Spojenci nam zakazali připominat si Mnichov?

To su kura věci. Schvalně sem čekal cely vikend, jestli se aspoň na jakesik male, obskurni stanici, v jakemsik malem platku objevi zprava o vyroči Mnichovske dohody… nedočkal sem se…

Dne 29.9.1938 se na summitu Evropskeho společenstvi v Mnichově setkali veduci delegaci Německa, Francie, Britanyje a Italie. Bez učasti menšich zemi se dohodli na spravedlivych kvotach na odstraněni nespravedliveho vedeni hranice, kere dyskriminovalo německe občany, dočasně žijici v pohraniči…

…druha světova už byla v plne sile několik roku. Adolf byl před Stalingradem, Pařiž pod německu kontrolu, Londyn bombardovany, Rajnhard už pul roku po Wannsee na plny plyn likvidoval Židy v ramci konečneho řešeni… ale naši spojenci furt nebyli ochotni přiznat chybu, a chtěli ponechat Němcum uzemi, kere po tisic roku patřilo zemim Koruny česke.

Až po likvidaci tyrana uznali Britove dohodu za neplatnu, stalo se tak 5. srpna 1942. Dne 29. zaři 1942 zrobili to same Francuzi. A 26. zaři 1944 Taljani.

Spojenecky podpis teto zkurvene dohody nas stal desitky tisic našich nejlepšich lidi.

Po 78 letech se nenašly jedine noviny, jedina televiza a jedine radyjo kere by toto svinstvo připomenuly… (kromě kratkeho rozhovoru v Radiožurnalu ve čtvrtek v 17:10 a textu v Rudem Pravu na straně 17).

Multykulturni marxistycke elity, kere ovladly medyjalni sferu, se pravděpodobně vratily k normalizačni autocenzuře.

Anebo jim „spojenci“ zakazali mluvit…

Poznamka pro hlupe a mlade: Putin se podpisu Mnichovske dohody neučastnil.

PS: „Stejně brutálně, jako byli Češi vyhnáni ze sudetského pohraničí, byli vyhnáni i z pohraničního Slezska, a to Poláky, kteří se na chvíli stali velkými spojenci Hitlera a dostali za to darem území od Těšína po Petřvald…

Otec pracoval na závodě Pokrok jako důlní měřič. On i jeho sedm bratrů byli horliví sokolové (starosta, náčelník). Má matka pocházela z polské rodiny, ale měla české školy a vždy se považovala za Češku. Já jsem chodila do obecné školy v Petřvaldě, byla to krásná nová česká Masarykova škola. Pak jsem studovala v Orlové až do záboru.

Na podzim 1938 obsadilo toto území polské vojsko. Naše škola v Orlové byla ihned zavřena a na dveřích byla cedule »Žáci české národnosti nemají přístup«. Otec dostal rozkaz předat své měřičské oddělení a do tří dnů opustit území. Pak přišla propustka »bez povrutu«, jen pro výstup. Zůstat jsme nesměli, třídenní lhůta byla neodvolatelná, na »Postyrunku« se úřadovalo často i býkovcem.

Stěhovali se skoro všichni naši sousedé, zaměstnanci Báňské a hutní. Nebyla auta k vystěhování, a některé vozy zase nepustili vojáci přes hranice, a tak na poli ležely v dešti haldy nábytku.Nezapomenu, jak polští vojáci poštvali psy na rodinu s dětmi, když neuposlechla nějaké jejich rozkazy…

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mm
mm
4. 10. 2016 18:36

http://dfens-cz.com/k-vyroci-mnichova/ velmi sporný článek, ale přeci jen článek

peter.
4. 10. 2016 18:43

mm napsal

http://dfens-cz.com/k-vyroci-mnichova/ velmi sporný článek, ale přeci jen článek

Odkaz na ten článok tu bol už v sobotu.V čom je podľa vás sporný?

Sio
Sio
4. 10. 2016 19:33

peter. napsal
Odkaz na ten článok tu bol už v sobotu.V čom je podľa vás sporný?

