Roberts: Rusko má západní nepřátele – ne partnery!

Takto nekompromisně charakterizuje na svém serveru současné mezinárodní postavení Ruska člen někdejší Reaganovy vlády a tvůrce její hospodářské politiky (reaganomics), Paul Craig Roberts. Píše dále:

Americká Sněmovna reprezentantů se svou nejnovější rezolucí postavila do řady nejfanatičtějších nepřátel Ruska na této straně Atlantiku. Jde o balík nejnestoudnějších lží schválený 411 hlasy, když se proti jejímu přijetí postavilo deset hlasů. Ať tedy celý svět vidí, že americký národ dokázal zvolit do svého zákonodárného sboru pouze deset inteligentních lidí. Deset z celkového počtu 435 reprezentatntů představuje pouhá dvě procenta inteligence proti 98 procentům jejího opaku – a navzdory tomuto poměru mají USA stále ještě odvahu prohlašovat samy sebe za výjimečnou a nepostradatelnou zemi, povolanou k tomu, aby byla hegemonem světa. Nikdo by tedy vzhledem ke shora řečenému neměl být překvapen, když Washington, jeho presstitutky i jeho vazalské evropské státy dnes používají proti Rusku stejně jednotvárné propagandistické lži, jaké používaly proti Iráku a Saddamu Husainovi, proti Libyi a Kaddáfímu, Sýrii a Asadovi atd. atd.

A kdy že toto protiruské hnutí nabralo současné vražedné tempo? Vzpomínejte! Když Putin zablokoval plánovanou americkou invazi do Sýrie a Iránu, Washington rozhodl, že s Ruskem a Putinem je třeba něco provést. A tak se tzv. sekl přes kapsu a celých pět miliard dolarů vložil na nákup ukrajinských politiků s cílem vytvořit z nich i jejich země svoji pátou kolonu v Evropě. A v době, kdy se pozornost Putina i jeho vlády obracela k olympijskému dění, Washington udeřil. Svrhl řádně zvolenou ukrajinskou vládu v Kyjevě a instaloval místo ní své loutky. První akci, kterou pak tyto loutky předvedly bylo, že navrhly zrušit ruštinu jako jeden z možných dosavadních jazyků ve školách či pro úřední styk, čímž v rusky hovořících oblastech východní a jižní Ukrajiny a na Krymu vyvolaly zcela očekávatelnou a spontánní vlnu odporu (jde o oblasti, které vždy předtím patřily k Rusku a byly připojeny k Ukrajině sovětskými vůdci v době, kdy Rusko i Ukrajina tvořily jeden stát). Obyvatelé těchto oblastí, postiženi zákazem používat svůj rodný jazyk a obávající se v mnoha případech, i o své životy, odmítli pochopitelně stát se prvními oběťmi nové Washingtonem dosazené loutkové vlády – a tak Krym hlasoval pro připojení k Rusku a nezávislost na nové kyjevské vládě si odhlasovali i občané dvou jihovýchodních oblastí Ukrajiny.

Nu a právě v tomto okamžiku sáhl Washington ke své velké lži, když popsal tyto akty sebeurčení jako ruskou invazi či anexi, při níž jednotky ruské armády na území těchto regionů údajně vstoupily a obsadily je.

A proč se k této velelži Washington uchýlil? Cílem bylo destabilizovat Rusko a jeho vládu. A nutno dle pravdy připojit, že se mu k tomuto cíli stále ještě jisté cesty nabízejí. Washington má totiž k dispozici v Rusku nejen americkými dolary dotované nevládní neziskové organizace (NGO), ale i ruská média vlastněná cizinou. K jednomu z nich jeden z bodů čerstvě přijatá rezoluce americké sněmovny reprezenatntů dokonce míří, když žádá, aby rozhlasové vysílání do Ruska v ruském jazyce bylo podstatně rozšířeno. Ale není zde jen rozhlas a nevládní organiazce, jsou zde i ruští oligarchové, z nichž mnozí spatřují svou budoucnost víc v navázání obchodní spolupráce se Západem, než se svou vlastní zemí. A nakonec, ale vůbec ne v poslední řadě, představují naději pro americké plány též někteří mladí Rusové. Jedni stále ještě věřící, že svoboda sídlí na Západě, a druzí, reprezentováni zjevy jako jsou Pussy Riots, jež jsou duší i tělem oddaní západnímu amoralismu a hluboce pohrdají křesťanskou kulturou, jež u ruské vlády naopak nachází své zastání.

