Rozdíl mezi pravicovým a levicovým extremismem

Český odborník, neboli „expert“ Ivo Pisarský vysvětluje divákům České televize, jaký je rozdíl mezi pravicovým a levicovým extremismem. Třicet vteřin pravdy v čisté podobě!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
leoš
leoš
9. 5. 2016 19:19

Fajn,pohodáři jsou extrémisti.Zajímalo by mne,jací občané jsou podle toho ¨experta¨ ti správní a dobří?

hudryper
hudryper
9. 5. 2016 20:00

Kriste pane ! Když člověk nemá léta zkušenost s ČT a pak najednou uvidí padat takové perly z
úst „experta“na extremismus,vidí, že si vlastně intenzívně nekoukáním na bednu chrání zdraví.

Béda
10. 5. 2016 4:34

Zde jeden velice extremistický názor na pokračování: Mluvě o ekonomickém pozadí druhé světové války, nutně narazíme na BIS, která hrála nejen v jejím průběhu extrémně významnou roli. Není to však Bezpečnostní informační služba, nýbrž Banka pro mezinárodní vyrovnávací platby (Bank for International Settlements), sídlící v Basileji. Založena byla v roce 1930, v rámci tzv. Youngova plánu (splácení německých reparací po I. světové válce). Do jejího čela byli jmenováni zástupci vítězných velmocí a Německa. BIS fungovala jako banka a vykazovala zisky. Dividendy pak převáděla na konta svých zakladatelů (Bank of England, Říšská banka, Belgická, Italská a Francouzská centrální banka, First National… Číst vice »

Béda
10. 5. 2016 4:35

pokračování: Na německé straně byl v té době klíčovou figurou prezident Říšské banky a ministr financí Hjalmar Schacht, kterého vysoce respektovaly západoevropské a americké finanční trhy. Schacht z Hitlerova popudu neustále žádal o další americké a anglické půjčky – a dostával je. Ford a General Motors tak pomohli prostřednictvím svých pobočných závodů v Německu vybudovat motorizované útvary, a J. P. Morgan Göringovo letectvo (a ještě po celou válku financoval výrobu letadel Focke Wulf). IG Farben byl kapitálově propojen se Standard Oil – který zásoboval německé letectvo benzínem a mazadly. PROFIT ÜBER ALLES Začala II. světová válka – a BIS fungovala… Číst vice »

Béda
10. 5. 2016 4:36

pokračování 2: rady IG Farben, jeho bratr Allen byl ve správní radě Schröder Bank, spolu se zástupcem SS. OPEL BLITZ General Motors koupil automobilku Opel v roce 1929 a vlastnil ji nepřetržitě 80 let. Ředitel GM Alfred Sloan od prvních týdnů Třetí říše pomáhal změnit koňmi taženou německou armádu na motorizovanou. GM podle charakteru výroby velmi přesně věděl, na jakou válku se Německo připravuje: Opel vyráběl nákladní vozy Blitz pro Blitzkrieg. GM dokonce těsně před napadením Polska přesunul ohromné sklady náhradních dílů pro vozy Blizt těsně k polským hranicím. Dividendy byly prý pravidelně vypláceny. To na rozdíl od kolínské pobočky… Číst vice »

Béda
10. 5. 2016 4:37

z 13. prosince 1941. To byla poslední věc, o kterou se jako ministr pokusil. Ale nebyl sám, kdo měl srdce a svědomí. V roce 1942 chtěl zástupce generálního prokurátora Truman Arnold zahájit stíhání Standard Oil pro činnost proti zájmům státu. Standard Oil však rychle vysvětlila vládě, že válečné úsilí závisí na dodávkách její ropy a ty by se mohly zastavit. Podobně bratři Dullesové zase pohrůžkou, že zastaví dodávky ropy do Británie, zabránili zveřejnění svých vztahů s IG Farben. A karavana táhla dál. Ve stejném roce popsal budoucí prezident Spojených států, tehdejší senátor Harry Truman, chování Rockefellera a jeho firem jako… Číst vice »