Měli jsme se bránit. I pokud by náhodou Hitler Prahu dobyl, bylo by to Pyrrhovo vítězství. Ztráty by byly takové, že by asi neudržel moc ani moč.

peter.
4. 10. 2016 20:07

Sio napsal
Měli jsme se bránit. I pokud by náhodou Hitler Prahu dobyl, bylo by to Pyrrhovo vítězství. Ztráty by byly takové, že by asi neudržel moc ani moč.

Sio.Ďakujem!O toto mi išlo v tej diskusii.Keby sme sa bránili,určite by aj mocnosti zaujali iný postoj.Celý svet by bol na našej strane.
http://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=351875

hudryper
hudryper
4. 10. 2016 21:38

peter. napsal
Celý svet by bol na našej strane.

kromě vlády jejího veličenstva GB a vlády USA a zbabělců ve Francii a Poláků za Olzou a zejména
kromě Jugoslávců, skoro celá tehdejší Evropa v čele s Německem, Itálií a Maďarskem.
Pánové, jestli mohu radit ,nevydávejte se zemanovskou cestou,totiž dělat ze sebe prognostika k událostem,které nejenže se nestaly ,ale ani v 38. stát nemohly. Nikoli,osud ČSR nikoho z velkých
hráčů nezajímal a obranou blížící se sebevraždě bychom 20 let připravované IIWW nezabránili.

fajt
5. 10. 2016 6:24

Irena napsal

http://voicesevas.ru/news/26298-pens-prizval-razvernut-raketnyy-schit-protiv-rossii-v-polshe-i-chehii.html

americký předvolební plevel, to ale neznamená, že v případě zvolení přebarveného patkaře by americká korporace nešla sofort do třetí světové. ..)

fajt
5. 10. 2016 6:31

https://topwar.ru/101637-tramp-i-ego-komanda-rossiya-ne-uvazhaet-vlasti-ssha-ee-nado-ostanovit.html – před volbami v kapitalistické korporaci je dovoleno vše. ..)

fajt
5. 10. 2016 6:37

http://www.newsinfo.ru/articles/2016-10-04/httpwwwpravdaruworld041020161314823nuclear0/780087/ – mohl počkat až si v americké korporaci vyberou diktátora pro ovce v americe a v koloniích, ale evidentně nechtěl, takže může být taky rozhodnuto. ..)

Dolmen
Dolmen
5. 10. 2016 7:23

peter. napsal Keby sme sa bránili,určite by aj mocnosti zaujali iný postoj.Celý svet by bol na našej strane. Pán Peter, nebuďte naivní! Byl snad celý svět na straně Jugoslávie, později na straně Srbska, byl celý svět na straně Lybie, na straně Sýrie? A je tu celá řada dalších a dalších příkladů, před válkou to např. bylo Španělsko nebo Habeš. Svět většinou není na straně těch, kteří se brání agresi, svět je obvykle na straně silnějšího. Tím samozřejmě nemám na mysli sympatie menšiny obyčejných lidí, kteří nezmůžou vůbec nic, krom těch sympatií. Jenomže sympatiemi se války nevyhrávají. Před jakým stál Beneš… Číst vice »

peter.
5. 10. 2016 8:04

Dolmen napsal
nebuďte naivní

Nie som naivný!
Len som presvedčený,že je psou povinnosťou brániť sa agresii všetkými prostriedkami,aj za cenu svojho života.
Ako napísal náš básnik Samo Chalupka : „….a voľ nebyť, ako byť otrokom!“
Ale rešpektujem,že vy to vidíte inak.

