Svět ruskýma očima 679

 

ČR míchala plyn: Stát pospíchá, aby doplnil zásobníky směsí ruského a amerického plynu

23. září 2022

V době, kdy velká část zemí EU snižuje stahování plynu do zásobníků podle úrovně naplnění, ČR zvýšila své kontingenty. Od poloviny měsíce dostává regasifikovaný (tedy z kapalného na plyné skupenství zpět převedený – pozn. edit.) plyn z USA, který byl dovezen do prvního protikrizového plovoucího terminálu zkapalněného plynu v EU – do Nizozemska. Sankce a protisankce snížily dodávky ruského plynu do EU.

Od 16. září ČR prudce zvýšila  čerpání plynu do svých zásobníků.  Do 21. září se dodávky zvýšily  průměrně dvojnásobně, na více než 9 milionů kubíků denně. Naposledy byl do místních zásobníků čerpán takový objem v červenci, když Severní proud pracoval na 40 % kapacity. Potom už byly denní dodávky vždy nižší než 3 miliony kubíků.

Plyn postupuje do zásobníku Moravia, který v podstatě od července nebyl v provozu. Celková zásoba byla v českých zásobnících k 21. září 3,5 miliardy kubíků, to znamená třetina roční spotřeby ČR v roce 2020. Zásobníky jsou naplněny na 84 %, což odpovídá plánům Evropské komise.

Je jasné, že dodatečné dodávky jsou regasifikovaný americký zkapalněný plyn. ČEZ je dostává podle smlouvy s Cheniere Energy přes první protikrizový plovoucí terminál LPG v Evropě. V nizozemském Emshavenu jsou dvě lodě na opětovné zplynování s celkovou kapacitou asi 8 mld. kubíků za rok, zprovozněny bylo v polovině září. Pro letošek si česká společnost rezervovala 3 miliardy kubíků. Do konce roku má v plánu přijmout ještě 700 milionů kubíků.

Podle Sdružení evropských přepravců plynu (ENTSOG) začal terminál dodávat regasifikovaný plyn od 16. září a za týden je naplněn z 85 %.

Společnost ČEZ je po mnoho let klientem Gazpromu. Jenže letos se dodávky ruského plynu do Evropy snížily. Kvůli sankcím a protisankcím se zastavil provoz plynovodu Jamal – Evropa přes Polsko a po něm i Severní proud. Ukrajinský tranzit se snížil poté, co operátor odmítl přijímat plyn přes hraniční bod Sochranovka, který je pod kontrolou ruské armády.

Šéf české státní společnosti řekl: „V říjnu přijdou ještě dva tankery s plynem pro ČR a budeme pokračovat na úrovni dvou až tří plavidel za měsíc. To je významný krok k energetické bezpečnosti ČR, pokud jiní dodavatelé dodávky ukončí.“

V květnu společnost ČEZ oznámila, že platí dodávky ruského plynu, ale neupřesnila detaily. Přitom nový mechanismus plateb nepředpokládá změnu měny, ale otevření rublového účtu v Gazprombance, což umožní konverzi plateb na ruskou měnu.

Český ministr průmyslu a obchodu Sikela v září uvedl, že Praha vystupuje proti omezování cen za ruský plyn, protože je to politický nástroj a ne řešení energetické krize.

Převzato z Eadaily.com

***

„Bratři Itálie“ nebudou pracovat pro Washington, jinak budou svrženi

Ljubov Stěpušova

26. září 2022

Nová vláda Itálie se bude vzpírat nařízením Washingtonu ohledně podpory sankcí proti Ruské federaci, jinak ji už během roku čeká krach.

Vítězství konzervativců a nacionalistů ve volbách v Itálii

V parlamentních volbách v Itálii zvítězila strana Fratelli d‘Italia (Bratři Itálie) Giorgie Meloniové. Připravuje se řídit  zemi spolu s pravicovou koalicí. Koalice je složena z Bratří, Ligy Matea Salviniho (Lega per Salvini Premier), hnutí Forza Italia (Kupředu, Itálie) Silvia Berlusconiho a z malé strany Umírněných (Noi moderati). Koalice dostala 44,27 % hlasů, zatímco Středo levá koalice, vedená bývalou vládní Demokratickou stranou, dostala 26,40 % hlasů.

K nařízení Bruselu se budou stavět skepticky

Sliby, které dala Meloniová Italům během volební kampaně, jsou zakotveny v programu strany a nazvány „Připravení obnovit Itálii“, a s heslem „Za osvobození Itálie od mnohaleté špatné levicové vlády“.

V bodech plánu stojí:

  • Itálie je hlavní v Evropě i ve světě;
  • zastavení nelegální imigrace  a obnovení bezpečnosti občanů;
  • čistá, bezpečná a dostupná energie.

