Retro: Už ani to zlato není co bejvávalo

25. ledna 2010
falesny-zlatoV poslední době už se jsme byli svědky toho, že se mnoho na první pohled neuvěřitelných zpráv ukázalo býti skutečností. Proto publikujeme informaci ohledně falešných amerických zlatých rezerv. Dopředu připouštím, že je to možná celé až příliš konspirační, ale pokud náhodou ne, tak…

Mainstreamová média dokázala potlačit zjištění z října 2009, o němž se ale členové kasty „velkých peněz“ baví zcela otevřeně. Týkalo se zlata v americkém Fort Knox – miliony zlatých cihel, které tam jsou uloženy a představují bohatství amerického státu, jsou prý falešné.

V říjnu 2009 Číňané dostali zásilku amerických zlatých cihel coby součást splátky amerického dluhu. Většina zlata určeného k těmto obchodům je uložena pod dohledem speciální organizace v Londýně zvané London Bullion Market Association (LBMA). Jakmile zásilka dorazila, čínská vláda nechala provést kontrolu čistoty a hmotnosti zlatých cihel. V jeho rámci se běžně do cihly vyvrtají čtyři malé sondy, které jsou pak analyzovány. Výsledkem analýzy ale bylo zjištění, že jsou cihly falešné – byly z wolframu a zlatem byly jen potažené. Cihly přitom ale nesly sériová čísla, podle nichž pocházely z USA a roky byly skladovány ve Fort Knoxu. V zásilce bylo 5600 až 5700 cihel, každá o váze 400 uncí.

Číňané zahájili šetření a zjistili, že zhruba před 15 lety — během vlády Billa Clintona, kdy americké finance spravovali Alan Greenspan, Robert Rubin a Lawrence Summers (ten nyní radí Baracku Obamovi) – bylo vyrobeno asi 1,3 až 1,5 milionu čtyřsetuncových wolframových výlisků, 640 tisíc z nich pak bylo potaženo zlatem a odesláno do státní pokladnice ve Fort Knoxu, kde by měly být dodnes. Podle Číňanů byly další cihly rovněž potaženy zlatem a prodány na mezinárodním trhu, který je tak zřejmě zahlcen falešným zlatem v hodnotě asi 600 miliard dolarů.

Obskurní článek, který se objevil v New York Post v únoru 2004, tak najednou začíná dávat smysl. Pojednával o razii na Newyorské obchodní burze NYMEX, kde úřad státního návladního hledal záznamy o sériových číslech zlatých cihel. Po razii si viceprezident burzy Stuart Smith vzal „úřední volno“ a zmizel.

Smysl začíná dávat i podivná zpráva z dubna 2004, v níž agentura Reuter´s oznámila, že se londýnská pobočka banky Rotschild and Sons stahuje z obchodu s komoditami, včetně zlata…

Senátor Ron Paul vyzval Federální úřad rezerv k větší transparentnosti a předložení svých záznamů, byl však opakovaně odmítnut…

Celý text (a tím i podklad pro další veselé spiklenecké úvahy) třeba z Pakistan Daily je zde.

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
28. 1. 2017 13:04

Tak nevím. Není wolfram dražší než zlato?

Dana
Dana
29. 1. 2017 2:19

Ajaj, uz ani ta Spencer neni to, co bejvavalo.. Je z ni konspiratorka..Roztomile. Spekulace o americkem zlate uz jsou zde 50 let, vzdy se „neco“ objevi, pac starost a zavist sveta nad americkym bohatstvim je nekonecna. Jiste by nebyl nikdo tak padly na hlavu a vyvazel cihly naplnene wolframem. Vybral by takove, ktere jsou ciste 24 karatove. To za prve. Za druhe, stejne mnozstvi, ne li vetsi – to je tajne- se nachazi v ruznych tresorech v bankach FED. . Verejnost treba vi o tunach v bance na Manhattanu v New Yorku. Mezi americkymi obcany jsou dalsi tuny a tuny… Číst vice »

hudryper
hudryper
29. 1. 2017 6:09

Stan napsal Stan • 28. ledna 2017 Zlato cca kolem 950 Kč/g, wolfram se nabízí kolem 15 Kč/g… Z předchozího textu je Stane zřejmé,že nick dana nemá představu,o co v Londýně šlo,když si tam nechali Číňané dopravit v USA koupené zlato. Mezitím už koupili i největší trezor na zlato v Londýně,k čemuž samozřejmě patří i specializované laboratoře. Ale finta s cihlama a jejich zlatým povrchem do hloubky pár milimetrů nebyla jediným podvodem.Ve hře jsou certifikáty na zlato a další hodnoty z císařského sejfu v Pekingu ,odvezených do USA ve snaze zachránit je před Japonci. Je to asi tak 5 let,co… Číst vice »

