Skluz po tureckém medu

Zatímco i v jinak konzervativním Radiožurnálu se dokáží vracet na místa výstavby maďarského  plotu proti migrantům velmi často, ba i  čeští reportéři cestují, nebo spolucestují s migranty, a leckdy se i nechávají guardiou costiera také solidárně zatknout, nikdo z novinářů si zatím nesměl dát práci, aby popsal situaci na tureckém pobřeží. Přitom právě kvůli běžencům, přicházejícím z Turecka via Řecko dnes Makedonie vyhlásila výjimečný stav, neboť hranicemi, zejména u Gevgelije, kde navazuje trať dále do Srbska, prochází prý denně dva tisíce osob, kteří do země přišli z Řecka. Pravda, nejsou to Řekové.

Nechme stranou jakékoli příčiny konfliktu na Blízkém východě. Uveďme jen, že snad kromě Kurdů, kteří v Turecku nemohou očekávat slavobránu, leč „šavle hore“, všechny ostatní migrační vlny, a nejsou malé, jsou tureckou zemí vstřebávány. Syřan, který se prohlásí a přihlásí, dostane jakési turecké papíry, nikoli nepodobné těm, které Sýrie vydávala palestinským uprchlíkům, a na tuto identifikaci smí on a jeho děti studovat (v arabštině) a čerpat bezplatnou zdravotní péči jako běžný Turek. Omezen je jeho pohyb, v čemž mají Turci praxi z vilájetů minulosti. Má se za to, že na noc se Syřan vrací tam, kde hlášen.

Takto popsáno to vypadá jako první bezpečné útočiště. Ale zřejmě jenom mně. Stačí si pustit jakékoli řecké zpravodajství, a kromě pana Tsiprase, uvidíte ostrovy Kos, Chios, Samos Rhodos a další, nacházející se poblíž, tedy na dohled turecké pevniny, kterak tam přistávají čluny s migranty jeden za druhým. Je-li pravda, že denně jde až o osm set osob, pak v gumácích toto množství vyjadřuje počet až sta člunů za noc…

Mějme skutečně za to, že na dohled, tedy na oněch deset kilometrů  v běžných  podmínkách pobřeží se vydává právě tolik člunů. Kdo je naveze v přívěsech až k moři? Váží-li několik set kilogramů, jsou to opravdu jen migranti, kteří je snesou k moři a odrazí od břehu? Při mobilní navigaci není těžké se neztratit, nejsou-li v noci vlny, neboť jak známo, gumový člun se hůře ovládá i pro to, že z něj není dobře vidět. Mají rekreační plavidla v přípobřežní plavbě zavěšeny motory, nebo máme rozumět věci tak, že gumák jest poháněn pádlováním? Je někdo z účastníků plavby skipperem, tedy držitelem plavebního průkazu rekreačního?.Není-li Patento Nautico, jak se nazývá plavební licence jinde k dispozici, je alespoň uzavřeno pojištění, tzv. modrá karta?

Pohyb rekreační v plavební zóně či plavební oblasti jinak podléhá řadě pravidel, která mají být kapitanáty a policií zemí, odkud plavidla vyplouvají, konkrétně vymáhána. Nejde jenom o to, že gumová plavidla mohou, třebas srážkou, způsobit škodu (smrtelnou, spadne-li kdokoli přes palubu), ale jde i o to, že čluny hodlají narušit teritorialitu jiné země, de facto ji napadnout, a prostřednictvím svých cestujících hodlají osádky lodí spáchat přinejmenším správní delikt či čin neoprávněného vstupu do EU. Což u lidí vyhladovělých lze pochopit.

Na druhé straně, námořní právo zná tisíce precedentů, jak obyčejná ztráta očkování či dokladu donutila námořníka k trvalému uvěznění na mateřské lodi, neboť mu žádný přístav nedovolil vystoupit na břeh. A hle, migranti ze Sýrie vystupují z plavidel bez dokladů a bez problémů. Problémy ovšem čekají nás. Neptáme se zřejmě zřetelně cui bono et cui prodest a nežádáme logickou odpověď.