Koalice nepodporuje:

  • program LGBT;
  • udělování italského občanství osobám narozeným rodičům cizincům na italské půdě.

Meloniová navrhuje reformu ústavy, aby se Itálie stala prezidentskou nebo poloprezidentskou republikou s přímou volbou prezidenta. To by koalice mohla udělat i bez referenda, kdyby získala dvoutřetinovou většinu křesel v parlamentu. Tento krok není podporován v EU.

Při pohledu na tyto body je jasné, že postoj k nařízením Bruselu bude určitě v Římě pragmatický. Není náhoda, že za mlčení Bruselu přišla první gratulace z Maďarska. Viktor Orbán řekl: „V těchto těžkých dobách potřebujeme jako nikdy dříve přátele, kteří se shodují v celkovém pohledu a v přístupu k výzvám Evropy.“

Není možné snížit účty za elektřinu bez loajality k Rusku

Podle programu by Meloniová chtěla revizi národního plánu obnovy a stability na výši 22 miliard EUR. Myšlenka spočívá v tom, aby „s ohledem na energetickou krizi a inflaci“ došlo k „soustředění na energetickou infrastrukturu“ a „prudce se snížily účty pro rodiny a podniky“, dokonce i s pokutami za neplnění ekologického přechodu.

Toto je otázka týkající se přežití strany. Jestliže účty sníží, zůstanou u moci. Nesníží-li, budou nové volby. Ale budou-li podporovány sankce na ruské uhlovodíky, dramaticky se nic dít nebude. Ohledně infrastruktury jsou ze zemí EU nejvíce závislé na  dodávkách potrubního ruského plynu Itálie a Německo.

Euroatlantismus Itálie nebude v Itálii určovat jen Meloniová

Administrativa prezidenta USA je přesvědčena, že bez ohledu na to, kdo bude sedět v Římě, budou USA držet Itálii v zahraniční politice na uzdě.

Meloniová objasnila, že postavení Itálie v Evropě a v západní alianci je následující: Řím bude podporovat politiku sankcí proti Rusku a bude dodávat zbraně na Ukrajinu. Není to v souhlase s uvedenými ekonomickými důvody. První prohlášení je jedna věc a plnění slibů je věc druhá. Může se snadno změnit ke zlepšení života Italů.

Salvini a Berlusconi již zaujímají k dodávkám uhlovodíků z Ruska i k Ukrajině postoje blízké postojům maďarského prezidenta. Sám Brusel zde předvádí surrealističnost. Ohlásil plán změkčit sankce podle dodávek ruského uhlí a hnojiv. Takže Rusko musí prohrát (podle definice EU), ale současně s tím financovat EU.

Převzato z Pravda.ru

***

Jak střelit vlastní ekonomiku do hlavy: Chazin předpověděl budoucnost USA po sabotáži na plynovodech Severního proudu

Valerije Konkina

30 září 2022

Z rozpadu Evropy by USA těžily jen krátkodobě, nakonec by ztratily mnohem více.

Vzhledem k prohlubující se recesi přecházející v depresi a odčerpávání kapitálu z EU se zpomalí pád jen na krátkou dobu. Celou situaci se v žádném případě nepodaří zachránit, ať si Washington usmyslí, co chce. USA čeká hlubší krize, která předstihne tu o devadesát let starší. Narušení ruských plynovodů urychlí zbídačování Evropy, ale současně maximálně přiblíží i hospodářský úpadek USA. Takto se na věc dívá podle Radio Komsomolskaja pravda publicista a ekonom Michail Chazin, který při tom ironicky upozorňuje, že Američané tradičně předvádějí svoji neschopnost strategicky myslet.

Bankrot EU zbaví Spojené státy i Čínu jejich velkých tržních konkurentů. Zároveň s tím ztratí velký trh odbytu, protože koupěschopnost v Evropě bude na hranici krachu, tedy blížící se k nule. Takže Američané zvítězí okamžitě, ale později o hodně víc ztratí. Čína takovou ztrátu přežije, jednoduše přesměruje toky. Rezervu má dostatečnou. Spojené státy už mají nemalé potíže a malé vydechnutí před krachem situaci nespraví. Spíše problémy znásobí.

