Rozpad společného světa jako hlavní hrozba dneška

Pozv Zájem veverky je diktovaný nekomplikovaným leč právě proto neomylným pudem sebezáchovy, do něhož nemůže vstoupit kapitalistický prostředník, neoliberální ideologie, mediální manipulace a mafiánští čeští zloději v rouše veverčím. Proč je lidský společný svět tak komplikovaný?


Představte si veverky v pohádkové zemi zásadně nepodobné Česku. Zacinkají klíči, pak společnou plantáž na produkci vlašských ořechů předají místním vlkům, kteří se živí převážně veverkami. Tito vlci prodají produkci životodárných ořechů pro veverky místním mafiánům, kteří žijí v parazitické symbióze s těmi vlky. Vlci namluví veverkám pracujícím na plantáži jako námezdní otroci, že jim tato plantáž patří patří přes kuponovou privatizaci, kterou směnili za zlaté cihly, které prodali za jiné bezcenné EU-kupony. Zbytek plantáže si oba zdatní neoliberální symbionti rozkradli a veverky-otroci si chodí ty ořechy kupovat po práci za minimální mzdu do dalekého supermarketu, který patří těm mafiánům a vlkům. Tam dostanou za věrnostní kartu (taky vynález těch symbiontů) nekvalitní ořechy, protože ty jejich kvalitní ořechy z vyvlastněné a vlastní prací provozované plantáže se nyní prodávají pouze na Západě jako luxusní zboží. Ale nikoliv za věrnostní kartu veverkami navštěvovaného skladu poživatelných chemikálií, ale za hezky cinkající eura.

A ti darwinovsky zdatní symbionti už dávno bydlí díky své ekonomické snaživosti mimo paneláky veverek. Do jejich doupat pouze posílají matrixový svět zpráv a blafů na sociálních sítích, aby se měly veverky čím zabavit, než zase půjdou ráno do práce. Mezitím jim umělými bankovními operacemi snížili hodnotu měny, takže milé veverky mají pendrek a k tomu rozkradené důchody, vytunelové školství a zdravotnictví. A za příděl vody, která jim dříve patřila, dnes platí šikovným symbiontům třikrát tolik. Přitom jim produkce a distribuce té vody už vůbec nepatří, trubky hnijí v zemi, protože mafiáni mají jiné starosti, než pitomou vodu pro veverky. Hlavně si musí udržet reálnou a nefalšovanou moc nad těmi rapidně zdevastovanými veverkami, které je opakovaně volí v demokratických volbách jako chlebodárce a spasitele.

Lesní veverka by na mou sci-fi řekla, že není tak blbá jako ty nebohé veverčí souputnice. Ona přece má pud sebezáchovy daný od přírody, a tudíž by nikdy takovou pitomost neudělala. A jistě by tyto vlky nevolila do vedoucích funkcí v lesním, vodním a ořechovém hospodářství, protože ona poslouchá Matku přírodu. Ta také není blbá, a nikdy bohdá nebude.

A hle, filosofický problém společného světa je na stole, a to jde pouze o ořechy, a vůbec ne o lidský svět. Zájem veverky je diktovaný nekomplikovaným, leč právě proto neomylným pudem sebezáchovy, do něhož nemůže vstoupit kapitalistický prostředník, neoliberální ideologie, mediální manipulace a mafiánští čeští zloději v rouše veverčím. Proč je lidský společný svět tak komplikovaný?

Na rozdíl od veverky je člověk podivuhodný tvor, který vyšel z přírodního světa a má kulturu a svět ducha jako svůj vlastní svět, který buď obývá nebo neobývá. Jako nyní v Česku a konec konců na Západě obecně. Společný svět se vždy buduje racionálně. Proto nám dnes v této zemi, na rozdíl od lesních veverek, nepatří téměř nic. A toto společné nic je ustaveno legálně, proto zcela racionálně. Zdejší občané se považují za racionální bytosti a jsou s tímto stavem zvaným „společná věc“ (res publica) vcelku spojeni. A hodlají v něm politicky pokračovat, protože jim to velí jejich ne-vlastní pud sebezáchovy.

Slovo „ne-vlastní“ jsem použil schválně, protože charakterizuje fundamentálně-ambivalentní podstatu racionality, která buduje současný společný svět nejen Česka, ale z velké části i celé západní civilizace. Pohled vykolejeného filosofa je zajímavý tím, že tento tvor je schopný se upřímně divit současné společenské situaci. Tu ovšem drtivá většina společnosti, manipulátorská média, politikové, kritikové, experti, ekonomové atd. považují za zcela normální. A tato legie tak či onak placených normalizátorů dokonce tvrdí, že tento typ racionality a stavu společnosti má být vzorem pro celý svět, který zatím této destrukci rozumu tak či onak odolává.

