Situace v Sýrii a okolí (září 2015)

Na videu vidíte rozčíleného iráckého důstojníka, který ukazuje dobyté stanoviště ISIL v Iráku. To bylo do poslední chvíle zásobováno jednotkami NATO.

Začněme opakováním notoricky známých faktů, o nichž píšeme už dva roky. Ale korporátky je vzaly na vědomí až minulý týden a nyní je spinují do protiruského scénáře. Proč běží v Sýrii válka? Viz článek starý přesně dva roky Fakta o Sýrii XI. aneb Kdo válčí a proč . Wahábitské státy, Turecko a Izrael podporované Francií a USA využily lidových nepokojů proti Asadovi a zahájily válku, aby prosadily stavby vlastních ropovodů a plynovodů přes Turecko do EU. Také je třeba rozložit Sýrii na menší celky, aby se dala snadněji ovládat. Antiošský patriarcha se nedávno jasně vyslovil pro územní celistvost Sýrie, a tím de facto deklaroval svou podporu Asadovi. NATO tedy válčí proti křesťanům v Sýrii, což je dost otřesné. Důvod války máte na této mapě, když škrtnete ropovod a plynovod jménem „Islamic pipeline“ a „Quatar-Turkey pipeline“.

Boj USA, Izraele a Turecka proti „terorismu“ ISILu a dalších skupin pěkně ilustruje tento obrázek na hraničním přechodu v Golanech.

Ti staří kamarádi z vojny, kteří si tam vesele vyprávějí, jsou oficiální okupační vojska Izraele na Golanech a teroristé z jednotky Džabhát al-Nusrá podporovaní vojensky, logisticky a finančně naším západním spojencem a Spojenými státy. Jak vidět, Izrael a USA bojují s teroristy naprosto nemilosrdně. Viz článek Teroristický útok Izraele v Sýrii spustil válku o Golany a jeho následná pokračování. K celkovému přehledu si pusťte toto pětiminutové video s přehledem války v Sýrii a s analýzou smutné role USA a EU v konfliktu.

To abychom věděli, proč máme uprchlíky, korporátky nám to totiž nějak zapomněly říci, mají fofr právě s těmi uprchlíky. Mimochodem, většina z nich nyní utíká z oblastí, které obsadil právě ISIL, tam se opravdu nedá žít. K tomu náš článek Konec prvního kola EU-komedie s uprchlíky .

Asad začal doopravdy bombardovat ISIL

K ruské strategii v Sýrii viz nedávný článek Američané Rusům: Pojďte si s námi také zakrvavit ruce bombardováním civilistů . Americká politika v Sýrii sekundovaná EU už připomíná masochistickou seanci. Teď k tomu přibyla trocha sadismu. Kanada zahájila proces proti Asadově tajné službě, která mučila zcela nevinného kanadského občana jménem Maher Arar v roce 2002. To by byla pro korporátky skutečná mediální pastva! Kdyby ho tam ovšem nedodala na mučení americká CIA pod záminkou boje proti terorismu.

Další jobovka pro USA přišla od pilné SAA, o níž se před měsícem na Západě trousilo, že je vlastně poražena. Asadova armáda začala s novou dodávkou ruských raket bombardovat to, k čemu se Spojené státy pro samé bombardování Asadovy armády nějak nemohly dostat. Syrské vzdušné síly (SAAF) zničily výcviková centra ISIL v severní Latákiji a velitelské stanoviště v Palmyře, ničí výcviková střediska v „hlavním městě“ ISIL Rakka, kterou začnou dobývat Kurdové a pokračují útokem na pozice v Daráji a Idlíbu. Američané jsou smutní. V boji proti terorismu vedeném nyní už doopravdy zahynul jimi podporovaný bojovník za svobodu jménem Abdul Hasan al-Tunsí, který byl velitelem jednotky al-Nusry v Idlíbu. Byl pravou rukou Bin Ládina a v Sýrii bojoval od roku 2012. Předtím bojoval v jednotkách al-Kájdy v Afghánistánu a v Iráku. Takoví bojovníci za demokracii se budou opravdu těžko nahrazovat.