Béda
10. 5. 2016 4:39

Závěr: jejich „spoluobčanům“. NEVINNÉ ŠVÝCARSKO Toto je bohužel nevyčerpatelné téma. Podle Jeana Zieglera (Židovské zlato, Švýcaři a smrt) dorazilo v letech 1939-1945 z Německa do bernských bankovních sejfů zlato v hodnotě 1,7 mld švýcarských franků (zhruba 1/3 celkové světové produkce za tu dobu). V tom není započteno ukradené zlato, soukromě uložené příslušníky SS a dalšími osobami. Zlato se pralo v trojúhelníkových obchodech. Říše prodala do Švýcarska zlato. Obdržela franky, za něž nakoupila z Turecka, Portugalska, Švédska, Španělska a dalších zemí strategické suroviny. Zmíněné země pak za utržené franky odkoupily ze Švýcarska (ono) zlato, coby běžný nákup švýcarského zlata, „který jim… Číst vice »

Béda
10. 5. 2016 4:52

Uvedený krajně extremistický názor zpochybňuje zjevenou pravdu, že SSSR zavinil 2. světovou válku a vnáší zločinecké podezření, že tu nejhroznější válku snad mohly mít na svědomí ty samé síly, které mají na svědomí i současné války v Iráku, Sýrii, Libyii, Afghánistánu, převrat na UkraDině a mírumilovné obkličování Ruska.

lomikel
lomikel
10. 5. 2016 7:13

to je ale idi**, ale vi ze levicovi extremiste z antify sou pohodari pac spolupracuji s policii, t v te sve palici udrzi ..

asym
asym
10. 5. 2016 9:56

ten b.b si neuvědomil, že nařkl spoustu antických filozofů přes Ježíše až k Tomáši Akvinskému z levicového extrémismu!

Nerevar
Nerevar
10. 5. 2016 13:04

O sancta simplicitas! Hoďte na něj deku, ať zmlkne.

zedd
zedd
10. 5. 2016 14:11

@lomikel On má ten moula nakonec pravdu. Musíte vzít v potaz formát pořadu – zjednodušení na kost je tu nutné a proto je nutné vybočení z převažujícího normálu levicového extremisty (nenásilí) taktně zamlčet. Problematika „Antifa“ je pro standardního TV konzumenta příliš košatá. Já bych mu to vůbec neměl za zlé, on se jen drží toho, co BIS (ta lokální) už leta presentuje jako levicový extremismus. LEx sekce je dlouhodobě natolik frustrovaná, že si sama zařídila konspirační teorii o plánovaném útoku na muniční vlak. Musíte uznat, že je to jak ze Švejka. No a ta blamáž s ruským anarchistou a jeho… Číst vice »

lomikel
lomikel
10. 5. 2016 14:47

zedd – :) )), postnul jsem sem takovy navrh na dikusi o definici extremismu vychazeje z konkretnich inet.cz pocinu, ale ceka na schvaleni, asi moc url. Extremismus je zajimave tema, krome bezneho nadavani si mezi proudy (ideovimi) je pouzivano jako koncept potencialne neohranicene statni represe kdy podstatne neni z kdo jakeho proudu je ale zda je zajem ho udelat. Exteremismus a Korupce jsou strategicke nastroje k otesavani spolecnosti. Lze tedy nejspise dva zasadni zdroje identifikace extremismu 1. nazor je extremni protoze je mi nazorove extremne vzdaleny 2. protoze tak uznal znalec, e.q. je politicka obednavka z pozice systemu nejsme nahodu… Číst vice »

zedd
zedd
10. 5. 2016 15:03

Kupodivu s vámi musím do puntíku souhlasit. Levicový extremismus je definován negativně hned ve dvou ohledech: Není to pravicový extremismus a je to všechno, co není trestný čin a zároveň nějakému pantátovi/panimámě přijde nějak „nenormální“.

