S pravdou a láskou pražské kavárně

Zas vidíme rozumbrady,
co vycucali rozum z brady,
fašisty a modré ptáky,
ty, co poslouchají estébáky,
konfidenty a parazity,
co maj červené rekvizity,
trenky, karty a estrády,
zvlášť vypečené ambasády.

Ústavní to vykradači,
lhát a škodit, to jim stačí,
chce se mi z nich až zvracet,
kdo vytáh článek třiadvacet…
Kdo hrozbou je a kdo není,
svaz bohémů zuby cení,
jejich vlhkým snem je Majdan,
náruč otevřenou rajdám,
vražedná je tahle podlost,
rozpočtová zodpovědnost.

Jejich guru, Goebbels hadra,
a spací pytel, to je squadra,
nezapomeň na Hvozdíka,
starostlivého tajtrlíka,
a toho jehož strýc má Grády,
a ty co bělobradé rády,
vstávej semínko holala,
bude z tebe Fiala…

Hulení propagandy mívá účinky,
rastafariánské svačinky,
kidy Podlejšího, Hehe či jiné pečínky,
s kocábkou převrhnou vonné tyčinky,
darované to dalajlámou,
prezidenta nám v kole lámou,
disidenta hodí do sudu,
v Orlíku dojde svému osudu,
brit schneider říká,
je to jen omyl,
když po tisící se Pilát omyl…

Z Kačerova se šíří strachy,
co když kavárna nedá prachy,
to by bylo nadělení,
tak proto toho tetelení.
Dohadovat se, zda jsme ve při,
útoky nám život pepří,
a jak se nám mění karma,
když tu vznikla zvířat farma.

Zoctovatěla jara se svým kvasem,
je pozdě bycha honit nad Donbassem,
kde ruské duše a kde není,
koukejme NA TO nadělení,
nesmíme proto nikdy více,
být uvězněni  jen u klávesnice,
proč činy jsou vzácné krom staveb plotů a
křiku užitečných idiotů?

Co nekáže nám žádná vláda,
přec věc veřejná si žádá.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
7. 11. 2016 7:27

kapitalismus vyhrává nad socialismem pouze propagandou, až ta přestane mít schopnost oblbovat chudáky, tak bude i duchovně zmasakrován. ..)

Aleš
Aleš
7. 11. 2016 8:15

Tak prý existuje inzerce na placenou stafáž na Staroměstském náměstí 28. října. Ta 15 tisícová podpora je asi jen mediálně nafouknutou bublinou. Přijde den, zúčtujeme spolu, pravil náš dějepisář, češtinář a učitel autoškoly v jedné osobě. DOČKÁME SE. Pjakinovi sice nemusíme zobat všechno z ruky, ale pokud sledujeme i přímo prezidenta největší země na světě, práce na tomto pokračuje. Máme jedinečnou možnost se svými drobnými krůčky na tom také podílet, místo nářků, jak je vše na houžev, pražáci a pražané mohou navštívit např. http://www.novarepublika.cz/2016/11/klub-nova-republika-8-11-2016.html. O současné situaci je netřeba jen hovořit a psát. Nebo shromáždění na podporu obyvatel Luganské a… Číst vice »

peter.
7. 11. 2016 8:32

Aleš napsal
Máme jedinečnou možnost se svými drobnými krůčky na tom také podílet

Ako?Máte nejaký návod?

fajt
7. 11. 2016 8:51

comment image?oh=a43b584f94a7a2499219341a9685e2f0&oe=5895717B

Aleš
Aleš
7. 11. 2016 8:59

peter: Kdybych měl doslovný návod pro každého, tak nebudu měřit stromy v lese, ale budu třeba prezidentem. Nechci se chvástat, drobné pidikrůčky občas snad dělám a informuji o jiných, kteří je dělají, a vyzývám, aby ti, kteří si třeba neví rady aspoň pomáhali těm, kteří mají jiné dary či se spoluúčastnili….