O situaci v Iráku zatím psát nebudeme, tam válka pokračuje se střídavými úspěchy. Stejně tak zatím vynecháme Jemen, kde ani jedna strana není schopna porazit druhou. Absurdistán pro Araby nastal v momentu, kdy islámské Turecko oficiálně poprosilo Hamás, aby omezil útoky na Izrael. Tím je jasně potvrzena nová osa „Ankara-Tel Aviv-Rijád-Washington“. Na tomto videu vidíte rozčíleného iráckého důstojníka , který ukazuje dobyté stanoviště ISIL v Iráku. To bylo do poslední chvíle zásobováno jednotkami NATO.

Skryté manévry ohledně vojenské přítomnosti USA v Sýrii

Jak známo, vztahy USA a Číny jsou nyní poněkud složité a podpora rozkladných hnutí a teroru v Číně není marná věc. V Čečensku karta islámského teroru fungovala velmi dobře, tak se opráší scénář v Číně. Celkem 3 500 Ujgurů je nedaleko syrské vesnice Jisr-al Šagur, kde bojují na straně Turkistan Islamic Party (TIP), kterou vyzbrojuje Turecko, jako člen NATO, i z našich daní. Úkolem TIP je mimo obohacování skrze rabování obyvatel také boj za svržení Asada, vyrábění uprchlíků pro EU, a verbování radikálních islámských Ujgurů pro teroristické útoky v Číně. Tento ozbrojený „boj proti komunismu“ je také důvod, proč Turkmenistán a Afghánistán jednají s Ruskem nejen o dodávkách zbraní, ale také o předsunuté ruské vojenské základně, která bude skutečně bojovat proti terorismu podporovanému z USA skrze proxy koníky jako Turecko. Proto Čína řekla, že bude zvažovat pomoc Asadovi, pokud o to bude požádána. To je také důvod, proč Kyrgyzský prezident Almazbek Atambajev zakázal USA používat klíčovou základnu v Manásu, odkud se vedl hlavní letecký boj v Afghánistánu. Asi nechce dopadnout s „bojem proti terorismu“ jako Asad v Sýrii nebo Al-Malíkí v Iráku.

Totéž zkouší s podporou Izraele a USA také Saúdská Arábie v Íránu. Sporná oblast se jmenuje Chúzestán, viz tato mapa.

Žije zde národnostní minorita sunnitských salafistů, kterou začala pilně podporovat Saúdská Arábie v boji „za svobodu“. Důvod této náhlé podpory je celkem jednoduchý. Írán trvale podporuje hútské bojovníky v Jemenu, na jejichž kmenová území útočí Saúdové s americkými zbraněmi a vzdušnou podporou izraelských stíhaček. Ale Saúdům se stalo totéž, protože šíitské kmeny oblasti Najran začaly válku společně s Húty za odtržení svého území od Saúdské Arábie. Důvodem je trvalý útlak, nedávné velice krvavé atentáty na saúdské šíity přímo při páteční modlitbě v mešitách. A dokonce nepomohl ani saúdský přímý úplatek 250 tis. dolarů každému najranskému kmenovému vůdci zvlášť. Inu, některé věci na Blízkém východě nejsou na prodej.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
29. 9. 2015 17:39

Ruské lietadlá prekazili plánovaný americký “blitzkrieg” na Sýriu
http://www.hlavnespravy.sk/ruske-lietadla-prekazili-planovany-americky-blitzkrieg-na-syriu/687114

Starý doktor
30. 9. 2015 11:42

Přehledné a výstižné: Sýria je dnešný Stalingrad. Nemôže byť odovzdaná a nebude. Stávka o všetko to neumožňuje. Tak ako vzdanie Stalingradu v roku 1942 by znamenalo katastrofu, tak geostrategická kapitulácia Asada s následným kolapsom sýrskej armády by predznamenala geopolitickú katastrofu v Strednej Ázii. Všetky slová Američanov o koalícii a boji proti ISIS sú lož a pokrytectvo. Nebudú vážne bojovať ISIS. A oni nechcú Rusko v akejkoľvek podobe v anti-ISIS koalícii. Rozhodnutie o presune ruských zbraní a poradcov do Sýrie im zhatilo ich plány. Z diskusií na Valnom zhromaždení OSN sa dozvieme ako sa budú snažiť vytláčať Rusko zo Sýrie. Tlak… Číst vice »