Admirál
Admirál
5. 10. 2016 8:53

hudryper napsal kromě vlády jejího veličenstva GB a vlády USA a zbabělců ve Francii a Poláků za Olzou a zejména kromě Jugoslávců, skoro celá tehdejší Evropa v čele s Německem, Itálií a Maďarskem. Pánové, jestli mohu radit ,nevydávejte se zemanovskou cestou,totiž dělat ze sebe prognostika k událostem,které nejenže se nestaly ,ale ani v 38. stát nemohly. Nikoli,osud ČSR nikoho z velkých hráčů nezajímal a obranou blížící se sebevraždě bychom 20 let připravované IIWW nezabránili. Souhlas, alespoň podle toho, co jsem naposlouchal a načetl, jsme v tom byli sami. Ti, z jejichž vůle po I.WW ČR vznikla a jejichž politiku celou… Číst vice »

fajt
5. 10. 2016 9:07

v 1918 stvořeni jako sanitární projekt, v 1938 zrazeni za další světovou válku, v 1989 rozjebání barevným převratem jako zbyteční pro kapitalistickou sebranku. ..)

peter.
5. 10. 2016 9:10

Dolmen napsal
Byl snad celý svět na straně Jugoslávie, později na straně Srbska,

Podľa mňa bol.Proti nej boli len tí,čo tú vojnu vyvolali.Obecne sa nazývajú „finančné a svetové elity“.Srbsko,keď ho začali USA a NATO bombardovať,bojovalo svoj beznádejný boj.Jeho armáda zostrelila aj americké „neviditeľné“lietadlo.Srbi sa sami označili nápisom „target“ a stáli na mostoch a pri predpokladaných cieľoch bombardovania.Nesklonili hlavu.
http://www.noveslovo.sk/c/25923/Vojna_sa_skoncila_mier_sa_nezacal

Dolmen
Dolmen
5. 10. 2016 9:52

peter. napsal Srbi sa sami označili nápisom „target“ a stáli na mostoch a pri predpokladaných cieľoch bombardovania.Nesklonili hlavu. Ano, ale to už byl rok 1999, kdy by vymazání jednoho evropského národa z mapy světa jen tak lehce neprošlo…a nakonec to ani nebylo cílem agresora. V roce 1938 byla situace trochu jiná, tehdy se volalo po totálních řešeních. Namalované terče a nápisy targit by naše agresívní sousedy asi neodradily, spíše by se s o to větší radostí do těchto terčů strefovali. Ještě k tomu Srbsku. Naprosto sdílím pocity Admirála, i já se budu do smrti stydět za uznání Kosova. Bohužel se… Číst vice »

hudryper
hudryper
5. 10. 2016 9:57

fajt napsal v 1918 stvořeni jako sanitární projekt, v 1938 zrazeni za další světovou válku, v 1989 rozjebání barevným převratem jako zbyteční pro kapitalistickou sebranku. ..) Dovolím si doplnit. Protože už základní kameny Versaillské smlouvy zajišťovaly pokračování světové války po dvacetileté přestávce, až masy zapomenou na ta jatka 1914-1918, podporovali váleční režiséři balkanizaci střední Evropy. Tyto drobné státy totiž nepředstavovaly překážku při směrování Hitlerovy expanze na východ,naopak v případě ČSR šlo o velice žádoucí válečnou kapacitu. Tomu všemu odpovídala i národnostní politika za první republiky,kdy bylo lidem namlouváno,že existuje jakýsi československý národ s československou církví ,i když ekonomické „elity“ pro… Číst vice »

Sio
Sio
5. 10. 2016 10:06

hudryper napsal
kromě vlády jejího veličenstva GB a vlády USA a zbabělců ve Francii a Poláků za Olzou a zejména
kromě Jugoslávců, skoro celá tehdejší Evropa v čele s Německem, Itálií a Maďarskem.
Pánové, jestli mohu radit ,nevydávejte se zemanovskou cestou,totiž dělat ze sebe prognostika k událostem,které nejenže se nestaly ,ale ani v 38. stát nemohly. Nikoli,osud ČSR nikoho z velkých
hráčů nezajímal a obranou blížící se sebevraždě bychom 20 let připravované IIWW nezabránili.

Ovšem teď právě jsi se dopustil prognózy ty.