PS. Cena jednoho člunu, posléze opuštěného a skalami ničeného je mezi 30.-50 tisíci Kč. Dobrý (?) obchod…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
216 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
22. 8. 2015 6:12

Problémy ovšem čekají nás. Neptáme se zřejmě zřetelně cui bono et cui prodest a nežádáme logickou odpověď. – jsme prostá špinavá kolonie s asociální správou, tady se neočekávají otázky, tady se očekává bezmezná poslušnost až za americký hrob. ..)

hudryper
hudryper
22. 8. 2015 6:58

fajt napsal tady se neočekávají otázky, tady se očekává bezmezná poslušnost až za americký hrob. ..) Jedna věc je očekávaná reakce a jiná ta skutečně vyvolaná. Dnes už zdrcující většina Evropanů ví, kdo, jakýma rukama a za čí peníze se proti nim vede asymetrická válka zneužívající zbytky jejich morálky. Německé sdružení Compact připravuje na 10.září obří demonstraci v Berlíně. Píší : Campact 06.08.2015 – Abonnent/innen: 1.740.427 Lieber Abonnent, wir brauchen ein anderes Europa! Ein Europa, das für Bürgerrechte, Gerechtigkeit, Nachhaltigkeit und bürgernahe Demokratie steht. Ab September organisieren sich in WeMove.EU europaweit Menschen, um genau dafür zu kämpfen. A já připomínám… Číst vice »

fajt
22. 8. 2015 7:17

jedna věc je něco vědět a druhá zase problém reálně, aktivně a efektivně řešit – no a mezi tím je dnes propastný rozdíl – spoléhání jenom na to, že procesy rozkladu dozrají samy o sobě do nějakých fází, kdy dojde k povinnému restartu a následné přirozené renesanci civilizace, je myslím docela scestný názor – já bych ty dnešní gaunery u moci tolik nepodceňoval, tedy že nechápou co vlastně dělají, kam to směřuje a že logicky musí být poraženi, protože pokud se celá iniciativa dnešních světových dramatických aktivit nechá pouze na nich, tak pak sbohem a šáteček. ..)

mm
mm
22. 8. 2015 9:20

je zapotřebí podporovat akce, o nichž píše hudryper. Pokud jste kdy sledovali akci Pegidy, v malém množství příznivců hovoří k náměstí, načež k mikrofonu se prodere vousáč, zařve alláhu akbar, náměstí zaduní odpovědí alláhu akbar, páč kluci na sociálkách si čtou korán v okolních kavárnách, kde jinde, a shromáždění končí. Viděl jsem šot, jak má oblíbená policie Duisburg – tam sloužil Schimanski :- zasahuje na jedné adrese, dva vozy, třeba sto padesátkrát ročně. Pohovor se Sinti. A pak není čas na arabské samopalníky ve vlaku..

peter.
22. 8. 2015 11:53
merlin
merlin
22. 8. 2015 14:16

Vážení, i Lékaři bez hranic jsou toho názoru, že je třeba pomáhat, tam kde jsou a nepouštět sem. Nejsou necitelní, zohledňují zhoršujícíse epidemiologické hledisko. Vy, kteří melete o pár stovnkách uprchlíků, mi začínáte připadat trochu padlí na hlavu, páč o to vůbec nejde. Jde mimo jiné, když už budu jen pragmatická a nebudu nic jiného řešit, o sanitární kordon. EU ho není schopna zajistit. Izolovat lidi min na 6 týdnů, aby zajistila ochranu zdraví obyvatel EU. Kdo jste nenechali jako jeden blb odtud očkovat děti, neváhejte, mohli byste strašně litovat. Přejet Turecko a projít řecké hranice je prosím záležitost hodin… Číst vice »

peter.
22. 8. 2015 15:12

merlin napsal Vy, kteří melete o pár stovnkách uprchlíků, merlin : Je to márne.Na tzv.slniečkárov to nezapôsobí a označia vás za xenofóbneho,bezcitného rasistu,ktorý už len tým,že upozorňuje na závažnosť problému, vyvoláva paniku a strach,čím napomáha k nástupu korporátneho fašizmu.Väčšina síce obavy má ale nič proti tomu nerobí,lebo ešte väčšie obavy má z toho,že keby sa aj zúčastnili demonštrácie proti imigrantom,tak ich označia za extrémistov a náckov.Zatiaľ nehorí povedia si a protestovať začnú až vtedy,keď budú postavení pred tvrdú realitu nutnosti spolunažívania s týmito ľuďmi.Tí,čo to svinstvo organizujú,to majú spočítané veľmi dobre a poznajú presný odhad toho aké reakcie pôvodného obyvateľstva… Číst vice »