Nyní probíhá speciální operace na likvidaci jednoho z center světové ekonomiky, nazvaného Evropská unie. Likvidace se děje prostřednictvím Ukrajiny. Pokud by nebyla Ukrajina, nebylo by možné postrčit vedení EU k sebevraždě. V tomto směru je ve věci strategických zájmů RF všechno dobré, dokonce i s diverzí na plynovody Severní proud. Získáváme Ukrajinu, Spojené státy a Čína se zbavují silného konkurenta, jímž je EU. A co bude v Evropě, kde žije přes 400 milionů lidí, to Anglosasy nevzrušuje. V USA se nepřemýšlí ani o tom, že spolu s konkurencí ztratí i obrovský trh. Evropa by s ruským plynem měla ještě možnost přežít krizi a vzepřít se, ale teď už není jiná varianta. V dlouhodobé perspektivě je poškození našich plynovodů pro Spojené státy sebevražedným výstřelem hlavy své ekonomiky. Nebudou schopni zaplnit ztrátu trhu se skoro půl miliardou lidí. Takto se bude prohlubovat deprese a v budoucnu je nečeká, míně řečeno, sladký život.

Odborník poznamenal, že Rusko při tom všem neodešlo z trhu s plynem v Evropě, jak si leckdo myslí. EU, nebo to, co po ní zůstane, bude tak jako tak kupovat ruský plyn, jenom zkapalněný a trojnásobně drahý. Některé odštěpky Starého světa, které nepodlehly rusofobii, bude Rusko podporovat mírnými slevami, a tím budovat v tomto regionu nové konfigurace.

Politolog Vladimir Kornilov předtím ohodnotil směšnost Zelenského, který omylem naznačil brzkou kapitulaci.

Převzato z RIAFAN.ru

5 21 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
4. 10. 2022 18:14

Rusáci dostávají na prd@l. U Kachovky jsou obklíčeni a oblast bude možná bez vody pro ruské území. Jen tak dál. A ten vůl v Kremlu vyzývá k jednání. Jestli se odhodlá k použití nějaké formy jaderných zbraní, tak by měl být souzen jako válečný zločinec. Takového imbecila člověk nevidí každý den.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
4. 10. 2022 19:38

Původně mi připadalo, že Putin má v úmyslu jedním vojenským tažením obsadit možná i celou Ukrajinu. Přiznám se, že jako občanu PPK a čs. čtenáři zpráv z internetu by mi to proti mysli vůbec nebylo. Jenže, jak nyní vidím, tak VVP se nechová jako já pozorovatel, ale jedná jako zodpovědný politik a stratég Ruska, jako právník a státník a záměrně dává světu najevo, že je rozhodnut (prozatím) mezinárodní právo striktně dodržovat, pokud ho jiní nevyprovokují k jinému postupu. Šetří životy svých vojáků a dává teď světu najevo, že SVO skončila a bude-li boj pokračovat, bude to již tvrdá válečná obrana… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
4. 10. 2022 20:02

On vůbec nešetří životy vlastních lidí. Jsou mu u výfuku stejně životy těch, kteří hlasovali pro vstup do Ruské federace. Úplně zdiskreditoval ruskou armádu. Její ztráty po přiznaných cca 5000 na živé síle rychle míří k desítce. Putin je kreten, a to ještě pořád jsme teprve na začátku celkového úpadku. Na co má Rusko síly rychlého nasazení a parašutisty, aby pomohli tam, kde je třeba? Pátá kolona, to je carevič Putin.
Gorbačov hadr.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
4. 10. 2022 20:22

Пегов докладывает украинцам о состоянии наших войск › ПОЛИТИКУС (politikus.info) – tak i Pegov je už vedený jako nebezpečný blázen … dnešní Rusko začíná připomínat hodně špatný vtip. ..

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
4. 10. 2022 20:33

Tři dějinné porážky rudých bobanku: Gorbačov, JeltSYN, Putin.
Soudruh Putin sebou stáhne do hrobu i Jednotné Rusko.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
4. 10. 2022 20:38

až se bojím říci nahlas myšlenku a přání současného Kremlu, že dalším a ještě lepším ruským carem bude zelenský. ..

Alva
Alva
Reply to  PPK
4. 10. 2022 22:12

Jen jestli tady vlastně neřešíme něco jiného. O Ukrajinu vůbec nejde, ta byla obětována bez ohledu kolik Ukrajinců přežije a jestli vůbec.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sokdokument-jak-usa-planovaly-valku-a-energokrizi-v-evrope/

PPK
PPK
Reply to  Alva
4. 10. 2022 23:15

Skuteční vládci světa vědí, že mediálními útoky na myšlení davu pomocí hysterické a poraženecké propagandy zavázaných nebo placených aktivistů a kmenových novinářů establishmentu lze získat důvěru jen dočasně u naivních neználků a nezkušených a přihlouplých fanatiků. Je to sice finančně levné a dočasně to funguje, ale má to jepičí život a chytřejší sociopati pak při prvním náznaku informační blamáže okamžitě obracejí politický kabát a tváří se, že oni tomu všemu lhaní od začátku přece vůbec nevěřili. Zkrátka, takový už je život informačního boje na první prioritě a jak to vypadá, tak lepší to už nebude. 

