Šmíra ve straně jednoho muže

Charakteristickým znakem současného sporu mezi vládními stranami ANO a ČSSD, jenž hrozí přerůst v krizi vládní, je fakt, že mu s výjimkou bezpečnostních odborníků nikdo pořádně nerozumí. Vždyť kdo ze smrtelníků mimo oblast bezpečnosti dokáže posoudit, zda je pro potírání zločinu u nás výhodnější, budou-li jej potírat jako až dosud dva oddělené bezpečnostní orgány (ÚOOZ čili Útvar pro odhalování organizovaného zločinu na straně jedné a ÚOKFK neboli protikorupční policie na straně druhé), jak tomu bylo až dosud, anebo útvar nový, centrála vzniklá sloučením obou, jak to dnes připravuje vedení policie.

Přes to všechno se vicepremiér a ministr financí Babiš a jeho strana ANO, kterou jako firmu vede a jež předmětný spor na jeho pokyn vyvolala, pokouší vzbudit u veřejnosti dojem, že nic jiného, než právě její horoucí odpor ke sloučení obou bezpečnostních orgánů je onou záležtostí, po jejímž naplnění by jí nezbylo nic jiného, než odejít z vlády, po čemž by těměř jistě následovaly nové volby. Přitom skutečným cílem jejich protestu jsou přímo tyto nové volby, které, jak v ANO všichni věří, jí přinesou vítězství a tedy rozhojnění jejího vlivu v nové vládě. Takže protesty proti sloučení ÚOOZ a ÚOKFK jsou jen zástěrkou, která má pravý motiv odbojnictví strany ANO pouze zakrýt.

Projevilo se to hned v první den uvedeného sporu, kdy se před televizní kamery ČT shromáždili všichni, kteří ve straně ANO něco znamenají, aby vespolek a též každý za sebe svůj odpor proti připravované policejní reformě formulovali. A tak zde jeden za druhým, Babiš, Pelikán, Stropnický, se semknutými ústy a pohledy jak granit tvrdými, vyjadřovali svoje nejosudovější rozhodnutí raději padnout, než cosi tak tragického, jako je sloučení dvou bezpečnostních složek, připustit. Ministr Stropnický si dokonce pro zvýšení účinku svého protestu notně rozcuchal vlasy a předvedl hereckou roli člověka, zahnaného sice osudem až na samý okraj zkázy, ale přesto rozhodnutého zlému neustoupit. Ani proslulý Heinrich George ve filmu Kolberg nezahrál podobný typ líp.

Že to všechno ovšem vzhledem k okolnostem působilo jako šmírácká komedie posledního řádu, sehraná snaživci, které – nebýt příslušného povelu jejich vůdce – by takováto hra na rozhorlené nešťastníky nikdy ani nenapadla, ale na jeho povel ji hráli do strhání těla, je smutným faktem našeho současného politického života. O to smutnějším, že se odehrává v naší momentálně nejsilnější straně, která už téměř je, a v budoucnu už skoro určitě bude, nejsilnější vládní stranou.

Stanův komentář: Osobně jsem onu autorem popisovanou šmíru neviděl, bezpečnostním otázkám se podrobně nevěnuji, ale jedno mě zkušenosti naučily. Pokud se některý policejní vyšetřovatel v minulosti při své práci dostal na stopu trestné činnosti někoho opravdu důležitého, řešilo se to obvykle reorganizací, jeho útvar byl rozpuštěn a on sám poté u policie dobrovolně či pod nátlakem (koho by bavilo rovnat lejstra v archivu) skončil. A takových zdánlivě nesmyslných reorganizací s tímto jediným cílem už od Listopadu 1989 proběhlo několik.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
12. 6. 2016 6:58

kdo by to řekl, že 25 let po barevném převratu budeme mít v czechii policejní gangy, které zahluší stovky ovčanů a další deseti tisíce tragicky poškodí, dnešní ozbrojení poskoci taky mohutně tvrdí úpadek americké kolonie, která v tomto století zanikne – nemá cenu konkrétně rozebírat „práci“ policejních teroristů ( ještě na pozadí boje o větší politickou šlichtu), kteří obecně posuzují stupeň nebezpečí pro společnost dle materiálního a mocenského postavení, tedy chudoba a bezvýznamnost “ pachatele“ je pro ně pokyn, aby se začali chovat velmi brutálně a bez zábran k právům a k životu jimi vybrané oběti…ale řekněme si upřímně, co… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
12. 6. 2016 10:25