peter.
7. 11. 2016 9:51

fajt napsal

comment image?oh=a43b584f94a7a2499219341a9685e2f0&oe=5895717B

https://www.youtube.com/watch?v=LRifTUOM7u4
Začiatok nanič,ale potom to začne byť zaujímavé

peter.
7. 11. 2016 10:46

Viacerí,nie iba on krútia nechápavo hlavou
http://www.lajkit.cz/zpravy/item/765-putin-evropske-zeme-migrace

Bety
Bety
7. 11. 2016 12:10

Milan Knížák – hercům nevěřím.
Já také ne a už vůbec nevěřím cokoli Knížákovi. Už není ve středu dění a jen se snaží připomenout svou existenci, a jen tak mimochodem si do Zemana také kopne.
A že národ zhrubl? Já jsem také zhrubla a dávno před Zemanem. Ono když se na člověka sesype ten náklad pravdy a lásky, tak si jinak než sprostě ulevit ani nemůže.

fajt
7. 11. 2016 12:55

peter. napsal Viacerí,nie iba on krútia nechápavo hlavou http://www.lajkit.cz/zpravy/item/765-putin-evropske-zeme-migrace v českém mediálním prostoru nemyslitelné – i když se rozčiluje zbytečně, když se dvě světové mafie rozhodnou ( na tento post se KGB připravovala od dob maďarské revolty), tak to nakonec i globální antikové lichvy potvrdí, to je realita, kdo má koule a dokáže připravenost a schopnost zabíjet, k tomu má informace a personálie vlastníků světového hazardního kasína, ten dělá i tu očekávanou evoluci ( i když jde jenom o další level staronové civilizační špíny – a o tomto je, NIKDO z dnešní mocných a nově se vytvořivších v dobytém –… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 11. 2016 13:51

http://palecprotrumpa.cz/media/sex-hazard-nevadi-trump-ano/?gclid=COKx-IfjltACFRVuGwodL44PfQ
FAJT: Již pouhé otupení extrémů společnosti nesouměřitelnosti je ZMĚNOU.

fajt
7. 11. 2016 14:15

Aleš napsal

http://palecprotrumpa.cz/media/sex-hazard-nevadi-trump-ano/?gclid=COKx-IfjltACFRVuGwodL44PfQ
FAJT: Již pouhé otupení extrémů společnosti nesouměřitelnosti je ZMĚNOU.

Aleši, volby ( či jak to nazvat ) v americké korporaci na imperiálního šaška jsou jenom další židovinou v řadě ( nevím, jak to jinak pojmenovat, páč drtivá většina světových lichvářských antiků je sionistického původu a oni svou obchodní kulturu po staletí brutálně a bez výjimky prosazují druhým). ..)

Aleš
Aleš
7. 11. 2016 14:29

Reprodukce „řešení“ dle stejného mustru skončí. Další existence nás se zcela s nimi vylučuje. Tohle je patřičný stmelovací prvek i pro společnost promořenou idiocií. Lichva půjde od válu.

peter.
7. 11. 2016 15:21

Aleš napsal peter: Kdybych měl doslovný návod pro každého, tak nebudu měřit stromy v lese, ale budu třeba prezidentem. Nechci se chvástat, drobné pidikrůčky občas snad dělám a informuji o jiných, kteří je dělají, a vyzývám, aby ti, kteří si třeba neví rady aspoň pomáhali těm, kteří mají jiné dary či se spoluúčastnili…. Vy nás vyzývate k tomu,aby sme prestali len nariekať a niečo pre Donbas a prezidenta najväčšieho štátu na svete podnikli,hoci len malé krôčky.A ďalej píšete,že vy to robíte. Tak som sa na vás obrátil o radu,ako by mali vyzerať tie moje malé krôčky.Už som podporil akciu SRSPOL… Číst vice »

