Retro: Ústavní puč po česku

  1. září 2009

Tak nám odložili volby.

Ústavní soud usoudil, že způsob, jakým byly odhlasovány v parlamentu, by mohl nenávratně poškodit ústavní právo poslaneckého přeběhlíka Melčáka na korýtko. Ústavní soudci prý potřebují více času, aby posoudili oprávněnost tohoto Melčákova „základního lidského práva“. Rozhodnutí přijali titíž soudci, kteří se usnesli, že bezplatné zdravotnictví na základě veřejného zdravotního pojištění nevylučuje zavedení „regulačních poplatků“. Jsou to ti samí soudci, kteří odsouhlasili slepenec „reformních“ zákonů Topolánkovy vlády.

A tak nás v době největší poválečné ekonomické krize čeká období nestability, v němž se ještě lépe bude dařit všem zákulisním šíbrům. Astronomické deficity a zadlužení státu budou moci přes všechny proklamace v nově vzniklém chaosu dále akcelerovat.

Vše bude mít ještě jeden dopad. Nová aféra spolehlivě zakryje a zahladí všechny předchozí – od Toskánska přes podivnou inzultaci Topolánka až po Kalouskovu ochrannou ruku nad odsouzeným Šnáblem a Janouškovy švýcarské miliardy. Navíc poskytne další potřebný čas na to, aby voliči zapomněli na důsledky pravicové vlády a byli patřičně zpracováni naší mediální mašinerií.

Bylo by to směšné, kdyby to nebylo k pláči.

5
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
peter.IrenaSiofajt Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

comment image?oh=44633c4c55552cae42cd27ca3166f993&oe=58630299

Sio
Člen
Sio

Já bych řekl, že je to spíš k vzteku. Ale prý se nemám rozčilovat, škodí to zdraví.

peter.
Člen

Sio napsal

Já bych řekl, že je to spíš k vzteku. Ale prý se nemám rozčilovat, škodí to zdraví.

Toto vás asi tiež dobre naserie:
https://cont.ws/post/391229

Irena
Člen

peter. napsal
Toto vás asi tiež dobre naserie:
https://cont.ws/post/391229

No řekla bych, že je to satira na n-tou. Ještě by měl upřesnit ty hodnoty, ráda bych si poslechla ten výčet. Já nevím, Caligula hadr.

peter.
Člen

fajt napsal

comment image?oh=44633c4c55552cae42cd27ca3166f993&oe=58630299

Šťastný otec,ktorý takto vychoval syna.Dnes sa niečo také už nevidí a je to škoda.U nás na dedinách deti svojim rodičom ešte vykajú.V mestách je už takéto správanie sa detí k rodičom vzácne.Tento odkaz sem asi nepatrí.Ale myslím si,že je pre nás dôležitejší ako to,či bude prezidentom USA Trump, alebo Clintonová.Lebo to ovplyvniť nevieme.Výchovu svojich detí však áno.
http://www.lajkit.cz/osobni-rozvoj/item/148-syn-se-oddane-stara-o-sveho-stareho-otce-ktery-byl-v-restauraci-lidmi-souzen-pote-udelal-neco-uzasneho-a-dal-lekci-vsem-okolo