Ale vraťme se ještě k přijaté rezoluci sněmovny reprezentatnů, protože ta stojí skutečně za to. Ona totiž dále žádá, a to jmenovitě prezidenta Obamu, aby vyzbrojil Ukrajinu americkými zbraněmi natolik velkoryse, aby pak Ukrajina – takto skvěle vyzbrojená – byla s to jak porazit odštěpené dvě provincie na jihovýchodní Ukrajině, tak silou zbraní dokázala vyrvat Krym ze současného ruského držení a vrátit jej zpět Ukrajině. K čemuž se logicky vine další požadavek, vyjádřený Američany již dříve, že do NATO je nutno přijmout nejen Ukrajinu, ale i Gruzii. Což všechno dohromady jsou požadavky, které Rusko nemůže v žádném případě akceptovat, zatímco Washington jimi neučinil nic menšího, než že jimi posadil zeměkouli na koleje vedoucí k Armageddonu, jak trefně konstatoval profesor Michel Chossudovsky ve své knize Scénář Třetí světové války.

Ruská vláda však uvedená nebezpečí zřejmě podceňuje, když stále mluví o „našich západních partnerech“, se kterými se usiluje nějakým způsobem dohodnout. Měla by však společně se svým ruským lidem už jednou pochopit – a chápat by to stejně tak měly i národy celého světa – že Rusko na Západě žádné partnery nemá. Má tam pouze nepřátele. Vždyť Washington dal už všemi možnými způsoby najevo, že Rusko může žít dál pouze jako vazalský stát a nikoliv jako suverénní země se svými vlastními zájmy a svou nezávislou politikou. Washingtonský požadavek být jediným světovým hegemonem nepřipouští totiž existenci jiných suverénních zemí, dostatečně silných na to, aby dokázaly vůli Washingtonu vzdorovat. A jelikož ideologie hegenomizmu je vůlí Washingtonu a je institucionalizována v neokonzervativním řízení rozhodujících amerických vládních úřadů i médií, jeví se válka nevyhnutelným východiskem současné situace.

Je přitom smutnou skutečností, že washingtonské loutkové vlády v Evropě tomuto sebevražednému vývoji ze všech sil pomáhají. Na celém jejích kontinentu nenajdete totiž vládu na Washingtonu nezávislou. Pěšáci jeho šachové hry – Merkelová, Cameron či Holland – tak vyprodávají sám lidský život.

Samozřejmě, že lidé jako Putin či Lavrov se snaží tento vývoj zvrátit zveřejňovám nepochybných faktů, ale pro Washington a stejně tak pro jeho jeho evropské vazaly nejsou fakta důležitá. Protože důležité je jen rozložit a destabilizovat Rusko. Přitom Washington ví jistě jen jedno: že se mu to nepodaří, dokud bude Putin zastávat svůj úřad. A proto budou jeho démonizace a všemožné pikle proti jeho osobě pokračovat i nadále.

Vybral a přeložil: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
8. 12. 2014 15:45

„Ruská vláda však uvedená nebezpečí zřejmě podceňuje, když stále mluví o „našich západních partnerech“, se kterými se usiluje nějakým způsobem dohodnout.“ Ruská vláda uvedená nebezpečí NEPODCEŇUJE, jenom se neuchyluje k rétorice hodné těch nejprimitivnějších účastníkům amerických Majdanů. Asi Craig dost dobře nepochopil co je diplomacie a co je ironie. Z „našich západních partnerů“ se navíc partnery mohou stát s větší pravděpodobností, pokud jsou takto nazýváni, než kdyby jim do očí řekli to co já, protože já nejsem politik ani diplomat a můžu si to dovolit, takže jménem Ruska: „Vy zasraní západní sráči. Vy si myslíte, že jste snědli všechnu moudrost… Číst vice »

peter.
8. 12. 2014 15:52

Irena napsal „Ruská vláda však uvedená nebezpečí zřejmě podceňuje, když stále mluví o „našich západních partnerech“, se kterými se usiluje nějakým způsobem dohodnout.“ Ruská vláda uvedená nebezpečí NEPODCEŇUJE, jenom se neuchyluje k rétorice hodné těch nejprimitivnějších účastníkům amerických Majdanů. Asi Craig dost dobře nepochopil co je diplomacie a co je ironie. Z „našich západních partnerů“ se navíc partnery mohou stát s větší pravděpodobností, pokud jsou takto nazýváni, než kdyby jim do očí řekli to co já, protože já nejsem politik ani diplomat a můžu si to dovolit, takže jménem Ruska: „Vy zasraní západní sráči. Vy si myslíte, že jste snědli… Číst vice »