Béda
29. 1. 2017 6:11

Pane Dano,

Jestli je tedy vše v nejlepším pořádku, tak proč se penězoměnci tolik brání provedení auditu US zlatých rezerv? A proč USA ne požádání nevydají všem cizím zemím,m které o to požádají jejich zlato uschované v americkém depozitu (a za depozit se přece platí)? Proč jej dál zadržují?

Franta
Franta
29. 1. 2017 6:55

Kdepak nějaký zlato. Když bych si měl vybrat, co udělat s peněžní rezervou, tak bych ji investoval do stříbra. Je to v podstatě dnes ta nejlevnější věc na světě (ve srovnání se svou reálnou hodnotou) ta nejpodhodnocennější komodita na světě! Nejlepší investice za posledních 400 let! Na rozdíl od zlata, víc než polovina ročně vytěženého stříbra mizí v průmyslu (nejlepší vodič elektřiny, světla, nejlepší germicid) Je po něm masivní poptávka nejen v průmyslu (není adekvátní náhrada za něj) ale teď čím dál víc i u investorů (ví o něm jen 1 ze 100). Jestli je pravda, ze cena zlata neporoste… Číst vice »

Franta
Franta
29. 1. 2017 7:05

Málokdo ví, že ceny drahých kovů jsou manipulovány směrem dolů, jinak by většina lidí ztratila důvěru v nekryté měny. Paul Volcker jedno řekl, že největsí nepřítel dolaru je zlato. Jelikož se s cenami drahých kovů manipuluje už dekády, nikdo jejich přesnou cenu nezná, ale papírového zlata je na světě víc než 300x více než toho fyzického. U stříbra je tento poměr dokonce jestě větší! Podle historických záznamů z 30. let, kdy se ještě s cenami drahých kovů nemanipulovalo, by pravá cena zlata měla být teď skoro 20-krát větší, než je teď. http://www.silverdoctors.com/gold/gold-news/should-gold-value-be-20-times-higher/

fajt
29. 1. 2017 7:54

Franta napsal Málokdo ví, že ceny drahých kovů jsou manipulovány směrem dolů, jinak by většina lidí ztratila důvěru v nekryté měny. Paul Volcker jedno řekl, že největsí nepřítel dolaru je zlato. Jelikož se s cenami drahých kovů manipuluje už dekády, nikdo jejich přesnou cenu nezná, ale papírového zlata je na světě víc než 300x více než toho fyzického. U stříbra je tento poměr dokonce jestě větší! Podle historických záznamů z 30. let, kdy se ještě s cenami drahých kovů nemanipulovalo, by pravá cena zlata měla být teď skoro 20-krát větší, než je teď.http://www.silverdoctors.com/gold/gold-news/should-gold-value-be-20-times-higher/ v tom je korporátní fašoidní kapitalismus naprosto… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
29. 1. 2017 21:56

Testování zlatých cihel se provádí bez navrtávání. A nejen zlatých cihel! Slitek se elektromechanicky rozkmitá a pak se změří jeho rezonance. Pěkně v klidu a bez poškození. Jinak by byly zlaté cihly jak emantálský „sejra“!

jogín
jogín
29. 1. 2017 23:35

Taky existuje jednodušší technika padělání- zlatá cihlička se navrtá a wolframový váleček se zatluče a překryje. Zbývá otázka, jestli to rezonance odkryje, když padělatel není moc hamižný. Jinak wolfram proto, že má stejnou hustotu jako zlato a s rezonancí to zas nebude tak jednoduché, kmitočet je daný rozměrem a hmotností.

