Sankcionované a démonizované Rusko nabízí pomoc Západu

V odpovědi na výzvu italského premiéra G. Conteho, která zazněla v jeho telefonickém rozhovoru s Vladimírem Putinem, je Rusko připraveno vyslat týmy lékařů, ochranná zařízení a zdravotní vybavení do Itálie s cílem pomoci zde v boji proti viru COVID-19.

Vir se v této jihoevropské zemi šíří jako divoký požár, téměř 800 lidí podlehlo pandemii z COVIDU-19 jen během soboty, což je nejvyšší denní úmrtnost ode dne, kdy pandemie vypukla.

Celkový počet zemřelých na virovou nemoc zde pak dodneška dosáhl čísla 4 825, zatímco počet nakažených činí 53 578. Čímž Itálie daleko převýšila počet obětí i aktuálně nakažených v Číně, kde se virus objevil poprvé.

Osm týmů ruských vojenských lékařů a virologických expertů je připraveno a může být, jakmile přijde souhlas z Říma, vypraveno do Itálie už v neděli, potvrdil ruský ministr obrany.

„V odpověď na žádost italské strany potvrdil ruský prezident připravenost okamžitě poskytnout nezbytnou pomoc a naznačil specifické parametry všeho, co může Rusko poskytnout,“
ohlásila tisková služba Kremlu. Sdělila dále, že telefonický hovor obou státníků inicioval Putin.

Kromě Itálie posílá Rusko 100 000 testovacích souprav na COVID-19 do 13 států, jako např. do Íránu či Severní Koreje.

Zdroj: RT

Překlad: Lubomír Man

Více ZDE

Přejít do diskuze k článku 13 komentářů