Starý doktor
30. 9. 2015 13:55

Vysoce manipulativní článek, oficiální media se opět vyznamenávají!
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382048-rusko-zahajilo-bombardovani-syrie.html

orinoko
orinoko
30. 9. 2015 13:56

Tak jsme se , majore Gagarine, dockali. Syrie to sice s podporou , ale vicemene sama, tahla 4 a pul roku a dokazala neuveritelne. V tuto chvili je Assad svornikem cele syrske existence. A Rusko jejim garantem. Iran spojencem … a Cina velmi zainteresovanym pritelem. Je to zacatek a cesta bude dlouha … a vysledek … jako vzdycky – takove blato. Rusko svym namornictvem zabranilo libyjskemu scenari v srpnu 2013 … a po dvou letech se situace opakuje. Dzudy se do Syrie nedostal od vody, tak to zkousi ze vzduchu. A situace se opakuje. Nenechme se mylit. Rusove jsou v… Číst vice »

Irena
30. 9. 2015 14:22

orinoko napsal
Rusko svym namornictvem zabranilo libyjskemu scenari v srpnu 2013 … a po dvou letech se situace opakuje. Dzudy se do Syrie nedostal od vody, tak to zkousi ze vzduchu. A situace se opakuje.

Řekla bych, že jde tentokrát o víc. Je to rozehrané na všech stranách a všichni do toho jdou s příliš velkou vervou. Situace se mění před očima. Podle mě všechny strany částečně improvizují, ovšem směrem k plánům, které měly.
Tj. hlídají si zpětné vazby, a podle toho dále predikují, že Sio?

Viky
Viky
30. 9. 2015 14:44

Ori, těch rusů není a nebude zase tak moc. Ale RF už mezitím stačila dodat Assadovi nedostatkovou munici. Je těžké jít do útoku, když je na tank 3-4 náboje, prostě nejsou. Po prvních větších úspěších nastala „migrace“ – protivládní nepatřící pod IS přecházejí ke vládním. Nebezpečná část povstaleckých jednotek byla vytlačena od Damašku. (na některých předměstích se dál bojuje, ale to je něco jiného, tyhle bojůvky přišly o hlavní logistické zázemí) I jediná čínská letadlovka je ve Východním Středomoří. Oni nebojují, ale jsou tam a kryjí rusům záda. To hlavní si stejně musí vybojovat Syřané sami. Ale ono se hned… Číst vice »

Irena
30. 9. 2015 15:10

Сергей Лавров проводит заседание Совета Безопасности ООН
Sergej Lavrov vede zasedání Rady bezpečnosti OSN, přímý přenos.
V září je Rusko v Radě bezpečnosti předsedajícím státem.
https://www.youtube.com/watch?v=AefzVG9pG8U

orinoko
orinoko
30. 9. 2015 15:24

Ireno, jsem dost emotivne zalozen. Samozrejme, ze ted uz to zapadni dobytek zkousi naostro. Co jsou vlastne zapadni uspechy? – Jedna krize za druhou. Oni sami sebe nahnali do kouta. A nouzovy Zapad nikde. Neco se lame i v teto zemi. Cim vice skutecneho deje, tim mene ideologickeho Zadolarka. – Je toho tolik, ze bych potreboval pul dne, abych to zpracoval. Navic jsme v patek odehrali kseft daleko lepe, nez se cekalo. I na noveho se lidi prisli kouknout. – Nasledna konzumace nebrala konce … Ale zpet: My bychom byli radi svedky presvedciveho vitezstvi skutecne pravdy. Nikoli Havlovy oplZLOSTI –… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 9. 2015 16:06

Ta emericka opice , co byla … a mozna porad je … clenem dementu, co si rikaji – Lebka a hnaty … tak varovala Rusko pred leteckym angazma v Syrii.
Nastane nevhnutelne: V Syrii bude sestreleno emericke letajici hovado, hlidajici nemennost situace.
Emericka opice bude rvat jakoze je zivotne zasazena. Ale to bude v naprostem poradku. Putin smerem k Syrii ohlasil ruske narodni zajmy.
A kde je cesky narodni zajem? – Prestat zkoumat krasu emericke nechutne duhove rite.

