Sankcionované a démonizované Rusko nabízí pomoc Západu

V odpovědi na výzvu italského premiéra G. Conteho, která zazněla v jeho telefonickém rozhovoru s Vladimírem Putinem, je Rusko připraveno vyslat týmy lékařů, ochranná zařízení a zdravotní vybavení do Itálie s cílem pomoci zde v boji proti viru COVID-19.

Vir se v této jihoevropské zemi šíří jako divoký požár, téměř 800 lidí podlehlo pandemii z COVIDU-19 jen během soboty, což je nejvyšší denní úmrtnost ode dne, kdy pandemie vypukla.

Celkový počet zemřelých na virovou nemoc zde pak dodneška dosáhl čísla 4 825, zatímco počet nakažených činí 53 578. Čímž Itálie daleko převýšila počet obětí i aktuálně nakažených v Číně, kde se virus objevil poprvé.

Osm týmů ruských vojenských lékařů a virologických expertů je připraveno a může být, jakmile přijde souhlas z Říma, vypraveno do Itálie už v neděli, potvrdil ruský ministr obrany.

„V odpověď na žádost italské strany potvrdil ruský prezident připravenost okamžitě poskytnout nezbytnou pomoc a naznačil specifické parametry všeho, co může Rusko poskytnout,“
ohlásila tisková služba Kremlu. Sdělila dále, že telefonický hovor obou státníků inicioval Putin.

Kromě Itálie posílá Rusko 100 000 testovacích souprav na COVID-19 do 13 států, jako např. do Íránu či Severní Koreje.

Zdroj: RT

Překlad: Lubomír Man

Více ZDE

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
23. 3. 2020 19:10

… a právě teď, když je Italům nejhůř, americké letectvo vyvezlo z této země „home“ 500 tisíc testů na COVID-19. Umí si to někdo představit? Masky padají. Ne ty medicínské.

Total Force Airmen delivered approximately 500,000 testing swabs to the Memphis Air National Guard Base, Tennessee. Supplies were flown in from Aviano Air Base, Italy to the FedEx hub in Memphis, Tennessee, to be distributed to medical facilities across the U.S. pic.twitter.com/b6G1XEGToI — U.S. Air Force (@usairforce) March 20, 2020

Bety
Bety
23. 3. 2020 19:52

Inu America first.

hudryper
hudryper
23. 3. 2020 19:54

Nejspíš jste viděli dlouhé řady truhel s nebožtíky z Bergama, Dnes jsem se náhodou dověděl,že tam,kde byla největší úmrtnost, byla předtím největší proočkovanost tamních obyvatel proti chřipce. V tomto světle vidím zákon o
povinné vakcinaci,který i při neexistenci vakcíny schválil dánský parlament,
jako příliš předčasně prozrazený plán dobráků typu Gates proti obyvatelům
Evropy.

Gatta
Gatta
23. 3. 2020 20:57

Re hudryper – nechci být naivní optimista, ale není v tom společný jmenovatel – vědomě křehký zdravotní stav zemřelých, kteři se právě proto nechali očkovat proti chřipce.

To jak moc to očkování ovlivnilo jejich kondici, těžko říct.
Znám lidi všech možných zkušeností a názorů na tuto věc. Asi by byl potřeba široký a nezávislý statistický průzkum přínosnosti, ale toho se bohdá nikdy nedočkáme.

racek
racek
24. 3. 2020 1:05

Očkování prpoti chřipce probíhá tak v září až říjnu a člověk při tom nesmí být ani nachlazený. Já to dělám už asi 20 let. Několikrát jsem ten termín nestihl a pokždé jsem měl chřipku jak bejk. Pochybuji, že by se za nějaký 4 měsíce od očkování lidé z toho nevzpamatovali. Samozřejmě, musíme dodat, očkování proti chřipce proti koroně nechrání, to se vědělo. A také se doporučuje starším lidem, u nás je pro důchodce zdarma, jinak stojí asi 2 stovky. Myslím že ten údaj je jen hrou statistiky věku očkovaných obyvatel a těžko může mít očkování nějaký vliv na onemocnění coronou..

hudryper
hudryper
24. 3. 2020 8:09

racek:

“ Myslím že ten údaj je jen hrou statistiky věku očkovaných obyvatel a těžko může mít očkování nějaký vliv na onemocnění coronou..“

Z Vás mluví evidentní odborník na infekce,včetně té ošklivé,koronové,čínské…..
Prozraďte na sebe.Že jste byl před odchodem do penze zaměstnancem Světové
zdravotní organizace ? Nebuďte přehnaně skromný ! Vy byste určitě vysvětlil i to,
že vakcína firmy Baxter ,po které vyhynuly všechny zkušební fretky po aplikaci,
byla naprosto v pořádku. Kdyby byla u nás a v dalších zemích Střední Evropy použita,byla by ta dnešní „pandemie“ u nás jen slabý čajíček. Bravo !

