jistý existenční primát ( klidně i systémové zvýhodnění ) tedy lidská smečka se tady vyřazuje a ohraničuje a de facto v této oblasti… Číst vice »

Gatta
Gatta
20. 11. 2015 12:10

Ono to souvisí s tím, co jste napsal a současně se vracím k tématu článku.
Taková zdánlivě banální pravda, ke kterým občas nakonec dojdu:

„V životě člověka musí být splněny společně obě tyto dvě podmínky – aby ho život alespoň částečně „bavil“ a současně „aby byl stále někomu užitečný“.“

fajt
fajt
20. 11. 2015 12:39

Gatta napsal Ono to souvisí s tím, co jste napsal a současně se vracím k tématu článku. Taková zdánlivě banální pravda, ke kterým občas nakonec dojdu: „V životě člověka musí být splněny společně obě tyto dvě podmínky –aby ho život alespoň částečně „bavil“ a současně „aby byl stále někomu užitečný“.“ ano, to máte pravdu, motivace tady stále musí být ( energie pro život ). ..) víte, člověk bývá většinou unavený a utahaný ze složitých sociálních systémů, které nechávají obyčejného člověka v pozici prostého palivového materiálu, a čím déle fungují, tím se stávají bezohlednější a nefunkčnější, po odfiltrovaní všeho, léty a… Číst vice »

humbru
humbru
20. 11. 2015 16:06

Přidal bych ještě jeden bod: volte strany co prosazují eutanazii ať máte i smrt ve vlastích rukou.