Stan má pravdu, že technika reorganizace je standardní. To je jeden úhel pohledu. Může – může – to signalizovat, že se Šlachtou má být prostě zameteno. Druhou možností je – připouští si to dneska někdo ještě vůbec ?? – že jde o prostě o racionální organizační změnu. Vzato jen manažersky a bez ohledu na osoby a obsazení, cílový stav Tuhého reorganizace je samozřejmě aspoň o něco lepší než to, co panuje teď. Klid, já opravdu nejsem tak naivní, abych si myslel, že jde jenom o to. Když už chci někoho odejít, tak je lepší to udělat přes navenek dobrou reformu… Číst vice »

Aleš
Aleš
12. 6. 2016 13:25

Veškerá veškrná racionalita padá s naším členstvím v nejkomplexnější teroristické organizaci všech dob, Severoatlantické alianci. Sametoví kmotři. Eichmann prý přímo taky nikoho nikdy nezabil. Z Rozkasu zní jasně, lžete, jedno jak, ale důležité je, aby okupanti zůstali u moci. I kdyby kvůli tomu vyhladili polovinu lidstva. Chceme nápravu? Šlichtů, Chovanců ústavu, agentů Burešů anebo přímo Kraďousků?
Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění. To je skutečná šmíra.

orinoko
12. 6. 2016 18:15

Asi tu nasejrim … Dneska jsem v tv bedne – bezi mi permanentne, pokud jsem doma – shledl velmi zajimavy porad na druhem podlazi nasi vasi tv. Soudruzi, nejak se nam v Cesku premnozila divoka prasata, jeleni a podobna verbez. Verte neverte. V soucasne dobe na praci obnovovatelu klasickeho lesniho porostu a prostredi vubec pusobi skody, ktere jdou do astronomickych sum , a neni boha , ktery by zmenil zakon ku prospechu vsech. Bolsevicti nabobove se nasli v lovu svere v oborach typu slechticke Jemciny. Za vsech vlad z prava ci zleva za Havlistanu vzdy zasedli v Parlamentu ti spravni… Číst vice »

Alena
Alena
13. 6. 2016 3:50

Pokud je šéf ÚOOZ dobrý policajt, splní rozkaz o sloučení bez výhrad. To by měli mít policajti a vojáci v krvi. Když tak neučinil, je v okruhu jiných mocenských zájmů a plní rozkazy někoho jiného, než svého nadřízeného.

lomikel
lomikel
13. 6. 2016 7:02

Bojuji mezi sebou ruzne mafinaske grupy, pro Cloveka by bylo idealni kdyby si vzajemne prokousli chrtany.

Slachta a jeho byvale oddeleni byly pouzivany v ramci politickeho boje a pro prosazovani nazoroveho teroru, pokud odejde opravdu dpo civilu zadna skoda nebude, stale je mozne ze novy sef nove organizace nebude takovy …

lomikel
lomikel
13. 6. 2016 7:04

Slachtu obhajuje trockista Uhl, to dava smysl, teror ve spolecnosti je jejich metoda.

http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-uhl.php?itemid=27530

lomikel
lomikel
13. 6. 2016 7:04

dost se tomu venuje pan pecina
http://paragraphos.pecina.cz/

Admirál
Admirál
13. 6. 2016 7:12

Celou kauzu – reorganizace útvarů pro potírání organizované zločinnosti je třeba rozdělit na tři otázky a na ty si odpovědět. 1 – Je reorganizace útvarů pro potírání organizované zločinnosti správná, potřebná? Přiznám se, že z mé pozice na to nelze odpovědět a nikdo se k tomu moc nevyjadřuje, i když je to na věci asi nejpodstatnější. 2 – Kdo je Šlachta a jaká je jeho úloha v celém špektáklu? Na tuto otázku mi odpovídají reakce pro mne naprosto důvěryhodných a informovaných např. z Aktuálně – Urban, Štern a celá řada dalších. Stačí mi násobit -1 a jsem doma. 3 –… Číst vice »