Sio
Sio
7. 11. 2016 17:12

Už jen to, že jste zde členem komunity kritizující mainstream v politice i v médiích a snažíte se najít jiné interpretace a jiná řešení znamená mnoho, i když si vás v Kremlu nevšimli. Informace se šíří po netu rychle a probíhá proces, kdy alespoň určitá část lidí přemýšlí nad tím, co se tu děje vlastní hlavou. A hle, „konec dějin“ (Fukuyama) se nekoná, USA už není ten hegemon, co býval. Vy, jako zrníčko písku spolu s ostatními jste změnil tvářnost krajiny. To není málo, i když hned zítra, ani za týden nebo za měsíc nedojde k revoluci, jak byste asi… Číst vice »

Sio
Sio
7. 11. 2016 17:20

Sio napsal Už jen to, že jste zde členem komunity kritizující mainstream v politice i v médiích a snažíte se najít jiné interpretace a jiná řešení znamená mnoho, i když si vás v Kremlu nevšimli. Informace se šíří po netu rychle a probíhá proces, kdy alespoň určitá část lidí přemýšlí nad tím, co se tu děje vlastní hlavou. A hle, „konec dějin“ (Fukuyama) se nekoná, USA už není ten hegemon, co býval. Vy, jako zrníčko písku spolu s ostatními jste změnil tvářnost krajiny. To není málo, i když hned zítra, ani za týden nebo za měsíc nedojde k revoluci, jak… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 11. 2016 18:50

peter: Nikde jsem nepsal, dělat něco pro Kreml, ale dělat něco pro nás. Jistě si Vás všiml někdo na Slovensku a to není málo. A jelikož se takové věci dějí z různou intenzitou po Evropě, může to mít vliv na vývoj v Evropě. A to může být klíčové pro vývoj na Ukrajině. A tvorba komunity na om je práce, které se již dlouho účastníte. Nemylím si, že by om bylo zcela nezajímavé mimo prostor Československa. S vnitřními nepřáteli i vrtochy SSa musí zacházet opatrně, přesně rozumím tomu příměru, proč brzdili svoje vojáky v Sýrii, jen dobře že jsou opatrní v… Číst vice »

Irena
7. 11. 2016 19:06
Aleš
Aleš
7. 11. 2016 22:53

V době vstupu čr do teroristické organizacce NATO bodří jihočeši si prozpěvovali:
„Kalamajka mig mig mig, z nebe padá plukovník… Trosky si pak někteří zabudovali např do plotu v blízké zahrádkářské kolonii budějického sídliště Vltava.

peter.
8. 11. 2016 7:55

Sio napsal
i když hned zítra, ani za týden nebo za měsíc nedojde k revoluci, jak byste asi rád.

Netúžim po žiadnej revolúcii,ale každý dobrý gazda zoberie občas do rúk vidly a vykydá z maštale hnoj.Udržiava na svojom dvore poriadok a čistotu.Kašle na odsudzujúce,hysterické výkriky susedov,ktorí sami majú nie len maštaľ,ale aj svoj dvor plné sračiek.

peter.
8. 11. 2016 8:02

Aleš napsal
Jistě si Vás všiml někdo na Slovensku a to není málo

Tak prečo ma nikto ešte nenavrhol na „medajli“?Keď môže Brada,chcem aj ja!

Martin (už bez taky m)
8. 11. 2016 8:36

peter. napsal Tak prečo ma nikto ešte nenavrhol na „medajli“?Keď môže Brada,chcem aj ja! :-) Svým životem si budujeme každý svou „věčnou památku“… A v tom jak věci bereme a co, proč a pro koho s nimi děláme, to hodně záleží právě na nás samotných. Máte cenu nesrovnatelnou s tunou „medailí-nedaj-li“, pán peter… „Výkvět“ Pražské Pakárny přece skáče po ulicích a náměstích právě proto, že doufá, že zanechají alespoň nějakou „stopu v historii“… alespoň nějakou tu la(h)vičku „prosím, prosím, prosím…“… Jsou to alkoholici na svůj způsob… A doufají, že si jich alespoň někdo všimne, a ve skutečnosti zoufale touží po… Číst vice »