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
5. 10. 2022 0:37

Žvanit si můžeš, co chceš. Když je Putka v hajzlu, tak to natahuje svěrač každému rudému bobanovi. Když ne pambu, tak to řídí mocní tohoto světa. A k nim Putka nepatří. Jinak by celá ta speciální akce nemohla mít takové tragické vyústění. Selhání jednoho tragického vola je nakonec věcí těch, kteří delší dobu poukazují na jeho nedostatečnost a věrolomnost. Paráda. Fanatismus rudé sbere je nekonečný. A debilni kádrování ovšem také. Do roka bude za těchto okolností Rusko bez Krymu. Putka se o to postará. Nikdo jiný.
Co si s tím rudá sber pocne?

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
5. 10. 2022 0:38

To šustí papírem. Jak trojjedinost boží.

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  orinoko
5. 10. 2022 19:11

Co kouříte, pane kolego? :-))

Alva
Alva
4. 10. 2022 6:57

„Od 16. září ČR prudce zvýšila čerpání plynu do svých zásobníků….“
Do jakých, když všechny „naše“ jsou prý německé?

Gatta
Gatta
Reply to  Alva
4. 10. 2022 10:19

To „do našich“ – to se jen tak říká … :-)

Alva
Alva
Reply to  Gatta
4. 10. 2022 10:22

Já vím. To bylo jen „rejpnutí“. :-)

PPK
PPK
Reply to  Alva
4. 10. 2022 22:00
Alva
Alva
Reply to  PPK
4. 10. 2022 22:23

Díky za odkaz. Vlastně jsou to stejná fakta jako v odkaze, který jsem dala výše. Tady ještě jednou, abyste ho nemusel hledat.:
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sokdokument-jak-usa-planovaly-valku-a-energokrizi-v-evrope/

idiotronic
Reply to  Alva
5. 10. 2022 17:28

Odkazy na První zprávy obecně nefungují.Odkaz na facebook funguje.

Alva
Alva
Reply to  idiotronic
5. 10. 2022 20:51

Už jsem o tom četla v jiné diskuzi. Mně tedy funguje bez problému. Zkuste tohle:
https://1url.cz/krFH5

idiotronic
Reply to  Alva
6. 10. 2022 8:43

Zase nic. Když dovolím zjistit polohu, jsem ve ,,Frýdlantě nad Ostravicí“.Neodpovídá to sice skutečnosti, ale výsledek je vždy tento. Pokud obsah odpovídá tv Raptor, tak ten dostupný je.

idiotronic
Reply to  Alva
6. 10. 2022 19:21

Jo.

idiotronic
Reply to  idiotronic
6. 10. 2022 19:41

ď.

jb
jb
4. 10. 2022 16:45

Zrádci a zaprodanci! Viz: Generální ředitel záporožské jaderné elektrárny Igor Murašov byl vyhoštěn na území kontrolované Ukrajinou a obvinili ho z „provádění činností, jejichž cílem je diskreditovat orgány Ruské federace“. To bylo hlášeno televizním kanálem „Rusko 24“. V předvečer kanálu se ve vysílání objevil příběh, kde Igor Murašov přiznává, že má vazby na ukrajinské zvláštní služby (SBU). Generální ředitel záporožské jaderné elektrárny říká, že předal ukrajinské straně informace o stavu věcí na stanici. A poukazuje na to, že si byl vědom škod na jaderné elektrárně, které se objevily v důsledku ostřelování ukrajinskou armádou. Murašov v příběhu kanálu poznamenává, že tyto… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
6. 10. 2022 11:36

Proti ruskému novináři a opozičnímu vůdci Vladimiru Kara-Murzovi mladšímu bylo zahájeno trestní řízení podle článku 275 trestního zákoníku Ruské federace („velezrada“). Hrozí mu 20 let vězení.