orinoko
orinoko
30. 9. 2015 16:38

Jeden muj vstup se ztratil.
Ale to je jedno.
Ruska letadla startuji v kryti. Tzn. s jednim typem startuje druhe. Zabouzrout si dopral bene a v Syrii shodil nekolik pum. Klidny Puta se pry neuveritelne rozcilil. Francouzsky Raffale bude tim spravnym kusem , ktery bude symbolonem padu Eurosojuzu na drzku.
Vazeni a mili … jsme svedky tzv. paky na nebi.
Nejsem hazardni hrac … ale vyjimecne bych si vsadil. Rus jim nakope prdel !!!
A to vsechno teprve zacina.

orinoko
orinoko
30. 9. 2015 16:49

Jsem rad , kdyz si pri v hospode muzu vyrizovat i web.
A ted za mnou prisla mladez, co si pry myslim o imigrantech. Predtim mi nakukovali do obrazu.
S ohledem NATO, ze se tady u nas objevili snad i Rumuni, tak jsem se vyjaril celkem jasne.
Cast mladeze u nas zacala nosit obleceni s napisy: My jsme odsud, odkud jste vy?
A zajimaji je dedci s nazorem.
Jsem stary blbec … a s mladim mam porad problem …
Dneska me sokovala jedna zenska odhadem veku … asi to bude delsi historie.
Hudryper by mohl vypravet.

orinoko
orinoko
30. 9. 2015 17:00

Tak, a ted uz dnesni definitiva po precteni ruznych dalsich zdroju … Putin dosel na konec syrske cesty.
Klid nebude, dokud nespadne nekolik emerickych letajicich sajrajtu. Pak zacne plk o ruske agresi.
Ale , vazeni a mili, ted to podstatne: Vsadite se , ze do Syrie prileti emericky Raptor?
No ani omylem, o nahode nedmluve

Sio
Sio
30. 9. 2015 17:00

@Irena : tohle všechno je součástí širší strategické hry. Cílem je udržet ruskou pozici v regionu a nejlepší pro to je udržet Asada u vesla. Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL, napadlo mě, že je to další symbolický krok. Rusko ukázala, že má na to i vycenit zuby a zaútočit. Doposud se od Afghanistánu, pokud vím, odehrály dva vyloženě vynucené útočné tahy. Na Gruzii a na Krym. Jinak hodně politiky, to je správné. Ale pokud by někoho napadlo, že se budou Rusové krčit v koutě za každých okolností, tady je odpověď. Jak to dopadne a o co… Číst vice »

Irena
30. 9. 2015 17:18

Sio.
Evidentní je hlavně to, že v tom nejsou tentokrát sami, a že se hodně přitvrzuje.
Jinak to mají rozehrané nejen vně, ale i uvnitř, takže řízení přešlo do ostřejší fáze, kdy jsou neustálé korekce a reagování na okolnosti nutností.

orinoko
orinoko
30. 9. 2015 17:24

Lidi, na dostupnem webu je takova nalada, pote co Rus poslal svoji chloubu tam , kam patri … dost neuveritelna.
Emericke hovado to jaksi cekalo.
Ale takhle brzy a tak rapidne?
Mam sen: Do Ceska vjizdeji ruske tanky. Rok 2021.
Je to preemtivni obrana proti islamske zhovadilosti. Rypakaty Zid by mel vedet uplne presne … vo co go.

Viky
Viky
30. 9. 2015 18:04

Sio““Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL „“ Oni to asi nebyli lidé z Islámského Státu, ale příslušníci al-Nusrá. Sio, první reakce emeričanů byl jekot, protože al-Nusrá nepatří do ISIL, ale je to dítko Saudů. A Saudům dělá tiskového mluvčího teď zrovna emerický ministr zahraničí. Jinak je to úplně stejná sebranka jako ISIL, fanatici co řežou hlavičky. (to kdybyste zaslechl, že Putin bojuje proti opozici Assada a vydává to za boj proti ISIL.)

