Ruská mobilizace

Flag Of Russia.svg

Ohledně ruské mobilizace existují různé fámy a dezinformace. Proto stojí za to uvést záležitost na pravou míru.


Začněme s jasnými fakty.

Co je mobilizace a jak k ní dochází

Mobilizace není jen odvod občanů do vojenské služby. Jedná se o soubor opatření k převedení ozbrojených sil, hospodářství, státních orgánů a územní samosprávy i organizací na práci ve válečných podmínkách. Mobilizace v Ruské federaci může být všeobecná nebo částečná. Rozdíl mezi nimi je ten, že při částečné mobilizaci seznam činností, které mají být provedeny, neurčuje federální zákon, ale samotná vláda – vyhláškou. Například při všeobecné mobilizaci bude zavedena povinnost vojenské přepravy, to znamená povinnost odevzdat soukromá auta určitého typu pro potřeby armády.

Koho se aktuální mobilizace týká

  • Vojáci, námořníci do hodnosti seržant, praporčík do 35 let
  • Nižší důstojníci do 50 let
  • Majoři, kapitáni 2 a 3.stupně, podplukovníci do 55 let
  • Plukovníci, kapitáni 1. stupně do 60 let
  • Vyšší důstojníci……..do 65 let

Kolika občanů se tedy taková mobilizace může dotknout? Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu řekl, že tyto požadavky splňuje v Rusku téměř 25 milionů lidí. Tedy tanec kolem čísla 300.000 nově povolaných vojáků je zcela zbytečný. Částečná mobilizace prostě umožňuje mezi potenciálně mobilizovanými vybírat. To je samozřejmě zdrojem různých dohadů, nespravedlností, porušení zásad rovnosti, prostoru pro úplatky apod. Tuto mobilizaci také doprovází prostý šlendrián, který je vystaven kritice i v nekompromisně proputinovských médií a u zastánců ještě tvrdší linie, než je právě nastolena. To ale pro nás není příliš důležité, jak se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí a Rusové se rozhodli právě dělat hodně.

Tedy prosím naše čtenáře, kteří nás čtou, protože s námi souzní, jakož i Kartousovy elfy, aby se probudili, jelikož i ruský medvěd se probudil ze zimního spánku.

Číslo 300 tisíc mobilizovaných tedy hovoří jen o předpokládané aktuální potřebě Ruské armády. Zítra, bez jakéhokoliv dalšího dekretu či jiného právního aktu může být toto číslo zvýšeno přesně podle nejaktuálnějších potřeb armády.

Řada Rusů tohle samozřejmě plně chápe a proto se uchyluje do zahraničí, přestože by patrně momentálně povoláni nebyli. Jenže neví dne ani hodiny. Válka eskalovala a nedovedu si představit, jak by mohla „dopadnout dobře“. Rusko má mobilizační potenciál minimálně 5krát vyšší než Ukrajina. K mobilizaci se Rusko už rozhodlo. Oblasti, kde proběhlo referendum, připojili do své „državy“. Už není cesty zpět, není diskuse o dalším statutu Donbasu, doba neplnění dohod (Minsk 1 a 2 a mnohých dalších) je pryč. O míru bude Rusko rádo jednat, ale o Krymu a dalších připojených území už diskuse skončila.

Diskuse je maximálně o „zbytku“ Ukrajiny a budoucnosti obyvatel Země. Řekněme si však na rovinu, že dobrých řešení už není, ztratily se ve fašizující Ukrajině L.P. 2014. Nemohu než opakovat to, co jsem veřejně psal a veřejně říkal již v době probíhajícího Majdanu. Zaseté zlo, které jsme podporovali i my (Schwarzenberg, Kocáb, Člověk v tísni apod.), násilí, které jsme tehdy pomáhali legitimizovat, přineslo své plody. Jsme součástí Impéria zla, Impéria s minulostí zločinného kolonialismu, rasismu a hromadného vraždění, které tato Země ještě neviděla. Zřejmě se nacházíme v době zúčtování.