Irena
8. 11. 2016 8:43

peter. napsal
Netúžim po žiadnej revolúcii,ale každý dobrý gazda zoberie občas do rúk vidly a vykydá z maštale hnoj.Udržiava na svojom dvore poriadok a čistotu.Kašle na odsudzujúce,hysterické výkriky susedov,ktorí sami majú nie len maštaľ,ale aj svoj dvor plné sračiek.

Naposledy takhle kydali s klíči v rukou a jak to dopadlo?

Martin (už bez taky m)
8. 11. 2016 8:51

Irena napsal
Naposledy takhle kydali s klíči v rukou a jak to dopadlo?

Odevzdali právě ty klíče – a zbyl jim jen ten hnůj – lidský…
Kdyby alespoň ten dobrý – tak mohli zadělat na „kompost změny k lepšímu“…
Ale tihle „zachránci demokracie“ jako „katalyzátory změny k lepšímu“ (abych terminologií neurazil techniky)???
Holt je dnes třeba jiných „ingrediencí“, aby nám vyrostl nový, uvědomělý a svéprávný „vegetační pokryv“…
Čiňme se, „hudba sténání a vzdechů“ Pražské pakárny buď nám k tomu radostným chórem…
:-)

peter.
8. 11. 2016 8:53

Irena napsal
Naposledy takhle kydali s klíči v rukou a jak to dopadlo?

Nekydali hnoj z vlastnej maštale.Dobrovoľne,s kľúčami v ruke súhlasili,že si na vlastný dvor a do vlastnej maštale nechajú naviezť poriadne smradľavý cudzí hnoj.Svoju kravu,prasa a kozu zabili a zadarmo dali zožrať cudzincom a domácim „revolucionárom“.

Martin (už bez taky m)
8. 11. 2016 9:12

Vize: „Kdesi v ZŠ bývalé ČSSR“- třeba v r. 2(xy)2: Paní učitelka: „Žáku Horáčku, jak že se jmenuje jeden ze zástupců hnutí, které pomohlo obnovit naši vlast? Proč mlčíte, to zase nevíte…??“ Na kom záleží, ve kterém roce to bude ?? Na Pražské pakárně?? Opravdu?? Na „omedailovaných“?? Opravdu?? Jen a pouze na tom zda Clintonovci skončí „u vesla“, či „v díře“?? Opravdu?? Copak k tomu řekneme, uděláme MY?? P.S.: Jdu hrabat (listí) na kompost. Na jaře se totiž bude sadit – za uhynulé „pionýry“. Za každého uhynulého nejméně 3 nové!! A třeba už i něco vypálím – a ne z… Číst vice »

peter.
8. 11. 2016 9:32

O tomto:
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Bizarne-krvave-nechutne-Po-poslednej-davke-emailov-WikiLeaks-sa-v-USA-hovori-o-udajnych-okultnych-praktikach-okolo-Clintonovej-Z-tohto-sa-obracia-zaludok-279972
by som za normálnych okolností vyhlásil,že sa jedná o predvolebný propagandistický dríst.Potom som si spomenul na to zvláštne vyzdobené letisko kdesi v USA,na zvláštnu laserovú šou pri príležitosti otvárania nového tunelu niekde v Európe a moja mienka o propagandistickom dríste dostáva vážne trhliny.Čo ak naozaj existujú takto nebezpeční idioti na najvyšších postoch svetovej politiky?Toto je tiež niečo zdravým rozumom nepochopiteľné:
http://extrastory.cz/georgijske-poradni-kameny-znepokojuji-jsou-dilem-satanistu-iluminatu-nebo-rosekrucianu.html

Irena
8. 11. 2016 9:40

peter. napsal
Nekydali hnoj z vlastnej maštale.Dobrovoľne,s kľúčami v ruke súhlasili,že si na vlastný dvor a do vlastnej maštale nechajú naviezť poriadne smradľavý cudzí hnoj.Svoju kravu,prasa a kozu zabili a zadarmo dali zožrať cudzincom a domácim „revolucionárom“.