Dana
Dana
30. 1. 2017 0:37

Béda napsal Pane Dano, Jestli je tedy vše v nejlepším pořádku, tak proč se penězoměnci tolik brání provedení auditu US zlatých rezerv? A proč USA ne požádání nevydají všem cizím zemím,m které o to požádajíjejich zlato uschované v americkém depozitu (a za depozit se přece platí)? Proč jej dál zadržují? No Bedo, to se musite zeptat tech zemi, ktere jednaji z americkymi bankami o vydani jejich zlatych reserv.. Ja si matne vzpominam, ze president Mugabe pozadoval zlato z byvale Rhodesie, nacez mu bylo odpovezeno, ze reserva zlata patri lidem v Zimbabve a ne momentalnimu diktatorovi. Co z toho vzeslo, uz… Číst vice »

Béda
30. 1. 2017 6:10

Pane Dano,

nač ty žvásty kolem? Jsou snad USA Zimbabwe, anebo co jste tím chtěl říct?
Proč nemají USA POVINNOST vydat majitelům na požádání všechno jejich zlato, které mají americké banky pouze v depozitu (t.j. dočasné úschově)? Jak to že můžou bez postihu zadržovat cizí majetek? V kapitalismu již není právo vlastníka chráněno na prvním místě? Navíc proč vlastníci nemohou provádět kdykoliv na požádání provést audit svého majetku – jestli je skutečně v depozitu, jestli s ním není špatně zacházeno a pod.?

idiotronic
30. 1. 2017 6:22

Počátkem středověku se hodnotilo zlato/stříbro asi 5:1 (sláva Kutné Hory). Příchodem stříbra z Ameriky se poměr změnil asi na 30:1. Přitom v Americe házeli slitky platinových kovů (vesměs dražších, než zlato) do moře, protože nešly roztavit. Pokud má zlatá cihla wolframovou kostru, lze to zjistit například z modulu pružnosti či tepelné roztažnosti (nedestruktivně, úchylkoměrem).

Vlastimil
Vlastimil
30. 1. 2017 8:41

Pro jogína: I když má wolfram stejnou hustotu jako zlato, probíhá to následujícím způsobem. Psal jsem o elektromechanickém rozkmitání, za určitých podmínek lze rozkmitat i střep květináče a bude, kmitat na přesné měřitelné frekvenci kterou vyprodukuje. Zlato má jiný rezonanční kmitočet než wolfram díky tomu, že má jiné indukční vlastnosti než wolfram. Pro jednoduchost, vložíte li do cívky oscilátoru železo, kmitočet klesá, když hliník, kmitočet roste. Kmity falešné cihly nebudou odpovídat ani zlatu, ani wolframu. Na podobném, mnohem sofistikovanějším principu to pracuje. Podstatou je, že si někdo chce napakovat kapsy na těch druhých. Tak to bohužel chodí už od pravěku.… Číst vice »

Dana
Dana
30. 1. 2017 19:06

Beda: „Proč nemají USA POVINNOST vydat majitelům na požádání všechno jejich zlato….“ USA zadnou povinnost nemaji, protoze nektere staty zebraly a prosily to, aby si mohly v USA zlate reservy uschovat. Ony jsou petenti. Nebyly to Spojene Staty, ktere vtrhly do zemi a zlato uchvatily, zadne zlate cihly pod palbou domaci obrany do letadel necpaly.. Toto je zalezitost ciste mezi temi, kteri zlato v Americe ulozili, jestli je tomu tak. . . Musela bych znat specificky priklad. Jestli jsou nespokojeni, at se obrati na Mezinarodni soud. Jeste jednou Bediku. Ten, ktery o neco zada je ten, ktery se musi prizpusobit… Číst vice »

M.C.
1. 2. 2017 9:43

Dana: Hm, a proč nebylo vyhověno žádosti německé vlády o navrácení uloženého zlata? Po zhruba roce tahanic dostali jenom nějakou část (třetinu nebo čtvrtinu) a ještě to nebyly ty stejné cihly, co si uložili. Zlaté cihly nejsou rohlíky, evidují se po kusech a mají označení. S tím uchvacováním cizího zlata bych byl zticha, v poslední době byl takto ukraden např. ukrajinský zlatý poklad, což nebyly jenom cihly, ale i umělecká díla ze starověku s dosti vysokou hodnotou, řádově převyšující cenu dle váhy. Zadržení, de facto ukradení, zhruba poloviny čs. zlatého pokladu je taky dosti ilustrativní záležitost ukazující skutečný pohled západních… Číst vice »