Filosof a dítě je schopné údivu, když vidí fakt, že císař je nahý a kolem něj tancuje banda bláznů, kteří obdivují jeho nádherné šaty. A pokud je císař nahý, tak se musíme zamyslet nad tím, kteří podvodníci jej o jeho šaty obrali a jak to udělali. A o tom bude moje přednáška v sobotu, viz pozvánku našeho webu. Je třeba projít alespoň zásadní krizi světa v následujících bodech, které jistě nestihneme probrat.

  • Co tvoří podstatu společného světa v západní demokracii?
  • Jak vznikla současná krize vzdělání, autority a tradice?
  • Co tvoří podstatu současné politické krize v Česku danou pomalým, ale jistým přechodem z korporátního kapitalismu na korporátní fašismus?
  • Jak je manipulován pud sebezáchovy v současném systému ekonomické a politické vlády elity jedno procenta, kterou analyzovala Frankfurtská škola a nyní i Pikettyho Kapitál v 21. století?

Lidský pud sebezáchovy je vázán na přežití v planetárním prostoru společného světa, v němž se člověk na rozdíl od veverky musí chovat moudře. Chytrá veverka a český mafián jsou řízeni pouze instrumentální racionalitou, která jim velí přežít i za tu cenou, že zemřou všichni ostatní. Co jednoho posílí, tedy instrumentálně a instinktivně správně jednající veverku, to druhého zabije, tedy dnešního člověka. Instrumentální rozum fašistické verze kapitalismu a totalitárního typu koloniálního myšlení stál u zrodu Druhé světové války. A stejné síly dnes ve světě nepřerušeně působí dále, jen jejich instrumentální racionalita dostala jiný charakter. Český filosof a disident Jan Patočka tyto síly nazývá termínem „síly dne“ a proti nim staví jinou inteligentní sílu nazvanou „solidarita otřesených“.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
85 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
27. 2. 2017 7:47

ano, veverka je po přírodní, pudové i rozumové stránce na tom lépe než my – jenže my máme jaderné ( i jiné ) zbraně ( heč, veverko ) a umíme se ( i jen tak z plezíru) docela pěkně nenávidět a zabíjet – tož, kde asi soudruzi z nadčasova, matka příroda a otec pánbůh udělali chybu. ..)

peter.
27. 2. 2017 11:19

Nedávno sa ma moja žena opýtala : „Čo máš z toho,že stále vypisuješ na to OM?Prečo to robíš? „Nemal som na to uspokojivú odpoveď.Začal som s tým keď som odchádzal do dôchodku.Je pravdou,že články a diskusia na OM ma donútili k obnovovaniu už zabudnutých vedomostí a rozširuje môj obzor vnímania premeny sveta v posledných rokoch 20.a začiatku 21. storočia.Na český web OM chodím aj preto,že moja skúsenosť zo spolunažívania (neskôr susedstva) s ČR je taká,že ak sa niečo nové (čokoľvek)objavilo v ČR,tak so železnou istotou,len s malým časovým odstupom sa to objavilo aj na Slovensku.Týmto som si oddôvodnil aj svoju… Číst vice »

peter.
27. 2. 2017 11:29

peter. napsal ktorí tie podivné a zvrátené myšlienky presadzujú. pokračovanie. Pýtajte sa preto,aby ste si ujasnili koho volíte a či tí ktorých volíte naozaj budú hájiť vaše záujmy a nie záujmy cudzie. Aj preto chodím na OM,lebo viem,že články a názory diskutérov číta aj mnoho iných ľudí.A tento príspevok som napísal preto,lebo v tomto roku budete v ČR voliť,tak aby ste si uvedomili,že budete mať len to čo si zvolíte a ak zvolíte zase zle,tak sa to celkom iste odrazí aj na Slovensko.Za chvíľu to u vás začne.Tak sa nedajte zase opiť rohlíkom tak,ako to Česi,Moraváci a Slováci robili doteraz… Číst vice »

zedd
zedd
27. 2. 2017 12:34

Mezi vrstevníky (ročník 76) pozoruji něco , pro co se mi nejlíp hodí slovo normalizace.

Současný stav je normální, včetně lhaní, podvádění, krádeží na osobní úrovni a bezuzdného vraždění na té společenské. Je to naprosté přitakání moci. Disent nemá žádný smysl, protože se bouří proti PŘIROZENÉMU řádu věcí. To, co zažíváme, je přirozená forma lidské společnosti, její normální forma, a cokoliv jiného je ne-normální.