merlin
merlin
30. 9. 2015 19:12

Viky napsal

Sio““Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL „“ Oni to asi nebyli lidé z Islámského Státu, ale příslušníci al-Nusrá.Sio, první reakce emeričanů byl jekot, protože al-Nusrá nepatří do ISIL, ale je to dítko Saudů. A Saudům dělá tiskového mluvčího teď zrovna emerický ministr zahraničí. Jinak je to úplně stejná sebranka jako ISIL, fanatici co řežou hlavičky. (to kdybyste zaslechl, že Putin bojuje proti opozici Assada a vydává to za boj proti ISIL.)

zcela vyjímečně bych si dovolila naprosto nevýznamnou opravu :-) an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al

Sio
Sio
30. 9. 2015 20:13

Irena napsal

Sio.
Evidentní je hlavně to, že v tom nejsou tentokrát sami, a že se hodně přitvrzuje.
Jinak to mají rozehrané nejen vně, ale i uvnitř, takže řízení přešlo do ostřejší fáze, kdy jsou neustálé korekce a reagování na okolnosti nutností.

Ano, to všechno je pravda, souhlasím.

Sio
Sio
30. 9. 2015 20:15

Viky napsal

Sio““Když jsem četl novinku o náletech Rusů na ISIL „“ Oni to asi nebyli lidé z Islámského Státu, ale příslušníci al-Nusrá.Sio, první reakce emeričanů byl jekot, protože al-Nusrá nepatří do ISIL, ale je to dítko Saudů. A Saudům dělá tiskového mluvčího teď zrovna emerický ministr zahraničí. Jinak je to úplně stejná sebranka jako ISIL, fanatici co řežou hlavičky. (to kdybyste zaslechl, že Putin bojuje proti opozici Assada a vydává to za boj proti ISIL.)

Jo, už jsem to zaslechl. Jak přiznávám, moc se v místních detailech neorijentuji, dík za připomenutí.

Sio
Sio
30. 9. 2015 20:18

merlin napsal
zcela vyjímečně bych si dovolila naprosto nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al

Hergot, teď už mi to jméno připomíná nejen vylučovací proces, už to jasně ukazuje odkud to jde ven.

merlin
merlin
30. 9. 2015 20:19

Sio napsal
Jo, už jsem to zaslechl. Jak přiznávám, moc se v místních detailech neorijentuji, dík za připomenutí.

Nikdy mě nenapadlo, že by třeba třetí světová mohla začít v sýrii

Irena
1. 10. 2015 5:03

http://www.vz.ru/news/2015/9/30/769758.html
Ministerstvo obrany: Ruská letadla zničila velicí stanoviště IS v horách (video)
Минобороны: Российские самолеты уничтожили командные пункты ИГ в горах (видео)

Gatta
Gatta
1. 10. 2015 6:27

Sio napsal
Jo, už jsem to zaslechl. Jak přiznávám, moc se v místních detailech neorijentuji, dík za připomenutí.

Ono je to v podsstatě jedno, je to jako u volby prezidenta – jen dvě možnosti.
Z dnešního rozložení sil je zřejmé, že zvítězit a ovládnout Syrii může buď Assad nebo IS.
A tam taky jde ta dělící linie – bojují především proti Assadovi, nebo proti IS ?

Irena
1. 10. 2015 7:13

švýcarský! ministr zahraničí vyzval k dialogu s Asadovou vládou v Sýrii
http://www.vz.ru/news/2015/10/1/769796.html

Generální tajemník japonského kabinetu ministrů prohlásil, že je Japonsko připraveno jednat o situaci v Sýrii s Ruskem na různých úrovních
http://www.vz.ru/news/2015/10/1/769804.html

Irena
1. 10. 2015 7:17

Lavrov: Prohlášení státního tajemníka USA Kerryho o tom, že koalice v čele s USA v Sýrii zasahuje v souladu s Chartou OSN neodpovídá skutečnosti.