Béda
8. 12. 2014 15:56

Samozřejmě, že Putinovo „partňoři“ znamená diplomatický eufemismus. Určitě by nepřispělo vyjednávání kdyby jim otevřeně řekl vy prolhaní grázlové, máme vás prokouknuté skrz naskrz. Ostatně, V.Putin to „partňorství“ ve svých projevech obratně uvádí na pravou míru, takže nikdo nemůže zůstat na pochybách, co se tím míní.

Sio
Sio
8. 12. 2014 17:35

Ale myslím, že tu byla už dříve zmínka o tom, že Duma odhlasovala, že sankce jsou projevem nepřátelství a kdo je zavádí stává se nepřítelem Ruska. Putinovi ale tato držkovitost západu velmi vyhovuje. Západ uráží totiž všechny Rusy a tak má Putin daleko větší podporu. Jakmile obyvatelé Ruska zjistí, co si o nich říkají lidé na západě, opustí je poslední iluze. A že možností k tomu mají dost. Rusové mají v genetické paměti 2. světovou, ale i Amíci už vědí, že po druhé světové nedokázali v četných válkách porazit ani mnohem slabší národy. Proti Rusům na jejich území by neměli… Číst vice »

Béda
8. 12. 2014 18:57

Evropa je totálně v …. Nejdřív ji USA natlačí Ukrajinu a pak díky nim budou muset v reakcina ruskou vstřícnost přijmout do Schengenu Turecko. Zůstává otázka: za jak dlouho se EU rozpadne?

hudryper
hudryper
8. 12. 2014 21:28

Béda napsal
budou muset v reakcina ruskou vstřícnost přijmout do Schengenu Turecko.

Buďte bez obav, Turci se už z příchylnosti k EU vzpamatovali.Šanci stát se ústředním distributorem
ruského,azerbejdžanského a hlavně iránského plynu nepropásnou. Jsem zvědav co všechno si nechají od nich Amíci líbit jen aby je udrželi v NATO s jejich Bosporem a Dardanelami.

Béda
9. 12. 2014 5:31

!!!http://www.noveslovo.sk/c/Ron_Paul_Zakon_758_legalizuje_hazard provokují válku s Ruskem, hrozící skončit totální destrukcí!“ „Má-li kdo za to, že to snad vidím příliš černě, dovolte mi pár ilustrací ze zákona samého“: „Paragraf 3 Rusko obviňuje z invaze na Ukrajinu a odsuzuje Rusko z porušení ukrajinské suverenity. Tvrdí to bez jediného důkazu. Se svými sofistikovanými satelity, schopnými přečíst z kosmu i poznávací značku auta, bychom o ruské invazi měli mít video a snímky. S ničím takovým však nikdo nepřichází. A pokud jde o porušení ukrajinské suverenity Ruskem, proč se za porušení ukrajinské suverenity nemá to, že se Spojené státy v únoru podílely na svržení legálně zvolené… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 5:37

!!! http://www.hlavnespravy.sk/kolabuje-cely-energeticky-system-ukrajiny/466993 „Vybuchol“ celý jadrový systém Ukrajiny. V Záporožskej jadrovej elektrárni na juhovýchode krajiny sa 28. novembra stala nehoda. Kvôli havarijnému stavu v soboru, 6. decembra, na obdobie 4 mesiacov zastavili blok v Juhoukrajinskej jadrovej elektrárni. Vedenie Ukrajiny sa snaží upokojiť svetovú a domácu verejnosť, avšak experti tvrdia, že celý jadrový systém krajiny kolabuje. Aby toho nebolo málo, 4. decembra v centrále spoločnosti Energoatóm a všetkých dcérskych spoločnostiach polícia nečakane vykonala prehliadku. Čo bolo dôvodom tejto razie, aké nedostatky sa zistili a aký je stav v tejto spoločnosti, vyšetrovacie orgány zatiaľ médiám neprezradili. Ilustračné foto Energoatóm je svojráznym „srdcom“ celej… Číst vice »

fajt
fajt
9. 12. 2014 5:40

Béda

!!!http://www.noveslovo.sk/c/Ron_Paul_Zakon_758_legalizuje_hazard

provokují válku s Ruskem, hrozící skončit totální destrukcí!“

no tak budou mít američané světovou válku – ale na to jsou v Rusku majstři ( stejně mám za to, že s ní Putin i reálně počítá). ..