Nemylme se, většina světa není na naší straně. Zkorumpovaný zločinný Západ, toto Impérium „bílého muže“ jak by řekl Michael Moore, toto „Bílé Impérium“ je osamoceno proti většině světa. Světa, který je však stále ohromen drzostí ruského medvěda nepokleknout před dosud nejmocnější šelmou, kterou tato Země nesla. Šelmou, která rvala na kusy národy Afriky, Jižní Ameriky, Asie i Blízkého východu. Včera porobené národy světa jsou pochopitelně stále vystrašené, ale na čí straně jsou jejich sympatie, není pochyb. I my jsme zaseli zlo, blíží se doba sklizně i na našich polích. Tohle není o sporu, kdo koho napadl, kdo kde vystřelil, tohle je soud nad prohnilým, fašistickým, pokryteckým a prolhaným světem, klanícího se nepravému bohu, bohu Mamonu. Je to soud i nad námi, neboť jsme si do svého čela zvolili Bratrstvo kočičí pracky.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.8 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
6. 10. 2022 5:06

Konečne do toho vniesol jasno !

https://t.me/casusbellilive/74024

idiotronic
Reply to  peter.
6. 10. 2022 5:46

Čím více poznávám lidi, tím více miluji svého psa. (zapomněl jsem autora)

Bety
Bety
Reply to  peter.
6. 10. 2022 9:24

Zabíjení Iráčanů – a mnoha dalších před nimi – bylo dobré, protože vše co podnikne
USA je legální. USA jsou předurčeny vládnout, tudíž vše, co podnikne kdokoli v rozporu
s přáním USA je ilegální, protivládní a zavrženíhodná činnost. Jasné a jednoduché,
žádná diskuze se nepřipouští.

fajt
6. 10. 2022 7:47

friendly fire je u ruských jednotek na ukrajinské kolomajzně skoro na třetině všech padlých ( a těch je rozhodně více než kremlinem uváděných cca pět tisíc soldatů). Duma projednává zákon o zbavení majetku Rusů, kteří se vyhnuli mobilizaci ( i divokým ) odchodem ze země – tedy zatím se zákon bude aplikovat na jejich vozidla u hranic RF a pak v jejich bydlištích, ale protože ruská úřední mašinerie si už teď tento zákon vykládá trochu jinak a je připravena být velmi tvrdá k lidem, kteří nechtějí umřít za kremlin chazary, bude v podstatě zabavovat celý jejich movitý i nemovitý majetek.… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
6. 10. 2022 9:49

Jak to vypadá u vás, tj. u polských „dobrovolníků“?

fajt
Reply to  Botičky od Diora
6. 10. 2022 11:01

se jich zeptejte sám, doporučuju osobní exkurzi rovnou do rzeczipospolitej s vaším dotazem. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
7. 10. 2022 12:03

Mám to v plánu. Jedině na T-14 Armatě :-)

fajt
Reply to  Botičky od Diora
7. 10. 2022 18:07

tož přeju ščastnou cestu 😉

Bety
Bety
Reply to  fajt
7. 10. 2022 9:57

Nevím, kolik tisíc těch zbabělců z Ruska odešlo, asi to bude stejný typ jako ti Ukrové
s drahými auty u nás. Dokud mohou kořistit, jsou to vlastenci, při potížích se ukáže,
že vlast je to poslední na čem by jim záleželo. Žádná škoda.

Alva
Alva
Reply to  Bety
7. 10. 2022 19:10

Přesně tak – jsou z party od bohatých až po oligarchy.
Budou se divit, až zjistí, že pro Západ zůstali Rusové a až jim zkonfiskují (ukradnou) jejich majetky.

fajt
Reply to  Bety
8. 10. 2022 6:03

tož, nebuďte tak zlá, každý má právo se vyhnout válce, gor tady, kde by z největší pravděpodobností padl za další globální špinavou židovinu. ..)