Jakýkoliv pokus o zvrácení „přirozeného“ řádu vede jen ke ztrátám na všech úrovních. Společenský pokrok není možný a pokud, pak není v mém zájmu, protože živím rodinu.

zedd
zedd
27. 2. 2017 12:50

Tenhle postoj lze vysledovat až do reformační teologie pod pojmem „sola gratia“. Úspěch na Zemi je znamením milosti Boží a tím pádem je úspěšný jedinec vyvolený. Ať dělá sebevětší zvěrstva.

Řím nijak neadoruju, ale tenhle nonsense u luteránů nepřekousnu.

Martin (už bez taky m)
27. 2. 2017 13:46

Nadpis hůře srozumitelného textu nepochybně odpovídá realitě. Jako ročník 70 mám pokrytectví „společnosti úspěšných“ s její- až úchylnou snahou nevidět „socky“ kolem „které mohou za to, že ještě nejsme na západních mzdách“ plné zuby. V souvislosti se změnami ve světě vidím naopak šanci hnůj kolem postupně měnit. Na „novinkách“ na mne vypadl „volební model“ (výroba na zakázku). Co mne až děsí je podpora „lid“OVCŮ – nabalených po restitucích… Ukazuje dostatečně „charakter“. Dnešní „husité“ se skrývají po zrestituovaných lesích – než zazní fanfáry honů nové „šlechty úspěšných“, a bouchání obušků vymytých otroků… „Klasická pravice“ (ODS a její reinkarnace TOP 09) má… Číst vice »

orinoko
27. 2. 2017 15:49

Dlouho jsem socany volil jako tzv menší zlo. Nějakou dobu tak skoro fungovali.
Dneska se z nich stali EU normalizační hajzlove. Úředník s pleší nemá v současném ringu šanci. Bude se poroucet. Mezi běžnými socany to zase vře.
Porad je to marka. Ale nesmí připomínat Vatikán. Bandu hnupu , co pracuje s doktrínou viry.
Svet se mění. Jen SKInuv panoš se úplně zesral z konkrétního zadání.
Jaký je problém teto země? Očekává svého Bivoje!!!
Ale na skladě je jen samy EUnuch, prasak a hovado.

Bety
Bety
27. 2. 2017 15:59

VOLIT můžeme jen z toho, co je nám k volbě PŘEDLOŽENO. Dobrá, Wagenknechtovou možná nemáme, ale té je alespoň nějaký prostor zatím dáván – naše TV prostor nikomu z KSČM už léta nedává. Možná bychom se měli zamyslet nad tím, že naše nespokojenost s tím, jak se KSČM projevuje, může mít i rub – marginální strana je taková, kterou voliči dostatečně nepodpoří. A co zmůže marginální, voliči nepodpořená strana??? Je to jediná strana, která léta chce naše vystoupení z NATO. Už léta je to jediná strana, která dává najevo nespokojenost s politikou EU. Věřím, že by měla ten program pro… Číst vice »

Bety
Bety
27. 2. 2017 16:27

Další možnost je nevolit. Ale to je asi to samé, jako když si lidé v baru ve filmu Stopařův průvodce po galaxii natáhli přes hlavu papírové pytle v naději, že je to zachrání před koncem světa.

peter.
27. 2. 2017 16:50

Dovolím si položiť diskutujúcim otázku. Je v ČR politická strana ktorá je schopná,no najmä ochotná naplniť toto odporúčanie? http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16854-postavte-plot-okolo-ceskych-hranic-kdyz-zachranite-tonouci-se-uprchliky-prijde-k-vam-do-evropy-cela-afrika-mnoho-lidi-zemre-a-nebude-tu-mozne-zit-toto-rekl-pl-poradce-izraelskych-premieru.aspx Priznávam,že sa pýtam aj zo sebeckých dôvodov.Lebo tak by bolo Slovensko chránené z juhu(Orbán už stavia druhý plot,aby bolo Maďarsko lepšie chránené),zo západu a domnievam sa,že Poľsko sa prílevu imigrantov bude brániť rovnako ako Maďarsko.Ide len o to,aby sa pomáhalo len naozaj tým ľuďom,ktorí pomoc hľadajú v dôsledku vojnového konfliktu.Tým,ktorí dokážu byť za pomoc vďační aspoň do tej miery,že budú vedieť byť tolerantní ku kultúrnym odlišnostiam tých,čo sa im snažia pomáhať a aby pomoc bola smerovaná do utečeneckých táborov umiestnených v… Číst vice »

fra
fra
27. 2. 2017 17:02

Volby ta „lidová taškařice“ pro uspokojení „demokratického“ práva lidu svobodně si vybrat své zástupce, kteří budou další čtyři roky řídit osud občanů této země tak, aby z toho měli prospěch ti zvolení nikoliv však voliči. Myslím, že jsem se již před časem pod nějakým článkem zmínil, že jsem vytrvale volil ČSSD protože jsem nenašel žádnou jinou možnost a doufal a doufal a již nedoufám. Nechci nikoho nabádat aby nechodil volit. Volit je určitě správná věc ale musí se jednat opravdu o demokratický systém a ne o jeho karikaturu. Člověk nemůže tvrdit, že nemá z čeho vybírat když v ČR je… Číst vice »