Vyšetřovatelé zjistili, že Kara-Murza po mnoho let poskytoval organizacím z členských zemí NATO pomoc namířenou proti bezpečnosti Ruska. Za to, podle zdroje, publicista obdržel asi 30 tisíc dolarů měsíčně (asi 1,7 milionu rublů).

https://news.ru/society/vladimira-kara-murzu-zapodozrili-v-gosizmene/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

jb
jb
Reply to  jb
6. 10. 2022 12:20

Moskva. 6. října. INTERFAX.RU – Předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenková pozvala delegaci Ukrajiny na místě „parlamentní dvacítky“ v Indonésii, aby okamžitě zasedla k jednacímu stolu. „Pojďme si teď sednout k jednacímu stolu v parlamentní G20: ruský parlament, ukrajinský parlament. Pokusme se pochopit jeden druhého, najít dohody,“ řekla Matvijenková ve čtvrtek na schůzi „parlamentní G20“. Podle ní je Rusko připraveno k jednáním o urovnání vnitřní ukrajinské krize a stojí za svým mírovým politickým řešením. „Jsme pro jednání, dialog, mírové politické řešení této krize. Pojďme vyjednávat a sednout si k jednacímu stolu,“ řekla Matvijenková. https://www.interfax.ru/world/866612 Ona, ta sviňa, jim nabídne, že s… Číst vice »

jb
jb
4. 10. 2022 18:01

Naděje? Je to nadějné? Je to bezpečné? © Bývalý brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva (2003-2010), který se v nynějších říjnových volbách opět uchází o post hlavy státu, považuje rozhodnutí EU poskytnout Ukrajině vojenskou podporu za chybné. https://vz.ru/news/2022/9/13/1177281.html Lula vyhrál první kolo prezidentských voleb v Brazílii, Lulovi chyběly 2 % aby rozhodl v prvním kole! https://rg.ru/2022/10/03/lula-oderzhal-pobedu-v-pervom-ture-vyborov-prezidenta-brazilii.html Dne 12. července 2017 byl (Lula) v případě korupce a praní špinavých peněz odsouzen k 9,5 letům vězení. Propuštěn byl v listopadu 2019. V březnu 2021 brazilský Federální nejvyšší soud zrušil všechna obvinění proti němu. Ve vězení poskytl (cca před 3 – 4… Číst vice »

jb
jb
4. 10. 2022 21:27

Na schůzce OPEC+ mají Saúdská Arábie, Rusko a další země v úmyslu oznámit vážné snížení produkce ropy, aby se zvýšily její ceny, uvedly zdroje. Média píší, že to „rozhněvá Spojené státy a pomůže Rusku“. Podle Financial Times ještě nebyla dohodnuta velikost snížení, Rijád a Moskva usilují o snížení o 1-2 miliony barelů denně nebo více, zvažuje se možnost postupného snižování v průběhu několika měsíců. Odborníci očekávají odvetná opatření USA, například další uvolňování ropy ze strategických rezerv. Analytici poukazují na to, že Spojené státy se nemusí zabývat „starou Saúdskou Arábií“, nyní je království připraveno usilovat o vyšší cenu ropy i s hrozbou… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
5. 10. 2022 19:31

Země OPEC+ hlasovaly pro snížení produkce ropy o 2 miliony barelů denně.

Všechny – jednomyslně.

orinoko
orinoko
5. 10. 2022 7:06

Ruská armáda ustupuje! Co bude s Chersonem? Takový je předmět jedné současné ruské debaty.
Navíc Rusům hrozí obří kotel. A ten blbec v Kremlu hlavně komusi blahopřeje. Vyzývám rudé souručenství, aby kaplo božskou, co se to děje? A na všech prijoritich. Vědecký Pjakinismus jistě zná odpovědi. Třeba jak kvalitu proměnit na odpad.
Ten sesup nezačal teď. Ten přišel už v Mariupolu, když se Putka moc paral s Azovem a pak dobytku ještě poskytl fesacky pobyt na Donbasu.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
5. 10. 2022 10:21

v tuto chvíli RF nepotřebuje dalšího idealistu, ale velmi tvrdého, rozhodného a ke všemu odhodlaného pragmatika, který ruskou věc a mužika bude bránit až za hrob … ale takového na čele kremelské věrchušky ( i pod Kremlem ) prostě není vidět – ruská generalita prozatím krvavě kope za kolektivní západ a chazaři v Kremlu si hloupě mastí kapsy, tohle pro ruskou zemi nedopadne dobře. ..

Irena
5. 10. 2022 9:21

S mírným zpožděním k výročí mnichovského – čeho vlastně? Dnešní stav má s tím tehdejším mnohem více společného než se na první pohled zdá. Všichni, kdo touží měnit minulost, protože se za ni stydí, ať radši dělají, co je potřeba dneska. Budeme si zase namlouvat, že máme suverénní stát? Že si sami rozhodujeme o svých záležitostech a politice? Že máme nějaké spojence? Na to ať si odpoví každý sám. Jedno je jisté, naše zájmy nám nikdo cizí hlídat nebude. Kdo se nezapojí do tvorby nového svrchovaného státu bez nadvlády cizích doktrín, bude nést spoluodpovědnost za budoucí prohry a neštěstí způsobené… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  Irena
5. 10. 2022 9:59