Alena
Alena
22. 8. 2015 15:19

za nějakých 50 let už Evropa nebude bílá, a platí to i pro východní Evropu. Bývalé národy Evropy skončí v propadlišti dějin

merlin
merlin
22. 8. 2015 15:33

peter – já nechci žádné demonstrace, já chci, aby státy EU udělaly řádné sanitární záchytné kordóny a bez potřebné karantény nepustily už ani myš. Vy tomu zřejmě rozumíte,/nevím, co děláte/ takže reagujete na to, že nejsme připraveni na epidemie tyfu, cholery, dětské obrny, /spalničky u nís byly/ černý kašel, otevřená TBC, nehledě k vysoké koexistenci dvojice HIV pozitivity s leishmanïózou, objevily se případy nejrůznějších hemorrhagických horeček apod. já se bavím o cestě přes turecko proto, že je mnohem rychlejší, než ta přes moře a že v uprchlických táborech je tak děsná epidemiologická situace, že odtamtud začaly utíkat rodiny s dětmi,… Číst vice »

merlin
merlin
22. 8. 2015 15:34

Alena napsal

za nějakých 50 let už Evropa nebude bílá, a platí to i pro východní Evropu. Bývalé národy Evropy skončí v propadlišti dějin

Tipla bych si, že tu bude spousty místy, jaká bude jinak, netuším.

Alena
Alena
22. 8. 2015 15:38

dá se to vymodelovat, a to jednak dle zemí, kde migrace probíhá delší dobu, dále dle porodnosti obyvatelstva muslimského vyznání a původního obyvatelstva.

merlin
merlin
22. 8. 2015 15:49

co jako chcete modelovat? Epidemii novodobého moru? Ona se bohatě vyplatí a neméně stonásobně vrátí praxe farmaceutických firem a kšeftmanů, co prodávali nebo posílaly prošlé léky africe. těším se na nějrůznajší roztomilé farmakorezistentní mutace třeba streptokoků, stafylokoků a nejrůznějšíšních mykotických bakterií :-)
Já se jim nedivím, těm lidem z uprchlických táborů na syrsko turecké hranici. Kolem umírají lidi, taky bych se snažila odtamtud dostat, hlavně s dětmi. Upozrňovalo se na to dost dlouho a nic.

Alena
Alena
22. 8. 2015 16:02

merlin napsal co jako chcete modelovat? Epidemii novodobého moru? Ona se bohatě vyplatí a neméně stonásobně vrátí praxe farmaceutických firem a kšeftmanů, co prodávali nebo posílaly prošlé léky africe. těším se na nějrůznajší roztomilé farmakorezistentní mutace třeba streptokoků, stafylokoků a nejrůznějšíšních mykotických bakterií Já se jim nedivím, těm lidem z uprchlických táborů na syrsko turecké hranici. Kolem umírají lidi, taky bych se snažila odtamtud dostat, hlavně s dětmi. Upozrňovalo se na to dost dlouho a nic. paní Merlin, problémy epidemií neznám a nerozumím, to je Vaše doména. Jen se divím tomu, že pokud v uprchlických táborech umírali lidi, nezakročilo se… Číst vice »

merlin
merlin
22. 8. 2015 16:04

jeden z příkladů, kdo bude chtít, si zprávy dohledá http://finditmore.info/2015/08/20/typhus-epidemic-struck-the-yarmouk-refugee-camp/ UN agency UNRWA noted that the epidemic typhus occurred in the Yarmouk refugee camp located in the suburbs of Damascus, the Syrian capital. UNRWA agency spokesman Christopher Gunness said at least six cases of typhoid was found by the staff of the institution in Yalda, location of Palestinian and Syrian refugees. This is the first case since the establishment of mobile health unit at that location on June 8. The case was discovered when health officials UNRWA examine 112 patients on Tuesday (18/08) and from there discovered six cases of… Číst vice »

merlin
merlin
22. 8. 2015 16:07

Alena – nejste zdaleka jediná, kdo se diví, že všechno nechali zajít moc daleko. Vy byste zústala s dětmi v táboře, kde umírají děti na dětskou obrnu, TBC, spalničky a ještě tam je cholera a začíná tam řádit tyfus? Já se spíš divím, že tam vydrželi tak dlouho.