Sio
Sio
5. 10. 2016 10:10

Admirál napsal Souhlas, alespoň podle toho, co jsem naposlouchal a načetl, jsme v tom byli sami. Ti, z jejichž vůle po I.WW ČR vznikla a jejichž politiku celou dobu dělala, nás odkopli, jako obehraný míč. Byly vytýčeny nové cíle, jejichž naplnění jsme překáželi. Nimrat se v tom, kdyby a coby, nemá smysl. Nechtěl bych být v kůži těch, co tenkrát za nás rozhodovali. Rozhodli, jak rozhodli a pro rozhodnutí měli pádné argumenty. Zároveň ale mnichovská kapitulace znamenala přiznání neúspěchu naší politiky po roce 1918. Spíš než nimrání by bylo dobré vzít si poučení. Neřekl bych, že se tak stalo. Jugoslávcům,… Číst vice »

Admirál
Admirál
5. 10. 2016 10:45

Sio napsal
Jenže v té době, kdy se rozhodovalo o Jugoslávií jsme už dávno byli kolonií západu a myslím i členy NATO. Rozhodování už nebylo na nás.

To, že jsme dopustili kolonizaci, z nás odpovědnost a hanbu nesnímá.

Dolmen
Dolmen
5. 10. 2016 11:28

Sio napsal
Jenže v té době, kdy se rozhodovalo o Jugoslávií jsme už dávno byli kolonií západu a myslím i členy NATO. Rozhodování už nebylo na nás.

Slováci, ale např. i Španělé byli členy NATO a Kosovo neuznali. Na nás však, přes zhovadilé kníže, hanba ulpěla.

hudryper
hudryper
5. 10. 2016 11:40

Sio napsal Jenže v té době, kdy se rozhodovalo o Jugoslávií jsme už dávno byli kolonií západu a myslím i členy NATO. Rozhodování už nebylo na nás. Když řešila Zemanova vláda samozřejmý povel k formálnímu souhlasu s lety us.bombardérů, byla pár dní stará smlouva,v které vláda ČR potvrdila vstup republiky do NATO. Na jedné diskusi s tehdejším ministrem zahraničí Kavanem jsem si dovolil položit otázku,jak se srovnává jeho dnešní postoj k Nato a k Srbsku s tím,že přece zvedl ruku pro podíl ČR na bombardování obyvatel Srbska. Pravil (a já mu nevěřil),že se za to stydí dodnes. Tehdy ,jakož i… Číst vice »

peter.
5. 10. 2016 12:19

hudryper napsal se našli hrdinové,kteří skutečně bojovali s Němci Mnoho bolo takých,ktorí sa nespreneverili svojej vojenskej prísahe a zachránili tak nie len svoju česť,ale aj česť našich národov.Bojovali a horeli v lietadlách,zomierali v boji, nebolo ich málo.A dnes sa pamiatka na nich mení na frašku,z osloboditeľov sa stávajú okupanti a pohrobkovia vtedajších gardistov a tých,ktorí organizovali obriu demonštráciu,kde skladali sľub vernosť Ríši sa zase predrali k moci.Aj herci Národného divadla sa na tom“Sľube vernosti“ výrazným spôsobom podieľali.U nás sa zase dostali k moci gardisti, ktorí sa zo dňa na deň stali komunistami.Stačilo,aby im nejaký skutočný partizán podpísal prehlásenie,že sa zúčastnil… Číst vice »

Irena
5. 10. 2016 12:27

Sio napsal
Jenže v té době, kdy se rozhodovalo o Jugoslávií jsme už dávno byli kolonií západu a myslím i členy NATO. Rozhodování už nebylo na nás.

12. března roku 1999 se ČR stala oficiálním členem NATO a od té doby je plně zapojena do všech činností i misí Aliance.

Hlavní součástí operace NATO bylo bombardování Spolkové republiky Jugoslávie, zahájené 24. března 1999.

Sio
Sio
5. 10. 2016 12:44

Admirál napsal
To, že jsme dopustili kolonizaci, z nás odpovědnost a hanbu nesnímá.

Samozřejmě, jde o selhání našich elit, jako už mnohokrát.

peter.
5. 10. 2016 12:45

Irena napsal
Spolkové republiky Jugoslávie, zahájené 24. března 1999.