1***

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
5. 10. 2022 9:59

Ty, kdo touží měnit minulost, plodí takové zákony:

Vnitro má plán na blokování webů ohrožujících Česko
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vnitro-zakon-propaganda/r~aeff69a83f7511edba5b0cc47ab5f122/

Někteří, ehm, … už s tím pevně počítají a stačili včas překabátit. Já se jim nezlobím.

idiotronic
Reply to  Irena
5. 10. 2022 18:15

Jaroslav Bašta uvádí, že hmotného majetku na území ČR vlastní Češi 1/7.(Oslava neexistující státnosti 28.9.2022, PL)

Alva
Alva
5. 10. 2022 9:57

K tomu výbuchu nenávisti k Putinovi (i k Rusku? – to nevím, do dneška se mi to nezdálo být tak kritické). Předpokládám, že většina viděla O-O V. V. Pjakina, takže musí vědět, jaká je situace v Rusku ohledně podpindosníků. Budu nosit dřevo do lesa, ale není na škodu si zopakovat jeho slova. „…organizace těchto dobrovolníků do bojových jednotek, jejich nábor do ozbrojených sil, do armády, byl nastaven tak na levačku, zcela cílevědomě byl organizován tak špatně, že to všechno vedlo k tomu, že máme jednoduše fyzicky nedostatek vojáků. …… Jenže co na papíře rovinka, v praxi samá roklinka (sic!). Když… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
5. 10. 2022 11:59

Srovnej časy! Všechno začalo v Mariupolu, když carský jouda nechal po zajetí Azov hnipat v klidu na Donbasu. Proč nebyly bombardovány mosty, nádraží, logistické uzly… Proč blbeckove oficiálně tvrdí, že je všechno v pohodě, když je prakticky všechno v hajzlu? Proč jsou z vojáků delani idioti a ten blb v Kremlu se tváří bohorovne? Proč vyzývá kyjevského žida k jednání, když to působí jako ručník hozený do ringu? Chápeš, co se děje, nebo máš zamatlany závity? Co to vůbec řešíte? Putka byl samý partnjor, až se mu to sype na palici. Lidi odhlasovali vstup do Ruské federace a teď prchají… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  orinoko
5. 10. 2022 20:43

Chápu co tu řešíme a asi mám zamatlané závity, ale nikdo z nás vč. tebe na skutečnosti nic nezmění a ani nemůže. Pokud se osobně nezúčastní osvobozování Ukrajiny, nebo nevstoupí do armády RF, všechno to jsou řeči, které nic nemohou ovlivnit ani doma, natož ve světě. Lidově řečeno a bez jakéhokoliv patosu jde řekněme o „fandění“ jedné či druhé straně. Tedy buď ruské = rovnocenné spolupráci, nebo ukrajinské (USácké) = konkurenci, vedoucí téměř vždycky k vražedné konfrontaci. . Nevím, co přivvedlo tebe změnit strany (protože neutrální zůstat nemůžeš) a přidal ses na tu ukrajinskou, je to tvoje věc. Já osobně… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Alva
6. 10. 2022 7:17

Hrach – stěna,
perly – ehm, … Amazonka :-)

Alva
Alva
Reply to  Botičky od Diora
6. 10. 2022 14:51

To chce čas a možná i Amazonka najde tu správnou a splavnou cestu k moři. :-)

Last edited 1 měsíc před by Alva
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Alva
7. 10. 2022 11:28

Vyloučeno. Z Amazonky … bič neupleteš.
:-)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 10. 2022 10:08

Alexandr Dugin podává trestní oznámení na českou ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Důvodem má být její podpora a propagace terorismu. Duginovi se nelíbí reakce české političky na smrt jeho dcery Darjy Duginové, kterou Černochová koncem srpna zveřejnila na Twitteru.
Dugina zastupuje bývalý senátor ČSSD Jiří Vyvadil. Rád se nechám překvapit odsuzujícím rozsudkem.

fajt
fajt
5. 10. 2022 10:50

В Кремле сообщили, что решение об изменении статуса СВО не принималось – 5 октября 2022 | Новости Mail.ru – tak to je už úplná parodie, měli by nad mauzoleem Vladimíra Iljiče vyvěsit přinejmenším duhový fábor. ..

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
5. 10. 2022 12:14

Teď hnupa ženou z Haliče, a kdy to začne v Sýrii je jen otázkou času. Rogozin byl umlčen. Kadyrov vlastně také. A Medveděv už se neozývá. Komentáře z fronty jsou jasné – kde budou obranné linie? Na Urale?