Bety
Bety
27. 2. 2017 17:54

fra – takže všechno je dáno, nač se vůbec snažit. Necháme to volovi, ten má větší hlavu.

fra
fra
27. 2. 2017 18:29

Vážená paní Bety můj příspěvek je jen můj názor, který chtěl vyjádřit, že zatím ti co světu vládnou jsou pospolitý klan, ostatní člověčenstvo je nejednotná rozplizlá masa která se nedovede sjednotit ale zato se báječně osočovat a tím rozdělovat. Jak jsem zdůraznil nikoho neodrazuji od voleb, ale trvám na tom, že svým hlasem volíte jen naději a tím se vlastně také podobáte lidem o kterých sama píšete ve svém příspěvku. Nechci s Vámi polemizovat ani Vám nechci brát naději a optimismus na změnu. Já si prostě jen neumím nasazovat růžové brýle tam kde mně nemohou pomoci a strkat hlavu do… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
27. 2. 2017 18:48

Bety napsal fra – takže všechno je dáno, nač se vůbec snažit. Necháme to volovi, ten má větší hlavu. Nevolit je stejně volovina, shoda. Je to jen další posílení korporátek co si koupily nastrčené PANÁKY A MOUŘENÍNY KTEŘÍ SI ŘÍKAJÍ „POLITICI“… K volbám půjdu, a z vybraného mi zbývá KSČM – která by se ale MĚLA TRANSFORMOVAT na stranu, která nebude jen vysedávat v Parlamentu, předkládat neschvalitelné a nemít žádný rozumný program ve sféře např. životního prostředí a ochrany přírody. MUSÍ BÝT VŠUDE MEZI LIDMI, ZVEDAT ONA PALČIVÁ TÉMATA, PŘEDKLÁDAT ROZUMNÉ NÁVRHY A LIDI. Být jimi, veřejně bych tu myšlenku… Číst vice »

fajt
27. 2. 2017 21:25

https://www.youtube.com/watch?v=kDlB0QMeM7g – a tady už opravdu není co řešit . ..)

peter.
27. 2. 2017 22:02

24.6.2016 prijala 3tátna duma RF v treťom čítaní zákon,ktorým sa zakazuje pestovanie a rozširovanie geneticky modifikovaných rastlín,semien a organizmov na území celej RF. Prešlo 8 mesiacov a hľa čo sa stalo.V Kirovskej oblasti otvorila f.Monsanto Rossia nový závod na výrobu a rozširovanie GMO rastlín a k nim prislúchajúcich pesticídov.Závod obhospodaruje 63 tisíc hektárov pôdy.Vedúci závodu Izák Levenštajn (ako ináč!)povedal: Máme v pláne nakŕmiť našimi agrokultúrami obrovské množstvo ľudí v rôznych verejných stravovacích zariadeniach, jedálniach,školách a materských škôlkach.Povolenie f.Monsanto dala RAN,na základe vyjadrenia komisie ,vytvorenej za účelom boja proti „lživede“ a proti falšovaniu vedeckých výskumov v RF. https://cont.ws/@scopsotus7/538641 Keď vidím ako… Číst vice »

fajt
27. 2. 2017 22:18

peter. napsal
peter.

no přeci Izak Izakovič. ..)

peter.
27. 2. 2017 22:23

fajt napsal
no přeci Izak Izakovič. ..)

http://www.youtube.com/watch?v=Ht0DTxmUO2M

hudryper
hudryper
27. 2. 2017 22:42

Když jsem si prošel vaše linky Fajte a Petere,vzpomněl jsem si na nebohého Antonína Novotného, který měl tu smůlu,že mu vládnutí kazili lidé vašeho zrna. On je nazýval poťouchlými intelektuály.
Ovšem https://www.youtube.com/watch?v=kDlB0QMeM7g je hnůj,o kterém bych nevěřil,že to
smí smrdět volně v kyberprostoru. Co proboha dělá ta Romancevová,že to nechají působit ? Pane ministře Chovanče,pusťte si to aspoň Vy, račte prominout při Vašem plzeňském vzdělání…..