Spolková republika Juhoslávia – Srbsko s Vojvodinou a Kosovom + Čierna Hora.
Od r.2003 Zväz republík Srbsko a Čierna Hora.

Irena
5. 10. 2016 12:49

https://ria.ru/syria/20161005/1478521280.html
Washington Post: США изучают возможности удара по силам Асада в Сирии

Sio
Sio
5. 10. 2016 12:57

hudryper napsal Když řešila Zemanova vláda samozřejmý povel k formálnímu souhlasu s lety us.bombardérů, byla pár dní stará smlouva,v které vláda ČR potvrdila vstup republiky do NATO. Na jedné diskusi s tehdejším ministrem zahraničí Kavanem jsem si dovolil položit otázku,jak se srovnává jeho dnešní postoj k Nato a k Srbsku s tím,že přece zvedl ruku pro podíl ČR na bombardování obyvatel Srbska. Pravil (a já mu nevěřil),že se za to stydí dodnes. Tehdy ,jakož i mnohdy dříve,bylo rozhodování na nás,resp. na zvolených zastupitelech národní vůle. Svalování viny za vlastní zbabělost je typickou reakcí při vzpomínkách na všechny ty klíčové události,kdy… Číst vice »

Sio
Sio
5. 10. 2016 13:02

Irena napsal

https://ria.ru/syria/20161005/1478521280.html
Washington Post: США изучают возможности удара по силам Асада в Сирии

No, pokud přitom narazí na Rusy, nebude to jen beztrestné bombardování armád se zaostalou technikou. To by mohlo ušáky hodně zabolet.

Sio
Sio
5. 10. 2016 13:23

peter. napsal
Podľa mňa bol.Proti nej boli len tí,čo tú vojnu vyvolali.Obecne sa nazývajú „finančné a svetové elity“.Srbsko,keď ho začali USA a NATO bombardovať,bojovalo svoj beznádejný boj.Jeho armáda zostrelila aj americké „neviditeľné“lietadlo.Srbi sa sami označili nápisom „target“ a stáli na mostoch a pri predpokladaných cieľoch bombardovania.Nesklonili hlavu.
http://www.noveslovo.sk/c/25923/Vojna_sa_skoncila_mier_sa_nezacal

Prorocký článek.

fajt
5. 10. 2016 13:35

Admirál napsal
To, že jsme dopustili kolonizaci, z nás odpovědnost a hanbu nesnímá.

přesně. ..)

fajt
5. 10. 2016 13:37

jak říká jedno staré římské přísloví – špatný mír je hanebnější a zhoubnější než zuřivá válka. ..)

hudryper
hudryper
5. 10. 2016 13:52

Sio napsal
Irena napsal
https://ria.ru/syria/20161005/1478521280.html
Washington Post: США изучают возможности удара по силам Асада в Сирии

No, pokud přitom narazí na Rusy, nebude to jen beztrestné bombardování armád se zaostalou technikou. To by mohlo ušáky hodně zabolet.

Naštěstí jsou v Pentagonu ještě i jiní důstojníci,nežli je Carter.
http://www.hlavnespravy.sk/vrchny-americky-general-varuje-ze-clintonovej-zahranicna-politika-moze-viest-k-medzinarodnemu-konfliktu-s-ruskom/840731

peter.
5. 10. 2016 14:07

V máji 2016 rozhodol 40.kongres UEFA v Budapešti,že Kosovo sa stáva riadnym členom tejto futbalovej organizácie.Rozhodlo o tom hlasovanie delegátov,ktoré skončilo v pomere 28:24 v prospech prijatia Kosova.Proti boli okrem delegátov Slovenska aj delegácie Španielska,Rumunska Grécka a Cypru.

peter.
5. 10. 2016 14:08

peter. napsal

V máji 2016 rozhodol 40.kongres UEFA v Budapešti,že Kosovo sa stáva riadnym členom tejto futbalovej organizácie.Rozhodlo o tom hlasovanie delegátov,ktoré skončilo v pomere 28:24 v prospech prijatia Kosova.Proti boli okrem delegátov Slovenska aj delegácie Španielska,Rumunska Grécka a Cypru.