Irena
13. 6. 2016 7:32

Admirál napsal Celou kauzu – reorganizace útvarů pro potírání organizované zločinnosti je třeba rozdělit na tři otázky a na ty si odpovědět. 1 – Je reorganizace útvarů pro potírání organizované zločinnosti správná, potřebná? Přiznám se, že z mé pozice na to nelze odpovědět a nikdo se k tomu moc nevyjadřuje, i když je to na věci asi nejpodstatnější. 2 –Kdo je Šlachta a jaká je jeho úloha v celém špektáklu? Na tuto otázku mi odpovídají reakce pro mne naprosto důvěryhodných a informovaných např. z Aktuálně – Urban, Štern a celá řada dalších. Stačí mi násobit -1 a jsem doma. 3… Číst vice »

lomikel
lomikel
13. 6. 2016 7:42

causa je to zajimava, ma sanci dat nam novou vladu jako Necasova Domina.

fajt
13. 6. 2016 8:21

http://www.lidovky.cz/zeman-prijme-v-lanech-aktery-sporu-o-policejni-reorganizaci-prijede-chovanec-i-babis-gm8-/zpravy-domov.aspx?c=A160613_081946_ln_domov_ele – jednoho pohotově střílejícího americkýho kovboje do každé cz chamtivé partaje – opravdu musí mít czeská kolonie vlastní policajty, nešlo by, že i v czechii by byli američtí policajti s absolutní pravomoci a vyřazení z cz jurisdikce ( pro jejich snadnější práci v nepřátelském terénu), kteří by zdejší ubohou daňovou ovečku stali rozhodně méně než celá ta armáda policejních generálů a jejich bezmozků?! . ..)

Alena
Alena
13. 6. 2016 8:25

fajt napsal

http://www.lidovky.cz/zeman-prijme-v-lanech-aktery-sporu-o-policejni-reorganizaci-prijede-chovanec-i-babis-gm8-/zpravy-domov.aspx?c=A160613_081946_ln_domov_ele –jednoho pohotově střílejícího americkýho kovboje do každé cz chamtivé partaje – opravdu musí mít czeská kolonie vlastní policajty, nešlo by, žei v czechii by byli američtí policajti s absolutní pravomoci a vyřazení z cz jurisdikce ( pro jejich snadnější práci v nepřátelském terénu), kteří by zdejší ubohou daňovou ovečku stali rozhodně méně než celá ta armáda policejních generálů a jejich bezmozků?! . ..)

a co klamání veřejnosti? To divadlo, že jsme samostatná země, musí pokračovat stůj co stůj

hudryper
hudryper
13. 6. 2016 8:27

Admirál napsal rozdělit na tři otázky a na ty si odpovědět. 1 – Je reorganizace útvarů pro potírání organizované zločinnosti správná, potřebná? Přiznám se, že z mé pozice na to nelze odpovědět a nikdo se k tomu moc nevyjadřuje, i když je to na věci asi nejpodstatnější. 2 – Kdo je Šlachta a jaká je jeho úloha v celém špektáklu? Na tuto otázku mi odpovídají reakce pro mne naprosto důvěryhodných a informovaných např. z Aktuálně – Urban, Štern a celá řada dalších. Stačí mi násobit -1 a jsem doma. 3 – Jaká je motivace hráčů na politické scéně, o co… Číst vice »

fajt
13. 6. 2016 8:37

Alena napsal a co klamání veřejnosti? To divadlo, že jsme samostatná země, musí pokračovat stůj co stůj tak já jsem si už našel svého americkýho ( tedy říšskýho ) senátora a teď ještě piluji kontakt na svého americkýho policajta – po poslední krádeži kola za bílého dne už odmítám běhat ( dodávám, že zcela marně) na policejní služebnu ( kde policajti neví, kde se dříve zašít ), psát trestní oznámení na státní zastupitelství ( právnická svoloč bez kouska studu a profesní hany ) a bombardovat ministerstvo vnitra ( chovancův ústav trafikantů a jiných pochybných individuí) svými stížnostmi, které tuná končívají… Číst vice »

fajt
13. 6. 2016 8:41

jo a zapomněl jsem, už se dlouho neměnily v kolonii ovčanky za něco plastikově novějšího, chce to určitě jiný formát a fotku i zezadu, do kolonky státní ovčanství bych nechal povinně zapsat ( a pak i podepsat) – užitečný idiot, forever. ..)

