Diskuze k článku


 • to je jedno • 17. ledna 2016

  To není jen otázka na nás spotřebitele… To by měli řešit taky vlády a státní orgány… Když při 2/3 HDP na hlavu/rok ve srovnání s Německem jsou platy na 1/3… a když jsou ceny v obchodech cca stejné, jako v Německu (to je samo o sobě velice divné)… a když za stejné ceny je zboží horší… a když jako spotřebitel ani nemáte moc na výběr, protože to je ve všech krámech stejné… a pokud chcete stejnou kvalitu, jako je na Západě, musíte si oproti západnímu zákazníkovi výrazně připlatit… skoro ani nevidím, že je chyba na straně českého zákazníka…, spíše mám podezření, zda nedotuje zákazníka na Západě… Může to zde vysvětlit někdo z branže, kdo je zasvěcený?

 • Alena • 17. ledna 2016

  to je jedno napsal

  To není jen otázka na nás spotřebitele… To by měli řešit taky vlády a státní orgány…Když při 2/3 HDP na hlavu/rok ve srovnání s Německem jsou platy na 1/3… a když jsou ceny v obchodech cca stejné, jako v Německu (to je samoo sobě velice divné)… a když za stejné ceny je zboží horší… a když jako spotřebitel ani nemáte moc na výběr, protože to je ve všech krámech stejné… a pokud chcete stejnou kvalitu, jako je na Západě, musíte si oproti západnímu zákazníkovi výrazně připlatit… skoro ani nevidím, že je chyba na straně českého zákazníka…, spíše mám podezření, zda nedotuje zákazníka na Západě… Může to zde vysvětlit někdo z branže, kdo je zasvěcený?

  co se týče potravin, na vině jsou jednak nesrovnatelně vyšší dotace ve starých členských zemích, jednak potravní řetězce, které upřednostňují potraviny starých členských zemí a mají jednoznačně nejvyšší marži v koloběhu zemědělec- zpracovatel-obchodník.
  Náš zpracovatel a zemědělec by měl mít své obchodňáky, toho ale nejsme my češi schopni, raděj se plazíme před obchodními řetězci a intrikujeme mezi sebou navzájem

 • idiotronic • 17. ledna 2016

  Alena napsal
  Náš zpracovatel a zemědělec by měl mít své obchodňáky, toho ale nejsme my češi schopni,

  Na NR vyšel jako víkendové čtení příspěvek s názvem MÁM SE JAKO PRASE V ŽITĚ. Je to delší čtení, kde autor hodnotí poslední čtvrtstoletí života čsl. společnosti a k tématu ZEMĚDĚLSTVÍ říká, že…. nikdo si nevzal nazpět družstevní půdu, vznikla akciová společnost. Dále sice už neříká, že akciovka může odvádět zisk kdovíkam, ale to už k přechozímu textu dodávat nemusí…
  Věříme na rychlé zbohatnutí, nic jiného se nám neosvědčilo. Ale bleskové zbohatnutí je dosažitelné jen mimo pravidla.

 • Bety • 17. ledna 2016

  Jestliže už před několika lety dostaly hygienické stanice důrazné doporučení z ministerstva, že kontrola složení potravin je zbytečná, tak asi vina nebude na lidech, kteří prostě kupují to, co je ke koupi, protože nic jiného není. Ani kdyby se pořádně prohnuli a kupovali tzv. biopotraviny, stejně nemají žádnou záruku, že nekupují šmejd. Snažím se vyhnout všem potravinám, kde je špatná kvalita zřejmá (např. uzeniny, sojový olej, většina jogurtů, file…) a můj výběr je čím dál tím omezenější. Proč se divíte lidem, kteří za této situace kupují zlevněné potraviny? Oni přece ví, že ať koupí co chtějí, stejně to zase bude šmejd.
  Byla určitá doba po sametu, kdy v našem příhraničí nakupovali jako diví Němci – nejen že naše potraviny byly pro ně laciné, ale také proto, že byly kvalitní. Češi jezdili zase do Německa a kupovali ty jejich v domnění, že když je to krásně a barevně zabalené, tak obsah musí být odpovídající. No není. Jen popelnice jsou plné obalů.
  To, že i prášky na praní a vše další spadá pod značku „pěkně balený šmejd“ je jasné. A co s tím? Kontrola není, postihy nejsou … Když jsou lidští šmejdi beztrestní, byli by sami proti sobě, kdyby se snažili o kvalitu.

 • Ghis • 18. ledna 2016

  Je to už několik let co jsem seděl s příbuzným v hospodě. Najednou vyletěl, že už musí běžet na vlak a další jede až ráno. Já na to říkám, to by tě ta tvoje nemohla odvézt autem. Nemohla nemá řidičák. Po chvilce ticha dodal: stejně by jí ho nedali, je slepá jako patrona.
  Tak jsem dodal: aha, proto dělá u Obchodní inspekce.

 • ray • 20. ledna 2016

  Myslím, že u potravin se to ještě dá vcelku dobře řešit – buďto tak, že si sám uvařím a nejlépe z vlastních surovin, anebo aspoň z důvěryhodných zdrojů. A za to co neumím si tedy nejspíše připlatím, protože většinou nelze čekat kvalitu za málo peněz.

 • fajt • 20. ledna 2016

  kdybych si chtěl bez skrupulí přijít k velkým prachům, tak se dnes dám na „zdravou“ výživu, tady totiž klienti fungují jako nemocní osli, kteří za draho sežerou kdejakou hovadinu a svinstvo. ..)