http://hnonline.sk/sport/656659-kosovo-sa-kontroverzne-stalo-clenom-uefa-my-s-nim-hrat-nebudeme-odkazuje-kovacik
http://aktualne.atlas.sk/sport/futbal/uefa-prijala-kosovo-slovaci-hlasovali-proti.html

Sio
Sio
5. 10. 2016 14:18

hudryper napsal
Naštěstí jsou v Pentagonu ještě i jiní důstojníci,nežli je Carter.
http://www.hlavnespravy.sk/vrchny-americky-general-varuje-ze-clintonovej-zahranicna-politika-moze-viest-k-medzinarodnemu-konfliktu-s-ruskom/840731

Zjevně člověk, kterému nechybí smysl pro adekvátnost.

Martin (už bez taky m)
5. 10. 2016 17:03

Své k Mnichovu jsem napsal v diskusi k minulému článku o Návratu studené války http://outsidermedia.cz/p-c-roberts-vratte-nam-studenou-valku/?show=comments Obávám se, že i když rozhodnutí prezidenta Beneše a vlády poškodilo hodně jak národ tak jeho skutečné elity, nic jiného udělat nemohl, nechtěl li národ vystavit riziku vyhlazení. Všem doporučuji Viléma Bufku a jeho „Bombardér T- 2990 se odmlčel“ který výrazně překonává všechny knihy na toto téma napsané například F.Fajtlem. Vlastníme v rodině vydání z r. 1968. Měl jsem možnost promluvit s potomkem jednoho z letců, který o Fajtlovi až tak kladně zase nemluvil. Je to ovšem pravičák a dlouhodobě žil v Chile… Všem bych… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
5. 10. 2016 17:17

Obávám se že řada nespravedlivých útoků na osobu prezidenta E.Beneše je podobnou taktikou jak rozbíjet národní hrdost a cítění, jakou uplatňuje současný „Západ“ vůči Rusku. Nesouhlasím! Podle mne se Eduard Beneš rozhodl v době MNICHOVSKÉ ZRADY zcela správně a byl jedním z lidí, kteří ZABRÁNILI VYHLAZENÍ našeho národa (našich národů). Dodatek k románu V.Kubce …oceňovali v SSSR… Jugoslávie byla jako do té doby rozumné soužití Slovanů a jiných národů dle Dullesovy doktríny neakceptovatelná „Západem“ jak „zmenšenina SSSR“ a „musela bát zničena“. Přelet bombardérů jsme právě s odkazem na hl. články NATO měli ODMÍTNOUT. Neseme tak díky nesprávnému rozhodnutí elit (byť… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
5. 10. 2016 17:37

Ke snaze našich merdiálních slouhů „zapomenout na Mnichovů lze jen konstatovat, že se nelze divit… Málokterý „mezinárodní akt“ byl v minulosti aktem takové podlosti, přetvářky, falše a hanby jako tato „Dohoda“…pohřbívající skutečnou M. a V. Dohodu… I to kdo nám chtěl tehdy skutečně přes chování „Západních mocností“ (zbabělých, zkorumpovaných a slabošských koloniálních tyranií rozhodnutých si stj co stůj udržet své koloniální panství a nasměrovat Hitlerovské Německo ve svůj prospěch na Východ na SSSR) skutečně pomoci je příznačné (Jugoslávie, Rumunsko, SSSR)… Prfo současné obludné lháře a chamtivé mocipány a jejich merdia je zcela nepřípustné, aby si národ připomínal DNY ZRADY a… Číst vice »

hudryper
hudryper
5. 10. 2016 17:46

Bravo Martine. Souhlasím bez výhrad.