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 2:37

peter. napsal 24.6.2016 prijala 3tátna duma RF v treťom čítaní zákon,ktorým sa zakazuje pestovanie a rozširovanie geneticky modifikovaných rastlín,semien a organizmov na území celej RF. Prešlo 8 mesiacov a hľa čo sa stalo.V Kirovskej oblasti otvorila f.Monsanto Rossia nový závod na výrobu a rozširovanie GMO rastlín a k nim prislúchajúcich pesticídov.Závod obhospodaruje 63 tisíc hektárov pôdy.Vedúci závodu Izák Levenštajn (ako ináč!)povedal: Máme v pláne nakŕmiť našimi agrokultúrami obrovské množstvo ľudí v rôznych verejných stravovacích zariadeniach, jedálniach,školách a materských škôlkach.Povolenie f.Monsanto dala RAN,na základe vyjadreniakomisie ,vytvorenej za účelom boja proti „lživede“ a proti falšovaniu vedeckých výskumov v RF. https://cont.ws/@scopsotus7/538641 Keď vidím… Číst vice »

zedd
zedd
28. 2. 2017 4:53

No nevím Martine. Prvních 20 let se mohlo jevit jako taktické vyčkávání, ale po roce 2008 měla KSČM razantně nastoupit. Stále ale hnije a v parlamentu ji drží hlasy nás zhrzelců.

Ideální by samozřejmě byla nová levicová strana, která by přetáhla rozumnější členy SocDem a KSČM. Bohužel k tomu jaksi není materiál, protože levice se dnes smrskla na pár ostrůvků deviantního myšlení.

Když i anarchistům dochází omladina, je se světem něco zásadně špatně.

fajt
28. 2. 2017 7:32

peter. napsal
http://www.youtube.com/watch?v=Ht0DTxmUO2M

jsem si to uložil. ..)

Aleš
Aleš
28. 2. 2017 7:34

Zedde: To už tu bylo několikrát probíráno. Nástup se nekonal nejen kvůli merdiálnímu honu na čarodějnice, na který bylo vynaloženo nějakých miliard, ale i kvůli množství vnitřních nepřátel. Všimněte si, kolik je na světě chytrolínků, kteří by rádi radili, co má dělat KSČM, co má dělat Rusko a pan Putin. A pak ve vlastním životě se sklání před kdejakým hejhulou, jenom kvůli strachu, v horším případě kvůli pohodlí a vlastní vypočítavosti. Výmluv si za každého režimu každý najde… Kritický jsem vůči komunistům byl na om hodně, ale předpokládám, že se v nějakých funkcích v užším vedení udrželi i lidé, kteří… Číst vice »

fajt
28. 2. 2017 7:51

hudryper napsal hudryper víte, trochu mě už unavují debaty o relevantnosti a celkovém významu voleb v kapitalismu a v demokraturnické diktatuře, tady se psalo o jakémsi marném protestu při odmítnutí se zúčastnit voleb, prý je to podobné jako si nasadit pytlík na hlavu a čekat ( asi milostivě) na konec světa – no mi zase příjde naprosto zbytečné se někam pachtit a ceremoniálně ( s jakousi aurou zvrácenosti ) házet vnucený papír ( nedělejme si iluze, tady žádná svobodná volba partaje i kandidátů neexistuje) do bedny na papírový odpad ( dle posledních machinací z preferenčními hlasy se jasně ukázalo, že… Číst vice »

peter.
28. 2. 2017 8:38

p.Martin! Môže to tak byť,aj keď článok prevzala aj “ Lenta.ru“,nie len Kont. https://actualnews.pro/russia/792 Zákon o zákaze GMO osív v RF je tu: https://ria.ru/economy/20160624/1450807346.html zaujímavý článok o GMO produktoch v RF je tu: http://www.zahady-zdravi.cz/zdravy-zivot/ostatni/rusko-nemuze-existovat-bez-gmo a tu: http://panobcan.sk/gmo-plodiny-likviduju-polnohospodarsku-podu-a-monsanto-to-taji-vsetkymi-prostriedkami/ Reakcia autora článku na to,že sa jedná o fake je tu: https://cont.ws/@alexpilgrim/538478 Reakcia autora je obsiahla,dlhá a vyčerpávajúco odpovedá na všetky pochybnosti. Autor dokazuje,že sa problematike venuje a že je kompetentný písať o tejto téme. Poznám vás (aj keď len virtuálne)p.Martin ako zanieteného ochranára a tak som presvedčený,že si reakciu autora podrobne preštudujete. Na záver sa chcem vyjadriť v tom zmysle,že je potrebné… Číst vice »

peter.
28. 2. 2017 8:43

p.administrátor!
Môj koment čaká na schválenie.Pojednáva o GMO a Monsante.Je odpoveďou na koment p.Martina a niet v ňom jediného vulgarizmu alebo politicky nekorektného výrazu.Tak v čom je problém?