Alena
Alena
22. 8. 2015 16:09

ach jo, to máme 21. století, je jaksi barbarské a s humanitou a demokracií nemá nic společného

peter.
22. 8. 2015 16:32

merlin napsal peter – já nechci žádné demonstrace, já chci, aby státy EU udělaly řádné sanitární záchytné kordóny a bez potřebné karantény nepustily už ani myš. Vy tomu zřejmě rozumíte,/nevím, co děláte/ takže reagujete na to, že nejsme připraveni na epidemie tyfu, cholery, dětské obrny, /spalničky u nís byly/ černý kašel, otevřená TBC, nehledě k vysoké koexistenci dvojice HIV pozitivity s leishmanïózou, objevily se případy nejrůznějších hemorrhagických horeček apod. já se bavím o cestě přes turecko proto, že je mnohem rychlejší, než ta přes moře a že v uprchlických táborech je tak děsná epidemiologická situace, že odtamtud začaly utíkat rodiny… Číst vice »

fajt
22. 8. 2015 16:40

Béda napsal

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/378421-tisice-uprchliku-prorazily-policejni-kordon-a-pronikly-z-recka-do-makedonie.html

to jsou stále jenom vedlejší ( a nepatrné ) efekty plánované zábavy pro chudý lid. ..)

merlin
merlin
22. 8. 2015 18:14

peter – souhlas. Ono taky na té petice lékaři ani veterináři jsou jen velmi ojediněle, pokud vůbec, nevšimla jsem si, zato těch absolventů podivných oborů filosofického směru, co píšou diplomové práce o vývoji osobnosti papouška šedého v čase, jak když navane :-)
Vzpomínám, jak mi tu ray dokazoval, že u nás se dětská obrna nemůže objevit, páč je jen pár případů někde v Pákistánu. Tak jak by se to sem mohlo dostat. Gumák obecný.

ray
ray
22. 8. 2015 23:36

Tady to zase jede :) Ti co se účastní kampaně proti povinné vakcinaci se nedopouštějí žádného zločinu a už vůbec ne na svých dětech. Bojují za svoje práva a bohužel i za zdraví svých dětí. Uvědomte si laskavě, že vakcinace je velmi výnosný byznys. Maximalizuje se zisk, takže kvalita kdovíodkud dovezených vakcín je dosti pochybná a vedlejších účinků přibývá. Tyto laciné a zdraví poškozující chemikálie jsou stále více diskutované téma. Kdo není úplně mimo mísu, tak registruje neustále přibývající případy rodin s dětmi, kterým poškodila vakcinace zdraví. A ty jsou hlavním důvodem, proč přibývá lidí, kteří se odmítají stádovitě nechat… Číst vice »

ray
ray
22. 8. 2015 23:50

Nejlepší je píchnout několikatýdennímu miminku šest nemocí naráz. Podle petera a merlin je to úplně normální :))

Béda
23. 8. 2015 3:11

ray,

za komunistů bylo očkování povinné. V té době byla vysoká porodnost a nikdo se nemusel bát, že očkovací látky budou mít škodlivý vliv na zdraví anebo že jde o předražené placebo. V té době byly všechny látky s léčebnými účinky povinně testovány státním ústavem kontroly léčiv.

Alena
Alena
23. 8. 2015 4:50

ray napsal

Nejlepší je píchnout několikatýdennímu miminku šest nemocí naráz. Podle petera a merlin je to úplně normální :))

Vámi jmenovaní studovali za komunismu, kdy naše zdravotnictví produkovalo vakcíny samo. Jaksi si neuvědomují, že běží program na likvidaci přemnožených obyvatel země a nestačili si nastudovat složení soudobých vakcín a už vůbec ne devastující vliv na mimina

Amenre
Amenre
23. 8. 2015 6:36

Alena napsal
devastující vliv na mimina

Byly by k dispozici nějaké statistiky ? Docela by mě zajímaly ty milióny mrtvých a postižených mimin.
Nebo se jen opíráte o lživou Wakefildovu studii o údajném autismu ?

Alena
Alena
23. 8. 2015 6:50

lživé mohou být i protiargumenty. Naprosto zbožňuji ten vědecký- přísně vědecký přístup

Alena
Alena
23. 8. 2015 6:51

Oni ty farmaceutické firmy jsou andílci, které usilojou jen o blaho lidstva.