Jistě, to byl praktický důsledek jejich akce, ale jaké byly jejich původní úmysly? (Tím myslím samozřejmě většinové stádo.) A jaký by byl váš „původní“ úmyslu při vašem kydání hnoje a jaké důsledky?

peter.
8. 11. 2016 9:52

Irena napsal
A jaký by byl váš „původní“ úmyslu při vašem kydání hnoje a jaké důsledky?

Vždy chcem mať zo svojho domova,“maštale a dvora“príjemné,čisté,útulné a priateľsky naklonené útočisko v ktorom sa môžem s určitosťou spoľahnúť na to,že ma niekto zozadu neovalí stoličkou po hlave.
A pôvodné úmysly toho davu na námestiach?Ako pri každej vzbure.Chceli sa mať lepšie.

peter.
8. 11. 2016 10:20

peter. napsal A pôvodné úmysly toho davu na námestiach?Ako pri každej vzbure.Chceli sa mať lepšie. Opravujem ! Mysleli,že sa budú mať lepšie.Pomohli im v tom samotní komunisti,ktorí sa na prevrat pripravovali najmenej rok pred novembrom 1989.Najlepšie o tom svedčí to,že v r.88 a 89,premenovali všetky do vtedy „národné podniky-n.p.“ na „štátne podniky-š.p.“Národné podniky totiž nemožno privatizovať ako to dokazuje prípad Pivovaru Budvar,ktorý je do dnes národným podnikom.Aj v to je jednou z príčin úporných snáh o vymazanie pojmov národ a národný z českého aj slovenského slovníku.Ja som sa v tých dňoch náramne bavil na kovaných komunistoch,ktorí s vervou vracali,odhadzovali a… Číst vice »

Irena
8. 11. 2016 10:20

http://voicesevas.ru/news/27312-kartina-maslom-mnogotysyachnoe-veche-v-slavyanske.html
В Славянске прошло вече. В толпе проукраински настроенного населения было „не протолкнуться“.

peter.
8. 11. 2016 11:27

Irena napsal

http://voicesevas.ru/news/27312-kartina-maslom-mnogotysyachnoe-veche-v-slavyanske.html
В Славянске прошло вече. В толпе проукраински настроенного населения было „не протолкнуться“.

Slava Ukraini!!!Gerojam slava!!!

Aleš
Aleš
9. 11. 2016 5:26

Hvozdík a Kraďousek, mezi svými přezdívaný korek, se perou… Nebo spíš klovou?
A mají proč!
http://zpravy.idnes.cz/usa-vzpoura-volicu-trump-0yg-/zahranicni.aspx?c=A161108_091228_zahranicni_san
Fičák dofoukne i k nám.

Sio
Sio
9. 11. 2016 6:41

Aleš napsal

Hvozdík a Kraďousek, mezi svými přezdívaný korek, se perou… Nebo spíš klovou?
A mají proč!
http://zpravy.idnes.cz/usa-vzpoura-volicu-trump-0yg-/zahranicni.aspx?c=A161108_091228_zahranicni_san
Fičák dofoukne i k nám.

Je tam zmínka o chudnoucích středních třídách. Podle mého názoru je právě nechat zchudnout střední třídy nebezpečné, mezi středními třídami je mnoho schopných lidí, kteří mlčeli, dokud šlo vše dobře. Když se podíváme do minulého století, tak klíčoví revolucionáři, kteří pracovali na prvních třech prioritách, byli z nějakým způsobem ponížených středních tříd. Amerika se probouzí.

orinoko
9. 11. 2016 14:28

Bety, ten první vstup je skvělý.