PPK
PPK
Reply to  orinoko
6. 10. 2022 8:17

Špinavé prádlo – pokud je vůbec nějaké(?) – se má prát doma a nenosit ty necky na náměstí a svolávat k tomu kdejakého „experta“ od novin s modrou knížkou příspěvků od pindosů.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
6. 10. 2022 8:33

Přečti si Iscenka, bolseviku, a pak můžeš tlamtat. Už to jde celé za tvým carským guru v Kremlu. Stýská se ti po normalizaci?

fajt
fajt
Reply to  orinoko
6. 10. 2022 9:06

a tak jednou odpoledne se Vova sebere, nastoupí Peskovi do jeho gold nato tryskáče a ze Šeremetěva pošle mužíkům esemesku – měl jsem vás rád, zmrdi, ale ještě raději mám své židovské peníze. ..)

snad nadsázka, která jaksi reflektuje ruské časy zdejší bojovníky moc neomráčí a nedostane je do jitrnicového varu. ..)

PPK
PPK
Reply to  orinoko
6. 10. 2022 9:12

Holt, vojna není kojná a každá hůl má dva konce.

Зеленский обещает Украине страшную зиму – РИА Новости, 14.09.2022
https://ria.ru/20220914/ukraina-1816560761.html?utm_source=smi2_ria_obmen&utm_medium=banner&utm_campaign=rian_partners

Украине будет непросто пережить зиму, заявили в Киеве
https://radiosputnik.ria.ru/20220911/energiya-1815943567.html

Появилось видео, как экипаж украинской БМП в панике задавил своих же бойцов
https://politexpert.net/23647348-poyavilos_video_kak_ekipazh_ukrainskoi_bmp_v_panike_zadavil_svoih_zhe_boitsov?utm_source=smi2#teaserType=middleNews&teaserId=12455853&columnType=middleNews&screenKey=primaryColumnScreen

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 10. 2022 11:53

Dnešní tragédie na Praze 6 – (o)plot demokracie a ua-ambasády, kousek od „Koněva“:

comment image

jb
jb
5. 10. 2022 19:59

Odmítli vystoupit na olympijských hrách pod bílým hadrem a obecně odmítli vystupovat tam, kde by byla porušena jejich práva.

Vlna omezení a sankcí proti ruským sportovcům byla v poslední době poprvé zvrácena.

Mezinárodní boxerská federace byla první takovou organizací, která se rozhodla vrátit sportovce z Ruska a Běloruska do zahraničních soutěží bez jakýchkoli omezení.

https://iz.ru/1406023/ilia-andreev/nevidimaia-ruka-ringa-rossiiskii-boks-vosstanovlen-v-pravakh?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fdzen.ru%2Fnews%2Fsearch%3Ftext%3D

Gatta
Gatta
Reply to  jb
6. 10. 2022 7:16

Malá, ale velmi zajímavá zpráva. To, že se kolem Ruska NĚCO chystá, mi došlo už v okamžiku, kdy byla z dopingu nespravedlivě obviněna jedna ruská tenistka (jméno už nevím). Potom následoval biatlon … … … a Rusko nemělo sílu s tím nic udělat. Nakonec se vzepřeli až rušti paraolympionici v Číně – kterým šlo víc o čest než o peníze. Ony všechny ty akce Západu začínají vždy velmi nevině – ja se ŕíká „od lesa“. A jak se neutnou hned v zárodku …. Zničená Syrie je takě důsledek „Arabského jara“, které začalo takovým malým převratem v Maroku. A možná to… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
6. 10. 2022 7:34

Máte úplnou pravdu, byla to Marie Šarápová (2. zprava), tehdy č. 1 světového žeského tenisu – meldonium.
Jen pár měsíců poté byl meldonium sice opět stažen ze seznamu zakázaných látek, ale flek na Rusech zůstal.

comment image

jb
jb
5. 10. 2022 21:21

Hlava Čečenska Kadyrov informovala o ofenzivních akcích na území Doněcké lidové republiky a Chersonské oblasti.

Kadyrov oznámil ofenzívu ruských ozbrojených sil v DLR a v Chersonské oblasti

Vojáci praporů „Západ-Achmat“ a „Východ-Achmat“ vytlačují ukrajinské nacionalisty z opevněných pozic v Doněcké lidové republice a Chersonské oblasti, ofenzíva se nezastaví ani na minutu, řekl šéf Čečenska Ramzan Kadyrov. https://vz.ru/news/2022/10/5/1180958.html

Irena
6. 10. 2022 6:04

 Opět se potvrdilo, že pan premiér vůbec netuší, co všechno může tahle trestuhodná vládní nečinnost a přehlížení problémů způsobit. Oni si myslí, že žvanění na tiskovkách to vyřeší, že problém zmizí sám, a nechávají to vyhnít. Katastrofální omyl, stále se mi zdá, že nežiju v realitě a je to setsakra ošklivá noční můra. V Brně jsem se přesvědčil, že ne, že je vláda opravdu vážně schopná nás nechat padnout,“ podělil se s naší redakcí jeden z významných podnikatelů. Připomněl, že hrozící pád mnoha velkých podniků a průmyslových firem může mít nepředstavitelné následky na celou zemi. „Někdo si pořád ještě může… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
6. 10. 2022 7:25

Ten blížící se céský a EU prů… je obrovský a prakticky už nrzvládnutelný.