Alena
Alena
23. 8. 2015 7:03

těch dokumentů, že s očkováním není vše v pořádku, je na internetu velké množství, např. tento
http://www.nwoo.org/2015/06/29/ockovane-dievcata-dokument-danskej-tv2/
Pro Vás, která tak lehce zesměšňujete jakékoliv názory , kde ani NENÍ POVOLEN seriozní průzkum bych doporučila:
prosaďte znovu kontrolu vakcín! Pokud tato kontrola nebude, neuvěřím já vám

merlin
merlin
23. 8. 2015 7:03

amenre, alena, peter- té studii nevěřím. Z dobrých důvodů. Souvisí s loby amrických psychologů a úsychiatrů. To za a). Za b) – tak co rayi, dětská obrna je vymýcená a sem se nedostane? A co Noemova archa, stojí? Fundamentalisté ve mně vyvolávají odjakživa nauzeu, je jedno, z jaké strany se kdo dopracuje k systému prosazování náb. praktik typ Daéš. Speciálně odkaz pro fundamentalistu raye z radia vatikán, jiné by nemusel brát vůbec na zřetel – http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=21232podotýkám, že nejen libanon ale v Sýrii sed ětská obrna začala šířit od r. 2013, což se nemedializuje. Daéš taky neočkuje jako ray a jemu… Číst vice »

Amenre
Amenre
23. 8. 2015 7:07

Rozumím, prostě Bůh svořil Zemi 23. řijna 4004 př.n.l a kromě toho, že stvořil život, Adama a Evu, tak stvořil i farmaceutické firmy ( vše na Zemi je dílo Boží, ne ? ). Jak se s tím srovnáváte, že Bůh prostřednictvím farmaceutických firem likviduje své ovečky, dokonce i ty nejmenší, které zhřešili jen tím, že se narodili ?

Alena
Alena
23. 8. 2015 7:10

větší demagogii už ani nelze najíti. Gól do vlastní branky, nemýlím li se

fajt
23. 8. 2015 7:17

Alena napsal

Oni ty farmaceutické firmy jsou andílci, které usilojou jen o blaho lidstva.

očkování je v zásadě dobrá a správná věc – ale ne od současných farmaceutických firem, které mají pouze prioritu zisku a pak pracují i na politickou objednávku, která je dnes nastavena na dehumanizaci – sám mám velmi nehezkou zkušennost, a to šlo o pouhé přeočkování, která měla měsíční dozvuky, kdy jsem přestal tolerovat věci, které mi před osudným vpichem jedu naprosto nevadily, trvalo mi hodně dlouho a stálo mi to hodně úsilí a trpělivosti, abych své tělo ( a jeho reakce ) dostal do normálu. ..)

merlin
merlin
23. 8. 2015 7:31

Alena napsal větší demagogii už ani nelze najíti. Gól do vlastní branky, nemýlím li se pokud je to na mě, tak prosím berte v úvahu, že se mi nemusí líbit vše, co se k nám přenáší dle amerických vzorů. Jsme totiž mentalitou jiní. Univerzální šablony se nedají v těchto oborech použít, protože máme jinak uspořádané mřížky vorců, pravzorců a spojení, včetně metabolismu a genetické paměti atd…. Jen etologické zákony platí stejně všude :-) A co se týče očkování proti chřipce atd. – to je na zvážení a roziku každého z nás. Já se bavím o očkování dětí. Případně očkování dospělých… Číst vice »

merlin
merlin
23. 8. 2015 7:38

Alena napsal těch dokumentů, že s očkováním není vše v pořádku, je na internetu velké množství, např. tento http://www.nwoo.org/2015/06/29/ockovane-dievcata-dokument-danskej-tv2/ Pro Vás, která tak lehce zesměšňujete jakékoliv názory , kde ani NENÍ POVOLEN seriozní průzkum bych doporučila: prosaďte znovu kontrolu vakcín! Pokud tato kontrola nebude, neuvěřím já vám Víte, záleží na objednavateli. Je možné dokonce vidět v zásadě úplně stejné studie s nelišícími se čísly, které ale mají dle zadavatele naprosto jiný závěr. Chápu, že to mate. Nemate to jen Vás, je mnohdy obtížné se v tom orientovat. Přesto znovu – mění se epidemiologická mapa, kdo má rozum, má nejvyšší čas… Číst vice »