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 8:55

zedde rozumím Vám. Ale všichni kdo mají děti, všichni kdo mají rádi svět, přírodu i skutečné lidi, přes všechny chyby a omyly by měli dále bojovat. Ani u toho Trumpa nevíme zcela jistě nic, i po Putinovi může znovu „přijít noc“… Vzdor tomu že už nejsou sami naštěstí. Ano, RF je mnohem nadějnější v tom že je to v jistém smyslu „svět sám pro sebe“ rozlohou i oním „jaderným kyjem či deštníkem“. Člověk nesmí mít naivně přehnané očekávání. „Komunisté“ předali moc „s Čalfou“, mnozí kdo „byli u komunistů“ představují část základny dnešního marasmu… Metaforická řeč J. Skály – uváděného jako… Číst vice »

fajt
28. 2. 2017 9:02

https://www.youtube.com/watch?v=qhytQ9JJgWY – a tady mladý Bartoš Štaidl, alias Artur a jeho painless death, jak příznačné . ..)

hudryper
hudryper
28. 2. 2017 9:08

fajt napsal trochu mě už unavují debaty o relevantnosti a celkovém významu voleb v kapitalismu a v demokraturnické diktatuře Nejste sám,Fajte,koho už dlouho tyto nekonečné debaty unavují. „Výsledek“voleb,kterému udělal vexlák Kubice krytí svým pamfletem ponechaným na stole Langra byl flagrantním důkazem toho, :“ že firma na sčot výsledků je nastavena na úplně jiný tok dat,než jsou výsledky z uren „,když se bez uzardění přešlo,že se všechny předvolební odhady „zmýlily“ 3 dny před volbama o neskutečných 10 a více procent ! A přesto dochází k zázrakům,kdy voliči opravdu o něčem rozhodnou, třeba o Trumpovi a Killary. Nechejme stranou nepřímé způsoby manipulace… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 9:11

Pán peter, pokud nejde o fake, musí sami občané RF konat. Možnosti mají, stejně jako by měli všichni pochopit, že útoky na RF a snaha o rozložení zevnitř budou neustále, neb množství možných zisků by zajistilo ještě nejednu generaci nelidí. A možná také dostatek času na definitivní zlomení jakéhokoliv odporu. Stále ale platí, že člověk prohraje, až když se „vevnitř“ vzdá sám… Kdekoliv na světě. Omlouvám se že opakuji známé, leč i ono opakování má svůj smysl, pokud není prostým memorováním. Změny často přišly od lidí, kteří zdánlivě už nic nemohli změnit, základem velké části úspěšných změn je nejen dobrá… Číst vice »

PPK
PPK
28. 2. 2017 10:03

Zdravím! A nyní k věci: Životní zkušenost s politikou nám říká: Zvolí-li si názorově roztříštění obyvatelé jakéhokoliv státu ve volbách své politiky „srdcem“, pak sice ti všichni voliči mají čisté svědomí, ale výsledkem vždy bude jen nějaká vládnoucí koalice právě zvolených lidí, v nichž vždy nad poctivci budou mít početní převahu oportunisté a kariéristi. Proč? Protože každá koalice pro ty politiky vždy znamená absolutně spolehlivý únik ze ZODPOVĚDNOSTI za všechny chyby a zejména(!) korupční zlodějny a podrazy, které při vládnutí následně udělají. Co je toho příčinou? Nic jiného, než názorová a zejména TAKTICKÁ NEJEDNOTA voličů, o níž se pečlivě starají… Číst vice »

Bety
Bety
28. 2. 2017 10:55

Souhlasím s PPK – koalice je o nicnedělání a žádná zodpovědnost. Jestli se zde přítomní kroutí studem, že by měli volit tu „zločinnou“ KSČM, tak je z toho vidět, jak jim argumentace a propaganda merdií, odesáků a všech dalších samozřejmě „nezločinných“ křiváků zalezla pod kůži. Možná se neosvědčí – ale já na jejich místě bych se určitě aspoň snažila minimálně to spočítat těm, kteří je tak dlouho dusili. Joj, dají se na nich najít hnidy – tak to se radši spolehneme na ty Kalousky, knížata, Sobotky, Babiše, Stropnické – o těch aspoň víme, že se v hnoji topí, tak nás… Číst vice »