Bety
Bety
Reply to  fajt
8. 10. 2022 20:35

Nejsou nic jiného než fašisti – a na fašisty by měl být zlý každý.

fajt
Reply to  Bety
9. 10. 2022 10:20

hmm … a nechytla jste nějakou akutní válečnou virózu ? – v dnešních časech všeobecného mediálního průjmu to zas není tak nezvyklá věc – zkuste si dát heřmánkový čaj s medíkem, hezký uspává a dá zapomenout na blbosti. ..)

Bety
Bety
Reply to  fajt
9. 10. 2022 13:53

Och tak pardón. Já nějak nepochopila, že vyjadřovat se kriticky k fašismu není na pořadu dne. Teď jsou na řadě
hříchy židobolševismu, té proslulé hitlerovské mantry.

fajt
Reply to  Bety
10. 10. 2022 5:30

ta vaše kritika ale silně kulhá na jednu stranu, tedy někde nechcete vidět zjevné nepravosti a klidně promíjíte dost nehezké věci, krom toho kulometným nálepkováním váš problém neodstraníte, nevyřešíte ( ale můžete na něj pohodlně zapomenout) – podívejte, dnešní ukrajinská kauza se stala pouhou válkou pro válku, zabíjením pro zabíjení, čirým odlidštěným svinstvem bez jakékoliv evoluční hodnoty – tohle není můj boj a nikdy nebude. ..)

kolokol
kolokol
7. 10. 2022 7:56

Dobře napsáno, ale jako vždycky mám nějaké poznámky a výhrady. Takto vypočteno, něco mezi 1 – 2 % veškerých možných povolaných, to opravdu není k povykování na ruské straně. Tedy nebylo by, pokud by proces nenarušovali tamní liberasti. Ne všechny problémy, které se při mobilizaci vyskytly, lze svést na obyčejný šlendrián. Pokud jde o my, které podporovalo Majdan (Schwarzenberg, Kocáb, Člověk v tísni apod.), ne. Nenacházím se tam, tudíž ne my, ale oni, ne já! Obdobně je tomu s mou (a mých předků) účastí na zločinech kolonialismu, rasismu a hromadného vraždění. Lidi, nesvalujte na sebe odpovědnost opravdových zločinců. To moudrý… Číst vice »

fajt
7. 10. 2022 8:19

https://www.alkohol.cz/produkty/roku-gin-11644/#product-detail-text

a teď trochu jiné politiky – před nedávnem jsem se synkama ze všech front ochutnal tuhle japonskou ohnivou vodu, sice jsem včil skoro abstinent a jehličí jsem i za času husakovic táborů a potlachů nemusel, tak tohle mi výrazně překvapilo a s tonikem to bylo excelentní … a druhý den naprosto čistá hlava. ..)

peter.
Reply to  fajt
7. 10. 2022 10:04

Pil som to,nie zlé,ale…Spišská je Spišská!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  peter.
7. 10. 2022 16:06
fajt
Reply to  peter.
7. 10. 2022 18:06

👍 není špatná ( tedy na jehličí) – ale naposledy jsem koštoval Goral borovičku a byl jsem taky dost překvapen. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
7. 10. 2022 17:16

Vše nejlepší k jubileu!
comment image

Alva
Alva
7. 10. 2022 21:40

Možná se situace už obrací. https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/06/americania-biju-na-poplach-kyjevske-sily-sa-nechali-vylakat-pred-ruskou-ofenzivou/ „Generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny cez údaje z Pentagonu náhle oznámil, že bieloruské vojenské letiská sa narýchlo pripravujú na prijatie veľkého počtu ruských lietadiel. Tento proces naznačuje, že Rusko pripravuje rozsiahlu ofenzívu a teraz sú udalosti, ktoré sa odohrávajú na kontaktnej línii, dočasným príbehom, rušivým manévrom s cieľom pripraviť hlavný úder. Nie nadarmo sa obrancovia Limanu tak tvrdohlavo a dlho bránili s malými alebo žiadnymi posilami a protiofenzívou už spojeneckých síl. Zoskupenie ozbrojených síl Ukrajiny bolo spojené s najťažšími bojmi, čo prinútilo Zelenského generálov, ktorí verili v úspech, presúvať stále viac záloh týmto smerom.… Číst vice »