peter.
23. 8. 2015 7:41

ray napsal Nejlepší je píchnout několikatýdennímu miminku šest nemocí naráz. Podle petera a merlin je to úplně normální ray: O tom,čo je potrebné pichnúť „miminku“ rozhodujú naši a svetoví odborníci na základe doporučení WHO. Vaše vyjadrenia k očkovaniu možno prirovnať k výroku „zakážte autá a lietadlá,lebo občas havarujú a zomierajú pri tom ľudia“. A vôbec,ja som sa k téme „vakcinácia“vyjadril dostatočne a nemám už k tomu čo dodať.Len prosím laikov aby rozhodnutia týkajúce sa ochrany zdravia ľudí,nechali na odborníkov.Oni sa na tom,čo je v tomto smere správne a čo nie,určite dohodnú.Ja som presvedčený,že nikto z nich nemá v úmysle spôsobiť… Číst vice »

fajt
23. 8. 2015 7:58

peter. napsal
Len prosím laikov aby rozhodnutia týkajúce sa ochrany zdravia ľudí,nechali na odborníkov.

když slyším někde, že se máme bezmezně vydat do rukou odborníkům ( kteří jsou závislí na všem možném ) , tak mám vždy pořádnou husinu. ..)

peter.
23. 8. 2015 8:15

fajt napsal
že se máme bezmezně vydat do rukou odborníkům (

fajt:
A komu teda ak nie odborníkom?

fajt
23. 8. 2015 8:30

peter. napsal fajt: A komu teda ak nie odborníkom? mohl bych argumentovat tím, že se vás zeptám – dáte za všechny tzv. odborníky ruku do ohně, že jsou skutečnými ( skoro univerzálními )odborníky a vždy konají správně, nezištně a jedině ku prospěchu dané věci? – ale to by bylo tak trochu laciné já si myslím, že člověk by nejdříve měl věřit v prvé řadě svým zkušenostem, svým prožitkům, nabytým vědomostem, které prošly životním testem a nakonec přistupovat ke všem věcem zdravě kriticky – tedy i k domnělým i skutečným odborníkům a jejich někdy se tvářícím neomylným a jediným závěrům –… Číst vice »

peter.
23. 8. 2015 8:35

fajt:
Ja hovorím o medicíne.Keď ma bolí zub,tak idem k zubárovi.Keď mám nedostatočnú erekciu,tak sa obrátim na MUDr.Uzla…..Toto som mal na mysli!

mm
mm
23. 8. 2015 8:41

děkuji vám za hojnou diskuzi pod svým článkem, a Stanovi za publikaci. Zahistorizoval bych si, jelikož čtu, že všichni jste odchovanci Verneových úvah o tom, jak rychle se lze dostati kolem světa, a už sami sebe vidíte, jak v parníku z Nagoji mizíte v prériích, abyste na druhém konci Ameriky stihli rychlou lod do Plymouthu a dostavník do klubu. Kam stejně přijdete o den později….. ve skutečnosti, v rejdě před benátským přístavem stály desítky lodí, které bud měly zásoby na oněch šest týdnů, nebo jim zásoby navezli odsouzenci k smrti, kteří člun museli přivázat ke korábu, a vlézt si mezi… Číst vice »

fajt
23. 8. 2015 8:47

peter. napsal

fajt:
Ja hovorím o medicíne.Keď ma bolí zub,tak idem k zubárovi.Keď mám nedostatočnú erekciu,tak sa obrátim na MUDr.Uzla…..Toto som mal na mysli!

ale já v obecné rovině taky – když to bude špatný zubař, či internista nebo jiný specialista, který se tř. minul profesí, nebo zjistil, že nemusí svou profesi vykonávat tak, jak to Hippokratovi sliboval a nebo má raději peníze než své pacienty, tak k němu přesto půjdete ( protože má hlavně diplom, tedy je pro forma odborník ), i když víte, že vám moc nepomůže, ale spíše ublíží ?