Martin (už bez taky m)
5. 10. 2016 17:54

Anexe Rakouska a postoj Beckovského Polska (de facto polofašistického státu té doby) již dále neumožňovala úspěšnou obranu tehdejší ČSR, jterá byla svým protáhlým tvarem mnohem výhodnějším územím pro útok (oběma směry), nežli pro obranu. Zde naopak byly možnosti zásadně zhoršené. Srovnávání se Švýcarskem je neadekvátní, neb to je soustavou vysokohorských hřebenů a rel. dobře izolovatelných údolí, kde ani letectva té doby nemohla plně působit (drsné klima, mlhy, námrazy, složitá orientace, etc.). Dtto snadná narušitelnost dopravních spojů. Navíc význam Švýcarska byl z hlediska produkční ekonomiky, resp. průmyslu zcela jinde (průmysl ČSR byl vojensky nesrovnatelně vyspělejší a využitelnější, obyvatelstvo dostatečně vzdělané a… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
5. 10. 2016 18:00

hudryper napsal

Bravo Martine. Souhlasím bez výhrad.

Tohle podepisuji i já.

Martin (už bez taky m)
5. 10. 2016 18:11

Češi a Moravané minimálně jsou také „nemigračními“, dlouhodobě usedlými národy. Lze očekávat, že „coventrizace“ Prahy, Olomouce a cílené vypálení Ostravských hutí a šachet by mělo značně psychologicky devastační dopady na morálku obyvatel… Nechci tehdejšímu obyvatelstvu ČSR křivdit, ale ono usilovalo o co nejlepší ŽIVOT ne o VÁLKU A SMRT… Možná dost naivně si plánovalo ale také s plným nasazením budovalo SVOU republiku po staletích porobení a silných omezení i v dokonávající c.k. monarchii… Tak jako každý dům není jen majetkem konkrétní rodiny, jednotlivce/ců, je i součástí celé vsi, města. Tak také ČSR přes zjevnou snahu o až pedantskou dokonalost poněkud… Číst vice »

jogín
jogín
5. 10. 2016 20:18

Martine, souhlasím. Četl jsem nejen Benešovy paměti a Masaříkovu knihu. Celá Evropa se podělala před Hitlerem a zůstali jsme úplně sami. V konfliktu by sice pozůstalí získali sebevědomí, ale zbyla by nás polovina a kdoví jestli.

Honza999
Honza999
5. 10. 2016 21:10

jogin

Žádná Evropa se před Hitlerem nepodělala. Hitler byl jejich vypiplané dítko, jejich nástroj proti SSSR – a mnichovská záležitost byla jen umetáním cestičky na východ. Jenže děťátko se neřídilo přesně podle plánu loutkovodičů, to je celé….

Admirál
Admirál
6. 10. 2016 6:50

Mnichov i pozdější a dnešní události navozují otázku, zda rozbití Rakakouska – Uherska bylo správné a nezbytné. Samozřejmě by to mohlo vést k planému filozofování, jelikož je těžké namodelovat, jak by to dopadlo, kdyby se tak nestalo. Jisté je, že díky tomu jsme a i ostatní státy emelingen RU na milost a nemilost mocnostem, které si nás předávají, prodávají, jak se zrovna hodí. Francie, Německo, SSSR, Německo USA. To by při existenci RU nebylo, RU mělo na samostatnou politiku. Dnes se ukazuje, že státy bývalého RU mají díky své poloze a minulosti mnoho společných zájmů a platí pro ně mnoho… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
6. 10. 2016 7:44

re Admirál: i samostatné státy mohou velice dobře spolupracovat. Řekl bych, že nejen státy a území bývalého RU jsou k tomu „odsouzeny“… Ano, není to zlá myšlenka. Aby ale aby to „uvařené“ bylo výživné, chutné a k něčemu, musí být lidé připraveni dát něco solidního do „společného kotlíku“, a měli/y by „držet vařečku i kořenku“ rukou společnou a nerozdílnou…. A tedy i ty státy – země musí být nejprve zase alespoň trochu „jejich“… Nezbývá, nežli v těchto státech zburcovat nová „národní obrození“, tvořivost a hrdost na dostatek vlastních nápadů a pilné práce KU SPOLEČNÉMU PROSPĚCHU. Ba co více: kdyby se… Číst vice »