peter.
28. 2. 2017 12:29

Čo myslíte!Prečo nám bol vnútený systém bohvie prečo nazývaný demokraciou?Prečo nám od r.1989 neustále vtĺkajú do hláv,že to je ten najlepší systém pre nás,systém ktorý sme postrádali a bez ktorého sme 40 rokov trpeli hrozným príkorím? Systém po ktorom sme tak strašne túžili,že sme kvôli nemu štrngali kľúčmi na námestiach(ja teda určite nie)? No preto,že iba tento systém zabezpečuje názorovú roztrieštenosť v spoločnosti.Len tento systém garantuje,že žiadna politická strana ktorá by svojím volebným programom oslovila väčšinu elektorátu, nedosiahne nikdy taký volebný výsledok ,aby mohla mať v parlamente dvojtretinovú väčšinu.Lebo voliči sú rôzni a každý bude preferovať tú stranu,ktorá háji jeho… Číst vice »

zedd
zedd
28. 2. 2017 12:54

No, „studem jsem se zkroutil“ už před deseti lety. Průšvih je, že i když má KSČM zjevně podporu myslícího elektorátu, není schopná s tím udělat vůbec nic.

Pokud bych nečetl noviny, věděl bych o existenci té strany jen z předvolebních billboardů.

Vím, že s komunistickou nálepkou je to u nás těžké, že jim média nepřejí … to je jasné. Ale to ticho, co kolem sebe KSČM šíří? Dyť nic nedělají. Je to karikatura.

zedd
zedd
28. 2. 2017 13:12

Aby se začlo mluvit o sociálním bydlení, musela naběhnout parta anarchistů na MPSV. To je ale role, kterou by měli hrát komunisté … anarchista se přece nebude spoléhat na ouřad.

zedd
zedd
28. 2. 2017 13:47

Taliánský komunisti to jedou tradičně přes sociální centra. V CZ tohle dělaj jen anarchisti. Komunisti musej bejt vidět v okolí, musej něco dělat …

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 14:16

zedd napsal Taliánský komunisti to jedou tradičně přes sociální centra. V CZ tohle dělaj jen anarchisti. Komunisti musej bejt vidět v okolí, musej něco dělat … Tuhle kritiku tady nikdo nezpochybňuje. Otázkou zůstává, že myslet si můžeme o koalicích co chceme, ale žijeme v nějakém světě. Takže pokud projdou „slušně“ pravičáci, mohou to udělat s Babišovým ANO, pokud by on byl hegemon, může se pokusit sám. Jaká je alternativa? Dostanou „národovci“ či rebelové na hraně populismu (Okamura) dost na reálnou vládu? Šla by do něčeho podobného KSČM? Kam se přidá oslabená ČSSD (byť zesláblá, nejspíše přes 5% projde) ? Může… Číst vice »

Bety
Bety
28. 2. 2017 14:21

Okamura ve svém rozhovoru pro Parlamentní listy uvedl, že se strany vládnoucí koalice dohodly na tom, že nepřipustí, aby v Parlamentu do jednání prošel jakýkoli opoziční návrh. Jakýkoli.
Pokud s odhadovanými 7% projde jeho strana úspěšně volbami, tak to bude stejně k ničemu, i když jeho program nepatří k nejhorším. Také si postěžoval, že ho média drží zkrátka.
Bez většiny to prostě nejde a nepůjde.

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 14:31

V době nezadržitelně slábnoucí hegemonie USA, nástupu nových zemí a ustavování nové situace bude více příležitostí i pro malé, EU už nebude v pozici diktujícího, tamní masu úředníků je třeba minimálně vyházet, přičemž to není žádná záruka, že se EU byť v nějaké velmi redukované podobě zachová… „Diktát“ z vnějšku (v případě rozpadu EU se o něj popere více větších zemí a skončí to vymezením jakýchsi „zón převládajícího vlivu“) bude jiný, méně diktátem. Všichni budou mít hodně starostí, noví reg. „lídři“ budou hledat spojence… Co ta zde obecně snad dobře přijímaná představa (zatím) spojení menších středoevropských zemí do jakéhosi volnějšího… Číst vice »

zedd
zedd
28. 2. 2017 14:31

Stejný otázky se mi melou v hlavě. Odpověď na ně nemám.

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 14:41

Ještě poznámku: v době která přichází dosavadní „rozdělení“ stran dle „ideologických východisek“ bude mít zřejmě mnohem menší význam pro případnou koalici. Pokud ta ale nebude funkční a schopná se domluvit na společném minimu dále rozvíjeném…? Může přijít také doba rozvratu, bezvládí, „zimních“ vlád… Kdo z toho v tom případě ale vytěží? Lidé dole?? Opravdu v to někdo věří? Lidé mohou dát schema požadavků na akceschopnou vládu a předformovat tak alespoň částečně obrysy budoucna… dobrý nápad/y totiž v naší zemi nepochybně někdo vykrade… Kdo pak „vydělá“? Bylo by opravdu a zcela k ničemu, kdyby lidé zdola před volbami zformovali svá: pokud… Číst vice »

zedd
zedd
28. 2. 2017 14:43

Ve skutečnosti moje štkaní po levici klasického střihu je nostalgie, která by spíš příslušela o generaci starším.