lomikel
lomikel
13. 6. 2016 8:56

Hudryper – blbe pro Zemana a predpokladam ze i pro nas, je ze Babis neni pevny partner, a jeho duverihodnost stoji za backoru, pokud to vubec ustoji. Slachta dela, asi pro vice lidi, spinanou praci, uprime nenachazim zadne jine pricetnost zachovavajici stanovisko nez ad se vzajeme vybiji.

Nezavidim Zemanovi s cim musi pracovat :(

fajt
13. 6. 2016 9:02

lomikel napsal

Hudryper – blbe pro Zemana a predpokladam ze i pro nas, je ze Babis neni pevny partner, a jeho duverihodnost stoji za backoru, pokud to vubec ustoji. Slachta dela, asi pro vice lidi, spinanou praci, uprime nenachazim zadne jine pricetnost zachovavajici stanovisko nez ad se vzajeme vybiji.

Nezavidim Zemanovi s cim musi pracovat

jj,
czeská kolonie,
hezky to tady hnije. ..

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
13. 6. 2016 9:21

Poté, co mi byl vysvětlen obsah Tuhého reorganizace, beru zpátky a omlouvám se za výrok o tom, že by to potom bylo organizačně minimálně o něco lepší než teď. Holt myslet znamená prd vědět a já si v tomto případě chybně myslel, že cíl je vytvoření centrály – agentury integrující specializované policejní služby pod jedno velení, všeobecný management, jedny vnitřní předpisy, IT a tak. Ve skutečnosti má dojít opravdu jen ke sjednocení UOFKK a UOOZ, zatímco další celorepublikové útvary mají zůstat nadále pod dosavadní hlavičkou. Takže tohle mi logiku taky moc nedává a pokud to má být např. první krok… Číst vice »

Admirál
Admirál
13. 6. 2016 9:37

Hudryper – „Reorganizace je jediný způsob, jak zastavit nepříjemné kauzy bez toho, že by postižení politikové
museli s pravdou ven, proč jim na tom tolik záleží. Otázka by měla znít :“ komu je ta akce potřebná“.

Ano souhlas, proto také není skloňována otázka, zda je reorganizace dobře či špatně. Tady je pozice Chovance celkem neprůstřelná.

Je zajímavé, kdo proti komu jde. Pravdaaláska křičí na kamaráda Sobotku: Jaký že to je nevděčník. Do toho si hřeje polívčičku Babiš.

Klubko hadů, za chvíli se začnou navzájem trávit.

Ladys
Ladys
13. 6. 2016 9:47

Přitom vůbec nejde o to zda-li bude mít sloučení, či nesloučení nějaký přínos pro řešení současných problémů, ale o to, které kauzy budou následně řešeny a kdo bude muset na základě výsledků z vyšetřování nejspíš opustit politickou scénu a možná taky jít bručet. Klasický předvolební boj, propojený se zájmy jedné nejmenované mocnosti.

fajt
13. 6. 2016 9:51
fajt
13. 6. 2016 9:57

a úplně nejhorší je, když jste v dnešním světě materiálně chudý, to je považováno za ošklivou nemoc, pro kterou vás budou všichni nenávidět…hlavně šosáci a servisní maloměšťanstvo s titulem. ..)

petr jihlava
petr jihlava
13. 6. 2016 16:51

Na A2larm je výborný článek o reorganizaci policie od Petra Uhla. Doporučuji k přečtení:http://a2larm.cz/2016/06/novy-nastup-justicni-mafie/
Rovněž zajímavě píše na dané téma také politický komentátor Martin Hekrdla:http://altpress.cz/mafianska-republika/

fajt
13. 6. 2016 18:20

http://www.lidovky.cz/zdenek-altner-zada-pozastaveni-cssd-dbh-/zpravy-domov.aspx?c=A160613_191625_ln_domov_ELE – nu vot czeská kokotlina v obraze, lichvář dostane své soukmenovce lichváře, jen ať se jebů a krvácí a kolonie se jim rozpadá pod prackama. ..)