Béda
10. 5. 2016 15:05

Z hlediska aktuálního režimu je vždycky extrémistická/extrémní každá kritika která chce změnu poměrů, obzvlášť kritika konstruktivní, která přináší nějaký aktivní plán změny. Na tom se vůbec nic po Hadráku nezměnilo. Každá doba má své kolaboranty s režimem, své kritiky, své disidenty, své vyobcované, své demokraty i antidemokraty (z pohledu daného režimu) Co je v jednom režimu demokratické (v souladu s vůlí lidu) je klidně v jiném režimu nedemokratické (proti vůli lidu). Přitom lid je stále tentýž, i jeho základní potřeby se nemění, mění se doplňkové potřeby. Co se mění je vrchnost, která uzákoňuje výklad toho co je demokratické, co nedemokratické.… Číst vice »

Béda
10. 5. 2016 15:09

PS.: kdyby kritériem extremismu byla militantní ideologie přinášející násilí, pak by islám v ČR )v EU) musel být zakázán jako extremistická ideologie.

Béda
10. 5. 2016 15:13

Béda napsal

PS.: kdyby kritériem extremismu byla militantní ideologie přinášející násilí, pak by islám v ČR )v EU) musel být zakázán jako extremistická ideologie.

Není. A proč není? Protože, přesto že se nedá přehlédnout vzestup násilí všude kde se koncentrují lidi tohoto vyznání, špičkám režimu víceméně vyhovuje – nechce režim měnit.

peter.
10. 5. 2016 15:21

Toto video nakrútil jeden veľmi svojrázny a veľmi nasratý Slovák.Takých ako on je u nás už poriadna hromada.Ešte pár rokov tejto „demokracie“ a potom už bude stačiť,aby niekto škrtol zápalkou.
https://www.youtube.com/watch?v=VD0mat4MRoQ

peter.
10. 5. 2016 16:13

peter. napsal

Toto video nakrútil jeden veľmi svojrázny a veľmi nasratý Slovák.Takých ako on je u nás už poriadna hromada.Ešte pár rokov tejto „demokracie“ a potom už bude stačiť,aby niekto škrtol zápalkou.
https://www.youtube.com/watch?v=VD0mat4MRoQ

Citát neviem koho:“Hovorí sa,že deti,blázni a filozofi hovoria pravdu.Preto deti bijú,bláznov zatvárajú a filozofov nechápu.“kon.cit.

Alena
Alena
10. 5. 2016 16:22

peter. napsal
Citát neviem koho:“Hovorí sa,že deti,blázni a filozofi hovoria pravdu.Preto deti bijú,bláznov zatvárajú a filozofov nechápu.“kon.cit.

„nasratost“ nestačí. Je potřeba vědět, jak dál, jinak Vás ti prospěcháři a hajz. opět převálcují

Alena
Alena
10. 5. 2016 16:32

peter. napsal

Toto video nakrútil jeden veľmi svojrázny a veľmi nasratý Slovák.Takých ako on je u nás už poriadna hromada.Ešte pár rokov tejto „demokracie“ a potom už bude stačiť,aby niekto škrtol zápalkou.
https://www.youtube.com/watch?v=VD0mat4MRoQ

a jak převálcují? Stačí se podívat do Česka- EET, neboli elektronická evidence tržeb se na neziskovky, obce, města a kraje nebude uplatňovat. Pokud opozice nezachytí a nezpracuje legislativní proces, moc šancí nemá, byť by byly její projevy pro veřejnost sebenasranější

peter.
10. 5. 2016 17:31

Alena napsal a jak převálcují? Alena: Treba ho brať s rezervou lebo mne sa zdá,že je v ňom kus decka,blázna aj filozofa.A tí podľa horeuvedeného citátu zvyknú hovoriť pravdu.To,načo sa pýtate som ja pochopil takto: On hovorí,že ak nás chcú ľudia ako Kiska a spol zatiahnuť do vojny proti Rusku,tak on by to privítal.A zdôvodňuje to tým,že ak by Slováci a Česi dostali do rúk zbrane,tak v žiadnom prípade by ich nepoužili proti Rusom.Použili by ich proti tomu svinstvu čo nám vládne.A potom by obnovili Československú socialistickú republiku atď,atď….Ja viem,fantázia!Ale bez takýchto „čudných“fantastov by sa občania premenili na stádo volov,ktoré… Číst vice »