Svět se radikálně mění a za pár let nebude schopna polovina populace (ta, co ještě práci má) konkurovat na trhu práce robotům. Tož neužiteční strávníci budou eradikováni během nějaké dobře financované války.

Je to hodně ošklivý téma, ale je přímo před náma.

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 15:07

Větší válku na této planetě tato civilizace nepřežije. Bez „větší“ války to takto „nevyřešíte“. Práce ve výrobě ubude, ale práce pro zkvalitnění služeb a života je mnohde bez hranic a omezení. Skutečně nebude zájem? Ke konfliktům ještě poznámka: tato civilizace je natolik zranitelná, její zásadní narušení ve válce nevyhnutelné (přesné zbraně nejsou určeny k likvidaci „mas“) zvládne pár stovek (či tisícovek) jedinců… Lidé jsou zblblí když dopustili vytvoření imaginárního tzv. Islámského pseudostátu, a naivně si myslí že „stávající bezpečnostní struktury“ je ochrání… Mnohé cíle naprosté devastace zvládne „hrstka“ – viz „elektronická závislost“ nejen výrob a složitých systémů. V případě velkého… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
28. 2. 2017 15:18

„Orgasmus“ virtuality a naivní konzumace jednou skončí… někdy stačí „vyhodit pojistky“… Pak nezbude, nežli se naučit žít, i zvládat následky. Ale člověk bez opojení nazírá svět i budoucnost jinak. Podstatně jinak. Dokonce v tom jinak mnozí naleznou další zalíbení. Nevěřím, že se masy všech národů nechají tupě ovládat. Ano debilizace namísto výuky a výchovy narůstá, ale opravdu nemá člověk za tu dobu ono „výstražné světélko uvnitř“?? Jistě že mnozí ne, či již zcela zblbli a ztrattili společenské návyky a poznání o jejich nezbytnosti, o jisté „hranici“… Ale zdegenerovali, zdegenerují OPRAVDU VĚTŠINA ČI VŠICHNI? Co stojí za snahou některých „Zachránit Evropu… Číst vice »

PPK
PPK
28. 2. 2017 15:21

Říká se, že když určitou situaci hodnotí skutečně velké množství lidí, tak že nakonec většinově zvítězí rozum a řešení nejbližší významu věci v časovém vývoji. Budoucí parlamentní volební výsledek proto odhaduji tak, že v dalších volbách mezi větším a menším zlem zvítězí Babišovo ANO a zřejmě to bude většinou značnou, i když prozatím asi nikoliv nadpoloviční a tudíž ještě nebude výsledkem naděje na vládu s povinnou zodpovědností. Nicméně, bude to alespoň něco a zkušenostní podobnost s volbou a vítězstvím Zemana ve volbách prezidenta se tu nabízí. Většinově totiž lidé cítí u Babiše naději na určitou sociální spravedlnost a zároveň u… Číst vice »

zedd
zedd
28. 2. 2017 15:51

Martine, samozřejmě sám válku nepovažuju za řešení čehokoliv. Nicméně s pozorovatelnou inteligencí globálních jelit, je pravděpodobné, že to tak skončí. Nepodmíněný základní příjem je jen flastr na hnijící vřed. Ve společenských vztazích tohle bude změna na úrovni neolitické „revoluce“. Ta se odehrávala pár tisíc let. To, co nás čeká, se stane během pár jednotek let.

Prostě „lidská práce“ zmizí jako hodnota. A při tom jsou kolem ní vybudovány skoro všechny společenské struktury.

peter.
28. 2. 2017 15:54

PPK napsal
Budoucí parlamentní volební výsledek proto odhaduji tak, že v dalších volbách mezi větším a menším zlem zvítězí Babišovo ANO a zřejmě to bude většinou značnou, i když

Či väčšie alebo menšie zlo…stále bude volené len to zlo.A žiadalo by sa mať možnosť voliť aj dobro.Ak takej možnosti niet…..je potom správne ísť k voľbám voliť zlo?
Nech už vyhrá ktokoľvek.Babiš či Sobotka,Okamura či Filip,stále to bude len o tom,kto bude stáť pred Bruselom a Amerikou vo väčšom alebo menšom predklone