V průběhu středečních jednání si Lavrov také od Kerryho vyžádal předložení důkazů o tom, že ruské letectvo svými údery nezasáhlo pozice IS v Sýrii.

http://www.vz.ru/news/2015/10/1/769785.html

Viky
Viky
1. 10. 2015 7:23

Merlin, „“zcela vyjímečně bych si dovolila naprosto nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al““ Merlin, já si nejsem úplně jistý ani tím, jestli jsou to „nusráci“. Takže, když mne vytáháte za uši, nic se neděje. Že zrovna tihle nepatří k IS je fakt, stejně jako je fakt jejich bestialita. Ještě cosi zaslouží drobné vysvětlení pro všechny ostatní. Tyto skupiny zahrnují desítky (DESÍTKY!) směrů. Lze se v tom vyznat? Asi ano, ale potom nebudeme dělat nic jiného. Moje představa o situaci je hodně „základní“. No a protože koutkem ucha poslouchám to, co nazývají v ČRo zprávy, malé dementi… Číst vice »

ducatista
ducatista
1. 10. 2015 8:00

IS, an-Nusrá, Syrská svobodná armáda – máte recht, kdo se v tom má vyznat? Každopádně na tuhle pakáž platí okřídlené „škoda bomby, která padne vedle“. Takže ruským pilotům palec nahoru a přesnou mušku.

Viky
Viky
1. 10. 2015 8:19

a rovnou vysvětlím i cosi dalšího. Syrská armáda má k dispozici letectvo. Jenže mají letuschopné především Mig-21, Mig-23. Prodleva mezi určením cíle a náletem je příliš dlouhá, přesnost bombardování nízká, a schopnost efektivně působit v noci spíš mizerná. Tohle všechno jsou schopni rusové poskytnout. Ta noc je zvlášť důležitá, protože se přesunují jednotky v noci, v noci běží zásobování přes hranice. Účelem operace je oddělit extrémisty od hranic. především přes tureckou hranici a přes íráckou hranici jdou hlavní zásobovací kanály. S Islámským Státem a dalšími extrémisty pilně obchodují okolní země. Obchoduje se s ropou, potravinami, bavlnou – a penízky jdou… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 13:11

Ktera tzv. demograticka prasatka jsou vlastne nelegitimni. V prvni rade Bibi Netan v zidovskem Izraeli. – Vladne s pomoci pravicovych extremistu. Dale: Tele Erdragon. Osmanske demo mechanismy po volbach, ktere to prasatko projebalo, jsou svym zpusobem unikat. Potom: Barak Ohava. Nejvetsi valecny stvac s mirovou ratoLESTi papa Nobela. Pak: Britsky supersliz z konzervy indocinskeho kolonialismu. V neposledni rade: Zabozrout mistralovity. Takoveho pomatence vygenerovala francouzska volebni fajnovka. Da pambu … a velky OSUD , ze ASAD ze Syrie tento veskery tzv. demo-dobytek prezije. A co NATO my Cesi? Zapad ma otresne kravaty. A baba Mer-kel totalne otresne bombardaky. A Rusko? –… Číst vice »

Viky
Viky
1. 10. 2015 14:19

Merlin, „“nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al““ tentokrát to byla moje chyba. (al-Nusrá X an-Nusrá) an-Nusrá je součástí dalšího uskupení na severozápadě Sýrie. A celé tohle uskupení je zase zařazováno do „Svobodné Syrské Armády“. (o které se na Západě oficiálně tvrdí, že je demokratická. Do morku kostí.) Ale jinak? no jinak je an-Nusrá odnož al-Kajdy. Poslechnout si některé výroky, no to už ani sranda není. gen. Petreaus prohlásil něco v tom smyslu, že by bylo potřeba al-kajdě poskytnout podporu, aby bojovala proti ISIL. Chtělo to jiné načasování. Oslavy sundání mrakodrapů a vystoupení Petreause skloubit dohromady. To… Číst vice »

Irena
1. 10. 2015 14:19

Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že RF nemá v úmyslu připojit se ke koalici v boji proti IS, v jejímž čele stojí USA, na jejím stávajícím základě.