jogín
jogín
13. 6. 2016 21:25

Já se budu v případu reorganizace orientovat podle pana inženýra Kalouska.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
14. 6. 2016 7:11

jogín napsal

Já se budu v případu reorganizace orientovat podle pana inženýra Kalouska.

Bingo – netřeba ani slinit prst a vztýčovat ruku.

A což to ještě nahlížet logikou vnitřního třídního konfliktu oligarchů (pro-globalisti, pro-EU-US-TTIP atd.) s kmotříky (zbytky národních rozkradačů zbytků národního bohatství) ?? Možná se tak pozice některých figur dá líp pochopit. Ale Zemanovi to nezávidím – konečně oříšek hodný jeho mentální kapacity.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
14. 6. 2016 7:52

Ještě jsem někde zaslechl variantu, že to celé může být Sobotkova past na Chovance – aby si junák protimigrační moc nemyslel na post předsedy. Pokud tohle, tak hluboce smekám před B.S. resp. jeho medvědáři (Pokorný??). To by bylo hodné Napolenona politického zločinu, prof. Moriarty hadr. Akorát by to možná připomínalo intriky v bunkru v dubnu 1945 a rafání o nadějné vyhlídky na to, co po Vůdcovi zbude z Reichu.

Admirál
Admirál
14. 6. 2016 8:47

Velekněz Ratata napsal Ještě jsem někde zaslechl variantu, že to celé může být Sobotkova past na Chovance – aby si junák protimigrační moc nemyslel na post předsedy. Pokud tohle, tak hluboce smekám před B.S. resp. jeho medvědáři (Pokorný??). To by bylo hodné Napolenona politického zločinu, prof. Moriarty hadr.Akorát by to možná připomínalo intriky v bunkru v dubnu 1945 a rafání o nadějné vyhlídky na to, co po Vůdcovi zbude z Reichu. To s tou pastí na Chovance by smysl dávalo. A podporují to i někteří mí oblíbení komentátoři, kterým bezmezně věřím (Urban, Fendrych, Lipold na Aktuálně). Některý z nich tam… Číst vice »

lomikel
lomikel
14. 6. 2016 10:19

z diskuse na aeronetu:

„tak mě tak napadá, že výsledkem možná bude, že Babiš v rámci pudu sebezáchovy hodí přes palubu Zemana. Babišovy média podpoří prezidentského kandidáta pražské kavárny a vše se usadí v původních kolejích a pojede dál českým močálem, plným komárů, kteří sají krev daňových poplatníků “

to by bylo dost blbe, nezbavit se babise ale zemana
bohum zel je zeman s babisem provazan v ramci mocenskych her.
blbe

lomikel
lomikel
14. 6. 2016 10:25

Situace je minimálně o řád složitější, než popsal VK. A to je to, že teď na našem malém písečku vidíme odraz globální politiky. VK zapomněl na jedno důležité – ač v článcích o tom psal – na jaké struktury je napojena americká ambasáda a na jaké struktury je napojena CIA a na jaké struktury jsou napojeni jednotliví aktéři české loužičky. Zkráceně – po převratu v roce 1989 se dostaly k vládě ekonomicko-rodinné klany, které si rozparcelovali sféry vlivu (dle struktur, na které byly napojeny) – jedná se do deseti rodin. Aby mohly přežít, každá si musela najít prostor, jak se… Číst vice »