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 3. 2020 10:09

Vakcinace je diskutabilní velmi často. Nebudu tvrdit že vždy, ale nepochybně v řadě případů ano. V případě viróz s jakou máme co do činění nepochybně. Ostatně řada různých zdrojů poctivě přiznává, že vedlejší účinky právě protichřipkových vakcín bývají mnohdy velmi vážné. Celkově si osobně skromně občansky myslím, že v současné situaci je nereálné předpokládat, že zajistí skutečnou bezpečnost. Jsme prostě pod vlivem takového komplexu prvků, chemikálií, reziduí, atp., že LÉKAŘI I VĚDCI SAMI ZTRATILI DÁVNO SKUTEČNOU KONTROLU, pokud se domnívali, že někdy nějakou měli… Za předpokladů současné „motorizace“ společnosti, současné „freedeath“ nabídky např. v hygienických či zahrádkářských potřebách, „barvách a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 3. 2020 10:28

Nechci tím napadat vakcinaci či očkování jako princip- to vůbec ne. Chci ale soukromě občansky sdělit, že v jejich plně bezpečnostní či bezpečnou funkčnost prostě nevěřím. Myslím že vlivů z okolí bude „příliš“ ještě dlouho, ale přesto tvrdím že je určitá hranice. Tu „přirozenou funkčnost zajišťující hranici“ jsme myslím ale pomocí všudypřítomné chemizace, místy i bakteriologizace a konzumerismu poplatným zplodinám překročili- minimálně v posledních cca 20-ti letech. Mnohé ekosystémy se EKOSYSTÉMOVĚ HROUTÍ (lesy, moře, řada řek, a snad i atmosféra). Je třeba očisty a nápravy- mj. formou SNÍŽENÍ OBJEMU ZBYTNÉ SPOTŘEBY, nákladů, dopadů a objemů dopravy a přepravy, nejen prostě… Číst vice »

racek
racek
24. 3. 2020 12:32

hydrypeter .. No, já nabízím svou vlastní zkušenost. Jistě můžete nabídnout svou. Nic jiného od Vás neočekávám. Jo a jinak očkování věřím. Byl jsem očkován proti všemu možnému vč. tropických chorob a nikdy jsem nic nechytil. Kromě chřipky, ta je každý rok trochu jiná, i když většinou se trefí. Nic lepšího zatím lidstvo nevymyslelo.

hudryper
hudryper
24. 3. 2020 13:18

Kromě víry v očkování byste si možná měl pořídit brýle, abyste nekomolil jména
kupodivu úplně stejně jako jistý přispěvatel Dana . Já také nemám nic proti
vakcinaci jako metodě preventivní obrany organismu. Jen mám,a věřím že
oprávněnou, nedůvěru k monopolním výrobcům vakcín a jejich majitelům.Když
se sejdou na Bilderbergském sezení,nebo v Davosu a odsouhlasují si své plány
s dobráky samá charita jako třeba V.Gates,působí Vaše názory hůř než cenzura.

racek
racek
24. 3. 2020 15:31

No, pane hudryper, nechtěl jsem Vás zkomolit, to já záměrně rozhodně nedělám. Brýle už nosím bohužel už 4O let… tedy, jen na čtení, počítač, auto a televizi. Mé oči jsou totiž zvláštní. Jedno -2 dioptrie, druhé +1,75. Takže v průměru dobrý a vždy alespoň jedním vidím… Co se týče lékových monopolů, pokud nejsou státem řízeny a nezneužívány pro politické účely, tak nebezpečí představují a to velké. Bohužel, dnes vývoj nových léků stojí miliardy (tolarů…) a lék je pak dost dlouho monopolizován. Ale to základní vakciny většinou nejsou. Na nové nemoci či dosud neléčitelné to dnes jinak nejde. A může to… Číst vice »

PPK
PPK
25. 3. 2020 7:35

racek napsal: „Bilderberg je jen taková společenská událost, nic víc. Vše se děje za branami největších bank, fondů a pojišťoven. Tam je moc a tam se rozhoduje. “ Zapneme-li logiku, tak zjistíme, že věci jsou složitější: 1/ podobně jako Bilderbergy a Davosy nejsou žádné plesy v Opeře, tak ani banky, fondy a pojišťovny nejsou jen nekonkrétní nadnárodní anonymní božstva, ale jsou to živí lidé, kteří si tam BEZ ZODPOVĚDNOSTI K NÁRODŮM svých zemí domlouvají své mocensko strategické dohody v rámci Systému, jímž je kapitalismus. 2/ Čím se všichni lidé (a nejen ti v bankách, fondech a pojišťovnách) musí tedy řídit… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 3. 2020 17:38