Источник: http://politikus.ru/v-rossii/59200-mid-rf-rossiya-ne-budet-obedinyatsya-s-koaliciey-ssha-po-borbe-s-ig.html
Politikus.ru

A něco pro odlehčení k pobavení
http://politikus.ru/events/59201-a-vot-eto-uzhe-serezno-vvs-ssha-v-sirii-za-sutki-nanesli-odin-udar-unichtozhiv-dva-ekskavatora.html

obzvláště diskuse

merlin
merlin
1. 10. 2015 14:40

Viky napsal Merlin,„“nevýznamnou opravu an-Nusrá, nevím proč anglosassové to píšou s al““ tentokrát to byla moje chyba. (al-Nusrá X an-Nusrá) an-Nusrá je součástí dalšího uskupení na severozápadě Sýrie. A celé tohle uskupení je zase zařazováno do „Svobodné Syrské Armády“. (o které se na Západě oficiálně tvrdí, že je demokratická. Do morku kostí.) Ale jinak? no jinak je an-Nusrá odnož al-Kajdy. Poslechnout si některé výroky, no to už ani sranda není. gen. Petreaus prohlásil něco v tom smyslu, že by bylo potřeba al-kajdě poskytnout podporu, aby bojovala proti ISIL. Chtělo to jiné načasování. Oslavy sundání mrakodrapů a vystoupení Petreause skloubit dohromady.… Číst vice »

hudryper
hudryper
1. 10. 2015 15:05

merlin napsal
Chápu, že rusové a čína chtějí přístavy udržet. Ale nevím, jestli tohle nedopadne špatně.

Kdyby Rusové včera nezasáhli,nejspíš by se dostaly oddíly an-nusra až k moři a ohrožovaly by přístavy. To by ovšem pro ně i pro Damašek dopadlo velmi špatně. Rusové by do takové akce nešli, kdyby neměli na 95% spočítáno,že její klady silně převáží před zápory. Zatím se neozvalo ani slovíčko od Obamy a už to třeskuté ticho trvá 48 hodin. Neumím si představit,že bude pokračovat tak jako oněch 48 hodin i nadále. Nějaké vysvětlení budou muset oznámit. Tož to jsem zvědav.

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 15:21

Merlin, co ten katastrofalni skepticismus? Kolem co vidim … totalni uvolneni z deprese. Rusko nakoplo do prdele neuveritelnou lavinu politicke tihy. Rusko osvobozuje samo sebe. Mozna to nekteri z nas zname ze skol … anebo z rodiny. Moje o mnoho let starsi segra vzdycky delala generala. Co musim, co je treba , co je nutne… A na duraz prichazely rany. Az jednou jsem se vzbouril. Dostal jsem samolitr po drzce, ale ji jsem na pravem kravskem VOKU vystavil takoveho jokla, ze si brala cerne brixle. V ramci boje jsem ji trefil do jejich objemnych cecku , az ten potrefeny vletl… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 15:25

Merlin, co ten katastrofalni skepticismus? Od Tebe bych ho necekal. Jako profik bys mela vnimat veci vicero pory. Kolem co vidim … totalni uvolneni z deprese. Rusko nakoplo do prdele neuveritelnou lavinu politicke tihy. Rusko osvobozuje samo sebe. Mozna to nekteri z nas zname ze skol … anebo z rodiny. Moje o mnoho let starsi segra vzdycky delala generala. Co musim, co je treba , co je nutne… A na duraz prichazely rany. Az jednou jsem se vzbouril. Dostal jsem samolitr po drzce, ale ji jsem na pravem kravskem VOKU vystavil takoveho jokla, ze si brala cerne brixle. V ramci… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 15:27

Njn, napsal jsem koment-ar … a pry jsem duplicita.
Tak at.

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 15:46

Popravde receno … ja osobne mam nejake globalni prediktory u vyfuku stejne jako nejakeho Pana Boha.
Ale na jine info alternative nekdo celou syrskou anabazi shrnul par excelence. Ale zakoncil … ze pry prediktor hleda nove reseni.
Ach ano … po velke strane musim pouzit hajzlpapir, tedy pokud prediktor nerozhodne jinak.
V Syrii rozhoduji lide … a globalni cunas celou dobu jen cumi. A jeste si necha rikat prediktor.
Nezni vam to jako diktator?
Mne se u toho slova vybavuje jine – picus.