Béda
9. 12. 2014 5:41

http://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/co-jste-rikala-o-sferach-zajmu-pani-merkelova-aneb-proc-vam-nevadi-ze-usa-jeste-69-let-po-valce-okupuji-nemecko.html Máte plnou pusu svobody a demokracie, řečníte v Austrálii o tom, že by si nikdo ještě nedávno nepomyslel, že někdo bude prosazovat něco tak hrozně militantního, jako jsou jakési sféry zájmů a upřednostňovat je nad mezinárodním právem a přitom nejste sama ničím jiným, než služebníkem zájmů USA a loutkou nadnárodních korporací, které řídí většinu amerických politiků ze zákulisí. Pokud je Německo skutečně svobodnou demokratickou zemí, proč se skoro sedm desetiletí po válce ještě nestáhla americká armáda ze SRN, přestože Rusové to již dávno udělali?! Proč, pokud Německo uznalo nezávislost Kosova, kde neprobíhalo ani žádné referendum, nemohlo uznat nezávislost Krymu,… Číst vice »

Aleš
Aleš
9. 12. 2014 5:48

Je Turecko jako člen NATO přes Dardanely a Bospor povinno pouštět americké námořnictvo a nesmí pouštět ruské? Hlídají si Rusové možnost znovu instalování amerických raket v Turecku?
Že by pan profesor Oskar Krejčí naše členství v NATO myslel tak, že nás zatím ochrání proti přímé americké agresi a k ničemu důležitému nás nezavazuje?
Ale jak to bylo v ruských očích, Rusko potřebuje spolehlivé spojence, ne korouhvičky…

peter.
9. 12. 2014 5:57

Veľmi pekné video o Nemeckom sedliakovi v Rusku
https://www.youtube.com/watch?v=GklmH3uDDts

Béda
9. 12. 2014 8:12

UKázka z Britského kavárenského mainstreamu: http://www.blisty.cz/art/75755.html

„Pět tezí k Ukrajině“ – Karel Dolejší

Britský válečný propagandista přehlížející ukrajinský nacismus americkou CIA „humanitu“, která předcházela současnému dění na Ukrajině se dostává na stále vyšší úroveň.

Béda
9. 12. 2014 8:32

Několik antitezí k Dolejšího tezím: 1) o mírumilovnosti západu svědčí mimo jiné:.Války pod umělými záminkami v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, nyní na Ukrajině, olympijská provokace s jižní Osetií, soustavné obkličování Ruska, plány na americkou námořní základnu na Krymu, protiraketovou „obranu“, snaha o přervání a ovládnutí tranzitních tras ruských surovin v okolí Ruska vypovídají dostatečně samy o sobě. 2) jenom hlupák nevidí, že je to přesně naopak. Ne Rusko zinscenovalo násilný nedemokratický převrat v kyjevě, ne Rusko zavedlo sankce, ne Rusko obvinilo bez důkazů protstranu ze sestřelu MH 17… Ne Rusko odmítá od začátku diplomatické řešení, vyhrožuje, sankcionuje, poštívá k válce… Číst vice »

Béda
9. 12. 2014 8:36

které se mohou postupně proměnit v sociální bouře a snahy o změnu systému. podobný proces probíhá v rozpadající se eurozóně, ke kterým svým dílem přispívají taky protiruské sankce, hrozba fašizace Evropy související s postupnou integrací západní Banderovské Ukrajiny, důsledky americké zahraniční politiky v blízkém okolí Evropy, zejména v oblastech bohatých na suroviny a z toho plynoucí vlny migrace islamistů, energetická nejistota a pod..

Béda
9. 12. 2014 8:39

vsuvka … s integrací západní Banderovské KRACHUJÍCÍ Ukrajiny….