lomikel
lomikel
14. 6. 2016 10:49

jiny aspekt: „Chobotnice totiž měla připravenu závěrečnou pojistku své neohrozitelnosti: Nový zákon o státním zastupitelství. Jeho pomocí mělo dojít ke skutečnému státnímu převratu, kdy by moc převzali nevolení policisté a prokurátoři definitivně. Zvláště pak vytvořením nikým nekontrolovaného „Speciálu“, v jehož čele měla stanout právě Bradáčová. Úplné odtržení této mafie od zbytku exekutivy (přestože pod ní patří), mělo být „mastrštykem“, po němž by už jakékoli volby byly zbytečné. Metoda je to jednoduchá a geniální: Šlachtovi a Ištvanovi lidé (s jim „zavázanými“ soudci) by nasadili odposlechy a shromažďovali kompromitující informace úplně na všechny. Na každého se pak najde něco, co by bylo… Číst vice »

lomikel
lomikel
14. 6. 2016 12:02

IMHO se mi zda ze uz se dari medialne stavet Zemana k Babisovi, aby pak druhy byl odstrelen a prvni otresen. Slachta je kolateral, otazka je zda je kolateral i Babis ktery dovezl z US takove NWO inovace.

…Já jsem dovezl Kobru, kontrolní hlášení, EET, prokazování původu majetku, novela o nový zákon o hazardě, centrální registr účtů, spotřebitelské úvěry. Všechno důležité věci….

Zda se ze ma za to ze se mu deje krivda

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spravanie-zopakovat-Nastvany-Andrej-Babis-pronesl-zasadni-projev-Zde-je-cely-440106

lomikel
lomikel
15. 6. 2016 13:16

opet zajimavy clanek. http://aeronet.cz/news/rusky-zdroj-o-klaru-samkovou-se-zajimaji-turecke-bezpecnostni-sluzby-mohla-by-byt-v-zahranici-vystavena-nebezpeci-nebo-riziku-unosu-oslabovani-kurzu-ceske-koruny-ridi-nemecko/ z diskuse: Tady musím vstoupit do diskuse. Nejde o to, jestli někdo věří Babišovi, nebo jaké má charakterové vlastnosti. Charakter nemá v procesech řízení elit co dělat, i když to zní drsně. Jde o to, co Babiš dělá navenek k cizím elitám a kdo Babiše chce odstavit od moci, a to rozhodně není Chovanec nebo Sobotka. To je na ně moc vysoká hra. Babiš jako ex-konfident „Bureš“ má k bývalým sovětským procesům řízení ještě blíže, než Zeman a jeho „komunikace“ s Američany se proto omezuje na minimum, na rozdíl od ostatních politiků českých elit, kteří do… Číst vice »

lomikel
lomikel
15. 6. 2016 13:17

Babiš je elitář, kterého bývalé kádry v ČSSR připravily na úlohy po plánovaném převratu. Ten proces výchovy elit probíhal skrze Prognostický ústav prakticky nepřetržitě od počátku 70. let. Proces transformace ČSSR probíhal s použitím kádrů z Prognostického ústavu. Před rokem 1989 tito lidé studovali v zahraničí, aby se jim dostalo nejvyššího vzdělání, protože to je pro získání přístupu k vyhrazeným procesům řízení nezbytné. Vy mluvíte stále o charakterových hodnotách politiků, o grázlech, o lhaní atd. Ale to nemá s procesy řízení nic společného. Babiš, Havel, Klaus, Schwarzenberg, Halík, všichni lhali, nebyli svatouškové, ale důležité je, co dělali za politiku ve… Číst vice »

hudryper
hudryper
15. 6. 2016 15:53

lomikel napsal
Ten proces výchovy elit probíhal skrze Prognostický ústav prakticky nepřetržitě od počátku 70. let

Nepolemizuji,pouze upřesním. Prognostický ústav ČSAV vznikl roku 1984 na základě usnesení vlády ČSSR č. 10/1983.[5] na popud generálního tajemníka ÚV KSSS a šéfa KGB Jurije Andropova. Prognostický ústav byl zřízen podle sovětského vzoru za účelem hledání cesty z ekonomického a společenského úpadku, kterým komunistický blok tehdy procházel, pomocí prognostiky. Jeho členové byli cíleně vybraní většinou ekonomové,kteří měli formulovat prognózy, tedy matematicky podložené odhady budoucího vývoje společnosti a především ekonomiky.
Znám lidi,kterým bylo nabídnuto toto lukrativní pracoviště a oni k údivu mnohých odmítli.