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 15:59

Kousek na konec.
Ucinnost ruskych naletu je mimo jakoukoli pochybnost.
Mnohonasobne se zvetsuji seznamy emerickeho islamskeho dobytka, ktery byl uveden do bezziti.
Ten emericky cerny kreten pocita ztraty v dolacich. – Take jak jinak. Havluv lidsko-pravni sen.

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 16:08

Nu vot …
Debilni emik vsemu rika – dobra prace. Pry to ta hovada rikaji i po sukani.
Takze tedy – Rus v Syrii odvadi velmi dobrou praci.
Co NATO tak asi mlaska globalni dement?
Zjistuju, ze nekdy je mi lepe mezi obecnym lidem nez mezi intosskou nakazou globalniho blbstvi.
Uz sovetsti soudruzi to meli v planu. Rikali tomu gloBALISTIKA.
Asi vystrel blbosti na balistickou drahu.

Viky
Viky
1. 10. 2015 16:41

Stane,““Zato české sračkomety už začaly chrlit svoji propagandu. Zatímco Amíci a jejich spojenci bombardovali zásadně ISIL, Rusové bombardují Sýrii, zabíjejí demokratické povstalce proti Asadovi, kteří bojují proti ISIL, a nevinné civilisty a ISIL nechávají na pokoji. Říkali to na ČT, že to údajně řekli ti syrští povstalci, tak to musí být svatosvatá pravda.““
————
A vše je jako obvykle. Ihned se začaly objevovat snímky mrtvých civilistů, obětí ruské agrese. A zase stará dobrá chybička. snímečky už byly v minulosti použity.

orinoko
orinoko
1. 10. 2015 16:56

Lidi … nebojme se jich …
Oni jsou z NAS uplne posrani.

Minimalne rok jsem tady u nas nezazil hovado hlasici se k ODS a k emerickym prasecim nazorum. Nektere ceske klasiky anglokonzervy pry vydesil emericky buzerantismus. Havla nemeli radi, pak ho zacali mit radi, a ted uz pry i McCocain neni co byval.
Lidi, nebojte se …

ducatista
ducatista
1. 10. 2015 17:17

k mediálním sračkometům: jediné pozitivum související s uprchlickou vlnou vidím v tom, že hodně, ale opravdu hodně lidí konečně pochopilo, jak jsou manipulováni a obelháváni masmédii. Možná měli pochybnosti o zprávách z UA, možná pochybovali o informacích souvisejících s řeckou krizí, ale až tohle byl poslední krok, kterým se naše mediální fronta definitivně odkopala.

Viky
Viky
1. 10. 2015 17:43

to Merlin: Bát se? No občas mrazení v zádech mám. Pokud člověk vidí kousek dál než je „běženecká krize“ v sousedství, tak ho daná situace samozřejmě vyvádí z míry. Už jenom úroveň pitomosti s kterou se tzv.politici angažují. Merlin, trochu komplexní vysvětlování je hodně obtížné. alespoň kousek. Musíte brát v úvahu současnou politickou situaci, minulou situaci, hlubší historický kontext, kontext nedávné historie, náboženské vlivy, vlastní a cizí politické zájmy a vlivy, vnitropolitický vývoj… a to všechno současně. Přístavy? no to je přece někdejší „Alawitský stát“ na pobřeží v meziválečném období. To není „jenom“ strategické místo přístavů, ale také zázemí té… Číst vice »

Viky
Viky
1. 10. 2015 17:44

přesvědčení, že to nepoužijí na ně, při jenom trochu vhodnější příležitosti? Bibi? Tak ten chápe, jak je situace vážná, a má asi hodně sevřený zadek. Otevřeně ne, ale skrytě bude tlačit na podporu Rusů a Assada. Assad je jakási záruka stability pro Izrael a Rusové zase záruka pro Assada. Navenek ne, ale vevnitř to musí v Izraeli vřít. i pro Izrael je vstup RF do konfliktu dar z nebes. možná je to i jedna z věcí o které Netanjahu fňukal v Moskvě. o důležitosti svědčí i takové ty obecné fráze plné vzájemného pochopení nakonec. RF do celé věci vstoupila z… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 10. 2015 18:46

„Ruský smích“ pokračuje…
http://news.rambler.ru/world/31500289/?track=news_othernews
Opravdu, „docela prdel…“