Béda
9. 12. 2014 9:15
Sio
Sio
9. 12. 2014 9:36

peter. napsal

Veľmi pekné video o Nemeckom sedliakovi v Rusku
https://www.youtube.com/watch?v=GklmH3uDDts

Díky, pozoruhodná informace.

Sio
Sio
9. 12. 2014 9:39

Béda napsal Několik antitezí k Dolejšího tezím: 1) o mírumilovnosti západu svědčí mimo jiné:.Války pod umělými záminkami v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, nyní na Ukrajině, olympijská provokace s jižní Osetií, soustavné obkličování Ruska, plány na americkou námořní základnu na Krymu, protiraketovou „obranu“, snaha o přervání a ovládnutí tranzitních tras ruských surovin v okolí Ruska vypovídají dostatečně samy o sobě. 2) jenom hlupák nevidí, že je to přesně naopak. Ne Rusko zinscenovalo násilný nedemokratický převrat v kyjevě, ne Rusko zavedlo sankce, ne Rusko obvinilo bez důkazů protstranu ze sestřelu MH 17… Ne Rusko odmítá od začátku diplomatické řešení, vyhrožuje, sankcionuje, poštívá… Číst vice »

Aleš
Aleš
9. 12. 2014 10:39

Béda: Neklikat, zvyšuje jim to počet přečtení. Počet kliknutí může být pro ně důležitější než účinnost propagandy. Ti, co věří té propagandě, v drtivé většině ji nemají z blistů. Znám jediný případ člověka, který ač vzdělán a po faktické stránce často pobýval v Rusku či bývalém Sovětském svazu, ho oslovila ta propaganda natolik, že se názorově rozešel se mnou i om a od Majdanu nepřispívá. Často se na ně v dnešní době odkazují servery jako novinky.cz. Lidé toužící po vědomí o okolním světě už vyhledávají jiné, zatím roztříštěné. Blisty tak slouží víc jako bullvár či mainstream, formování myšlení u nich… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
9. 12. 2014 13:21

Béďo, ten paragraf 34 mi připomněl, nad čím jsme se tu pozastavili už 1. srpna:
http://defense-update.com/20130628_dempsey_threatens_responding_cyberattack_by_military_action.html#.VIb1Rjt0zcs

Vypadá to jako by si chystali pole na válku ( tohle má být jeden z důvodů), a pokud všechno půjde podle jejich scénáře tak se toho docela obávám.
USA a Izrael, ale budou i nějací další spojenci ? Japonské a Německé elity se nejspíš z většiny nechtějí účastnit, takže to bude ještě vnitřní boj.

kchodl
kchodl
9. 12. 2014 13:59

Aleš:
Zmínil jste mě společně s lehovisty v jedné větě: že útočíme na Blicí listy. Takže, nic není černobílé. Blisty od začátku drží důsledně protičeskou notu, jednou se prezentují levicově, podruhé fašisticky nebo utraliberálně – s cílem nachytat nejvíce oveček. Poslední tažení proti exekucím je docela ukázkové. Proč nám nenapíše Čulík třeba o britské juvenilní justici ? Ne, on jen bude špinit ČR. Exekutoři by měli být všichni zatčeni a odsouzeni, včetně svých pomahačů, je to lupičský byznis, o tom žádná. Ale to pořád není důvod číst ty jejich manipulace, tím méně KáDéčko a jeho úchylné fantazie, plné lží.

Béda
9. 12. 2014 17:36

http://svobodnenoviny.eu/merkelova-nasla-viniky/#more-32382 Moskva vytváří těžkosti nejen pro Ukrajinu, ale také pro Gruzii a Moldávii – takového názoru je německá kancléřka. Podle slov Angely Merkelové jsou akce Ruska vyvolány tím, že výše jmenované země podepsaly asociační dohody s Evropskou unií. Při komentování kancléřčiných slov experti zdůrazňují, že jí nezbývá nic jiného než to, aby se snažila svalit vinu na nevinného. Obviňování Ruska z vlastních nezdarů a z nemohoucnosti se už stalo pro Evropu normou. Vybudovali spoustu překážek na cestě výstavby plynovodu Jižní proud, vinna je Moskva, která se zřekla realizace projektu údajně proto, že je příliš nákladný. Po tom, co v evropských… Číst vice »

peter.
9. 12. 2014 19:09
Irena
9. 12. 2014 19:20