merlin
merlin
23. 8. 2015 8:57

Peter -.Ja som presvedčený,že nikto z nich nemá v úmysle spôsobiť hromadný výskyt autizmu u detí.,, zrovna ten výskyt autismu u dětí amíků jest dle mého názoru velmi sporná věc i diagnosticky u 90%. Normální bylo, že byly trochu zvláštní děti, některé snily s otevřenýma očima, některé byly neposedné a byly třídními rošťáky. Rodičům je vyhověno, má-li takové dítě diagnózu – mnoha rodičům. Apel na to být nejlepší a a individualismus a tlak je obrovský. A to je jen z mnoha důvodů – odůvodnit průměrné nebo podprůměrné výsledky dítěte diagnózou, společensky je to únosnější. V USA je dalším finanční zisk… Číst vice »

mm
mm
23. 8. 2015 8:58
Alena
Alena
23. 8. 2015 8:59

mm napsal děkuji vám za hojnou diskuzi pod svým článkem, a Stanovi za publikaci. Zahistorizoval bych si, jelikož čtu, že všichni jste odchovanci Verneových úvah o tom, jak rychle se lze dostati kolem světa, a už sami sebe vidíte, jak v parníku z Nagoji mizíte v prériích, abyste na druhém konci Ameriky stihli rychlou lod do Plymouthu a dostavník do klubu. Kam stejně přijdete o den později….. ve skutečnosti, v rejdě před benátským přístavem stály desítky lodí, které bud měly zásoby na oněch šest týdnů, nebo jim zásoby navezli odsouzenci k smrti, kteří člun museli přivázat ke korábu, a vlézt… Číst vice »

merlin
merlin
23. 8. 2015 9:02

Nebudu čekat na raye nebo alenu, protože někdo z nich bude reagovat na těch 10 % co u nich dg. autismu je o.k. Ti se rodili vždycky, a vždycky budou. Největší pokus v oblasti sociální inženýrství udělali Němci likvidací svých psychiatricky nemocných, jenže se pak ukázalo, že v další generaci se narodilo cca stejně procentuálně duševně nemocných. Takže tak.

peter.
23. 8. 2015 9:24

fajt napsal
když to bude špatný zubař, či internista

fajt:
Tak to nebudú odborníci,aj keď majú diplom a atestácie.Prosto MUDr.Cvach bol lekár ale nebol odborník – ortopéd.

fajt
23. 8. 2015 9:33

peter. napsal
fajt:
Tak to nebudú odborníci,aj keď majú diplom a atestácie.Prosto MUDr.Cvach bol lekár ale nebol odborník – ortopéd.

přesně – a tak samo to s lidmi s glejtem prostě funguje i v dalších vědních oborech, farmacii a jejich fabriky na prachy nevyjímaje.

jsem původem strojař a můžu vám říci, že některým svým býv. kolegům bych do péče nesvěřil ani prosté dřevěné sáňky na repas, na tož, aby vedli náročnou výrobu a pak fabriku – no a přece se stalo, bohužel. ..)

Sio
Sio
23. 8. 2015 9:42

hudryper napsal Jedna věc je očekávaná reakce a jiná ta skutečně vyvolaná. Dnes už zdrcující většina Evropanů ví, kdo, jakýma rukama a za čí peníze se proti nim vede asymetrická válka zneužívající zbytky jejich morálky. Německé sdružení Compact připravuje na 10.září obří demonstraci v Berlíně. Píší : Campact 06.08.2015 – Abonnent/innen: 1.740.427 Lieber Abonnent, wir brauchen ein anderes Europa! Ein Europa, das für Bürgerrechte, Gerechtigkeit, Nachhaltigkeit und bürgernahe Demokratie steht. Ab September organisieren sich in WeMove.EU europaweit Menschen, um genau dafür zu kämpfen. A já připomínám staré pořekadlo,že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu,až se musí pro pivo… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
23. 8. 2015 9:46

peter. napsal
Proti každému rozumnému rozhodnutiu odborníkov sa okamžite postaví agenda ľudských práv.

Jo, jo, lidská práva, to je vynález! V rukou deprivantů a psychopatů opravdová zbraň hromadného ničení…, kam se na ní hrabou jaderné zbraně.

ray
ray
23. 8. 2015 9:52

Prý „nechte to odborníkům“ :) Jistě. To přesně udělali rodiče těch tisíců poškozených alergiemi, astmaty, cukrovkami, nemocemi štítné žlázy, apod. – ti přesně „to nechali na odbornících“ a nikdy by je ani nenapadlo, že něco tak dobrého a bohulibého jako je očkování může něco špatného vůbec způsobit. A ono ejhle – po vakcinaci horečky, otoky, febrilní křeče, anafylaktické šoky a rozjeté různé nemoci, na kterých mají farmaceutické koncerny založený byznys. Takový inzulín od 3. věku roku dítěte na celý život – noo kdo by tomu odolal, že? :) Jó, pro merliny a petery je těžké si připustit, že jsme obětí… Číst vice »