Ale asi bude muset být skutečný a ještě mnohem větší, aby se něco zásadního změnilo.
Ta setrvačnost chování společnosti je prostě taková.

Bety
Bety
Reply to  Irena
6. 10. 2022 8:03

Premiér netuší?? Nějaké IQ snad přece musí mít, pan „profesor“.
Jenže je na vrcholu blaha z toho předsednictví, z toho, že ho stejně „kompetentní“
představitelé z EU plácají po ramenou, a že je s ním a celou vládou spokojená
US ambasáda. Dotáhl to vysoko a kvůli nějakým nespokojeným občanům si to
přece nepokazí. Zelenina.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
6. 10. 2022 8:30

Když USA po 20 letech utekli z Afganistanu, tak utekl i jejich tehdejsí prezident. Byl to také nějaky vysoce vzdělaný profesor, který dokonce napsal široce uznávanou knihu o možnostech rozpadu státu. Tehdy k tomu nějaký diskutér napsal, že to je další důkaz o nepoužitelnosti učitelů v běžném životě a v politice zvláště. Od té doby jsem o tom začal přemýšlet, vzpomínat na vlastní ( i rodinné) zkušenosti a tento názor sledovat. Výsledek – POTVRZUJI názor neznàmého diskutéra. A dodávám, že vysoké IQ je spíše na škodu, neboť tu nepoužitelnost maskuje. Tím samozřejmě nevylučuji, žé se i mezi učiteli nemůže objevit… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Gatta
Bety
Bety
Reply to  Gatta
7. 10. 2022 7:23

Ono to slavné IQ vůbec nevypovídá o kvalitě skutečně lidských vlastností.
Jistě jste si všiml šíření takových mouder, že géniům s vysokým IQ je
všechno, co odhaluje jejich sobectví třeba promíjet. Nějaká empatie se nenosí. Řekla bych, že spíš než co jiného je to další způsob kastování
lidí. Ve smyslu – padejte přede mnou na zadek, blbci. Já se nemohu mýlit,
vždyť mám na svou moudrost glejt od Mensy.

idiotronic
Reply to  Gatta
7. 10. 2022 10:18

Jeden fenomén, který postrádám u současné garnitury, je vize. Pravda, jeden význačný politik poznamenal, že pokud zjistí, že jeho podřízený má vize, svěřuje jej psychiatrům. Ale nějakou představu o budoucnosti by vládnoucí síla měla zveřejnit. Plán ,,vydržet co nejdéle, každý den dobrý“ je trochu málo.Stejně jako preferovat zájmy jedenáctiprocentní minority akcionářů ČEZu, který je celoživotní stavbou české (československé) společnosti dvacátého století. To mi vadí, jinak rozhazování rukama je druhořadé, i když leckoho zaujme.

Gatta
Gatta
Reply to  idiotronic
7. 10. 2022 11:28

Jedno staré přísloví praví (zdroje si obvykle moc nepamatuji):

„Kdo neví kam pluje – nikdy tam nedopluje.“

Gatta
Gatta
Reply to  idiotronic
7. 10. 2022 11:45

Test IQ má nějakou vypovídací hodnotu – nějakou … Taky mám doma papír od oficiální Mensy s nějakým ne zrovna špatným číslem, ale neberu to vůbec vážně. Testy i to co následovalo zavánělo trochu podnikáním a naháněním platících členů. I ta Mensa chce z něčeho žít … Ono také záleží na otázkách – někomu sednou lépe grafické, matematické nebo slovní … K některým jsou i potřeba znalosti z jiných oborů. Některé otázky mi vždy připadají, že mají několik řešení a jen to autorovo vidění je „správné“. A ono to s IQ je třeba jako s vysportovanou svalovou hmotou – jak… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Gatta
jb
jb
8. 10. 2022 10:56

Jak se dostat na Krym

  • Výbuch poškodil dvě pole automobilové části krymského mostu a také zablokoval železniční větev. Provoz na přejezdu je tak stále zcela zablokován.
  • Úřady však již hlásí objízdné trasy na Krym.

https://www.vesti.ru/article/2980907